Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-08-2017, 19:50 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
piomic pisze:
jacekol pisze:
Kable (...) trzeba ciągnąć, nie ma z tym żadnych problemów


Mów za siebie... ;)

A wiesz, czemu Kain zabił Abla? ;)


Na górę
Post: 26-08-2017, 03:09 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
Mam głupie pytanie, czy zestawy odseparowane, na przykład DSK 165.3 zawierają jakieś mocowanie tweeterów do trójkąta w drzwiach? Czy trzeba samemu kombinować?

Mocowanie w słupku można zobaczyć tutaj:
Link do trójkąta w drzwiach

Pytanie motywuję instrukcją dołączoną do głośników, gdzie są tylko dwa sposoby opisane :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 28-08-2017, 11:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-04-2017, 07:54
Posty: 31
Suzuki: Vitara 1.6 4WD PRM
Tak to wygląda. Przy zamkniętych drzwiach wcale nie widać (bo ciemno).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Vitara 1.6 4WD MT PREMIUM OUTDOOR "Lalunia" :milosc:


Na górę
Post: 29-08-2017, 18:45 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Szczerze, w mojej ocenie, nie wygląda to za dobrze. Chyba wolałbym przykręcone małe maskownice siatkowe. I dałbym je z przodu drzwi.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-08-2017, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-08-2017, 06:09
Posty: 151
Lokalizacja: Gliwice
Suzuki: Vitara '17
I ja tak myślę, ewentualnie w tylni słupek gdzieś.
A z tyłu gdzie fabrycznie gwizdki wsadzają? (w tych dopasionych wersjach)

Z innej beczki.
Nie ma jakiś problemów z trzeszczącymi boczkami po rozbiórce? ...bo troche tego plastiku się boję


Na górę
Post: 29-08-2017, 21:46 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
Zamówiłem na przód Hertz DSK 165.3 na tył Hertz DCX 165.3 (w sklepach można znaleźć taniej niż na Allegro).
Dystanse jadą z Aliexpressu plastikowe, jak będą trzeszczeć to wymienię na MDF czy co to tam audiofile z for internetowych i youtuba używają w swoich Fiestach.
Trójkąty do drzwi z XLED już czekają.

Dodatkowo adapter jako, że to ma być plug&play i nie chcę nic lutować przy oryginalnej instalacji.

Obrazek

Została tylko kwestia wygłuszenia i montażu głośników wysokotonowych w trójkątach.

@Jacek_Do czy w zestawie z DSK 165.3 był adapter czy musiałeś kombinować oddzielnie montaż tweeterów? Coś a'la:

Obrazek

Tylni tweeter najsensowniej byłoby chyba umieścić w tym trójkącie drzwi tylnych, w razie czego koszt wymiany będzie niższy :)


Na górę
Post: 30-08-2017, 16:41 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
O trzeszczenie bym się nie obawiał. W sumie te drzwi podobne są (materiałem i jakością) do SX4 i S-crossa. Rozbierałem wiele razy jedne i drugie i żadnego trzeszczenia nie miałem. Jedyne, to w S-cross jest według mnie, gorzej rozwiązane mocowanie górnej krawędzi boczka (przy szybie). Jakoś tak "niepewnie się trzyma" w porównaniu z SX4.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 02-09-2017, 19:49 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
rivii pisze:
@Jacek_Do czy w zestawie z DSK 165.3 był adapter czy musiałeś kombinować oddzielnie montaż tweeterów? Coś a'la
Sam sobie odpowiem, w zestawie jest taśma dwustronna, ale w Leroy Merlin dostałem idealnie pasujący łącznik :)


Na górę
Post: 15-09-2017, 16:18 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Może kogoś zainteresuje https://www.youtube.com/watch?v=n-U9vLUsCEU


