Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 13:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 30-06-2017, 12:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
mayya pisze:
piomic pisze:
Żeby lepiej sprzedać...

To zdejmij koszulki po 5 latach


Nie zdejmę. Bo nie mam. W maluchu miałem (futerko) bo derma się kleiła, w starej fieście też bo fotel był przetarty.


Na górę
Post: 30-06-2017, 13:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Przy dobrych i dedykowanych nie ma opcji żeby część fotela była bardziej brudna czy zakurzona. One są dopasowane na cały fotel i zachodzą aż pod spód fotela, gdzie zresztą się je mocuje i spina. Wówczas chronią i zabezpieczają cały fotel.
Jak widać wielu jest przeciwników ale to już nie czasy gdy na fotel dawało się baranka czy inne narzutki tylko obecnie pokrowce są często lepiej wykonane niż niejedne fotele w aucie i jakością nie przynoszą wstydu ani ujmy dla właściciela auta.

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 30-06-2017, 20:08 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
piomic pisze:
Żeby lepiej sprzedać...

\
Napisz, że to żart! :zakrecony: To znaczy, że mam od nowości szarpać się z jakimiś badziewnymi pokrowcami, żeby ktoś miał nową tapicerkę? W życiu! Przed sprzedażą oddaję auto do wyprania i odświeżenia wnętrza, taki mały auto detaling i też wszystko wygląda świetnie.
PS
Miałem kiedyś kumpla, który kupił auto z pięknym, wymarzonym jasno-beżowym wnętrzem... i... założył szare, niebrudzące się pokrowce... Wtedy myślałem, że jest wyjątkowym dziwa... ekscentrykiem :))

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 30-06-2017, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
macioo pisze:
piomic pisze:
Żeby lepiej sprzedać...

\
Napisz, że to żart!


Jakbym wprost napisał to nikt by się nie złapał.
Ale tak, ludzie tak kombinują - co i tu się widzi.


Na górę
Post: 30-06-2017, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-02-2017, 12:39
Posty: 267
Lokalizacja: Zabrze
Suzuki: Vitara
A kto zakłada pokrowce/podkoszulki na 5 lat bez zdejmowania??? Ja regularnie raz na jakiś czas ściągam, przepieram i na mokro przecieram tapicerkę. Miewam podkoszulki od lat w różnych autach. To prawda fotel po latach jest w bardzo przyzwoitym stanie i o to chodzi. Kupiłem badziewie do Vitary (jak pisałem wcześniej) i nawet tego nie założyłem, bo wstyd! Teraz mam o wiele lepsze, dopasowane i wyglądają całkiem całkiem.
A co do eksploatacji i sprzedaży auta po latach...
Pewnie nie raz mieliście okazje kupować używane auto...prawda? Nie jest łatwo sprzedać...rynek nasycony. Ale jak macie do wyboru auto z przetartą kierownicą i z poprzedzieranymi fotelami, poplamionymi i nie raz popękanymi czy powypalanymi od papierosów i takie z tapicerką jak należy to co kupicie??? Nie wierzę, że nie zwracacie uwagi na takie drobiazgi...
Powiem tyle...Miałem 206-tkę 8 letnią (krajowa) - przebieg 270 tys km udokumentowany - z tego 200 tys km zrobiłem osobiście. Zarówno tapicerka jak i kierownica była w idealnym stanie (jak po przebiegu góra 50 tys km). Dziwili się klienci...no jak to możliwe! I podejrzewam, że gdyby było to zniszczone musiałbym sporo z ceny spuścić, a co bym nasłuchał...hmmm.
Mam teraz Clio Grandtour do sprzedania 2010 z przebiegiem 149 tys km (krajowy także)...chcecie zobaczyć zdjęcia tapicerki spod "podkoszulek" i kierownicy spod obszycia skórzanego? Uwierzcie...to pomaga.
PS. Jakby ktoś był chętny na Clio kombi - 2010, 68KM, krajowy (salon PL), bezwypadkowy, diesel bez dpf i dwumasy, do końca serwis i potwierdzony przebieg od nowości (książka) to proszę o kontakt. Od 2013 roku w moich rękach. Warto...popytajcie bliskich, znajomych, etc.
Podkoszulek już tam nie mam i skóry też...a stan - trzeba zobaczyć i ocenić. :)

_________________
Vitara 1,6 2WD '17


Na górę
Post: 30-06-2017, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Popieram Red i jestem tego samego zdania, ale od zawsze było tu kilku kolegów, których to tak boli jakby co najmniej Gelendą jeździli i było im wstyd.

