Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: 15-02-2018, 20:54 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Trudno, jak to mówią: co się zobaczyło, tego się nie da odzobaczyć :D
Przy zdejmowaniu tapicerki nie da się raczej nic zepsuć. Wymiana głośników, to nie wielka filozofia. Zaklejać matami całych drzwi nie musisz ale trochę pianek na rezonujących elementach nie zaszkodzi. Głośniki nieco pomogą na jakość dźwięku ale wiem (z doświadczenia), że najlepszy efekt to głośniki+stacja. Aczkolwiek może wystarczą ci same głośniki. Ludzie mają różne wymagania i oczekiwania.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 15-02-2018, 21:04 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Cytuj:
Przy zdejmowaniu tapicerki nie da się raczej nic zepsuć.

To w takim razie powinienem przy odpowiedniej ostrożności sobie poradzić. Z czasem przyjdzie kolej na wymianę stacji, tylko muszę się dowiedzieć, pokopać na forum ile z tym zachodu, czy lepiej zlecić w ASO czy samemu.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 15-02-2018, 21:07 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Tapicerką z drzwi zdejmuje się banalnie prosto, przy tym jest z takiego materiału, że nic nie pęka. Stację, jeżeli kupisz dedykowaną, to przy odrobinie zdolności manualnych wymienisz sam bez przeróbek plug&play. :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 06-05-2018, 11:04 
Offline

Rejestracja: 06-05-2018, 10:36
Posty: 6
Suzuki: Vitara 17
Widze, ze wiele juz koledzy wyjasnili, ale dla informacji podaje moja sytuacje- przy zakupie wynegocjowalem zalozenie glosnikow herza z systemem w cenie. Sami nawet nie wiedzieli, ze lacznie z tym montuje sie wyciszenie drzwi, ale musieli to zamontowac zgodnie z ustaleniami bez dodatkowych oplat. Jest to zestaw, ktory zgodnie z katalogiem kosztuje 750 zl. Graja bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony. Czysty glos i łupniecie tez konkretne.

https://m.euro.com.pl/glosniki-samochod ... mgodqVwJyg

https://www.mediaexpert.pl/glosniki/glo ... GQodhogOUw


Na górę
Post: 06-05-2018, 17:05 
Offline

Rejestracja: 03-10-2017, 11:52
Posty: 306
Mam tylko pytanie. Jak przy takim nagłośnieniu usłyszeć pojazdy uprzywilejowane jadące na sygnałach?
Ostatnio kierowca Astry przewrócił na skrzyżowaniu w Warszawie bojowy wóz strażacki jadący do pożaru na sygnałach.


Na górę
Post: 06-05-2018, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
tak jak przy każdym innym nagłośnieniu
wystarczy nie słuchać na max i patrzyć co się dzieje w lusterkach

z przodu mam helixy z tyłu dałem focale
sam wygłuszałem
a w 90% i tak słucham muzyki cicho bo w aucie żona i dziecko
dla mnie ważne że gra czysto i przyjemnie


Na górę
Post: 11-07-2018, 20:27 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
Pobawiłem się dziś w mały "upgrade" audio w mojej Vici. Na razie tylko przednie drzwi, oczywiście wygłuszone i wytłumione. Głośniki wymienione na Audio System CO165 EVO. Montowane były już jako "wygrzane", więc gra to już tak, jak powinno. Celowo założyłem zestaw współosiowy bojąc się zbyt natarczywych sopranów walących wprost w uszy, co mógłbym odczuć w przypadku zestawu odseparowanego.

Efekt jest bardzo dobry, w końcu muzyka nie kaleczy uszu ;) A audio w Vitarze bez wymiany jednostki sterującej nie ma co więcej inwestować, bo z tej stacji Boscha i tak wiele więcej się nie wyciśnie. Trzeba by to cudo zmienić na jakiegoś Kenwooda, do tego dołożyć wzmak wysterowany przez RCA, wymienić kable na grubsze... ale to już duża kasa się z tego robi, a poza tym takie zabawy to nie na gwarancji :P

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 06-09-2018, 17:42 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Do ludzi, którzy wygłuszali drzwi. Czy zaklejaliście zewnętrzną część drzwi matami w taki sam sposób jak wcześniej była przyklejona ta folia (tak jak tu http://www.anti-shum.ru/Suzuki%20Vitara ... ara_17.jpg) czy tylko otwory. Nie jestem pewny, czy zaklejanie wszystkich rzeczy, które się tam znajdują to dobry pomysł. W razie czego, może być się ciężko do tego dobrać..

A i czy kładliście piankę w poszyciu drzwi na te waty które tam były, czy wata do kosza, i sama piana.


Na górę
Post: 06-09-2018, 19:34 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
Dokładnie tak zaklejałem, choć nie tak estetycznie jak na zdjęciu. Ale efekt jest :-)

Na poszycie drzwi poszła gąbka, część tego fabrycznego "filcu" wywaliłem.

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 06-09-2018, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
ja też zaklejałem z prawie tak jak na zdjęciu, a nawet ciut więcej :)
filce z plastików wywaliłem bo za pierwszym razem gdy tego nie zrobiłem to boczki odstawały więc miałem nauczkę na pozostałe trzy żeby wywalić, wyczyścić, odtłuścić i dopiero kleić


Na górę
Post: 13-09-2018, 08:32 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
No to też tak zrobiłem. Wygłuszyłem na razie przednie drzwi (stp silver black na blache wewnętrzną i zewnętrzną + 6mm pianka), nie wymieniałem głośników (mam fabryczne syczki w lusterkach). Jakość dźwięku, szczególnie basu zauważalnie się poprawiła. Teraz pytanie, czy ktoś zrobił tak jak ja, ze wygłuszył bez wymiany głośników, a dopiero później je wymienił na coś lepszego - czy będzie duża różnica bez wymiany fabrycznego boscha?


Na górę
Post: 13-09-2018, 16:40 
Offline

Rejestracja: 31-08-2018, 13:03
Posty: 34
Suzuki: Vitara II 1.4 AT 4wd
Ja w tym tygodniu wygluszylem komplet drzwi.
Efekt jest bardzo dobry, jakoś dźwięku sporo się poprawiła.
Jedyna różnica jest taka że nie mam fabrycznego bosha, a Kenwood dnx 5180.
Jeszcze nie wiem czy będę wymieniał głośniki...

Auto jest odrobinę cichsze, najwieksza jest różnica jeśli jedziesz koło barierek, wtedy jest znacznie ciszej, drzwi sporo cięższe nie wydają się już takie papierowe i lepiej się je zamyka.

_________________
Vitara S 1.4 AT allgrip


Na górę
Post: 13-09-2018, 16:57 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
To teraz jeszcze jednak wymień głośniki i poczuj różnicę :)

Swoją drogą ciekawym jak ten Kenwood gra, bo "defaultowy" Bosh to chyba jakiś błąd Matrixa jest...

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]