Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 11:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 1957 Następna
Autor Wiadomość
Post: 08-02-2018, 20:27 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Ty to masz gest - wydajesz w ciemno 90 tys. PLN :niewiem: :mikolaj:


Na górę
Post: 08-02-2018, 20:40 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Merton z wszystkich wad jakie wymieniłeś u mnie występuje tylko fatalne mocowanie tylnej rejestracji (jakość plastików akceptuje i mi nie przeszkadzają bo nic nie trzeszczy podczas jazdy), resztę niedociągnięć można łatwo wyeliminować. Osobiście czytałem to forum na długo przed zakupem i byłem świadomy ewentualnych mankamentów. Oglądając dzisiejsze wyprzedaże to do 100 tysięcy można kupić RAV4, CRV, Tuscon, Sportage, Outlander - wszystko z wolnossakami pod maską i o rozmiar większe od Vitary, jednak wszystkie nie będą miały tylu bajerów co Ty w Vitarze i oczywiście dynamiką odpowiadają raczej jednostce 1.6 z Vitary. Osobiście kupiłem Vitarę premium za 70 tysięcy i niczym negatywnie mnie nie zaskoczyła ale też podkreślałem, że za 100 tysięcy sam bym Vitary nie kupił, bo w tej cenie faktycznie można już spokojnie kupić auto wyraźnie większe z lepszym wykończeniem wnętrza. Myślę, że zdecydowana większość tego forum o Vitarze to świadomy wybór crossovera, ja też mogłem bez problemu kupić Leona czy też Astrę 5 jednak dla mnie ważniejsza jest wygoda wsiadania i wyższa pozycja za kierownicą (plus inne zalety tego typu auta) niż dużo gorsze możliwości autostradowe. Merton kupiłeś auto zbyt pochopnie, bo jak już napisał powyżej kolega Zol musiałbyś wyłożyć ze 140 tysięcy na dobrze wyposażonego SUVa i wtedy na pewno nie myślałbyś o przesiadce do auta kompaktowego. Przy czym nie ukrywam, że ceny większości nowych crossoverów i SUVów są delikatnie mówiąc wzięte z kosmosu (szczególnie wyższe wersje wyposażeniowe). Pozdrawiam

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 08-02-2018, 20:48 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
piotr_piotr44 pisze:
za 100 tysięcy sam bym Vitary nie kupił, bo w tej cenie faktycznie można już spokojnie kupić auto wyraźnie większe z lepszym wykończeniem wnętrza.

Ale jeśli szukasz 4x4, to szału nie ma, naprawdę ... :)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 08-02-2018, 20:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
merton pisze:
To jest tylko napompowana osobówka mająca więcej wad niż zalet.

To sprzedaj.
Jeżeli nie zażądasz ceny jak za samochód bez tych wszystkich "wad", to na pewno szybko znajdzie się kilku chętnych ;)

Z tych wszystkich rzeczy, które wymieniłeś w mojej zgadza się tylko słaba jakość dźwięku i brzęczenie rejestracji przy zamykaniu klapy.
Menu i nawigację mam po polsku i nic to nie kosztowało (zwykła aktualizacja w ASO).
Deska rozdzielcza nie chce nawet skrzypnąć, a jedyny plastikowy element, który się rysuje to panel przycisków na drzwiach (np. od guzika koszuli na rękawie, jeżeli często operujesz przyciskami).

Ale kilka wymienionych "wad" niestety wskazuje, jakbyś nie wiedział zupełnie co kupujesz. Zamawiałeś przez internet na podstawie "zdjęcia poglądowego"? :myjezeby:


Na górę
Post: 08-02-2018, 20:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
piotr_piotr44 pisze:
Osobiście kupiłem Vitarę premium za 70 tysięcy i niczym negatywnie mnie nie zaskoczyła ale też podkreślałem, że za 100 tysięcy sam bym Vitary nie kupił, bo w tej cenie faktycznie można już spokojnie kupić auto wyraźnie większe z lepszym wykończeniem wnętrza.

