Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-03-2018, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
A co ma Stonic do Vitary? Stonic jest sporo słabszy. Poza tym, przyśpieszanie przy 80km/h na 6 biegu? Tak cieżko zredukować? W innym wątku ludzie narzekają, że przy szybszej jeździe są zbyt duże obroty, a to za sprawą 5 biegowej skrzyni, a tu nagle dowiaduje się, że 5 biegów jest lepsze. To jak to jest? ;) Ja wole sobie nie zaprzątać głowy biegami i mieć niższe obroty, a co za tym idzie mniejszy hałas.

Pomijam fakt, że automat w połączeniu z adaptacyjnym automatem to jest super sprawa.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 03-03-2018, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
Obejrzałem.
Wolnossace 1.4 + skrzynia 6b (krótkie biegi do 4) i słyszę, że sie Zacharowi podoba bardzo jako auto do miasta.
Dokładnie to o czym pisałem w postach wyżej.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 03-03-2018, 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
ja chciałem automat ale w GV 2.4
tutaj się bałem 1.6 i automatu
mam manual ale 6'ki brakuje mi strasznie i uważam że to słaba oszczędność bo skoro mogą dawać do 1.4 turbo to i tu mogli
ale cóż nauczę się znów żyć ze skrzynią 5'ką


Na górę
Post: 05-03-2018, 10:28 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 07:06
Posty: 101
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift Sport 1.4 t
Pewnie co kto lubi.

Jak dla mnie 5 biegów jest wystarczające.
No ale mój SX to raczej głównie do miasta. No a w mieście, jak się za bardzo przepisów nie nagina, to i bez piątki można się obejść. Gdyby jednak ściśle się stosować do PORD to i w zasadzie bez czwórki też by się dało żyć.

Ale są jeszcze obwodnice i to głównie ze względu na nie potrzebne są te wyższe biegi.

_________________
SX4 Classic 4x4 1.6 Pb; Swift Sport 1.4 turbo


Na górę
Post: 05-03-2018, 20:54 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Biedaki kupują manual, bo ich nie stać na automat. Pierdoły kupują automat, bo nie umieją jeździć :roll: ;).

See what I did there?


Na górę
Post: 06-03-2018, 20:11 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Oooo.... wypraszam sobie ;)
Kupiłem manual, bo automatu nie było (było CVT ale dla mnie to się do skuterków tylko nadaje ;) ). Automat zaś chciałbym mieć, nie dla tego, że jestem pierdoła, tylko że jestem leniwy :D

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 08-03-2018, 08:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
krzymo pisze:
Pierdoły kupują automat, bo nie umieją jeździć

Nawet nie chodzi o to. Każdy, kto zdał prawko potrafi obsługiwać manualną skrzynię (przynajmniej w Europie, bo w Stanach to nie jest już takie oczywiste ;) ). Pytanie tylko po co mam korzystać z tego wynalazku? Nie dość, że skrzynia automatyczna jest znacznie wygodniejsza, to wszystko za mnie zrobi lepiej. Ludzie piszą, że gorsze spalanie na papierze. Bzdura. Jak obserwuje jak ludzie jeżdżą manualami, na jakich obrotach, to śmiem w to wątpić. W większości przypadków automaty są mądrzejsze i oszczędniejsza. Tak samo z przyśpieszeniem. Padł argument, że do automatu musi być mocniejszy silnik. To jest powtarzany mit sprzed lat, gdy skrzynie były archaiczne. Automaty są szybsze i mają większą ilość biegów. Nawet gdy w tabelce automat ma kilka dziesiątych mniej do setki to w praktyce i tak trzeba wziąć czynnik ludzki pod uwagę i wychodzi na to, że z automatem przyśpieszę szybciej. Po prostu wciskam do deski i jadę. Także jak czytam, że ktoś woli manuala, to nie potrafię zrozumieć, z jakiego powodu (poza ceną zakupu oczywiście ;) ).

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 08-03-2018, 09:45 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Manual wziąłem tylko dlatego, żeby zapłacić jak najmniej. Najchętniej to bym brał silnik turbo 1.4 + AT + AllGrip ale między innymi z racji utraty wartości wozu po latach mnie nie stać. To teraz mamlam skrzynią sam.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 08-03-2018, 20:37 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Chyba byłem zbyt subtelny umieszczając tylko 2 emotikonki...
Niech każdy bierze co chce. Nie ma potrzeby przekonywać innych na siłę do swoich racji. Ja osobiście lubię se powachlować wajchą, sprawia mi to przyjemność (bez skojarzeń :roll: ). Bez tego jazda byłaby dla mnie nudna. Jak kogoś to nie bawi i ma fundusze, to niech sobie sprawi automat - zarówno mi to.


Na górę
Post: 08-03-2018, 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
To we wszystkich nowoczesnych autach sportowych oraz luksusowych zanudziłbyś się na śmierć ;) Tam w zdecydowanej większości nie uświadczysz manuala, co jest zresztą zrozumiałe.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 08-03-2018, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
krzymo pisze:
lubię se powachlować wajchą


Też z tego powodu wziąłem manual ale teraz jak już pojeździłem na tempomacie widzę że to błąd. Aktywny plus automat to jest to.