Wysłane z Tapatalk

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 30-06-2017, 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
I ja zakupie pewnie wkrótce coś ładnego do Tucsona:)

Wysłane z Tapatalk

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 30-06-2017, 23:23 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Auta sprzedaje zazwyczaj z przebiegiem 120-150kkm i w żadnym (Clio też miałem) nie miałem przetartych, a tym bardziej poplamionych i powypalanych siedzeń! Różne absurdalne argumenty słyszałem przy sprzedaży ale nigdy, że siedzenia są zniszczone.
Patrząc zaś z ze strony kupującego, gdyby stan samochodu i przebieg mi odpowiadał, a fotel był poplamiony (powypalany odpada, popielniczki nie kupuję), to wówczas założyłbym pokrowce, albo oddał do tapicera jakby nie dało się wyprać.
PS
Co ma jeżdżenie G-lande do zakładania pokrowców? Jedyne auto w którym je założyłem, to był Maluch, bo na tych plastikowych fotelach wysiedzieć się nie dało. Pozostałe począwszy od Golfa MK1, MK2 GTI, Felicję, Clio i jeszcze kilka innych, jeździły bez żadnych pokrowców. I nie była to kwestia wstydu.
W dzisiejszych czasach nie założyłbym pokrowców nie tylko z powodu estetyki (rzecz gustu to kwestia indywidualna), a z obawy o boczne poduszki. Skoro nawet producent auta walnął babola i wymieniał mi poszycie foteli, to do jakiegokolwiek producenta pokrowców zaufania nie mam tym bardziej. Jak mi przy wypadku poduszka w żebra wypali, to co? Odda mi za pokrowce w ramach rekompensaty?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 01-07-2017, 06:36 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
A jak takie pokrowce na fotele mają się do podgrzewanych siedzeń/wentylowanych? Nie będzie to izolować zbytnio? Czy są jakieś dedykowane.


Na górę
Post: 01-07-2017, 08:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
macioo dopiero teraz podałeś inny i bardziej racjonalny argument- poduszki.
Wcześniej tak jak i piomic sugerujecie uparcie jak to pokrowce są passe i że mieliście je co najwyżej w maluchu.
Pierwsza osoba z tematu została wręcz wyśmiana, a i co do kolejnych piszących o ich zaletach rzucacie drwiącymi docinkami. Nieładnie:(
Piomic to wiem, że ma cięty język i często się z nim na forum nie zgadzam ale Ty. Jestem zaskoczony.

Co do poduszek to znowu napiszę, że obecnie pokrowce niektórych firm są profesjonalne i dedykowane a co za tym idzie mają wszelkie otwory i inne szwy w miejscach na poduszki dla danego modelu auta. Poduszka odpala normalnie i nie ma prawa inaczej.

rivii a co do Twojego pytania to materiały są wysokiej jakości i przepuszczające grzanie lub wentylowanie. Jak będę zamawiać do swojego Tucsa to podeśle jakiś link i foto do tego co kupiłem.
I nie będzie to baranek czy inną owca znana z malucha:p


Wysłane z Tapatalk

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 01-07-2017, 09:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Przykładowo jeden z polskich producentów produkuje pokrowce, które posiadają specjalne profesjonalne szycie na bokach, które podczas wystrzału poduszki rozrywa się identycznie jak fotele samochodowe, nie powodując opóźnień w pracy poduszki AIRBAG
Ich produkty posiadają certyfikat bezpieczeństwa, znak bezpieczeństwa „B”- współpracy z poduszkami powietrznymi foteli, wydany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji z siedzibą w Warszawie

https://m.youtube.com/watch?v=b0phqHSHblgObrazek

Wysłane z Tapatalk

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 01-07-2017, 16:35 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Zapomnieliście w dyskusji o koralikach ;)
Te mają oddzielny fanklub masażystów.


