Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-02-2018, 10:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Ja miałem Michelin CrossClimate i Vector 4season gen 1.
Lepiej mi sie jezdzilo na Vectorach (patrzac przez perspektywę calego roku)
Rowno po 45 tys km na kazdym komplecie przejechałem w 3,5 roku.
Auto sluzbowowe 150KM 320 nm.

Traz juz tylko wielosezonowki mnie interesuja. Nie wracam do 2 kompletow zima/lato w prywatnych autach.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 25-02-2018, 18:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
VITARARAFAŁA pisze:
Bandit czyli zdecydowałeś się na te Falkeny które też polecałem :)
Falken to ten sam poziom jakości co Hankook z tym, że te pierwsze mają lepsze ceny.
Znają się na oponach i mają tym samym bardzo duże doświadczenie w sportach samochodowych( na ich oponach startuje wiele teamów i odnosi zwycięstwa)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Kupowałem jakieś 2mce temu, a teraz około 40 zł / szt tansze. Ceny bardzo korzystne .


Na górę
Post: 25-02-2018, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Bardzo dobra cena za opony tej jakości.
Moje już zaliczyły wszystkie możliwe warunki zimowe i jwiększość jesiennych/deszczowych.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-03-2018, 13:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
W Motorze test, Debica Frigo, Goodyear Ultra Grip oraz Goodyear Vector 4Seasons. Dębica jak wiadomo to budżetowa opona, bardziej miarodajne jest Goodyear vs Goodyear.
Na sniegu -zimówka, na mokrym asfalcie - porównywalnie , na suchym asfalacie-wielosezonowa.
Na drogach jakimi sie poruszam, asfalt mokry i suchy, wielosezonowa :ok: .


Na górę
Post: 10-03-2018, 13:22 
Offline

Rejestracja: 09-03-2018, 20:33
Posty: 17
Suzuki: vitara
Zakładając że ceny całosezonowych opon są dużo wyższe od opon standardowych, moim zdaniem wersja koła zimowe+koła letnie ma więcej plusów. Tym bardziej iż opony letnie dobrej jakości można naprawdę kupić w bardzo przystępnej cenie. 2 komplety opon które ostatnio kupiłem to Zeetex HP1000. Też z początku nie byłem przekonany do tych opon, ale z powodu tego że kiedyś tam kupiłem parę drogich topowych Hankooków do audi S6 i wypełniłem jakieś internetowe ankiety, dostałem informację o specjalnej cenie dla ograniczonej puli opon Zeetex i czy jestem zainteresowany przetestowaniem. Trzeba było je kupić w cenie bardzo promocyjnej, nie pamiętam dokładnie ale coś około 120 zł za parę. Cena na stronie oponeo była chyba coś około 250 zł. Kupiłem 2 do Octavii (215/50/17) , po jakimś czasie następne 2 do kompletu. Następnie cały komplet żonie do Scenika. Zdaję sobie sprawę że opony nie są wybitne jak jakieś Micheliny za 600 zł sztuka, ale oponki są ciche bardzo dobrze trzymają na suchym, nie ma problemu z huczeniem, wybrzuszeniami i tego typu problemami. Nie jest to typowa chinina typu Langli, Wanli. Firma pochodzi chyba z jakiś emiratów a produkcja kiedyś była w Korei, czytałem o tej firmie artykuł po niemiecku, ma powiązania z Contnentalem. Jedynym minusem tej opony jest słabsze trzymanie na mokrej nawierzchni, świeżo po deszczu. Na dzień dzisiejszy rozmiar do Vitary 215/55/17 kosztuje 188 zł ... Sąsiad jakiś czas temu przywiązał się do innej firmy Sportiva - tańsza marka w imperium Continentala, ma je na kilku samochodach i też jest bardzo zadowolony. Cena 215/55/17 Sportivy - 243 zł. Kupowanie więc całosezonówek mija się chyba z celem tym bardziej iż latem przy temperaturach coraz wyższych w Polsce tego typu opony zużywają się szybko a i szumy i opory toczenia są dużo większe. Wniosek drugi: kupowanie drogich opon Conti lub Michelin to chyba też zbędny wydatek. Ale są tacy dla których logo priorytetem. Rozumiem to. pozdr

P.S. tu link do bardzo fajnego tekstu co kto i dla kogo produkuje i kto z kim powiązany w oponiarstwie.
http://www.oponaok.pl/pochodzenie-producentow/


Na górę
Post: 10-03-2018, 15:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
jaro76 pisze:
Zakładając że ceny całosezonowych opon są dużo wyższe od opon standardowych,


Błedne zalożenie.
Opony wielosezonowe sa w praktycznie tych samych cenach co letnie/zimowe.
Np. Imperial 215/55/17 to koszt ok 180 pln sztuka.
Zeetex 205/55/16 kosztował 175 pln sztuka w styczniu (kupowalem dla tescia).