Na górę
Post: 20-03-2018, 12:13 
Offline

Rejestracja: 09-07-2017, 23:00
Posty: 11
Suzuki: VITARA
Siemka :piwo:
Vicia 1,6 AT 2WD zamówiona.
Trochę już ciężko z jej dostępnością bo to końcówka produkcji i właściwie musiałem brać co było tzn nie mogłem wybrać koloru,
choć ma być produkowana dopiero w maju :niewiem:
Odbiór z umowy: koniec czerwca ale mam nadzieję, że będzie na początku.
Piszecie o trybach Auto, Sport... ale te są dostępne tylko w 4WD prawda?
Ja w 2WD nie będę miał takich możliwości wyboru trybu jazdy?


Na górę
Post: 20-03-2018, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Gratulacje :)

Dziwne, że nie mogłeś wybrać koloru, skoro auto będzie dopiero produkowane? :niewiem:

Tak, Auto, Sport, Snow to tylko w 4WD.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 20-03-2018, 12:55 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
dominiq pisze:
Dziwne, że nie mogłeś wybrać koloru, skoro auto będzie dopiero produkowane? :niewiem:


Jak dobrze zrozumiałem to, co mi kiedyś mówili w salonie, to różne kolory robione sa w różnym okresie (np. biały i niebieski do połowy maja, czarny i srebrny w drugiej połowie maja itp.). Dealerzy wcześniej rezerwują na produkcji pewną ilość aut w danym kolorze i potem upychają zamówienia pod te rezerwacje. Może się więc zdarzyć, że dany kolor u danego dealera zostaje wyprzedany a nowego "slota produkcyjnego" nie będzie, bo idzie face-lifting i fabryka musi mieć czas na przezbrojenie linii produkcyjnej.

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale jak później sam zamawiałem moje białe autko, to dealer sprawdzał kiedy "jego" białe auta wchodzą na produkcję i na tej podstawie podał spodziewany termin odbioru.

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 20-03-2018, 13:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Pierwsze słyszę. Zamawialiśmy w październiku, odbiór był w lutym i nie było żadnej gadki o kolorze. Wybraliśmy taki jaki nam się podobał, dwukolorowy. Przecież po to idzie się do salonu, żeby zamówić takie auto jakie się chcę, czy może się mylę? :)

Z tego co Ty piszesz wynika, że wybierałeś z aut już wcześniej zamówionych (takich na stock).

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 20-03-2018, 13:51 
Offline

Rejestracja: 09-07-2017, 23:00
Posty: 11
Suzuki: VITARA
dominiq, niewątpliwie masz rację, ale w tym wypadku to trochę chyba tak jak z wyprzedażą rocznika.
Kończy się produkcja danego modelu i albo trzeba brać co jeszcze zostało albo czekać na nowe (poliftingowe 1,0 lub 1,4)
Wolałby zaoszczędzić 2290 i mieć biały ale dealer u którego znalazłem taki kolor dał mi upust 1500zł więc wziąłem tam gdzie dostałem prawie 4000. Tak więc będzie Galactic Gray w cenie białego. W sumie to się nawet cieszę bo w mojej okolicy to same białe i srebrne jeżdżą :D


Na górę
Post: 20-03-2018, 13:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Z tą kończącą się produkcją to bym nie był taki pewien. Nawet nie wiadomo czy lift będzie dostępny w tym roku.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 20-03-2018, 14:55 
Offline

Rejestracja: 09-07-2017, 23:00
Posty: 11
Suzuki: VITARA
... no tak, nie zbadane są wyroki ... Suzuki.
dominiq, to już miesiąc jak śmigasz swoją nową Suzi!
Uśmiech z buzi nie znika?
Spalanie dobre?
Już po pierwszym przeglądzie?


Na górę
Post: 20-03-2018, 15:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Jeździ się super. Automat w tym aucie to jest bajka. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Generalnie to auto bardziej dla żony, na rodzinne wyjazdy. Na na co dzień jeżdżę do pracy innym autem. Spalanie zaskakuje. W zeszłym tygodniu zrobiliśmy trasę do Poznania i komputer pokazywał 4,7-5,1 przy spokojnej jeździe (cały czas padało). Nawet jak się weźmie przekłamanie i dołoży +0,5l to spalanie wychodzi rewelacyjne. Przegląd dopiero na początku kwietnia.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 20-03-2018, 17:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Paffcio pisze:

Jak dobrze zrozumiałem to, co mi kiedyś mówili w salonie, to różne kolory robione sa w różnym okresie (np. biały i niebieski do połowy maja, czarny i srebrny w drugiej połowie maja itp.). Dealerzy wcześniej rezerwują na produkcji pewną ilość aut w danym kolorze i potem upychają zamówienia pod te rezerwacje. Może się więc zdarzyć, że dany kolor u danego dealera zostaje wyprzedany a nowego "slota produkcyjnego" nie będzie, bo idzie face-lifting i fabryka musi mieć czas na przezbrojenie linii produkcyjnej.

