Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 812 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-02-2018, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Bandit1 pisze:
Mam wywalone, moje auto, moje pieniądze, a komuś się spieszy niech wyprzedza, bo to jego kasa, jego auto.


nie jest to najlepsze podejście bo na drodze rzadko jesteśmy sami

ok - nie spieszy Ci się, nie chcesz jechać jak na znakach tylko wolisz wolniej - zjedź do prawej krawędzi, niech Cię mogę bezpiecznie wyprzedzić i to nie koniecznie tylko tam gdzie linia przerywana

sam często wyjeżdżam na drogę z 90'ką dieslem z pod domu prawie i jest zimny więc nie wale od razu 90 ale jak widzę że ktoś się zbliża i mogę zjechać do prawej to zjeżdżam - niech leci
jak piszesz moja kasa i moje auto - po co ktoś jadący 100 na 90 przy moim np 60 ma się wkurzać, hamować i spinać jak mnie wyprzedzić

musimy pamiętać że nie jesteśmy sami i może ktoś kto tnie autem ma do tego ważny powód a nie tylko bo chce zobaczyć czy jego tdi rozbuja się do 150 na jedynym kawałku prostej w okolicy

to pisałem ja, jeszcze posiadacz Tdi i już posiadacz Vitary :)


Na górę
Post: 25-02-2018, 21:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
macioo pisze:
Średnio będziesz miał wywalone jak ktoś na dobrych zimówkach się zatrzyma i będzie miał wywalone na to co z tyłu, bo i tak ten z tyłu płaci. I nie pisz o odstępach, bo w mieście nierealnym jest utrzymywanie odstępów zapewniających 100% pewność zatrzymania się. Poza tym jazda, to nie tylko przyspieszanie i hamowanie, czasami trzeba wykonać gwałtowny manewr unikający i w takich wypadkach każdy centymetr się liczy.
Postawa "mam wywalone" jest bardzo często spotykana niestety na naszych drogach. Od sytuacji "mam wywalone" niech mnie wyprzedzają, do "mam wywalone" że zapaliło się zielone, ja zdążę, bo jestem z przodu. Ja ma na taką postawę inne określenie. :/



Błędne założenie,że zimowki chronią przed wypadkiem itd. To tak nie działa.

krupik pisze:
Bandit1 pisze:
Mam wywalone, moje auto, moje pieniądze, a komuś się spieszy niech wyprzedza, bo to jego kasa, jego auto.


nie jest to najlepsze podejście bo na drodze rzadko jesteśmy sami

ok - nie spieszy Ci się, nie chcesz jechać jak na znakach tylko wolisz wolniej - zjedź do prawej krawędzi, niech Cię mogę bezpiecznie wyprzedzić i to nie koniecznie tylko tam gdzie linia przerywana


Moge zjechac to zjadę, ale nic na siłe. Zmierzam do tego, ze nie ma sensu sie spieszyc, nic sie nie zyska. Na krotkiej trasie ze 2-3 dlugosci aut ( co mozna zaobserwowac dojezdzajac do swiatel czy przejazdu kolejowego). Na dłuższej kilkanaście minut. Przysłowiowa gra nie warta swieczki.


Na górę
Post: 26-02-2018, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Bandit1 pisze:
Na krotkiej trasie ze 2-3 dlugosci aut ( co mozna zaobserwowac dojezdzajac do swiatel czy przejazdu kolejowego). Na dłuższej kilkanaście minut. Przysłowiowa gra nie warta swieczki.


a tu się z Tobą zgadzam całkowicie


Na górę
Post: 26-02-2018, 18:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Do tego jeszcze dochodzi mimo wszystko zwiększone spalanie, co na dłuższej trasie przełoży się na dodatkowe tankowanie, które zajmie kilka minut i ''koło się zamyka''.