Na górę
Post: 21-11-2017, 19:04 
Offline

Rejestracja: 14-11-2016, 19:24
Posty: 84
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Suzuki: Vitara II
Mam pytanie do uzytkowników którzy wymienili głośniki z przodu bez wygłuszania drzwi. Zakupiłem zestaw odseparowany Hertz DSK 165, zleciłem wymianę głośników w ASO (390 zl + 60 obudowy tweeterów przy lusterkach) odebrałem auto i po załączeniu radia mam wrażenie, że ledwo to gra, bas bardzo słaby chyba gorzej jak na ori głośnikach. Co może być powodem? Wiem, że powinienem wygłuszyć drzwi ale i tak powinno chyba być lepiej.... może źle podłączyli + i -?

_________________
Czarna i zawsze brudna Vitara 1.6 VVT Premium 4WD


Na górę
Post: 22-11-2017, 06:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-01-2017, 19:30
Posty: 334
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Tez wymieniałem, ale z wygłuszeniem i też na DSK165 z tweeterami w trójkątach drzwi.
I u mnie różnica jest ogromna, oczywiście na plus.
Może coś pomieszali z biegunami jak podłączali głośniki? Miałeś zwrotnicę w zestawie?
Jak zamontowali głośniki, bo przy wymianie trzeba dać dystanse.
Najlepiej rozkręć sobie drzwi i sprawdź jak to ASO zrobiło.
Jeśli chodzi o sprzęt audio to ASO jest ostatnim miejscem gdzie dałbym do montażu.


Na górę
Post: 22-11-2017, 10:32 
Offline

Rejestracja: 14-11-2016, 19:24
Posty: 84
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Suzuki: Vitara II
Właśnie zobaczyłem co sie kryje pod drzwiami, bieguny OK, zwrotnice dali, dystanse też nie wiem co może być, może miałem przerośnięte oczekiwania, wygłusze chyba drzwi. Jak zrobie to sam to chyba mi gwarancji nie cofna?

_________________
Czarna i zawsze brudna Vitara 1.6 VVT Premium 4WD


Na górę
Post: 22-11-2017, 12:54 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
Zinman pisze:
Mam pytanie do uzytkowników którzy wymienili głośniki z przodu bez wygłuszania drzwi. Zakupiłem zestaw odseparowany Hertz DSK 165, zleciłem wymianę głośników w ASO (390 zl + 60 obudowy tweeterów przy lusterkach) odebrałem auto i po załączeniu radia mam wrażenie, że ledwo to gra, bas bardzo słaby chyba gorzej jak na ori głośnikach. Co może być powodem? Wiem, że powinienem wygłuszyć drzwi ale i tak powinno chyba być lepiej.... może źle podłączyli + i -?




Wymiana samych głośników niekoniecznie musi dać poprawę dźwięku. Ba, wymiana głośników na takie o wyższych wymaganiach prądowych może wręcz pogorszyć sprawę. Wymienić na lepszy należałoby moduł wzmocnienia, to jest klucz programu. Z tego co pamiętam w S-Cross, fabryczny zestaw to była słabizna, dźwięk płaski, słabo oderwany od głośników, bezbasowy.


Na górę
Post: 22-11-2017, 17:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-01-2017, 19:30
Posty: 334
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Zinman pisze:
Właśnie zobaczyłem co sie kryje pod drzwiami, bieguny OK, zwrotnice dali, dystanse też nie wiem co może być, może miałem przerośnięte oczekiwania, wygłusze chyba drzwi. Jak zrobie to sam to chyba mi gwarancji nie cofna?

Ja przed wygłuszeniem pytałem w ASO i powiedzieli ze nie mają nic przeciwko.
Spróbuję zrobić film jak brzmią głośniki z przodu i z tyłu (przód DSK 165, tył fabryczne głośniki - wszystkie drzwi wygłuszone).
Tylko nie wiem czy na nagraniu będzie słychać różnicę, bo mój telefon obcina zbyt niskie tony.


