Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 141 42 43 44 4557 Następna
Autor Wiadomość
Post: 20-02-2019, 07:58 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Artimus pisze:
Stefanek1 pisze:
Cytuj:
Hamulcami bym się nie przejmował, natomiast mam inny problem. U mnie praktycznie od 1 tys. km przebiegu po odpaleniu na zimnym silniku słyszalny jest klekot. Na początku trwało to około 15 - 20 sekund. Teraz po 15 tys. klekot jest słyszalny dużo dłużej (nie ma nasilenia). Byłem z tym 2 razy w ASO, po 1,5 tys. i teraz przy okazji sprawdzenia hamulców. Wpis ASO na wydruku - w normie...
Zebrała się nawet rada mechaników, bo trochę trułem, ale nie stwierdzili nieprawidłowości. Za pierwszym razem mówili, że to brak smarowania w początkowym stadium na mechanizmie zmiennych faz rozrządu, za drugim razem za dużo nie powiedzieli. Swojego czasu słuchałem w salonie kilku takich samych silników po odpaleniu i nic takiego nie stwierdziłem w innych wozach. Macie może jakieś rady, ktoś ma podobny problem?

Ooooo kurdę... trochę na forum nie zaglądałem i szczerze nie miałem pojęcia, że coś takiego się dzieje. U mnie na zimnym auto jest tak ledwie słyszalne, że inna osoba, którą sadzam za kierownicą próbuje go odpalić i zastanawia się co jest nie tak, po czym po 10 sekundach badania usterki orientuje się, że silnik jednak pracuje. Miałem tak kilkanaście razy. Po 13 tysiącach od nowości na razie nic się nie zmieniło. :)

Znajomi narzekali w moim aucie na plastiki, dopatrzyli się pływania na boki na złej drodze, małej ilości miejsca z tyłu, małej przestrzeni bagażowej, za słabego silnika, nawet kiepskiej skóry wokół skrzyni biegów, ale chwalili własnie bezgłośny silnik na zimnym.

Opisz proszę jak to jest głośne?


Poniżej link. Nagrałem krótki filmik. Niestety nie uchwyciłem początku, gdzie jest to słyszalne najbardziej, ale i tak dźwięk jest odróżnialny od "prawie" prawidłowej pracy z końca nagrania

https://www.youtube.com/watch?v=wHOBYNp ... e=youtu.be
Do momentu aż się nie zepsuje wątpię że aso coś będzie robić.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 20-02-2019, 08:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To nie jest normalne.
W mojej od 2016 roku silnik chodzi normalnie i na początku też zdarzyło mi się dwa razy go odpalać po uruchomieniu, bo nie było słychać.


Na górę
Post: 20-02-2019, 09:41 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
Normalne to zdecydowanie nie jest. Ten silnik na wolnych obrotach jest cichy jak cholera, już też go raz odpalałem po odpaleniu, bo jakoś tak cicho było :D

Jeżeli jedno ASO nie daje rady, trzeba jechać do kolejnego. Jeżeli kolejne będzie zdziwiać, to zaiwestowałbym w niezależnego rzeczoznawcę. Koszt nie duży, a IMHO lepiej wiedzieć na czym się stoi.

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 20-02-2019, 21:18 
Offline

Rejestracja: 09-02-2019, 22:26
Posty: 47
ok, do najbliższego innego ASO mam około 80 km. Problem w tym, że stuki słyszalne są na zimnym silniku. Musiałbym zostawić samochód powiedzmy popołudniu, a rano musieliby go odpalić i sprawdzić. Trochę trudne to logistycznie. Z rzeczoznawcą to chyba nie jest zły pomysł. Pytanie, czy znajdę takiego geniusza, który stwierdzi w czym jest problem. I czy jego argumentacja będzie wiążąca do tego, aby ASO to łyknęło i rozpoczęło jakieś działania. Nie wiem. Trudna sprawa. Będę obserwował i zobaczę jaki będzie wynik I przeglądu planowanego w kwietniu. W każdym bądź razie dzięki za porady. Na pewno się odezwę. Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
Post: 20-02-2019, 23:16 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dogadaj się z ASO na dostawę samochodu i niech dadzą ci zastępczy na powrót do domu. Tyle, że będziesz w plecy na paliwie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-02-2019, 14:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Problem jest taki, że ja przynajmniej jak zostawiłem auto na cały dzień, uzyskałem niemiła informację, że Suzuki nie zapewnia darmowych aut zastepczych...więc musiałem zapłacić 100 zł za 7 godzin jazdy Juke'iem.
Swoją drogą, S-cross to luksusowe auto premium przy tym żuczku...