:takjest:


Na górę
Post: 09-02-2018, 06:18 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
Odkupie ta wadliwa S'ke za 50tys, nawet pomimo tego, ze jest biala :]


Na górę
Post: 09-02-2018, 06:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-09-2016, 05:57
Posty: 11
Suzuki: Vitara II
Tematem forum są usterki i niedociągnięcia w vitarze, napisałem tylko co mnie się nie podoba. Nie będę ukrywał że wszystko jest super wykonane. Proszę skończymy ten temat. Sugestię typu "to sprzedaj" są na poziomie dziecka. Widzę, że większość z Was jest poirytowana moim wpisem i ma prawo się z tym nie zgodzić. Być może auto kupiłem zbyt pochopnie, zbyt szybko, nie przemyślałem tego i koniec kropka. Pozdrawiam :)


Na górę
Post: 09-02-2018, 07:59 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
Większość Twoich bolączek można rozwiazac, szegolnie że jeszcze pewnie gwarancja jest. Ale przecież lepiej biadolić na forum, jaki to ja biedny jestem bo mi drzwi skrzypią albo klapa się nie zamyka za pierwszym razem.

Ja z moimi siłownikami podjadę do ASO.


Na górę
Post: 09-02-2018, 08:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
merton pisze:
Tematem forum są usterki i niedociągnięcia w vitarze, napisałem tylko co mnie się nie podoba.

A my Ci napisaliśmy, że można temu łatwo zaradzić, ale zamiast to zrobić to wolisz biadolić :reggae: Nie napisałeś co na to serwis. Zgłaszałeś? Czy nie po to kupiłeś nowe auto żeby tam jeździć? Bagażnik zmalał od czasu jazdy testowej i kupna, deska zrobiła się nagle plastikowa? Nie było tego wcześniej?

Kupisz inne auto będzie na co innego narzekał. Gwarantuję. I oby tylko na takie pierdoły.

P.S.
A układ kierowniczy o dziwo sprawny?

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 09-02-2018, 08:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-09-2016, 05:57
Posty: 11
Suzuki: Vitara II
P.S.
A układ kierowniczy o dziwo sprawny ?

tak, sprawny, nie widzę żadnych problemów :)


Na górę
Post: 09-02-2018, 08:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Dobre i to :)

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 09-02-2018, 11:21 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Gdy odbierałem samochód to przy zakładaniu tablic sprzedawca włożył pod ramkę silikonowe lepce "żeby się nie tłukło" i... nie znam problemu o którym piszecie ;) Nie ma znaczenia czy to lato czy to zima... jak bym miał inny samochód. Tyle że samochód dobrałem pod drogi którymi codziennie jeżdżę i konieczność zmiany moich nawyków ;)


Na górę
Post: 09-02-2018, 11:49 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Mi również w ASO jeszcze przed odbiorem samochodu podlepili tablice jakaś taśma i jest spokój . Widać było, ze znają problem. Z moich małych bolączek , musza mi poprawić coś z ta klapa. Bo grawitacyjnie się nie da jej zamknąć . Trzeba dość mocno trzepnąć by się zamknęła za jednym razem. Wydaje mi się, ze można to poprawić.


Na górę
Post: 09-02-2018, 12:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
W moim przypadku problem także nie występuje, montaż tylnej tablicy rejestracyjnej wyglądał tak (cytat ASO):
"Ramka tablicy rejestracyjnej jest montowana na tylnej klapie bezpośrednio w dwa fabryczne, gwintowane otwory. Są one polakierowane tzn. są wywiercone na surowym elemencie i dopiero potem cała tylna klapa jest lakierowana, tak więc ryzyka korozji nie ma. Ramka spoczywa na trzech naklejonych "gąbeczkach" tak aby amortyzować rezonans powstały po uderzeniu / zamykaniu tylnej klapy. Dodatkowo my podklejamy jeszcze paskami taśmy dwustronnej (od spodu ramki) aby jeszcze lepiej zminimalizować zjawisko "stukania" tablicy po trzaśnięciu klapą."

