Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 00:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-03-2017, 13:18 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Avalanche pisze:
Nie widzę problemu z tym systemem.
W korku wciskam przycisk po lewej, w upał, w deszczu i przy zamarzającej parze na szybie i tak mam klimę na szybę, więc nie reaguje.

A gdy na skrzyżowaniach, na których trzeba czekać min. 30 sekund a czasem i minutę i dłużej, to dobrze że się wyłącza (ochrona środowiska ;) ).

Nie zależy mi na tej ochronie środowiska. Mam ekologiczny piec, więc w zimie mniej zanieczyszczam, mogę trochę nadrobić to samochodem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 13:58 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Marcin_Gabrys pisze:
Dla mnie ten system jest ok - na długich światłach nie produkuje się zanieczyszczeń - a zawsze można trzymać naciśnięte sprzęgło i system nie zadziała - chyba, że ma się automat :P

Życzę "długiego" użytkowania sprzęgła z taką techniką jazdy :szok:


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 14:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Tak głupio może zapytam: a dlaczego sprzęgło ma pracować krócej? I o ile krócej? :) Przeważnie trzymam wciśnięte sprzęgło na światłach i jakoś nie mam i nie miałem nigdy problemów ze sprzęgłem :)

Marcin_Gabrys
Co do ochrony środowiska, to mam wątpliwości. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 14:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Jak stoję za kopcącym dieslem, to nie mam wątpliwości. :D


Na górę
Post: 22-03-2017, 14:21 
Offline

Rejestracja: 04-02-2016, 07:36
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 2WD PRM
Nie znam danych statystycznych, ale nie miałem wcześniej szczególnych problemów ze sprzęgłem. Chętnie się dowiem, jak jest jakieś hard science. :idea:

A co do ekologii, to wychodzę z założenia, że mieszkając w Polsce (a jak dodatkowo w Krakowie) im mniej zatruwam powietrze, tym lepiej dla wszystkich (nawet tych, którzy mają to gdzieś). :takjest:

_________________
Vitara 2WD PRM


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 14:30 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
No właśnie, ciekawe czy Start / stop pozwala rzeczywiście przyoszczędzić środowisko czy tez jest to kolejna ściema. Był swego czasu taki forsowny test w Auto-Świecie wielu modeli, z którego wynikało, ze średnia oszczędność paliwa dzięki S/S wynosi… 0,2 litra na 100 km. Wielka oszczędność, nie ma co!

A przecież żeby ten wiekopomny układ zadziałał, potrzeba wyprodukować szereg dodatkowych komponentów (czytaj zaśmiecić nimi w przyszłości środowisko oraz zużyć w procesie produkcyjnym energię, którą rzekomo się oszczędza): mocniejszy akumulator, rozrusznik, ileś tam dodatkowych czujników, sterowników, przewodów, itp. Bilans wyjdzie moim zdaniem na zero, albo będzie wręcz dla tegoż środowiska ujemny.

Oprócz tego, mamy jeszcze taka sprawę, wiadomo, ze paliwo przy rozruchu nie zostaje dokładnie spalone. A najgroźniejsze są właśnie niespalone prawidłowo cząstki stałe. Wiec może lepiej, niech silnik równomiernie pracuje i spala paliwo niż ma co parę chwil zaliczać rozruch?

Jest stara zasada "Is fecit cui prodest". Wystarczy sprawdzić listę firm, które zarabiają na układach start/stop żeby utwierdzić się w wadliwościach czy chodzi o środowisko czy tez o zwykły zarobek.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 15:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Avalanche pisze:
Jak stoję za kopcącym dieslem, to nie mam wątpliwości. :D

Za mną się nie kopci :P

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 16:36 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Dlatego ja podjąłem decyzję

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 16:44 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Marcin_Gabrys pisze:
Nie znam danych statystycznych, ale nie miałem wcześniej szczególnych problemów ze sprzęgłem. Chętnie się dowiem, jak jest jakieś hard science. :idea:

A co do ekologii, to wychodzę z założenia, że mieszkając w Polsce (a jak dodatkowo w Krakowie) im mniej zatruwam powietrze, tym lepiej dla wszystkich (nawet tych, którzy mają to gdzieś). :takjest:

Stanie na światłach z wciśniętym pedałem sprzęgła skraca żywotność łożyska oporowego :roll:


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 23:09
Posty: 102
Lokalizacja: Krotoszyn
Suzuki: Vitara II
slawinek pisze:
Przy okazji sprawdźcie u siebie czy działa wam losowy wybór kawałków z pendrive bo ja jakoś nie mogę tego czegoś zmusić do działania heh

z pendrive nie wiem, z karty SD działa prawidlowo.[/quote]


losowy wybór się u mnie już naprawił po przywróceniu ustawień fabrycznych.pzdr

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD automat 2016


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 22-03-2017, 21:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Temat nam się lekko rozjechał, również dzięki mnie ;) ale dyskusja o pendrive i karcie SD to już lekka przesada :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-03-2017, 08:12 
Offline

