Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 12:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: 02-02-2019, 17:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 435
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Z jakimiś zniżkami czy bez?

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 02-02-2019, 17:42 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
apede pisze:
Z jakimiś zniżkami czy bez?

Raczej bez. Nigdy wcześniej nie miałem auta na siebie i nie byłem współwłaścicielem. Co wcale nie znaczy, że nie jeździłem, mam prawko od 10 lat.

Ciekawi mnie jakie inni dostali oferty w Allianz. Czy ktoś jeszcze dostał 2285zł za podstawowy pakiek dealerski, 2386zł za rozszerzony o assistance plus i ubezpieczenie szyb, oraz 2588zł (poprawka, dokładna kwota) za assistance exclusive?

Może są jakieś reguły...

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 02-02-2019, 21:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-01-2017, 17:33
Posty: 193
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara; GSF 1250SA
Dostałem ofertę Ergo Hestii na 3 rok w pakiecie dealerskim. OC, AC, NW, Assistanse.
Cena 1780 PLN.

_________________
Suzuki Vitara Comfort
Suzuki GSF 1250 SA


Na górę
Post: 02-02-2019, 22:23 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Stefanek1 pisze:
Może są jakieś reguły...

Przy normalnych wyliczeniach reguły ubezpieczeń są *bardzo* ściśłe (choć skomplikowane)
Ale pakiety dealerskie są zazwyczaj sztywne - i przy braku zniżek chyba raczej trudno znaleźć coś lepszego. (I analogicznie: raczej nie opłacają się z kolei przy komplecie zniżek)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 02-02-2019, 22:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-01-2017, 17:33
Posty: 193
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara; GSF 1250SA
Pakiety dealerskie się mogą nie opłacać? Podasz przykład?

_________________
Suzuki Vitara Comfort
Suzuki GSF 1250 SA


Na górę
Post: 03-02-2019, 00:51 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Przy pierwszym ubezpieczeniu, owszem chętnie.

W drugim roku i później, przy maksymalnych zniżkach różnice mogą wynosić nawet kilkaset zł, nawet w tym samym zakładzie ubezpieczeń.
A przecież do tego dojść mogą ewentualne zniżki od konkretnego agenta lub/i za inne ubezpieczenia w tym samym towarzystwie...

W zeszłym roku, drugie ubezpieczenie miało mnie wynieść u dealera 2500 zł a w tym samym towarzystwie tylko samemu : nieco poniżej 2400 . Identyczne warunki otrzymałem za ~1600 gdzie indziej.
Teraz w trzecim roku ponownie mam Allianz, za trochę ponad 1600 ( Niestety nie wiem ile wyniósłby pakiet dealerski, nie miałem kontynuacji)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 03-02-2019, 17:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 435
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Kurcze... coś tanio wam te vitary ubezpieczają :roll:
Właśnie dostaliśmy ofertę dealerską po roku na swifta. AC-OC-assistance plus. Wartość wozu 37000 i pakiet 2040 zł.

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 04-02-2019, 20:01 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
To co mogę dodać, to czasem warto co roku zmieniać ubezpieczyciela. Część daje dodatkową zniżkę dla nowego klienta (zwykle nowy to ten co nie miał polisy 1-3 mc wstecz). Wtedy należy tylko pamiętać, by wypowiedzieć umowę OC w poprzednim towarzystwie (inaczej automatycznie się przedłuży w starym towarzystwie, a jak podpiszesz umowę w nowym, to trzeba będzie płacić za dwie). Czasem warto też w google promocji. Np. bywało np. że link 4 dawał jeśli się nie myle 12% na jakiś kupon jeśli było się klientem jakiegoś banku.


Na górę
Post: 05-02-2019, 00:39 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Oj, ceny ubezpieczenia zależą od bardzo wielu czynników.
Pomijając zniżki; uwzględniany jest też wiek i staż kierowcy oraz np to czy regularnie wożone jest małe dziecko (dość logiczne że z dziećmi jeździ się grzecznej, więc i stawki są niższe) oczywiście marka samochodu, okolica w której się mieszka i parkuje. Ba! nawet czasem zawód właściciela...
Wszystko wynika z "mądrych statystyk", które mówią ubezpieczycielowi kto i jakich okolicznościach powoduje mniej szkód; ergo: kto się bardziej towarzystwu opłaca.

