Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 02:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-02-2017, 21:19 
Offline

Rejestracja: 24-02-2017, 21:09
Posty: 12
To mój pierwszy post wiec witam wszystkich serdecznie:)

W zeszły wtorek odebrałem swoją Vitare, 2wd 5mt. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu, mianowicie już po wyjechaniu z salonu zaobserwowałem delikatne falowanie obrotów na zimnym silniku. Uznałem ze musi się dotrzeć i wszystko dopasować wiec postanowiłem potestować do pierwszego tysiąca km. Obecnie mam przejechane 650 km i generalnie sprawa wyglada tak, ze bez włączonej klimatyzacji na zimnym jak dobrze się przypatrze to widać ruchy wskazówki o jakieś 50-100 obrotów do góry i po chwili z powrotem w dół. Nie jest to jednak stałe falowanie na zasadzie 600-700-600-700 i tak w kółko ale jednorazowy ruch raz na minutę. Jak się nagrzeje to bez klimy nie widać żadnych ruchów. Natomiast z włączona klimatyzacja jak jest nawet nagrzany to na postoju widzę takie skoki o 200 obrotów, utrzymuje takie obroty przez kilka sekund i z powrotem spada do normalnych. Za jakaś minutę znowu skok obrotow. W przyszłym tygodniu jadę na pierwszy przegląd wiec chce ten temat poruszyć w aso, chciałem się jednak spytać czy ktoś z Was doświadczył podobnego falowania i czy przeszło samo z siebie czy była interwencja serwisu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 24-02-2017, 22:05 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Witaj! W sumie to odpowiedź już jest w tym co napisałeś. :) Jak masz włączoną klimę, to co jakiś czas włącza się kompresor klimatyzacji obciążając dodatkowo silnik, co powoduje nieznaczne obniżenie obrotów. Jak się kompresor wyłączy, to obroty nieco podskoczą. Raczej normalne zjawisko. Jeżeli silnik się nie zaczyna dławić, to nie ma czym się przejmować. Oczywiście możesz to zweryfikować w ASO ale raczej powiedzą ci to samo!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 24-02-2017, 23:57 
Offline

Rejestracja: 24-02-2017, 21:09
Posty: 12
Dzięki. Widocznie za bardzo się przejmuje. To moje pierwsze nowe auto i zwracam uwagę na każdy szczegol. Wcześniej miałem astre h w dieslu i włączanie klimy nie miało żadnego wpływu na obroty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 25-02-2017, 08:21 
Offline

Rejestracja: 16-09-2016, 21:17
Posty: 9
Suzuki: Vitara 2016
Hej, też mam podobne objawy, ale bez klimy. Generalnie zakładam że to Suzuki ;-) więc nie dali rady zrobić lepiej. W sumie się tym nie przejmuję. Ale na światłach jest to denerwujące jak obroty falują.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 25-02-2017, 11:44 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Osobiście mam teorię, że diesel ma wyższy moment obrotowy i trudniej jego obrotami zachwiać, tak nieznacznym obciążeniem. Poza tym niektóre firmy stosują coś jakby ustawienia w oprogramowaniu, w celu uniknięcia obniżenia obrotów. W Clio było tak, że włączenie klimy powodowało nieznaczne podniesienie obrotów na początku. Różne firmy mogą różnie podchodzić do tematu. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu kilku lat, zauważyłem, że wolne obroty, obecnie są niższe niż w autach z lat 90tych. Podejrzewam, że to ma związek z ekologią. I auta pracują na maksymalnie zubożonej mieszance, żeby nie truć.
Tak dodając do tematu: pewnie nawet właczenie się ładowania w alternatorze, czy załączenie świateł będzie miało wpływ na obroty. Był tu post o "impulsowym ładowaniu", które pewnie ma coś do tematu. Ogólnie mnie też obroty się "zawahają" co jakiś czas ale nie przejmuję się tematem.
Tomek: Trochę cię rozumiem, bo pamiętam swój pierwszy nowy samochód i emocje z tym związane. Ale nie przejmuj się duperelami, tylko ciesz nową furą! Obyś tylko takie "problemy" miał do końca eksploatacji! :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 25-02-2017, 12:24 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
lookasoo pisze:
Hej, też mam podobne objawy, ale bez klimy. Generalnie zakładam że to Suzuki ;-) więc nie dali rady zrobić lepiej. W sumie się tym nie przejmuję. Ale na światłach jest to denerwujące jak obroty falują.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Nie gap się na wskazówki tylko na światła, żeby sprawnie ruszyć ;).

Wysłane z mojego PC'ta przy użyciu klawiatury.


Na górę
Post: 25-02-2017, 12:51 
Offline

Rejestracja: 16-09-2016, 21:17
Posty: 9
Suzuki: Vitara 2016
Tego się trzymam ;-)

lookasoo


Na górę
Post: 25-02-2017, 14:21 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
krzymo pisze:
Wysłane z mojego PC'ta przy użyciu klawiatury.

:skoczek: :]


Na górę
Post: 25-02-2017, 15:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
lookasoo pisze:
Hej, też mam podobne objawy, ale bez klimy.

To na jakieś forum o zdrowiu się raczej nadaje :))


Na górę
Post: 25-02-2017, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
macioo pisze:
pewnie nawet właczenie się ładowania w alternatorze, czy załączenie świateł będzie miało wpływ na obroty


Ależ oczywiście, że tak jest -- nie tylko w Vitarze. W każdym samochodzie o elektronicznie sterowanych obrotach dowolny wzrost obciążenia (czy to na alternatorze czy na podciśnieniu) powoduje chwilowy wzrost obrotów. W Lancerze mam "prawdziwe" wspomaganie kierownicy (nie elektryczne) i ruch kółkiem na postoju podbija wskazówkę podobnie jak załączenie klimy czy wciśnięcie hamulca. Światła to trochę za mało ale włączenie jednocześnie świateł i muzyki na full już widać.


Na górę
Post: 27-02-2017, 11:47 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Od muzyki na full to pewnie we łbie się kołysze ;).


Na górę
Post: 27-02-2017, 14:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Zależy jaką moc masz zainstalowaną. Wzrost obciążenia alternatora wpływa na wolne obroty.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]