Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-04-2024, 00:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor Wiadomość
Post: 20-03-2019, 20:03 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Tez mam dobra opinie o PZU, ale PZU chce w moim przypadku prawie tysiac zlotych wiecej niz Link4 czy Allianz (tu roznice sa niewielkie). Jednak moim zdaniem PZU za duzo sie ceni.


Na górę
Post: 20-03-2019, 20:20 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
tysiąc więcej to faktycznie jakiś żart.. rok temu (kwiecień 2018) przy zakupie nowej Vitary dostałem od dilera dwie opcje, Allianz i PZU, obie około 2.300 zł, PZU było o jakieś 40 zł droższe, zobaczymy jak będzie tym razem, po roku użytkowania


Na górę
Post: 21-03-2019, 06:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-03-2019, 07:04
Posty: 2
Suzuki: swift
Dzięki @baart77 za fajną opinie w poprzedniej wiadomości! :]
Wpływ na różnice w kwocie może mieć zakres polisy AC, plus dodatki takie jak pakiet Assistance czy NNW.
Wszystkim zainteresowanym naszymi usługami polecam sprawdzić stronę - usunięty link - czoboki
Obliczysz tu koszt ubezpieczenia, a zakres dobierzesz zgodnie ze swoimi preferencjami :)
Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań nasi agenci lub pracownicy infolinii chętnie pomogą.
Pozdrawiam!


Na górę
Post: 21-03-2019, 22:23 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Tak, na infolinii wyliczyli mi jeszcze 500 zl wiecej. :D Ktos chyba lekko na glowe upadl....

Natomiast kalkulacja na stronie PZU ma jedna denerwujaca wlasciwosc. Jesli to jest kontynuacja polisy, badz np jakis agent kalkulowal polise, to system to wykrywa i wyswietla informacje, ze nie moze wyliczyc polisy. Strasznie irytujace i nie spotkalem sie z tym w zadnym innym towarzystwie. Dodatkowo chyba PZU uwaza, ze ma byc wygodnie agentom, a nie klientom. Nie kazdy ma czas biegac za agentami, tylko wolalby poznym wieczorem kupic polise przez net.

Zupelnie inna dyskusja sa rozne stawki polis w tym samym towarzystwie np. przez net, u agenta i u dealera. I nie zawsze jest tu logika, np. czasem u dealera jest taniej niz przez net czy u agenta. Z jednej strony mozna troche sie domyslac powodow, ale z drugiej tez to jest niesamowicie irytujace, ze ta sama polisa moze sie znaczaco roznic cena w zaleznosci od kanalu (a czasem absurdalnie lepsze ubezpieczenie u dealera jest tansze niz slabsze u agenta).

Czasem to sobie mysle, ze UOKiK powinien z tym juz dawno zrobic porzadek, tylko dlaczego nie robi....

P.S. Juz niestety Allianz przytulil moje pieniazki.... :(


Na górę
Post: 22-03-2019, 09:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-04-2018, 19:58
Posty: 22
Lokalizacja: Toruń
Suzuki: Vitara II
Hej! Ja troszeczkę z innej beczki.

Czy ma ktoś z was leasing na samochód z salonu (w YAMA Bydgoszcz / Toruń jest to Santander Consumer Multirent)? Gdyż zastanawiam się jak to jest z ubezpieczeniem - w maju mija pierwszy rok posiadania samochodu. I tak, w regulaminie leasingu jest możliwość wykupienia ubezpieczenia samodzielnie (tzw. ubezpieczenie obce), lecz jest to obwarowane tym, iż trzeba wystąpić o taka zgodę na 30 dni przed końcem upłynięcia obecnego ubezpieczenia. Oczywiście za zgodę jest też określona opłata. Poprosiłem zatem o wyliczenie oferty OC/AC na infolinii Santander, a tam powiedziano mi, że takie wyliczenie mogą zrobić w ostatnich 30 dniach przed upływem końca obecnego ubezpieczenia. Jak z tego wybrnąć? Bo wygląda to tak, iż "czekają" aż nie będę miał wyjścia i będę musiał skorzystać z ich oferty. No chyba, że tak łatwo dałem się zbyć...