Na górę
Post: 21-02-2019, 14:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
Mi w Auto-Clubie dali 2 razy auto zastępcze za darmo jak musiałem u nich zostawić Suzuki.
Tak więc to chyba raczej kwestia dealera...

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 21-02-2019, 15:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Kwestia dealera. Ja miałem tylko oddać z takim samym stanem paliwa.


Na górę
Post: 21-02-2019, 15:51 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
potwierdzam kwestia dealera, u mnie też dają zastępcze


Na górę
Post: 21-02-2019, 17:25 
Offline

Rejestracja: 02-12-2015, 17:10
Posty: 41
ASO Suzuki nie daje samochodów zastępczych bez opłaty,chyba że auto przyjedzie do nich na lawecie.Przy tych objawach "stuki"-nic nie usłyszą bo nie chcą,przerabiałem to z nimi w 08.2018 przed upływem końca gwarancji,naciągnęli mnie tylko na sprawdzenie luzu zaworowego za ok 250 zł i nic po za tym się nie wydarzyło.Dalej stuka ,jeżdżę i przestałem nasłuchiwać.
Przebieg mojego to obecnie 80 tyś km. Pozdrawiam.


Na górę
Post: 21-02-2019, 19:26 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Ależ panowie, przecież wszyscy wam tu tłumaczą, że to zawsze kwestia konkretnego serwisu, i że te wasze ASO są najwyraźniej od czapy.
@Artimus przecież zmarnuj te pół godziny żeby podzwonić po innych, nawet odległych salonach, i spróbuj się dogadać.
A jeśli się okaże, że inny serwis pójdzie Ci na rękę i na dodatek stwierdzi (i naprawi) usterkę; to chyba warto też będzie zgłosić do SMP ten "świetny" obecny serwis, żeby i inni nie mieli takich problemów....

Ja sam najbliższy salon mam 37km od domu.
Ale jeżdżę, w drugą stronę, dwa razy dalej (70km). Dlatego że w pierwszym nawet dobrze auta nie potrafili mi sprzedać.... A w drugim wszystko poszło pięknie (I jest super dotychczas).

Trzymając się g*wnianego ASO "bo blisko" , robicie na złość wyłącznie sobie. :(

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 21-02-2019, 21:02 
Offline

Rejestracja: 21-09-2018, 15:23
Posty: 1
Suzuki: GRAND VITARA 1.6
Artimus pisze:
marbo pisze:
Artimus pisze:
Hamulcami bym się nie przejmował, natomiast mam inny problem. U mnie praktycznie od 1 tys. km przebiegu po odpaleniu na zimnym silniku słyszalny jest klekot. Na początku trwało to około 15 - 20 sekund. Teraz po 15 tys. klekot jest słyszalny dużo dłużej (nie ma nasilenia). Byłem z tym 2 razy w ASO, po 1,5 tys. i teraz przy okazji sprawdzenia hamulców. Wpis ASO na wydruku - w normie...
Zebrała się nawet rada mechaników, bo trochę trułem, ale nie stwierdzili nieprawidłowości. Za pierwszym razem mówili, że to brak smarowania w początkowym stadium na mechanizmie zmiennych faz rozrządu, za drugim razem za dużo nie powiedzieli. Swojego czasu słuchałem w salonie kilku takich samych silników po odpaleniu i nic takiego nie stwierdziłem w innych wozach. Macie może jakieś rady, ktoś ma podobny problem?
.


U mnie to samo. Raz dużej, raz krócej. Z obserwacji wynika, że nie zawsze długość trwania zależy od temperatury zewnętrznej. W poprzednim samochodzie 10 letnim przy takim efekcie mechanik zalecał wymianę tzw. "szklanek". Widać, teraz takie samochody robią gdzie ten klekot jest czymś normalnym.


Ok, no to pierwsze potwierdzenie, że nie tylko u mnie to występuje. Rzeczywiście nie ma zależności od temperatury zewnętrznej. Ktoś jeszcze ma podobnie? Może wrzucę filmik dla lepszego zobrazowania.
PS. Taka ciekawostka z ASO. Powiedzieli mi tak. Czym się Pan przejmuje? Jak coś się wydarzy to wymienimy Panu silnik...