Na górę
Post: 23-11-2017, 08:17 
Offline

Rejestracja: 26-09-2016, 09:05
Posty: 97
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: S-cross 1,6 Premium
Wymieniałem na taki zestaw, tylko s przodu, w s-crossie i też nie zrobiłem wygłuszenia.
Efekt zdecydowanie na + także bod względem basu. Myślę, że samo wytłumienie drzwi raczej nie spowoduje dodania niskich tonów a jedynie zniwelowanie rezonansów i " zmiękczenie" basu. Na ile będzie to efektywne? Też chciałbym się dowiedzieć.


Na górę
Post: 23-11-2017, 17:23 
Offline

Rejestracja: 14-11-2016, 19:24
Posty: 84
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Suzuki: Vitara II
Cos sie zaczelo zmieniac po 3 dniu od montażu i 3 dni sluchania muzyki jest tak jakby lepiej, niskie tony sa o wiele lepsze. Nie wiem jak to tlumaczyc... ważne, że jest lepiej. W przyszłości wygłuszę drzwi i wymienię stacje SLDA na coś lepszego.

_________________
Czarna i zawsze brudna Vitara 1.6 VVT Premium 4WD


Na górę
Post: 23-11-2017, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-01-2017, 19:30
Posty: 334
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Głośniki się muszą wygrzać. A bardziej fachowo:
"Wyraz "wygrzewanie" jest tak niefortunne, że aż woła to o pomstę. Nie ma to żadnego związku z wysoką temperaturą, a bywają osoby, które zaraz po zakupie kolumn, chcąc je "wygrzać" wystawiając je na słońce (latem) albo stawiając przy grzejniku (zimą). Lepszym określeniem tego procesu jest "docieranie" (analogicznie jak docieranie silnika nowego samochodu) lub "rozruszanie" (dość blisko kojarzone z rozgrzewką sportową). O co tu chodzi?
Głośniki obecnie produkowane na masową skalę nie są idealnie spasowane pod względem mechanicznych, a ich elementy – "zesztywniałe". Głównie chodzi tu o cewki i zawieszenia w przetwornikach niskotonowych, bo w nich występuje największe wychylenie membrany. Stąd prawdziwy jest pogląd, że należy je przez pewien czas (od kilku do kilkudziesięciu godzin) używać przy dość niskim poziomie sygnału (do około 30% mocy wzmacniacza), by mogły się "rozruszać" i "ułożyć"."


Na górę
Post: 03-12-2017, 22:06 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Moja Vitara dostała fachowe wygłuszenie wszystkich 4 drzwi i 6-cio głośnikowy system Hertza. Zestaw oczywiście to nie jest poziom jakiś audiofilski, jednak realnie jest co najmniej dobry (może i bardzo dobry, gdzie oryginalne bez wygłuszenia drzwi oceniałem gdzieś na 2). Oryginalne głośniki wyglądają jak największa tandeta z Chin! (jeżeli ktoś miał w ręku głośnik oryginalny i Hertza to jakość materiałów i wykonania nieporównywalna). Aktualnie głośniki mają tak duży zapas mocy, że nawet przy maksymalnych ustawieniach ze stacji wciąż nic nie trzeszczy i buczy, wszystko gra czysto (tylko ja nie mogę siedzieć w środku bo po prostu pęka mi głowa od poziomu głośności, więc obserwacje wykonane z zewnątrz samochodu). Zestaw swoją mocą mnie zaskoczył, dla mnie ilość basu jest wystarczająca (wyraźnie więcej niż bez wygłuszenia drzwi). Aktualnie po prostu słucham muzyki w samochodzie z przyjemnością i niewielkim kosztem pozbyłem się jednej z wad tego samochodu (oczywiście w moim odczuciu). Efekt uboczny wygłuszania drzwi to także sposób w jaki się one zamykają (odgłos podobny do aut klasy premium i same drzwi dają wrażenie solidności a nie cienkiej blachy - polecam wszystkim).