Na górę
Post: 26-02-2018, 19:06 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jeżeli jedziesz 60/h, a ja 90/h to nie są dwie długości samochodu, bo przez pół godziny ty przejedziesz 30km , a ja 45km.
Co do opon zimowych, to prawda, nie chronią, przed wypadkiem (tutaj głównie myślenie ma zastosowanie) ale pomagają w sytuacjach krytycznych. Dzisiaj się o tym przekonałem. Ja się ciężarówką zatrzymałem, za mną Dacia Dokker też ale za Dacią laweta z przyczepą już niestety nie. Specjalnie poszedłem zerknąć na opony i miał jakieś zjechane uniwersalne do dostawczków, a laweto-przyczepa letnie. Zabrakło mu dosłownie kilkudziesięciu centymetrów. Jestem przekonany, że dobre opony zrobiłyby robotę. Dobrze, że tylko żelastwo ucierpiało, a nie ludzie. Za to koszty wartości kilkunastu dobrych zimowek.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 26-02-2018, 19:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
macioo pisze:
Jeżeli jedziesz 60/h, a ja 90/h to nie są dwie długości samochodu, bo przez pół godziny ty przejedziesz 30km , a ja 45km.
Co do opon zimowych, to prawda, nie chronią, przed wypadkiem (tutaj głównie myślenie ma zastosowanie) ale pomagają w sytuacjach krytycznych. Dzisiaj się o tym przekonałem. Ja się ciężarówką zatrzymałem, za mną Dacia Dokker też ale za Dacią laweta z przyczepą już niestety nie. Specjalnie poszedłem zerknąć na opony i miał jakieś zjechane uniwersalne do dostawczków, a laweto-przyczepa letnie. Zabrakło mu dosłownie kilkudziesięciu centymetrów. Jestem przekonany, że dobre opony zrobiłyby robotę. Dobrze, że tylko żelastwo ucierpiało, a nie ludzie. Za to koszty wartości kilkunastu dobrych zimowek.



Nie ma znaczenia, ze to byly uniwersalne opony, skoro były zjechane. Na zjechanych oponach miał wyhamować? Także czytaj ze zrozumieniem, a nie filozofuj jak niedzielny kierowca, ktory uwaza, ze utrzyma non stop stałą prędkość . Z tobą gadka jak ze ślepym o kolorach. Pozdro


Na górę
Post: 26-02-2018, 20:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Bandit1 pisze:
NIkt mnie nie bedzie poganiał, obojetnie czy jade na letnich czy słabszym autem, i mam jechać szybciej bo kozakowi się spieszy.

Widzę, że nie ogarniasz dalej niż czubek nosa, miałem wytłumaczyć jak krowie na rowie ale szkoda czasu – i tak nie pojmiesz bo masz wywalone.


Na górę
Post: 26-02-2018, 21:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
piomic pisze:
Bandit1 pisze:
NIkt mnie nie bedzie poganiał, obojetnie czy jade na letnich czy słabszym autem, i mam jechać szybciej bo kozakowi się spieszy.

Widzę, że nie ogarniasz dalej niż czubek nosa, miałem wytłumaczyć jak krowie na rowie ale szkoda czasu – i tak nie pojmiesz bo masz wywalone.


Mam wywalone m.in na takie jak ty ograniczone intelektualnie jednostki, ktore nie potrafia czytac ze zrozumieniem prostego przekazu i to wielokrotnie już wyrażonego- zimy łagodne jeżdze na wielosezonowych, a w terenach ośnieżonych zimówki.
Opony bez bieżnika, zniszczone, bez wzgledu na to czy to sa letnie, uniwersalne, czy zimowe, są zużyte.


Na górę
Post: 27-02-2018, 18:11 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
piotr_piotr44 pisze:
Takie warunki to jest ekstremum na Polskich drogach, gdyż wszystkie główne drogi są odśnieżone i posypane solą

W załączniku - tak w sobotę wyglądała DK 28, odcinek między Wadowicami a Sucha Beskidzką.

Dziś spadł śnieg więc nawet centrum miasta jest białe. A to nie środek Tatr tylko środek małopolski. :)
piotr_piotr44 pisze:
Realnie tylko w sytuacji gdy mieszkasz na jakimś przysłowiowym zadupiu, gdzie nawet drogi nie odśnieżają regularnie, czy też musisz codziennie pokonywać takie strome podjazdy i zjazdy to musisz mieć dobre opony zimowe i żadnych opon całorocznych Ci nie będę polecał, bo one są dla ludzi, którzy takie śniegi i drogi widzą co najwyżej na urlopie.