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale jak później sam zamawiałem moje białe autko, to dealer sprawdzał kiedy "jego" białe auta wchodzą na produkcję i na tej podstawie podał spodziewany termin odbioru.


U mnie podobnie. Rozmawiałem w grudniu to czarny na moje zamówienie byłby jakoś na marzec. Inny kolor na luty. Chodziło o to, że pula czarnych wykorzystana więc załapałbym się dopiero na nową. Przy innym kolorze były jeszcze nazwijmy to wolne miejsca.


Na górę
Post: 21-03-2018, 08:26 
Offline

Rejestracja: 03-08-2016, 06:43
Posty: 20
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Nawiązując jeszcze do dyskusji o "wyższości" automatu nad manualem.
Moje doświadczenia ze skrzynią automatyczną ograniczone są do kilkumiesięcznego użytkowania samochodu KIA RIO II (rocznik 2009) w czasie gdy sprzedałem poprzedni samochód i czekałem na Vitarę. Szczegółów nie znam ale była to klasyczna stopniowa skrzynia bez manetek do zmiany manualnej

Moje spostrzeżenia

- do jazdy po mieście, szczególnie w korkach daje bardzo dużo komfortu, nie trzeba co chwilę wciskać i wyciskać sprzęgła i wachlować drążkiem
- nie najlepiej samochód sprawdzał się za to w ecodrivingu, a mianowicie ja bardzo dużo hamuję silnikiem, przy zjeżdżaniu ze wzniesień czy dojeżdżaniu do świateł często wrzucam 3 bieg i niepozwalając się autu rozpędzać delikatnie operuję pedałem hamulca, w KIA musiałem zdecydowanie wciskać hamulec żeby samochód dostosowywał odpowiednią dla mnie prędkość, szczególnie męczące i irytujące było to dla mnie przy okazji jazdy po terenach górzystych
- nie podobało mi się też odczytywanie przez samochód moich intencji, tzn. gdy miałem potrzebę dynamicznego włączenia się do ruchu to samochód odpowiednio dynamicznie reagował, jednak po wykonaniu manewru gdy normalnie już bym wrzucił kolejny bieg i spokojnie przyśpieszał, samochód nadal był w "fazie" gwałtownego przyśpieszania i ciągnął aż do 3,5-4 k obrotów. Gdzieś czytałem żeby na chwilę odpuścić wtedy pedał gazu i ponownie delikatnie wcisnąć wtedy automat wrzuci kolejny bieg, ale tutaj to nie działało, musiałem albo ciągnąć do wysokich obrotów, albo odpuścić na dłuższą chwilę zmniejszając prędkość - jak dla mnie bardzo irytujące

Może nie potrafię jeździć automatem, a może jestem "Januszem" który woli mieć kontrole nad samochodem. W każdym razie w takim układzie automat nie jest dla mnie, może obecność manetek do manualnej zmiany biegów poprawiła by dla mnie komfort jazdy

Pozdrawiam


Na górę
Post: 21-03-2018, 08:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Masz doświadczenie tylko z jedną skrzynią i to zapewne kiepską. Opisałeś wady danego egzemplarza a nie skrzyń automatycznych.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 21-03-2018, 09:07 
Offline

Rejestracja: 03-08-2016, 06:43
Posty: 20
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Zgadzam się, nigdzie nie napisałem że wszystkie automaty mają takie przypadłości. Za to poprzednie głosy zwolenników automatów jednoznacznie wskazywały na całkowitą wyższość nad manualami. No bo jak inaczej odczytać zdanie "samochody ze skrzyniami manualnymi kupuje się tylko ze względu na oszczędność pieniędzy przy zakupie"? Chciałem pokazać że nie jest to jedyny powód.


Na górę
Post: 21-03-2018, 09:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Każdy nowy automat będzie lepszy od tego co miałeś w Rio. Tam jest jakaś stara autorska konstrukcja Hyundaia. Mowa była o zakupie nowego auta, bo jeśli chodzi o używane, to cena nie gra już takiej roli.

Poza tym nie do końca się też ze wszystkim zgodzę co napisałeś. Słabe hamowanie silnikiem mogło wynikać z małej pojemności silnika. W Fabii mam manual, ale co z tego, skoro te 3 cylindry nie są wstanie spowolnić auta, ani rozpędzić :lol:

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 21-03-2018, 09:28 
Offline

Rejestracja: 03-08-2016, 06:43
Posty: 20
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Ta skrzynia w Rio też była kiedyś nowa :) ale ok, wiem co masz na myśli, porównujemy konstrukcje mniej więcej z jednego przedziału czasowego
Silnik jaki tam był to 1.4 DOHC 100 km, więc jak na gabaryty Rio to nie najgorzej
Poza tym nie jestem negatywnie nastawiony do automatów, po Vitarze planuję zakup hybrydy, a tam nie ma innej opcji jak automat. Tak jak napisałeś mam niewielkie doświadczenie, więc może parę jazd próbnych z nową skrzynią zmieni moje nastawienie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]