Na górę
Post: 23-02-2019, 11:09 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Artimus pisze:
ok, do najbliższego innego ASO mam około 80 km. Problem w tym, że stuki słyszalne są na zimnym silniku. Musiałbym zostawić samochód powiedzmy popołudniu, a rano musieliby go odpalić i sprawdzić. Trochę trudne to logistycznie. Z rzeczoznawcą to chyba nie jest zły pomysł. Pytanie, czy znajdę takiego geniusza, który stwierdzi w czym jest problem. I czy jego argumentacja będzie wiążąca do tego, aby ASO to łyknęło i rozpoczęło jakieś działania. Nie wiem. Trudna sprawa. Będę obserwował i zobaczę jaki będzie wynik I przeglądu planowanego w kwietniu. W każdym bądź razie dzięki za porady. Na pewno się odezwę. Pozdrawiam wszystkich.


Mam to samo, przebieg około 14000 obecnie. Intensywność tego hałasu zależy raczej od czasu postoju, im dłużej tym gorzej. Poza dwoma serwisami zgłaszałem też do SMP. Wg ich opinii jest to cecha tego silnika, ponoć napełnia się olejem układ VVT. Ciekawe , że do przebiegu około 7-8tyś się nie napełniał, generalnie ściemniają ale to dziś niestety standard. Przy następnym przeglądzie poproszę o opinię na piśmie.
Dodam tylko, że ze środka tego nie słychać. Więc pewnie wielu to ma tylko jeszcze o tym nie wie, jak z układem kierowniczym ;)
Dodatkowo w moim egzemplarzy silnik jest mocno pochylony na prawo, czego też nie widziałem w innych samochodach. Różnica pomiędzy lewą i prawą stroną to około 3cm, ale ten typ tak pewnie ma.


Na górę
Post: 23-02-2019, 12:22 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
bielux pisze:
Dodam tylko, że ze środka tego nie słychać. Więc pewnie wielu to ma tylko jeszcze o tym nie wie, jak z układem kierowniczym ;)

no bo przecież reszta to idioci. Szczęście, że chociaż ty jesteś zajefajny.

Zmień serwis, albo zmień samochód, bo mam *dość* twojego ględzenia.
Nie, nie o tym że auto masz jakieś zepsute (współczuję), tylko o tym że każdy kto nie przyzna ci racji jest albo głupi albo ślepy.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 23-02-2019, 17:33 
Offline

Rejestracja: 03-10-2017, 11:52
Posty: 306
igi. Proponuję wycieczkę do apteki po relanium. Każdy ma prawo się wypisać, przedstawić swoje problemy i szukać pomocy.
Pomoc innym jest wpisana w naturę człowieka. Pomagajmy wiec innym na tyle na ile możemy.


Na górę
Post: 23-02-2019, 18:50 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
staryem pisze:
Każdy ma prawo się wypisać, przedstawić swoje problemy i szukać pomocy.

Absolutnie masz rację. Każdy ma prawo szukać pomocy.
W sumie ma też prawo tej pomocy odmawiać, konsekwentnie twierdząc że inni mają ten sam problem, tylko go nie rozumieją.

Już się zamykam.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 23-02-2019, 19:30 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
igi pisze:
bielux pisze:
Dodam tylko, że ze środka tego nie słychać. Więc pewnie wielu to ma tylko jeszcze o tym nie wie, jak z układem kierowniczym ;)

no bo przecież reszta to idioci. Szczęście, że chociaż ty jesteś zajefajny.

Zmień serwis, albo zmień samochód, bo mam *dość* twojego ględzenia.
Nie, nie o tym że auto masz jakieś zepsute (współczuję), tylko o tym że każdy kto nie przyzna ci racji jest albo głupi albo ślepy.


Po co się denerwujesz czytając o wadach których twój samochód nie ma? Odpuść sobie. W ramach walki z nudą pisz o zaletach. Jak się postarasz to być może się nawet z tobą zgodzę. Pod warunkiem, że do zalet nie zaliczysz układu kierowniczego lub ewentualnie wyciszenia. Co do uważania kogoś za "głupka" lub podobnie, to chyba twoja działka? Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek tego typu określeń użył. Takie słownictwo w twoich wpisach jest dosyć częste.


Na górę
Post: 23-02-2019, 19:45 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
bielux pisze:
, to chyba twoja działka? Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek tego typu określeń użył. Takie słownictwo w twoich wpisach jest dosyć częste.

Wytknąłem ci lekceważenie innych, więc lecisz ad personam. OK, w sumie (trochę) rozumiem.

*Ale proponuję przejdź na priv*, bo ani to dotyczy wątku, ani nie musimy tu męczyć innych forumowiczów.
Z przyjemnością poczytam słownictwie i wybrykach, ale nie tutaj.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 24-02-2019, 09:50 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Proszę nie karmić trolla :spam:


Na górę
Post: 25-02-2019, 19:07 
Offline

Rejestracja: 02-12-2015, 17:10
Posty: 41
Nie byłem na forum od ponad 0,5 roku,ale z tego co widzę to każda negatywna opinia,bądź zauważona wada przez użytkownika Vitary kończy się hejtem jak by to forum sponsorowane było przez suzuki-dlatego rzadko tu zaglądam.
Forum w tym wykonaniu nie jest konstruktywne.