Na górę
Post: 01-07-2017, 18:59 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Rozumiem sytuację kiedy pokrowce są z jakiegoś względu znacznie lepsze od oryginalnej tapicerki (sam raz tak miałem)
Jednak jeśli choć minimalnie pogarszają wygląd lub komfort, to najwyższy czas zadać sobie pytanie "Dla kogo mam to auto? dla siebie czy dla kolejnego właściciela?"
I rozumiem, że mogą się znaleźć tacy użytkownicy którzy powiedzą "dla kolejnego". OK, nie ogarniam tego zupełnie, ale ich auto; wolno im robić co chcą :>

To jest jak z folią na ekranie telefonu: Większość tych naklejanek zaczyna się rysować już po 3 dniach, ale i tak mnóstwo ludzi cierpliwie znosi porysowany plastik, "żeby szybka się nie rysowała" (tez dla przyszłego właściciela?) Ba, wielu moich znajomych wierzy, że "szkło hartowane" z allegro uchroniło ich przed stłuczeniem ekranu (a nie po prostu samo tak łatwo samo pęka).

Ale to ich prawo mieć swoje widzimisię. To ich auto /telefon. więc dajcie spokój sporom ;)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 01-07-2017, 23:59 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
ogr.ogrowicz pisze:
Zapomnieliście w dyskusji o koralikach ;)
Te mają oddzielny fanklub masażystów.

Oddzielny fanklub mają również Ci co jeżdżą z fabryczną folią na siedzeniach :lol: :reggae: :skoczek: :zakrecony:


Na górę
Post: 02-07-2017, 08:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
No już nie przesadzajmy:p

Wysłane z Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 02-07-2017, 10:41 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Teraz już chyba we folię nie pakują siedzeń. Ale w latach świetności Poloneza, mój kolega z pracy zdjął folię z wykładzin podłogi na dwa dni przed sprzedażą (nawiasem, wyglądała przeochydnie). Załamał się, jak mu kupujący zaczął wciskać, że licznik odkręcony ma. :)) Miał przejechane ok.20kkm przez 5 lat (jak padało to do pracy jechał autobusem :)) ).

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 02-07-2017, 16:55 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Pakują folią tylko w salonie ściągają przed przyjazdem klienta, no chyba, że zażyczy sobie ją zostawić :mikolaj:


Na górę
Post: 06-02-2018, 12:37 
Offline

Rejestracja: 06-02-2018, 12:34
Posty: 1
Suzuki: swift
spory wybór , jak nie największy mają w http://jakbet.pl rózne tkaniny tapicerskie, ekoskóra itd...


Na górę
Post: 06-02-2018, 15:23 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
U mnie w mieście szyja na wymiar z lepszego materiału koszt 250 zł. Gość mierzy fotele później sam zakłada jak uszyje. Bez porównania z tym dziadostwem z allegro

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 06-02-2018, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
akir pisze:
U mnie w mieście ...

T znaczy gdzie i jaki to zakład?

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
Post: 06-02-2018, 19:38 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Bielsko-Biała

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 07-02-2018, 15:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Nie uzywam pokrowców/koszulek na siedzenia. Awaryjnie woże w bagazniku pokrowiec serwisowy http://allegro.pl/pokrowiec-ochronny-na ... 76528.html


Na górę
Post: 07-02-2018, 18:46 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dokładnie! Kupiłem taki brezentowy pokrowiec (głównie z uwagi na jasną tapicerkę w samochodzie żony, bo ja mam czarną skórę) za jakieś drobne pieniądze, bo te foliowe worki w serwisie nie spełniają zadania. A pokrowców nie używam , bo chcę się cieszyć tapicerką fabryczną zamiast wnerwiać się ściągającym się pokrowcem , żeby po kilku latach sprzedać samochód za ułamek wartości z tapicerką "nówka-sztuka-nie śmigana". Wolę wyprać (o ile będzie taka konieczność) fotele przed sprzedażą.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 07-02-2018, 20:41 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 692
Czy ktoś rozważał przerobienie foteli w Vitarze na takie by miały porządną grubą czarną skórę (coś w stylu BMW)? Ciekawe czy to możliwe i ile by kosztowało?


Na górę
Post: 11-02-2018, 15:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
W aucie gdzie średnia cena zakupu to 70-80 tys fotele jak w BMW to raczej rzadko spotykane i niekoniecznie wydatek pierwszej potrzeby. Zresztą pasować do ociosanych jakby siekierką plastików też wysoko gatunkowa skóra raczej nie będzie.
Trzeba by zmienić wszystko aby tak się różnica nie rzucała w oczy, a to już koszty raczej nieadekwatne do samego auta.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]