I niekoniecznie te wyliczenia są dla wszystkich firm takie same. Ubezpieczyciel "drogi" dla jednego, może być "tani" dla innego...

Generalnie przy jakichkolwiek czynnikach podnoszących cenę: pakiety dealerskie, są rzeczywiście do rozważenia w pierwszej kolejności, bo to zazwyczaj jedna, sztywna stawka dla wszystkich...

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 07-02-2019, 08:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 781
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Kontynuacja po roku u dealera - 2217 zł (pakiet Premium, dla wartości 72660). Nigdzie taniej nie zaleźliśmy, a mamy znajomego agenta, który nam w kilku firmach wyliczył.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 07-02-2019, 12:24 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
Dominik PZU czy Allianz? hmm czyli całkiem spoko Ci policzyli, pytam bo w kwietniu będę w identycznym punkcie wyboru


Na górę
Post: 07-02-2019, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 781
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
W Ergo Hestia. Też mi się wydaje, że spoko oferta.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 08-02-2019, 19:16 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Tak się przypadkiem składa, że chałupę mam ubezpieczoną w Allianz, więc skierowałem się do nich z zapytaniem, co mogliby mi zaproponować na furę. Okazało się, że oferta była lepsza, niż w pakiecie dealerskim. Bardzo możliwe jednak, że dostałem jakiś bonus w związku z tym, że to nie pierwsza rzecz przeze mnie u nich ubezpieczana. Nie wiem, czy potem na chatę też nie dostaję z tego tytułu jakiejś zniżki. Może warto zapytać tam, gdzie już coś macie ubezpieczonego.


Na górę
Post: 08-02-2019, 19:52 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
jesteś pewien, że warunki ubezpieczenia i pakiety są tak samo dobre jak w dilerskim? sprawdziłeś dokładnie czego można oczekiwać itp?


Na górę
Post: 08-02-2019, 22:23 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Podstawowe pytanie - czy porównujecie tylko ceny, czy też to co za to dostajecie? Bo jednak zakres AC mocno różni się w zależności od towarzystw. Poza tym czasem to samo towarzystwo ma czasem kilka różnych wersji/opcji. Np. kiedyś na jakiejś wyszukiwarce ubezpieczeń np. Allianz wyskoczył mi kilka dobrych razy w różnych cenach (dla tego samego samochodu/kierowcy). Okazało się, że ubezpieczenia różnią się wkładem własnym (jeśli dobrze pamiętam od 0% do 20%, tym czy cena części będzie wg cennika nowych czy z uwzględnieniem stopnia zużycia, czy naprawa w ASO czy warsztacie partnerskim itd. itd. itd). O ile w przypadku OC nie ma co się specjalnie przejmować, bo warunki są ustawowe (choć też czasem różni się max. kwota ubezpieczenia, towarzystwo może dać więcej niż wymaga ustawa), to dla AC różnice bywają znaczące. Dodatkowo bardzo ciężko porównuje się AC, bo często diabeł tkwi w szczegółach.

Tak jak w kredytach wprowadzono RRSO, to z AC ktoś powinien zrobić porządek i zapewnić jakąś porównywalność. Może rozwiązaniem byłyby warunki ustawowe (jak w OC) i jakaś prosta karta, gdzie towarzystwo wpisywało by rzeczy, którymi różni się ubezpieczenie? Taka karta musiałaby być ustawowo określona: np. wkład własny, naprawa częsci nowe/z uwzględnieniem zużycia/ naprawa ASO, warsztat partnerski / wycena wg katalogu Eurotax czy innego / ile km holowanie od domu i powiedzmy jeszcze innych kilkanaście punktów, a cała reszta w ustawie.

Jeszcze inna rzeczą jest praktyka i jak dane towarzystwo podchodzi do wypłat. Co z tego, że na papierze wygląda to super, jak np. towarzystwo ciągle kombinuje, by nie wypłacić czy obniżyć wypłatę? Nie każdy będzie sądził się latami. Np. wydaje mi się, że PZU robi stosunkowo mało problemów, a już Allianz kiedyś robił różne kombinacje, np. słyszałem historię gościa, któremu ukradziono motocykl, a Allianz odmówił wypłaty, bo na kluczyku były mikrorysy, które sugerowały, że ktoś mógł zrobić duplikat kluczyka.


Na górę
Post: 10-02-2019, 15:30 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
baart77 pisze:
jesteś pewien, że warunki ubezpieczenia i pakiety są tak samo dobre jak w dilerskim? sprawdziłeś dokładnie czego można oczekiwać itp?