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 09-02-2018, 13:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
kto nie ma podklejonej ramki niech to sam zrobi
jak kupiłem passata to ramka nie była podklejona i na rogach wytarła lakier do gołej blachy i już była ruda
passat miał wtedy ponad 220 tys km ale teraz ponoc lakiery słabsze wiec lepiej zadbać


Na górę
Post: 09-02-2018, 19:20 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
krupik pisze:
kto nie ma podklejonej ramki niech to sam zrobi
jak kupiłem passata to ramka nie była podklejona i na rogach wytarła lakier do gołej blachy i już była ruda
passat miał wtedy ponad 220 tys km ale teraz ponoc lakiery słabsze wiec lepiej zadbać
Ja po roku mam wytarte, będę to zgłaszać na rękojmie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 10-02-2018, 01:38 
Offline

Rejestracja: 05-02-2018, 15:11
Posty: 7
Suzuki: Vitara II
Ja po roku jeżdżenia z niepodklejoną ramką tablicy z tyłu poprosiłam w ASO o podklejenie jej i różnica przed i po jest kolosalna – tablica nie trzaska w czasie jazdy po nierównościach i dźwięk zamykanej klapy jest zdecydowanie przyjemniejszy. Zgłaszałam też problem z zamknięciem klapy przy pierwszej próbie zamknięcia – zostało to naprawione od ręki.

Z niedociągnięć, na które ja osobiście przymykam już oko to faktycznie w moim egzemplarzu coś stuka przy nierównościach w okolicy otworów nawiewów na desce (zgłaszałam w ASO i nie byli wstanie wykryć problemu i możliwe, że z tym jeszcze tam wrócę), oparcie fotela kierowcy skrzypi przy ujemnych temperaturach (tu również ASO nie zauważyło problemu, więc wybiorę się tam gdy temperatura spadnie żeby nie było wymówki że wszystko jest ok) i półka z tyłu strasznie stuka (ale ją można bez większego problemu wyciszyć samodzielnie). Fabryczne głośniki w mojej ocenie nie grały najgorzej, ale niedawno zmieniłam je na mocniejsze i zdecydowanie nie mogę narzekać.

Gdybym miała teraz wybierać, to wybrałabym tak samo – po 1,5 roku od zakupu zalety Vitary w mojej ocenie zdecydowanie przewyższają kosmetyczne niedociągnięcia.


Na górę
Post: 10-02-2018, 10:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-12-2017, 09:14
Posty: 17
Lokalizacja: Zielona Góra
Suzuki: Grand Vitara II
Ja podkleiłem ramki silikonowymi odbojnikami - mały koszt i lakier ochroniony.

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek Suzuki Grand Vitara II 2,0 Aut DeLux 2007r.


Na górę
Post: 10-02-2018, 11:45 
Offline

Rejestracja: 06-07-2015, 14:45
Posty: 52
Ja dorzucę swoich parę groszy:
Zrobione przeszło 100 tys km, zaczęły się mrozy i... problemy.
Do cięgien skrzyni biegów dostała się woda i przez pierwsze 10 minut rano można zmieniać biegi jedynie w pionie (tzn albo 1 i 2 albo 3 i 4 albo 5 i wsteczny w zależnosci jak zostawię auto na noc).
Dzisiaj coś mi zaczęło piszczeć po drodze- okazało się po przyjeździe, że koło gorące, smród klocków... zapewne zablokowany zacisk. Z innych pierdół na przestrzeni czasu czasem nie działa przycisk zmiany stacji radiowych w kierownicy, stuka szybka od zegarów, samoczynnie pękł mi jeden z plastików w desce rozdzielczej (naprężenie?), czasem nie działa lewy przedni głośnik (ale sporadycznie). Silnik i napęd (odpukać) na razie znoszą próbę czasu. W wakacje (chyba) przy wyciąganiu walizki pękł bolec trzymający półkę bagażnika, nowy cały bok bagażnika do wymiany (całość woASO ok. 1000PLN), na szczęście znalazłem magika od spawania plastiku- zrobił za niecałą stówę. Ale bolec (plastik) straszne g..no.