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrowienia z CT :)

_________________
Vitara II 1.6 2WD 2018 (ostatni wolny ssak :))


Na górę
Post: 22-03-2019, 09:38 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Ja ubezpieczałem rok temu w sierpniu i nie było problemu. Polisę miałem ważną do 23 Sierpnia. Pierwszą propozycję ubezpieczenia od Santandera dostałem dopiero 31 lipca - nie była nawet zła (Compensa 3300, za to PZU należy przemilczeć 5100 - podobne warunki).
Ja zacząłem organizować ubezpieczenie w pierwszej połowie sierpnia dopiero. Tutaj mała dygresja - polecam wszystkim podzwonić po kilku ASO w okolicy i zapytać o wyceny. Salony mają prowizje od tych ubezpieczeń więc chętnie coś proponują, do tego, nie zawsze są to propozycję z tych samych TU co jest plusem (osobiście drugi raz w tym wątku polecę ASO z Tarnowa - przemiła obsługa, wszystko załatwione przez telefon/mail, a sama umowa przyszła pocztą). Bardzo dobrą polisę w Warcie dostałem za ok 2800zł (opis polisy robiłem wcześniej w tym wątku) - gdzie moje lokalne ASO w ogóle mi Warty nie zaproponowało a zaproponowany Alianz za 3000 miał gorsze warunki.
Wracając, patrzę teraz na skrzynkę i propozycję konkretnych polis mam z 8 sierpnia, tego samego dnia zdecydowałem się na konkretną polisę w Warcie a 13 sierpnia dostałem potwierdzenia zaakceptowania polisy przez Santandera - wszystko załatwione przez ASO. Opłatę za akceptację polisy dostaniesz z fakturą na kolejny miesiąc.


Na górę
Post: 22-03-2019, 10:23 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 234
Tomaszysko pisze:
Hej! Ja troszeczkę z innej beczki.

Czy ma ktoś z was leasing na samochód z salonu (w YAMA Bydgoszcz / Toruń jest to Santander Consumer Multirent)? Gdyż zastanawiam się jak to jest z ubezpieczeniem - w maju mija pierwszy rok posiadania samochodu. I tak, w regulaminie leasingu jest możliwość wykupienia ubezpieczenia samodzielnie (tzw. ubezpieczenie obce), lecz jest to obwarowane tym, iż trzeba wystąpić o taka zgodę na 30 dni przed końcem upłynięcia obecnego ubezpieczenia. Oczywiście za zgodę jest też określona opłata. Poprosiłem zatem o wyliczenie oferty OC/AC na infolinii Santander, a tam powiedziano mi, że takie wyliczenie mogą zrobić w ostatnich 30 dniach przed upływem końca obecnego ubezpieczenia. Jak z tego wybrnąć? Bo wygląda to tak, iż "czekają" aż nie będę miał wyjścia i będę musiał skorzystać z ich oferty. No chyba, że tak łatwo dałem się zbyć...

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrowienia z CT :)


nie sugestie,ale konkrety ... :D
- o zgodę masz wystąpić najpóźniej na 10 ( dziesięć) dni przed upływem końca ubezpieczenia (a nie 30)
- masz więc minimum 20 dni czasu na dokonanie wyboru
-koszt tej "operacji" to 100 PLN (przesyłają Ci osobną fakturę do zapłaty)

mam nadzieję ,że pomogłem..


Na górę
Post: 23-03-2019, 10:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-04-2018, 19:58
Posty: 22
Lokalizacja: Toruń
Suzuki: Vitara II
Dziękuję za udzielenie kilku wyjaśnień. Co do terminu "30 dni" to posłużyłem się informacją ze strony https://www.scmultirent.pl/obsluga_faq.html, gdzie jest właśnie taki zapis. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi, sprawdziłem w swojej umowie, i tam faktycznie jest sformułowanie o 10 dniach. Zatem dziękuję raz jeszcze za naprowadzenie. Teraz grzecznie czekam na ofertę leasingodawcy.

Pozdrawiam!

_________________
Vitara II 1.6 2WD 2018 (ostatni wolny ssak :))


Na górę
Post: 24-03-2019, 17:00 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Widzicie te obniżki? https://autokult.pl/33361,ubezpieczycie ... -najtaniej


Na górę
Post: 31-03-2019, 00:59 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 20:11
Posty: 58
Lokalizacja: Łęg Tarnowski
Suzuki: Vitara S
W TUW z Kartą Dużej Rodziny jest 15% zniżki, przy opcji z AC robi się bardzo fajna zniżka:) wypróbowałam już na jednym aucie i działa.


Na górę
Post: 08-04-2019, 10:35 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
Przed chwilą przedłużyłem ubezpieczenie w PZU, pełen pakiet dilerski, zasady utrzymane takie same jak rok temu przy zakupie auta w salonie, cena wyszła 2090 zł. Przebieg to 9tyś km, Vitara 1.6 2wd


Na górę
Post: 24-04-2019, 16:42 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Nie tyczy się Vitarki, ale gdyby ktoś wiedział coś konkretnego to napiszcie: viewtopic.php?f=24&t=18093&p=156314#p156314

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]