No z założenia warunki miały być takie same (i z mojego pobieżnego porównania wynika że tak własnie jest)
Co ciekawe, na tyle atrakcyjna oferta w Allianz pojawiła się dopiero w tym roku: w zeszłym ta sama propozycja, od dokładnie tej samej agentki była wyraźnie droższa od pakietu dealerskiego. (Może od tego roku zmieniono politykę/przeliczniki odnośnie marki Suzuki?)

Tak, komplet zniżek, bez szkód, ćwierć wieku prawo jazdy, i podobnie jak @krzymo - inne ubezpieczenie w Allianz.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 10-02-2019, 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
Ja dostałem ofertę za 3 rok:
1. Compensa – 2178 zł
2. Allianz – 2327 zł – kontynuacja
3. PZU -2445 zł – promocja
Wartość auta 52900zł

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
Post: 19-02-2019, 15:23 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
igi pisze:
Przy pierwszym ubezpieczeniu, owszem chętnie.

W drugim roku i później, przy maksymalnych zniżkach różnice mogą wynosić nawet kilkaset zł, nawet w tym samym zakładzie ubezpieczeń.
A przecież do tego dojść mogą ewentualne zniżki od konkretnego agenta lub/i za inne ubezpieczenia w tym samym towarzystwie...

W zeszłym roku, drugie ubezpieczenie miało mnie wynieść u dealera 2500 zł a w tym samym towarzystwie tylko samemu : nieco poniżej 2400 . Identyczne warunki otrzymałem za ~1600 gdzie indziej.
Teraz w trzecim roku ponownie mam Allianz, za trochę ponad 1600 ( Niestety nie wiem ile wyniósłby pakiet dealerski, nie miałem kontynuacji)
Jak ty to robisz, że dostałeś 1600? Ktoś zdradzi mi tę tajemnicę co trzeba zrobić?

Cytuj:
Podstawowe pytanie - czy porównujecie tylko ceny, czy też to co za to dostajecie? Bo jednak zakres AC mocno różni się w zależności od towarzystw. Poza tym czasem to samo towarzystwo ma czasem kilka różnych wersji/opcji. Np. kiedyś na jakiejś wyszukiwarce ubezpieczeń np. Allianz wyskoczył mi kilka dobrych razy w różnych cenach (dla tego samego samochodu/kierowcy). Okazało się, że ubezpieczenia różnią się wkładem własnym (jeśli dobrze pamiętam od 0% do 20%, tym czy cena części będzie wg cennika nowych czy z uwzględnieniem stopnia zużycia, czy naprawa w ASO czy warsztacie partnerskim itd. itd. itd). O ile w przypadku OC nie ma co się specjalnie przejmować, bo warunki są ustawowe (choć też czasem różni się max. kwota ubezpieczenia, towarzystwo może dać więcej niż wymaga ustawa), to dla AC różnice bywają znaczące. Dodatkowo bardzo ciężko porównuje się AC, bo często diabeł tkwi w szczegółach.

Tak jak w kredytach wprowadzono RRSO, to z AC ktoś powinien zrobić porządek i zapewnić jakąś porównywalność. Może rozwiązaniem byłyby warunki ustawowe (jak w OC) i jakaś prosta karta, gdzie towarzystwo wpisywało by rzeczy, którymi różni się ubezpieczenie? Taka karta musiałaby być ustawowo określona: np. wkład własny, naprawa częsci nowe/z uwzględnieniem zużycia/ naprawa ASO, warsztat partnerski / wycena wg katalogu Eurotax czy innego / ile km holowanie od domu i powiedzmy jeszcze innych kilkanaście punktów, a cała reszta w ustawie.

Jeszcze inna rzeczą jest praktyka i jak dane towarzystwo podchodzi do wypłat. Co z tego, że na papierze wygląda to super, jak np. towarzystwo ciągle kombinuje, by nie wypłacić czy obniżyć wypłatę? Nie każdy będzie sądził się latami. Np. wydaje mi się, że PZU robi stosunkowo mało problemów, a już Allianz kiedyś robił różne kombinacje, np. słyszałem historię gościa, któremu ukradziono motocykl, a Allianz odmówił wypłaty, bo na kluczyku były mikrorysy, które sugerowały, że ktoś mógł zrobić duplikat kluczyka.
Słuszna uwaga. Ja zdecydowałem się wziąć najdroższą opcję jaką mi zaproponowano bo chodziło mi o podobno dobrą firmę i szerszy zakres ochrony. Jednak nie ukrywam, że za rok chętnie zaoszczędziłbym 500zł i wziął coś równie dobrego.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 19-02-2019, 20:10 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
Stefanek , a jakie opcje Tobie zaproponowano? kupowałeś w salonie przedłużenie opcji dilera?