Na górę
Post: 10-02-2018, 13:09 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja tak w temacie tej tablicy rejestracyjnej. Jak można jeździć z klekoczącą ramką kilka miesięcy i narzekać, że to wada samochodu? Trzeba mieć dwie lewe ręce (nie dotyczy mańkutów ;) ) i to jedną złamaną, żeby nie potrafić odkręcić dwóch wkrętów i podkleić pod ramkę kawałka uszczelki do okien. Ja wykorzystałem ścinki pianki do wygłuszania drzwi. Zrobiłem to w drugim czy trzecim dniu posiadania samochodu. :)
Życzyłbym sobie we wszystkich przyszłych samochodach takich wad. :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 10-02-2018, 13:37 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
A macie jakiś patent na te klekoczącą tylną półkę ?


Na górę
Post: 10-02-2018, 14:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Nie. Moja nie klekoce.


Na górę
Post: 10-02-2018, 16:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
merton pisze:
jestem w posiadaniu Vitary S, osobiście bardzo żałuje zakupu tego auta. Wiem że Suzuki to budżetowe samochody ale tego się nie spodziewałem. Siłowniki od klapy bagażnika ledwo dają radę przy niskich temperaturach. Domykanie klapy bagażnika wiąże się z przeważnie z kilkoma próbami jej zamknięcia. Nie spotkałem się do tej pory z takim problemem. Trzeba trzaskać kilka razy i ten dźwięk tablicy rejestracyjnej...dramat. Irytujące jest również "skrzypienie" plastików na desce rozdzielczej, nie wspominam o jakości tworzywa z jakiego są zrobione. Bardzo podatne są na zarysowania. Kolejna sprawa to nagłośnienie, i ten głuchy dźwięk blachy w drzwiach. Głośniki wymieniłem pół roku od zakupu auta, to co tam było zamontowane przeszło wszystko. Jest też jakaś zaślepka przycisku funkcyjnego jak w polonezach z czasów PRL. Kolejna kwestia to drzwi które latem skrzypiały niemiłosiernie, WTF ? nowe auto i takie rzeczy, byłem w szoku. Obsługa (menu) w języku angielskim, cały ten panel dotykowy jak dla nie jest bezużyteczny, nawigacja w języku angielskim… porażka. Nie jest to auto specjalnie duże, bagażnik też nie powala wielkością. Teraz wiem, że za prawie 90 tyś kupiłbym coś zupełnie innego, nie typu crossover . To jest tylko napompowana osobówka mająca więcej wad niż zalet.


Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Gdzie byłeś przed zakupem auta? Nie zrobiłeś jazdy próbnej? Nie wiedziałeś że plastiki są takie a nie inne? To że bagażnik ma poniżej 400l też odkryłeś po kupnie? Zaślepkę założył dealer zaraz przed wydaniem Ci auta? Wcisnęli Ci to auto na siłę i nie miałeś nic do gadania czy kupowałeś po pijaku ? Większość tych wad które wymieniłeś to są cechy tego modelu a nie wady. Polskie oprogramowanie stacji multimedialnej wgra Ci ASO za darmo na najbliższym przeglądzie, jeżeli poprosisz to podkleją też ramkę od tablicy. Niestety bagażnika nie powiększą, plastików też nie wymienią na lepsze. Głośniki już ogarnąłeś we własnym zakresie a klapa jeżeli jeszcze się nie ułożyła to wymaga regulacji, tu też możesz zgłosić na przeglądzie w ASO, zapewne pomogą. Uwierz mi użytkownicy innych marek chcieliby mieć takie problemy z samochodem jak Ty ze swoją Vitarą.

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
Post: 10-02-2018, 17:14 
Offline

Rejestracja: 19-07-2016, 15:11
Posty: 8
Suzuki: Vitara 1.4t
Mam pytanie czy Polskie meni wgrali wam za darmo? Bo mi powiedziano ze kosztuje 100zł.

_________________
Suzuki Vitara 1.4 T


Na górę
Post: 10-02-2018, 17:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Polskie menu (jeśli o to pytasz) można wgrać samodzielnie. Czytaj, k... olego, czytaj.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 1957 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]