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 03-12-2017, 22:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-08-2017, 06:09
Posty: 151
Lokalizacja: Gliwice
Suzuki: Vitara '17
Z ciekawości - sam robiłeś, czy oddałeś? Jakieś podsumowanie finansowe, bo zupełnie nie wiem jakie to koszta?


Na górę
Post: 03-12-2017, 23:43 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
oko50 pisze:
Z ciekawości - sam robiłeś, czy oddałeś? Jakieś podsumowanie finansowe, bo zupełnie nie wiem jakie to koszta?


Materiały do wygłuszenia około 400 zł: http://allegro.pl/10-mat-stp-isilver-pi ... 57426.html - to jest ilość zazwyczaj wystarczająca na wszystkie drzwi (same materiały też są wysokiej jakości). System Hertza na 6 głośników można nabyć do 500 zł. Reszta to robocizna, jeżeli się znasz i masz cierpliwość do takich wyklejanek to minimum 2-3 dni. Można się także popytać w ASO, jednak tutaj nie wszyscy mają wiedzę jak to poprawnie zrobić (są jednak wyjątki, jeżeli byłbyś poważnie zainteresowany to mogę dać Ci namiar na ASO, w którym spotkałem ludzi, którzy wiedzą o co chodzi, jednak cennik mocno zależy od Twoich zdolności negocjacyjnych). Firmy specjalistyczne cenniki mają zazwyczaj z kosmosu.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 04-12-2017, 19:51 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
2-3 dni to chyba lekka przesada. W Sedci wygłuszyłem (również od wewnątrz) jedną parę drzwi z wymianą głośników w ok. 4h. A robiłem pierwszy raz druga para była o godzinę krócej. No i nie miałem dystansów, tylko wykorzystałem stare głośniki jako dystanse, co też trochę zajęło czasu.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 15-02-2018, 10:49 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Witam :)

Niedługo szykuje się przegląd po pierwszym 1000km do Vitary w wersji Premium 2WD. Chciałem zlecić wymianę głośników w ASO bo sprzęt gra tak sobie bez szału, jednak jak czytam powyżej jest obawa, że mogą to nieco zepsuć. Na początku myślałem, że to będzie prosta sprawa, ale myślałem tak pewnie dlatego bo się na tym nie znam, a tu czytam, że trzeba będzie tapicerkę/obicia dżwi rozkręcać. Niektórzy piszą, że wypadałoby także źródło/wzmacniacz wymienić co może wiązać się z wymianą stacji?

Czy macie jakieś rady jak to zrobić w miarę bezboleśnie i szybko? :) Nie zależy mi zbytnio na wygłuszaniu dżwi ani nadmiernym kombinowaniu co by nikt nie myślał się czepiać gwarancji, chcę właściwie tylko trochę poprawić jakość dźwięku. :)

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 15-02-2018, 11:30 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Stefanek1 pisze:
dżwi rozkręcać. Niektórzy piszą, że wypadałoby także źródło/wzmacniacz wymienić co może wiązać się z wymianą stacji?

Czy macie jakieś rady jak to zrobić w miarę bezboleśnie i szybko? :) Nie zależy mi zbytnio na wygłuszaniu dżwi

Litości Kolego :zakrecony: :czyta:


Na górę
Post: 15-02-2018, 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Stefanek1 pisze:
Witam :)

tapicerkę/obicia dżwi rozkręcać.


1. Kogo witasz? Ktoś Cię odwiedził?
2. To jak chciałeś wymieniać głośniki bez rozkręcania? Endoskopem?


Na górę
Post: 15-02-2018, 19:18 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Przepraszam za ort. Niestety nie mogę wyedytować i tak zostanie. Wystarczy - proszę - tych złośliwości, przejdźmy do tematu. Nie ma to jak zrobić złe wrażenie pierwszym postem, ale może da się odkręcić?

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]