Zgadzam sie tylko z końcówką: opony całoroczne owszem jaknajbardziej tak: o ile mieszkasz w dużym mieście, i w zimie poza odśnieżone drogi nie wyjeżdzasz. W przeciwnym razie naprawdę nie trzeba "zadupia" i stromych podjazdów, by opony zimowe wykazały swoją wyższość, bo w południowych województwach - często tak właśnie wyglądają krajówki.
A nie wszystkim kierowcom-cwaniakom-z-naprzeciwka przybywa rozumku/roztropności wraz z opadami śniegu.

Bandit1 pisze:
Błędne założenie,że zimowki chronią przed wypadkiem itd. To tak nie działa.

Chronią. Bo bezpieczna jazda to w pierwszej kolejności nie awaryjne hamowanie, tylko o ile to możliwe (awaryjne) omijanie przeszkody/uniknięcie zderzenia. Tutaj - dostosowana do temperatury - guma opony zimowej jest nie do pobicia.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 27-02-2018, 19:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
W Wielkopolsce drogi czarne, śniegu brak,to o czym piszę
Bandit1 pisze:
zimy łagodne jeżdze na wielosezonowych, a w terenach ośnieżonych zimówki.



igi pisze:
Bandit1 pisze:
Błędne założenie,że zimowki chronią przed wypadkiem itd. To tak nie działa.

Chronią. Bo bezpieczna jazda to w pierwszej kolejności nie awaryjne hamowanie, tylko o ile to możliwe (awaryjne) omijanie przeszkody/uniknięcie zderzenia. Tutaj - dostosowana do temperatury - guma opony zimowej jest nie do pobicia.



Nie chronią. Bezpieczna jazda to w pierwszej kolejności człowiek/kierowca.


Poza tym pierdzielenie o zimówkach wpisuje się w obecną narracje podobną do tego, że dzieci nie powinny wychodzić na minusowe temperatury hahaha . :] Wcześniej zimy srogie, szkoły były zamykane z powodów mrozów. Bawiliśmy się na dworze, sanki, łyżwy, bez czapek. Zahartowani bylismy i nie przeziebialiśmy się jak te memeje chowane pod kloszem, które teraz mają problem z jazdą autem, zmianą koła, wbiciem gwoździa itd, itp.


Na górę
Post: 27-02-2018, 19:21 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
U mnie bialutko

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 27-02-2018, 19:54 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Bandit1 pisze:
Nie chronią. Bezpieczna jazda to w pierwszej kolejności człowiek/kierowca.

Naprawdę trzymam kciuki żebyś nigdy nie miał okazji przekonać się, że zdarzają się na drodze sytuacje, na które możesz nie mieć wpływu, bez względu na to jak bezpiecznie Twoim zadaniem jeździsz. Och! Oby wszystkich nas to omijało!

Ale uwierz mi proszę na słowo: Zdarzyć się mogą na drodze sytuacje których naprawdę nie przewidzisz najbezpieczniejszą nawet jazdą; A to palat z naprzeciwka wyprzedzający pod górkę, a to rozkraczone tuż za zakrętem auto bez trójkąta, a to pękająca w tirze przed Tobą opona, a to pijak siedzący nocą na drodze, a to sarna przebiegająca przez ekspresówkę wtedy na nic zda się nawet najbardziej "bezpieczna" jazda.
Bo wtedy pozostaje liczyć na szczęście.
Szczęście któremu mogą pomóc umiejętności/doświadczenie, oraz sprawne auto (i zimówki właśnie jak najbardziej kwalifikują się do tego ostatniego)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 27-02-2018, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
igi,jeżeli nie mamy na coś wpływu to nawet zimówki nie pomogą ;).