Na górę
Post: 19-02-2019, 23:27 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Stefanek1 pisze:
Jak ty to robisz, że dostałeś 1600? Ktoś zdradzi mi tę tajemnicę co trzeba zrobić?

Zadzwonić do agenta i poprosić o wycenę? ;)

Zgaduję że u mnie na wycenę miały wpływ następujące czynniki:
1. brak szkód, maksymalne zniżki,
2. staż OC+AC,
3. wiek+staż prawa jazdy
4. spokojna okolica (wg kodu pocztowego)
5. regularnie przewożone dziecko
6. zniżki za dodatkowe (inne) ubezpieczenia w Allianz
Przypuszczam, że to też nie ostatnie słowo. Zresztą fajną ofertę na podobnych warunkach dostałem też z Avivy (ja tylko lojalnie wybrałem znanego mi agenta).

Na pewno przy gorszych warunkach czy w innych towarzystwach mogłoby być taniej.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 03-03-2019, 20:31 
Offline

Rejestracja: 23-08-2015, 19:57
Posty: 221
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara Premium 2WD
Mnie wstępnie (PZU) wyliczyli po 3 latach 2700zł pakiet Super Polska i Europa. Ubezpieczyciel czeka na pulę zniżek od szefowej i obiecał, że postara się dać w granicach do 2500zł. Postaram się coś więcej utargować strasząc ,że zrezygnuję z tej firmy.
Nieoficjalnie dowiedziałem się, że każdy agent PZU dostaje z początkiem miesiąca jakąś pulę pieniędzy na zniżki i tylko od niego zależy komu i ile je da. Oczywiście są też różnego rodzaje promocje.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
Post: 11-03-2019, 09:44 
Offline

Rejestracja: 12-02-2018, 10:30
Posty: 16
Suzuki: Vitara
2 rok kontynuacja. Przyjąłem ofertę Allianz. 2030 zł. Przy czym pierwszy rok kosztował 2k.


Na górę
Post: 17-03-2019, 21:38 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Ja dopiero zaczynam temat ubezpieczen. Najtaniej poki co wyszedl mi pakiet OC + AC z Link 4 (najwyzszy u nich i rozszerzony o pare dodatkowych opcji). I stad sie zastanawiam, czy Link 4 wciaz jest takim byle jakim ubezpieczycielem jak kiedys, czy w ostatnich latach sie poprawili? Czy mnie sie zdaje, czy przejal ich PZU? Likwidowal ktos u nich jakies szkody z AC? O jakich innych ubezpieczycielach macie dobre zdanie? PZU?


Na górę
Post: 18-03-2019, 07:23 
Offline

Rejestracja: 03-10-2017, 11:52
Posty: 306
A może PZU. Wydaje mi się, że warto zasięgnąć informacji u agenta.


Na górę
Post: 18-03-2019, 09:21 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
mogę tylko opisać moje ostatnie doświadczenie z PZU, moja matka rozbiła w lutym swoją małą KIA Picanto, wymusiła pierwszeństwo, szkoda była robiona z AC, szybko bez żadnych komplikacji, bezgotówkowo w ASO KIA Poland, wszystko na oryginalnych częściach kwota oszacowana szkody z tego co pamiętam około 15 tyś zł, PZU nie zanegowało szacunku ASO, po 2 tygodniach auto jak "nowe", tyle z moich doświadczeń w praktyce z PZU
ps. wiem, że osoba poszkodowana też nie miała żadnych problemów jeśli chodzi o wypłatę z OC mojej matki
z innej beczki likwidowałem również szkodę przez PZU po zalaniu mieszkania z powodu wadliwego dachu w kamienicy, szkoda niewielka, oszacowałem moje koszta na maks 700 zł, PZU po rozmowie telefonicznej wypłaciło 1000 zł, obyło się nawet bez wizyty rzeczoznawcy z ramienia PZU, kasa była na koncie po niecałym tygodniu od zgłoszenia, zatem kolejny pozytyw


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]