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 10-03-2018, 16:54 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
jaro76 pisze:
Jedynym minusem tej opony jest słabsze trzymanie na mokrej nawierzchni, świeżo po deszczu.

A moim skromnym zdaniem, to właśnie podstawowy wyznacznik jakości opony letn

jaro76 pisze:
Wniosek drugi: kupowanie drogich opon Conti lub Michelin to chyba też zbędny wydatek.

W GV jeździłem na Micheline Latidude Cross. Miałem okazję (na szczęście nie w zdarzeniu drogowym) porównać jak zachowują się na mokrym asfalcie przysypanym piaskiem (A to się zdarza tam gdzie jeżdżę) w porównaniu do bużetowych opon (bodajże Dębica?) . Moim skromnym zdaniem -w gwałtownych skrętach i przy hamowaniu - różnica była niemal jak między letnią a zimową na śniegu...
Gdyby Latitude Cross były dostępne w rozmiarze dla Vitary, brałbym bez chwili wahania, bo zobaczyłem różnicę.

jaro76 pisze:
Ale są tacy dla których logo priorytetem.

Dla mnie np. priorytetem jest zdrowie i życie mojej rodziny...
Z tego samego powodu mój najmłodszy, mimo już 7 lat, jeździ w pełnowymiarowym foteliku Cybexa, zamiast "poddupnika" za 5 dych z Biedronki. Choć usłyszałem kiedyś że "kilkunastokrotnie przeplacilem". No w sumie tak samo będzie z oponami.
A to przecież chyba tylko kwestia wyceny ile dla kogo żona/dziecko "są warci" ;) ;)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 10-03-2018, 21:02 
Offline

Rejestracja: 09-03-2018, 20:33
Posty: 17
Suzuki: vitara
@igi
Fotelik to fotelik nie mieszajmy tematów. Tak samo można powiedzieć dlaczego ktoś jeździ Suzuki SX4 albo Vitarą i naraża rodzinę skoro BMW X5 albo Pajero jest bezpieczniejsze, nawet kilkuletnie więc nie strzępmy języka na ten temat.
Miałem w życiu coś koło 15-16 samochodów różnych i na różnych oponach. Raczej omijałem opony używane i kupowałem nowe, często w dobrych cenach tak się składa że i w rodzinie i wśród sąsiadów mojej firmy są i były zakłady wulkanizacyjne. Jeździłem na bardzo drogich michelinach i bardzo drogich Pirellkach Pzero asimetrico i mam porównanie. Jedyne opony które moim zdaniem były wybitne z wielu względów i ich jakość była absolutnie wyczuwalna to zimowe Micheliny Pilot Alpin ale starszy model z lat około 2000-2005. Miały specyficzny kostkowy bieżnik coś jak XLe w busach typu Ducato/Transit się stosuje. Szukałem potem z premedytacją takich opon ale dowiedziałem się że Michelin wycofał je z powodu większych szumów podczas jazdy po asfalcie. Następny model Michelina kupiłem bo te stare były już niedostępne ale to już nie było to (te nowsze miałem 2 były kosmicznie drogie bo kosztowały katalogowo ok 900 zł/szt).
Miałem też w BMW 7 Continentale Sport Contact, opony drogie które wygrywały we wszystkich testach i pod wszystkimi względami zawsze były w pierwszej trójce opon i one były również bardzo dobre na suchym ale niestety na mokrym nie było tak dobrej przyczepności i powodowały podobny efekt zarzucanie tyłem na zakrętach jak te Zeetexy. Dodam, iż przyczepność zrywałem zawsze pod kontrolą (robię to specjalnie i z premedytacją co jakiś czas żeby wiedzieć na ile sobie można pozwolić na danych oponach) nie zdarzyło mi się to nigdy w warunkach drogowych podczas trasy.