Na górę
Post: 27-02-2018, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Oczywiście, że pomogą, tak jak napisał Igi. Nawet jak masz wywalone i jedziesz 30 km/h, w warunkach zimowych awaryjne hamowanie na zimówce będzie krótsze. Czasami trzeba też wykonać dokładnie odwrotny manewr, czyli gwałtownie przyśpieszyć, żeby uniknąć zdarzenia, tego na skostniałej oponie też nie da się sprawnie zrobić.
Bandit1, wyobraź sobie zimowe warunki, jadą sobie dwa auta, obydwaj kierowcy mają wywalone i jadą te 30 km/h, ale tylko jeden na zimówkach. Stoisz (z dzieckiem) na drodze (żeby nie było, że masz wywalone), obydwaj zaczynają hamować 10 metrów przed Tobą - przed którym samochodem wolałbyś stać?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 27-02-2018, 21:08 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
Idę po popcorn ... :))

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 27-02-2018, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Swoje zdanie wyraziłem i ... od jakiegoś czasu nabijam się :] . Zimówki, później zmieniło się na dobre zimówki. Uniwersalne to złooooo, bo są zjechane. Mimo, że nie ma wpływu na sytuacje na drodze, to jednak zimówki pomogą. A teraz, że stoję na ośnieżonej drodze, mimo, że u nas nie ma śniegu, a w góry nie jeżdzę, bo wole lato. :]


Na górę
Post: 28-02-2018, 19:16 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Nie kłóć się! Masz chodzić i jeździć po ośnieżonych drogach i koniec! Latem będzie trochę trudniej, ale dla chcącego nic trudnego.


Na górę
Post: 28-02-2018, 19:46 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Pewnie ze tak, są miasta gdzie śniegu nie widzą i opony wielosezonowe są ok. Na południu bida wyjechać na zimowych, więc opony trzeba dobierać pod siebie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 05-03-2018, 19:09 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Popatrzcie na ten test https://www.youtube.com/watch?v=S_KZWgl ... L&index=51 :roll:


Na górę
Post: 06-03-2018, 20:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
I to jest dopiero miarodajny test. Wszystkie gazetowe testy są warte mniej niż papier, na którym je wydrukowano. Zawsze potencjalny sponsor-ogłoszeniodawca musi dobrze wypaść.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 06-03-2018, 21:16 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
macioo pisze:
I to jest dopiero miarodajny test. Wszystkie gazetowe testy są warte mniej niż papier, na którym je wydrukowano. Zawsze potencjalny sponsor-ogłoszeniodawca musi dobrze wypaść.

Zakładam, że to sarkazm :) Ci goście nieraz kręcą fajne odcinki, ale ten test jest totalnie z pupy. Przykład: Przetestowali wielosezonowe opony, o których nie podali absolutnie żadnych informacji (nazwa producenta, model opony gdzie?) i stwierdzili, że wielosezonówki to kiepski wybór. Na pytania widzów o szczegóły odpowiedzieli w kilku słowach: "nowe, nie najtańsze". I to ma być test? :)) Fakt, fajnie to zmontowane, dziewczyny są ładne, ale to tyle.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Ostatnio zmieniony 06-03-2018, 21:24 przez Stefanek1, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 06-03-2018, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Czyli ciąg dalszy bólu haha. :]


Na górę
Post: 06-03-2018, 22:15 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Nie no, mnie nic nie boli :) Po prostu bywam dociekliwy, może i za bardzo.

Poczytałem komentarze i kilka osób pod filmem stwierdziło, że to były wielosezonowe GoodYear Eagle Vector 205/55 R16. Przeskoczyłem do tego kadru na 6:33 w którym je widać i porównałem z nowymi.

Nowe:
Obrazek

Rozmiar oryginalny obrazka: http://wstaw.org/m/2018/03/06/new_2.jpg

Te z filmu:
Obrazek

Rozmiar oryginalny obrazka: http://wstaw.org/m/2018/03/06/old_2.png

Po tym co widzę, to wydaje mi się, że to jakieś mocno używane sztuki, ale nie będę się upierał. Mogę nie mieć racji. :)

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 06-03-2018, 23:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Stefanek1 tu nie chodzi o Ciebie, piszesz rzetelnie,obiektywnie.


Na górę
Post: 06-03-2018, 23:36 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Przypinka była do mnie, bo nie wierzę w testy przeprowadzane na zlecenie sponsorów. ;) Według mnie to kazdy niech jeździ na czym chce, ja latem jeżdze na letnich a zimą na zimowych oponach. A jak ktoś mi wjedzie z tyłu to sam zwrócę uwagę ubezpieczycielowi na jego opony!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 812 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]