Rejestracja: 04-02-2016, 07:36
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 2WD PRM
mayya pisze:
Stanie na światłach z wciśniętym pedałem sprzęgła skraca żywotność łożyska oporowego :roll:


Ale jakoś zasadniczo? Pytam na serio czy są jakieś badania.

akir pisze:
Dlatego ja podjąłem decyzję


Ci kopcący z diesli pewnie też podjęli, tylko dlaczego ja mam to wdychać :zly:

_________________
Vitara 2WD PRM


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-03-2017, 10:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Argument o kopcących dieslach jest błędny. Pamiętajcie, że te kopcące auta, w 99% przypadków, nie mają tego systemu. Jeśli porównywać, to do aut w takim samym wieku jak auta z systemem :) albo wróćmy do tematu za kilka/kilkanaście lat :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 23-03-2017, 10:29 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
akir pisze:
Dlatego ja podjąłem decyzję


Ci kopcący z diesli pewnie też podjęli, tylko dlaczego ja mam to wdychać :zly:[/quote]
Musisz to jakoś przeżyć, więcej smrodu poleci przy odpaleniu


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-03-2017, 10:54 
Offline

Rejestracja: 04-02-2016, 07:36
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 2WD PRM
czoboki pisze:
Argument o kopcących dieslach jest błędny. Pamiętajcie, że te kopcące auta, w 99% przypadków, nie mają tego systemu. Jeśli porównywać, to do aut w takim samym wieku jak auta z systemem :) albo wróćmy do tematu za kilka/kilkanaście lat :)


System jest już parę lat na rynku, tak jak DPF, więc nie wiem czy chodzi o 99%. A "kopcący diesel", to też ten, który mieści się w kategorii oszustwa VW :)
Generalnie dyskusja z gatunku czy smog i globalne ocieplenie jest prawdą :sciana:

_________________
Vitara 2WD PRM


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-03-2017, 14:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Oki, masz rację diesle to samo zło, a start/stop uratuje świat :)

Ale...
Po pierwsze swojego diesla się nie pozbędę ;) :P Zapoluje na Ciebie i będę Ci smrodził we wlot powietrza ;)
Po drugie (i bardziej serio):
Chciałbym się dowiedzieć jakie i ile zanieczyszczeń powoduje produkcja i przygotowanie auta do systemu, jego używanie, jego użytkowanie, zwiększone zużycie akumulatorów, rozruszników, silników - jakie powoduje używanie tego systemu, w zestawieniu ze sprawnym silnikiem i filtrami bez tego systemu :)
Moim zdaniem wyjdzie przynajmniej na zero jeśli nie na korzyść auta bez systemu :) Oczywiście mówię o ujęciu globalnym, a nie jednostkowym :)

Układ start/stop po raz pierwszy zastosowano mniej więcej 10 lat temu. Był wówczas droga nowinką, powszechny zrobił się niedawno i chyba nadal jest opcją. Pytanie ile w procentach jest na naszych drogach aut diesli młodszych niż 10 lat? :)

Dryf mamy dość solidny, ale na upartego można przyjąć że trzymamy się tematu :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 23-03-2017, 14:19 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Mogę powiedzieć że diesli produkuje się 1/4 tego co benzyny

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edit - wyrzuciłem cytat. Nie ma sensu cytować całego posta, jeśli się pod nim odpowiada. Czoboki


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-03-2017, 19:30 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Marcin_Gabrys pisze:
mayya pisze:
Stanie na światłach z wciśniętym pedałem sprzęgła skraca żywotność łożyska oporowego :roll:


Ale jakoś zasadniczo? Pytam na serio czy są jakieś badania.

akir pisze:
Dlatego ja podjąłem decyzję


Ci kopcący z diesli pewnie też podjęli, tylko dlaczego ja mam to wdychać :zly:

Nie potrzeba żadnych badan, wystarczy poznać zasadę działania sprzęgła i wiadomo co i w jakich okolicznościach dzieje się z łożyskiem oporowym.
Co do diesli zaś, to kopcą tylko stare i wyeksploatowane, podobnie z resztą jak benzyniaki! Współczesne diesle, nawet w ciężarówkach (np. IVECO eurocargo) spełniają normę Euro6 i nie mają prawa nawet dymka "pyknąć", nawet przy odpalaniu zimą!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-03-2017, 09:09 
Offline

Rejestracja: 04-02-2016, 07:36
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 2WD PRM
czoboki pisze:
Oki, masz rację diesle to samo zło, a start/stop uratuje świat :)