A te przytyki o rodzinie nie na miejscu i zostaw je dla swojego otoczenia które pewnie na co dzień nieustannie pouczasz ...


Na górę
Post: 10-03-2018, 21:54 
Offline

Rejestracja: 09-03-2018, 20:33
Posty: 17
Suzuki: vitara
Dodając jeszcze coś do tego dlaczego nie opony całoroczne ?? Trzeba zastanowić się gdzie zimą będziemy jeździć ? Opony zimowe dzielą się dodatkowo na 2 grupy zwykłe zimówki na asfalt zimą oraz zimówki M+S które często maja jeszcze z boku symbol góry i "gwiazdki śniegowej". Takie opony są zupełnie inaczej zbudowane, wgryzają się w kopny śnieg i inaczej zachowują w ekstremalnych warunkach. W takich warunkach raczej opony całoroczne całkowicie odpadają ... Aha no i długość drogi hamowania zimą tu zawsze wygra opona zimowa praktycznie w każdych warunkach, nawet biorąc pod uwagę opony całoroczne wysokiej jakości. Kolega @igi (powyżej) dla którego bezpieczeństwo jest priorytetem w kierunku opon całorocznych nawet by nie spojrzał ... Czuwaj !


Na górę
Post: 11-03-2018, 08:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
jaro76 pisze:
.. Aha no i długość drogi hamowania zimą tu zawsze wygra opona zimowa praktycznie w każdych warunkach, nawet biorąc pod uwagę opony całoroczne wysokiej jakości.


Wcale tak nie jest. Poczytaj dokładnie testy.
W praktyce zimowa wygrywa tylko w kopnym sniegu i temperaturach ujemnych czyli ok 10% naszej polskiej jazdy (pomijam wysokie góry)
Zimą jak jest sucho lub mokro w temperaturach dodatnich wygrywa opona całoroczna, a takie warunki to 90% naszej zimy.

Zakładam taką samą klasę opon.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 11-03-2018, 14:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
To o czym wspominałem wyżej, miarodajne jest właśnie porównanie tej samej klasy opon itd.

Vitary też nie porówuje sie z Cayenne czy w druga stronę z GAZ-em, tylko z CX3 i HRV.


Na górę
Post: 11-03-2018, 14:40 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
jaro76 pisze:
Fotelik to fotelik nie mieszajmy tematów.

A widzisz moim zdaniem tak. Bo oba tematy dotyczą bezpieczeństwa i oba są bagatelizowane na zasadzie że "to spisek handlowców/producentów, po co przepłacać"

jaro76 pisze:
Tak samo można powiedzieć dlaczego ktoś jeździ Suzuki SX4 albo Vitarą i naraża rodzinę skoro BMW X5 albo Pajero jest bezpieczniejsze,

Otóż nie tak samo: bo nie będzie miało znaczenia czy auto ma jedną czy pińcet gwiazdek w testach bezpieczeństwa jeśli zahamuje o 15 metrów za daleko, albo znajdzie się trzy metry poza łukiem zakrętu.
Opony nikogo nie chronią przed skutkami wypadku tylko mają pomóc uniknąć go w ogóle.

Każdy jeździ jak chce czym chce i wydaje na to ile chce. Nie każdy musi kupować najdroższe opony. Nie każdy musi kupować zimówki! Święta prawda!
Ale błagam nie powielajmy na forum jako pewników, mitów podobnych do tego "wadliwego układu kierowniczego" w Vitarze.
Nie jest prawdą że w opony wyższej klasy nie są lepsze i że "płacisz tylko za logo" Nie jest też prawdą, że w warunkach zimowych całoroczne opony dorównują zimowym.
Tymczasem trzech (?) forumowiczów sprawia wrażenie jakby uparli się wmówić reszcie że "są palantami i przepłacają". Dajcie spokój, serio. Jesli dla was wystarczy, to naprawdę OK! super!
Ale to nie musi być norma. Nie powtarzajcie jakby to była norma.

Jesli jestem Waszym zdaniem frajerem, to dajcie mi być tym frajerem. ;)

jaro76 pisze:
zostaw je dla swojego otoczenia które pewnie na co dzień nieustannie pouczasz ...


mawiają, że kiedy kończą się argumenty, zaczynają się wycieczki personalne....
cytując: "Ludwiku Dorn, psie Sabo, nie idźcie tą drogą!" ;) To forum dyskusyjne: dyskutujmy więc; nie próbujmy się obrażać. :) Peace!