Na górę
Post: 25-02-2019, 20:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Widać, że nie czytasz. Nieobecni nie mają racji ;)


Na górę
Post: 25-02-2019, 21:03 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
igi pisze:
bielux pisze:
, to chyba twoja działka? Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek tego typu określeń użył. Takie słownictwo w twoich wpisach jest dosyć częste.

Wytknąłem ci lekceważenie innych, więc lecisz ad personam. OK, w sumie (trochę) rozumiem.

*Ale proponuję przejdź na priv*, bo ani to dotyczy wątku, ani nie musimy tu męczyć innych forumowiczów.
Z przyjemnością poczytam słownictwie i wybrykach, ale nie tutaj.


Przeczytaj własne wpisy. Wycieczki osobiste to ty robisz do prawie każdej mojej wypowiedzi. Rozumie, że masz inne zdanie niż ja ale to nie upoważnia cię do próby pozbawienia mnie mojej opinii. I powiem, jeszcze raz, Vitara ma bardzo słaby układ kierowniczy w porównaniu z podobnymi samochodami, w szczególności z uwagi na nienaturalny opór w położeniu środkowym. Inni to robią zdecydowanie lepiej. Pomimo to, w mojej opinii vitara jest całkiem dobrym samochodem ale nie patrzę na nią bezkrytycznie. I znowu, w mojej opinii to jest uczciwe podejście. Ty i jeszcze kilka innych osób na tym forum nie potraficie się pogodzić tym, że ktoś może mieć inne zdanie.
Co do priva, nie uważam, że mielibyśmy o czy rozmawiać. Raz, że się nie znamy, a dwa, czytając twoje wpisy mam wrażenie, że mnie nie lubisz. No chyba, że chcesz się umówić, żeby dać mi po [cenzura]. To wal na priv.


Na górę
Post: 25-02-2019, 21:04 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
mayya pisze:
Proszę nie karmić trolla :spam:


mayya, nudzisz. Kopiuj-wklej już potrafisz. Jakieś inne użyteczne talenty?


Na górę
Post: 25-02-2019, 23:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jak widzę dyskusja trwa ale nie na temat, czas na powrót do zasadniczego wątku. :zakrecony:


Na górę
Post: 25-02-2019, 23:49 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
bielux pisze:
Ty i jeszcze kilka innych osób na tym forum nie potraficie się pogodzić tym, że ktoś może mieć inne zdanie.

Zdaję sobie sprawę, że bywam upie*dliwy :( Dlatego by wyjaśnić w czym rzecz, może lepiej będzie gdy posłużę się Twoimi własnymi wypowiedziami (z różnych postów, ale o tym samym):

bielux pisze:
jeżeli uważasz, że to jest prawidłowa zachowanie samochodu to po prostu masz niewielkie wymagania co do układu kierowniczego.

Na tym forum jest kilka osób zaciekle broniących Vitary. I dobrze bo to fajne auto. Ale otwórzcie oczy i zobaczcie, że jednak jest coś nie tak z układem kierowniczym.

To, że są osoby którym to nie przeszkadza nie znaczy , że tak powinno być.

Jednocześnie dziwi mnie, że klienci to akceptują.

Ciężko mi zrozumieć upór kilku osób na tym forum. Chwalcie sobie kiepsko działający układ kierowniczy to w następnej generacji vitary dostaniecie takie samo g...o jak jest teraz. Taki jest cel?

DS, nie mam zamiaru wmawiać Ci, że masz niesprawny samochód. Większość na tym forum uważa, że nie ma efektu opisanego przez między innymi Jacek_Do lub mnie. Jednak w czasie dyskusji okazuje się, że jednak mają.

Oczywiście z tak działającym układem kierowniczym da się jeździć ale nie rozumiem jak można go chwalić.

Problem istnieje nawet jak się komuś wydaje, że go nie ma.

bielux pisze:
czytając twoje wpisy mam wrażenie, że mnie nie lubisz.

Przepraszam jeśli Cię osobiście uraziłem.
Ja po prostu troszeczkę nie lubię kiedy ktoś lepiej wie co ja myślę i co jest dla mnie dobre. I tylko do tego się odnosiłem.
To naprawdę nic osobistego.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 141 42 43 44 4557 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]