Jeżeli masz sprawny silnik i filtry to zapraszam do Krakowa :] Jeszcze - vide Oslo - http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/art ... iesla.html

czoboki pisze:
Chciałbym się dowiedzieć jakie i ile zanieczyszczeń powoduje produkcja i przygotowanie auta do systemu, jego używanie, jego użytkowanie, zwiększone zużycie akumulatorów, rozruszników, silników - jakie powoduje używanie tego systemu, w zestawieniu ze sprawnym silnikiem i filtrami bez tego systemu :)
Moim zdaniem wyjdzie przynajmniej na zero jeśli nie na korzyść auta bez systemu :) Oczywiście mówię o ujęciu globalnym, a nie jednostkowym :)

Układ start/stop po raz pierwszy zastosowano mniej więcej 10 lat temu. Był wówczas droga nowinką, powszechny zrobił się niedawno i chyba nadal jest opcją. Pytanie ile w procentach jest na naszych drogach aut diesli młodszych niż 10 lat? :))


Nie wiem ile % aut ma ten system, ale chętnie poczytam czy jest aż tak zabójczy jak malują go jego wrogowie. Co do kosztów to warto doliczyć też koszty leczenia chorób "odsmogowych" i inne.

macioo pisze:
Nie potrzeba żadnych badan, wystarczy poznać zasadę działania sprzęgła i wiadomo co i w jakich okolicznościach dzieje się z łożyskiem oporowym.
Co do diesli zaś, to kopcą tylko stare i wyeksploatowane, podobnie z resztą jak benzyniaki! Współczesne diesle, nawet w ciężarówkach (np. IVECO eurocargo) spełniają normę Euro6 i nie mają prawa nawet dymka "pyknąć", nawet przy odpalaniu zimą!


Nie pisałem też żeby zawsze wciskać sprzęgło 8) Ale biorę pod uwagę, że trzeba będzie coś wymienić częściej.

A to, że stare benzyniaki kopcą to prawda i żałuję, że nie ma kar za wycinanie nie tylko DPFów, ale i katalizatorów.

Co do normy Euro 6 i dieseli, to po dieselgate moja wiara w "brak dymku" się zmniejszyła znacząco. Ale na pewno leszy oszukany diesel z Euro 6 niż stary trup.

_________________
Vitara 2WD PRM


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-03-2017, 09:35 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Marcin_Gabrys pisze:
Co do normy Euro 6 i dieseli, to po dieselgate moja wiara w "brak dymku" się zmniejszyła znacząco. Ale na pewno leszy oszukany diesel z Euro 6 niż stary trup.


W pracy jeżdżę małym MANem TGL 18.180, co prawda przebieg niewielki (dopiero ok. 60kkm) ale życzyłbym sobie, żeby chociać połowa osobówek tak kopciła, a raczej nie kopciła jak ten diesel :] Gdybym zauważył najmniejszy dymek przy rozruchu, to powód do wizyty w serwisie. Dodatkowo z moich obserwacji: jak wjeżdżam do garażu S-crossem, to czuję charakterystyczny zapach spalin wewnątrz, a po wjechaniu tymże MANem "na nos" jest zdecydowanie lepiej. :ok:
Podsumowując, wszystko zależy do tzw. kultury technicznej człowieka. Miewałem też stare samochody (nawet 18-to letnie) ale wszystkie były w idealnym stanie technicznym. Wiek samochodu nie usprawiedliwia chmur czarnego dymu za nim, czy świateł ustawionych "jedno oko na Maroko, a drugie na Kaukaz" :wsciekly: Jestem zwolennikiem odbierania uprawnień nieuczciwym diagnostom!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-03-2017, 12:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Marcin_Gabrys pisze:
Nie wiem ile % aut ma ten system, ale chętnie poczytam czy jest aż tak zabójczy jak malują go jego wrogowie. Co do kosztów to warto doliczyć też koszty leczenia chorób "odsmogowych" i inne.

Nie jestem wrogiem tego systemu. Zastanawiam się tylko czy jego zbawienne działanie na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych przez samochody (nieważne z jakim silnikiem) jest takie jak piszą, oczywiście w ujęciu globalnym nie w skali jednego miasta.
Diesle tak samo przyczyniają się do powstawania smogu jak i auta benzynowe.

Chciałbym abyśmy się zrozumieli. Nie kwestionuję tego, że klekot jest bardziej trujący niż benzyniak, nie neguję też sensowności takich systemów, czy istniejących lub planowanych zakazów dotyczących diesli. Mnie w takich przypadkach zawsze zastanawia jak jest w rzeczywistości, jak to się faktycznie przekłada np na smog. Ciekawe będą wyniki tego zakazu w Oslo za parę lat. Czy faktycznie coś to dało, czy też nie :)


macioo pisze:
Podsumowując, wszystko zależy do tzw. kultury technicznej człowieka.

I to w zasadzie jest najlepszym podsumowaniem w kwestii dymienia jakiegokolwiek auta :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-03-2017, 15:49 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Tylko po co w tym temacie pisać o dieslach, ekologii, itd, . Temat jest o start /stop, samo działanie można obejrzeć na YouTube, warto poruszyć jak wyłączyć na stałe zbędny gadżet.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]