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 11-03-2018, 14:47 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Cała dyskusja toczy się wokół tego, czy zimą całosezonowa czy zimowa itp. Przypomnę jednak, że użytkownikom całosezonowych przyjdzie też jeździć na tych oponach latem, a upałów na poziomie 35 stopni ostatnimi laty mamy coraz więcej. Nie wspominając o wyjazdach na południe, gdzie w zeszłym roku miałem okazję jeździć w temperaturze 40 stopni. Co w takich warunkach dzieje się z oponą całosezonową na asfalcie, na którym można jaja smażyć? Też jest tak bardzo konkurencyjna do letniej?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 11-03-2018, 15:08 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
(Dobra, przyznam się bez bicia) sam jeździłem na całorocznych Wranglerach HP od Goodyera :P
I powiem Ci, że w sumie latem całkiem serio: nieźle sobie dawały radę - szczególnie poza asfaltem (ale nie offroad). Natomiast trzeba podkreślić, że wszystko autem którym raczej nie dało się przekroczyć 120km/h....

Jednak po jednym sezonie zimowym spanikowany kupiłem zimówki, bo w moich warunkach 4x4 niewystarczająco pomagało. :-/

Z tego co widzę, większość całosezonowych opon paradoksalnie też się trochę "specjalizuje" - jedne są ciut lepsze w zimowych warunkach inne w letnich. Chyba warto na to zwracać uwagę.
Jesli sam miałbym oceniać gdzie będą najbardziej trafione: to chyba w takich "brytyjskich warunkach" czyli kiedy praktycznie nie ma śnieżnej zimy, ale też nie ma upierdliwie suchego upalnego lata.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 15-03-2018, 10:47 
Offline

Rejestracja: 09-03-2018, 20:33
Posty: 17
Suzuki: vitara
Zróbcie to na całorocznych:

https://www.youtube.com/watch?v=VZYMnVgJo78


Na górę
Post: 15-03-2018, 12:47 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
Powyższy przykład (film z youtuba) dowodzi doskonale, że auto na zimówkach dało radę. Nie dowodzi, że na ogumieniu całorocznym z zimowym 'biasem' nie dałoby rady, bo po prostu takiego testu nie pokazuje :-)

Swoją drogą, to kiedy ostatnio była taka zima w Polsce? Za Gierka? Pamięta ktoś?

Apropos opon całorocznych - Panda żony jeździ na takowych od 6 lat i już wiem, że w autku miejskim, które czasem jedzie na spacer za miasto nie wrócę do ogumienia sezonowego, bo to bez sensu.

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 15-03-2018, 18:32 
Offline

Rejestracja: 09-03-2018, 20:33
Posty: 17
Suzuki: vitara
Jeśli nie ruszasz się z miasta przez całą zimę to jasne że można rozważyć opony całoroczne. 1 taki opad śniegu w górach gdzie akurat będziesz na nartach lub na feriach i zatęsknisz za dobrymi zimówkami. Podjedź w Szczyrku na Juliany, podjedź na Kubalonkę jak będziesz chciał przeskoczyć z Wisły do Istebnej, podjedź przez Salmopol Wisła-Szczyrk, podjedź z Białki np. do centrum Bukowiny Tatrzańskiej (na górne rondko), podjedź w Bukowinie na RusinSki ... No sorry ...


Na górę
Post: 15-03-2018, 18:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Jak że splepym o kolorach :] .


Na górę
Post: 15-03-2018, 19:09 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
jaro76 pisze:
Jeśli nie ruszasz się z miasta przez całą zimę to jasne że można rozważyć opony całoroczne.

Tu mamy 100% consensus :-)

jaro76 pisze:
1 taki opad śniegu w górach gdzie akurat będziesz na nartach lub na feriach i zatęsknisz za dobrymi zimówkami. Podjedź w Szczyrku na Juliany, podjedź na Kubalonkę jak będziesz chciał przeskoczyć z Wisły do Istebnej, podjedź przez Salmopol Wisła-Szczyrk, podjedź z Białki np. do centrum Bukowiny Tatrzańskiej (na górne rondko), podjedź w Bukowinie na RusinSki ... No sorry ...


Tu consensusu nie osiągamy, ponieważ nie jeździłem w ciężkich warunkach zimowych na oponach wielosezonowych. W średnio ciężkich, na południe od Krakowa (Gorce), z niewielkimi zaspami już tak i Goodyear'y 4Seasons w Pandzi dały spokojnie radę. Ale pozwól, ze zadam Ci pytanie - czy w wymienionych przez Ciebie warunkach (Salmopol, Kubalonka etc., zaspy jak na Alasce) jeździłeś Ty lub ktoś z Twoich znajomych na "wielosezonówkach" klasy premium z biasem na zimę (np. Goodyear'y 4Seasons czy Nokian AllWeather) i możesz/możecie podzielić się osobistymi wrażeniami? Pytam dlatego, że tylko taka własna relacja "porównawcza" dałaby wiarygodny pogląd jak spisują się "wielosezonówki" (cały czas piszę o klasie premium) w porównaniu do opon zimowych. Chodzi mi rzeczowe argumenty a nie o filmy z youtube'a czy opinie "Tata, a Marcin powiedział".

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 15-03-2018, 19:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Moje wielosezonowe Vectory dały radę zimą w okolicy przelęczy Brenner i to na zwykłej przednionapedówce.
No ale moze faktycznie rondko w Białce jest takim killerem ze by opadły z sił :brawo:

I zgadzam sie ze najwiecej opowiadają o wielosezonówkach Ci, którzy nigdy ich nie mieli...

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 15-03-2018, 19:28 
Offline

Rejestracja: 09-03-2018, 20:33
Posty: 17
Suzuki: vitara
Ja pie^&*%$ę nie chodzi o zaspy jak na Alasce !! Jeśli był ktoś z Was w polskich górach zimą to pewnie zdarzył Wam się zwykły standardowy niealaskański nocny opad śniegu. Rano o 8.00 wyjeżdżacie z kwater na narty i chcecie być o 8.30-9.00 na wyciągu żeby pojeździć na twardym sztruksie a nie na rozjeżdżonych muldach. Trasa w te miejsca o których pisałem wyżej nie będzie odśnieżona o 8.00 jak Łazienkowska w Warszawie. Tak ciężko to zakumać ? 20 lat jeżdżę w zwykłe polskie góry, Pilsko 1500 m n.p.m. to jest maks i wielokrotnie ciężkie warunki spotkałem. Może nawet i co rok przy kilkudniowych pobytach ...


Na górę
Post: 15-03-2018, 19:38 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Najnowsze wynalazki wiodących producentów opon całorocznych w warunkach typowo zimowych są jakby to określić troszkę (nie jakoś bardzo) gorsze od klasyczny zimówek i dość porównywalne w warunkach słabej zimy oraz nieco lepsze w warunkach bardzo suchej i niezbyt chłodnej pory jesienno/wiosenno/zimowej. Jednak opona oponie nie równa, w tym segmencie trafiają się lepiej jak i źle zaprojektowane gumy, które mogą bardzo zrazić użytkownika do wielosezonówek.

Ale i tak będą ludzie którzy stwierdzą, że całoroczna na zimę to zupełnie fatalny pomysł. Mój dobry znajomy na przykład nie dał się przekonać argumentom i tylko go drażniłem drążąc temat. :) Każdy więc niech wybiera jak chce. :)

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 15-03-2018, 20:07 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
@jaro76, daj na luzik, szkoda nerwów, tylko rozmawiamy :)

nie podważam Twojego stażu* w jeżdżeniu zimą po górach, ale ponownie powtórzę pytanie - czy masz złe doświadczenia z oponami wielosezonowymi, że tak je deprecjonujesz?


*jak już chwalimy się stażem, to ja mam ok. 30 letni 8)

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 16-03-2018, 19:08 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
jaro76 pisze:
[...] Tak ciężko to zakumać ? 20 lat jeżdżę w zwykłe polskie góry, Pilsko 1500 m n.p.m. to jest maks i wielokrotnie ciężkie warunki spotkałem. Może nawet i co rok przy kilkudniowych pobytach ...

A tak ciężko zakumać, że niektórzy nie jeżdżą w zwykłe polskie góry (ani nawet niepolskie niezwykłe)? Człek pisze, że w miejscach, w których jeździ, jest śniegu tyle, co kot napłakał, to go przekonują na siłę.

"Open mind for a different view..." :reggae:


Na górę
Post: 16-03-2018, 19:39 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Taa szczególnie dzisiaj na Śląsku nie można narzekać na brak śniegu :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]