Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 510 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 28-10-2016, 21:32 
Offline

Rejestracja: 20-08-2015, 20:24
Posty: 78
Już spieszę z odpowiedzią :) Na razie testuję nawigację w miescie, wiec o aktualności map w odniesieniu do autostrad i innych nowopowstających tras nie moge sie odnieść.
Ale po kolei. Po włożeniu karty w zlot, nawigacja zadziałała od razu. Obsługa nie jest jakos specjalnie uciążliwa. Programuje sie w miarę logicznie. Na razie testuje podstawowe funkcje. Grafika odstaje od najnowszych produktów jakie oferuje Tom Tom czy Automapa. Język jak wiadomo angielski. Komunikaty w miarę wyraźne. Podstawie informacje, jak czas dotarcia do celu, kierunki jazdy, komunikaty graficzne o zmianie kierunku są. Kwestia przyzwyczajenia do uboższego graficznie obrazu.
Natomiast niezaprzeczalna zaletą jest pełna integracja z fabryczna stacją. I o to mi w sumie chodziło. Możliwość korzystania z trybu pełnoekranowego czy tylko z lewego dolnego pola. Oczywiscie podczas słownych komunikatów radio automatycznie sie ścisza. Wszystkie inne funkcje stacji jak np telefon działają bez błędnie.
Generalnie wygodne ustrojstwo. Awaryjnie jest car play i mapy w iPhonie. Czy warto wydać te 367 PLN. Mi sie podoba i nie żałuję. Całe auto jest takie troche Vintage wiec i nawigacja w ogólny klimat sie wpasowuje :)


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 28-10-2016, 22:26 
Offline

Rejestracja: 14-05-2016, 08:48
Posty: 53
Suzuki: VITARA II
Cieszę się, że jest OK jak u mnie. Mam bardzo zbliżone "wrażenia" z użytkowania....
Ciekawe czy w przyszłym roku pokaże się SD 2017?
BTW: wydaje mi się, że warto przed oddaniem samochodu do serwisu wyciągać kartę by nie zniknęła w tajemniczy sposób (nie mamy jej wpisanej na wyposażeniu).

_________________
Premium 1,6 4WD 6AT


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 29-10-2016, 11:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
U mnie też wszystko śmiga od pierwszego włożenia.
Bardzo szybko działa - obliczanie trasy to kilka sekund, zmiana podobnie.

Fajna jest funkcja Autozoom. Moja przyczepiana nawigacja jej nie miała.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 29-10-2016, 16:11 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Możecie wstawić kilka foto jak wyglądają ekrany z navi?
Jak wygląda sprawa aktualizacji np. za rok? Znowu trzeba wydać 380 zł?


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 29-10-2016, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Z opisu grafiki wnioskuję, że ta karta to klon fabrycznej - aktualizacja będzie jak fabryka wyda a handlarz sklonuje.

Nie chwalę się telefonem przy użyciu Tapatalka.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 30-10-2016, 12:45 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
a handlarz na te karty sd, daje fakturę lub paragon ?


Na górę
Post: 01-11-2016, 08:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
oskbelfer pisze:
daje fakturę lub paragon ?


... i zapadła cisza mówiąca więcej niż słowa. ;)


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 01-11-2016, 10:28 
Offline

Rejestracja: 20-08-2015, 20:24
Posty: 78
Głucha, trzeba dodać :)
Nie, nie zauwazylem faktury lub paragonu. Karta dotarła w ciągu trzech dni od wpłaty. Korzystając z instrukcji systemu multimedialnego, poustawiałem co nie co i o dziwo wszystko działa jak napisano w książeczce :)


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 02-11-2016, 18:37 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
Skoro głucha, bez faktury itd... to proponuję stworzyć wersje edukacyjną dla zainteresowanych forumowiczów za symboliczny wdowi grosz, tak by edukator nie stracił tego co wydał :mikolaj:

Propozycje na PW :]


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 02-11-2016, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Czyli kolejny raz się okazuje że jak ktoś chce zrobić klona jest wyzywany od piratów i złodziei a jak kupi klona od pirata to już tekstów o paserach nie słyszę.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 03-11-2016, 09:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-04-2016, 12:13
Posty: 103
Lokalizacja: Gliwice
Suzuki: Vitara S 1.4 MT 4x4
Swoją drogą ciekawe dlaczego kart z mapami nie ma w oficjalnej sprzedaży, a tylko przez dystrybucję Suzuki. Może faktycznie wartość karty to 400 zł, a SMP robi nas w jajo.

_________________
Vitara S 1.4 MT


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 03-11-2016, 10:05 
Offline

Rejestracja: 20-08-2015, 20:24
Posty: 78
Idąc tym tokiem rozumowania gdybym kupił taka kartę oryginalną od posiadacza a nie dostał jako potwierdzenie transakcji: umowy kupna sprzedaży, faktury, rachunku to znaczy, że kupiłem od pasera lub co gorsza złodzieja. Można i tak do tematu podejść.
Firma czy też osoba od której nabyłem kartę ma swoje konta, prowadzi sprzedaż kart i innych akcesoriów. Zakładam, że jest to legalny zgodny z prawem proceder. Gdyby działalność ta była nie legalna to mało prawdopodobne aby taki ktoś się z tym afiszował na portalach aukcyjnych. Zarówno SMP jak i inne organy mogą przecież sprawdzić źródło pochodzenia towarów.
Natomiast jestem przeciwny świadomemu łamaniu prawa.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 04-11-2016, 23:01 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
Kef pisze:
Idąc tym tokiem rozumowania gdybym kupił taka kartę oryginalną od posiadacza a nie dostał jako potwierdzenie transakcji: umowy kupna sprzedaży, faktury, rachunku to znaczy, że kupiłem od pasera lub co gorsza złodzieja. Można i tak do tematu podejść.


Pani w "kiosku" sprzedając zapałki ma obowiązek wydania paragonu - nie daje do myślenia ?


Cytuj:
Firma czy też osoba od której nabyłem kartę ma swoje konta, prowadzi sprzedaż kart i innych akcesoriów.


I czego to dowodzi ?

Cytuj:
Zakładam, że jest to legalny zgodny z prawem proceder.


A paragon dostałeś ?

Cytuj:
Gdyby działalność ta była nie legalna to mało prawdopodobne aby taki ktoś się z tym afiszował na portalach aukcyjnych.


Jasne :]


Cytuj:
Zarówno SMP jak i inne organy mogą przecież sprawdzić źródło pochodzenia towarów.
Natomiast jestem przeciwny świadomemu łamaniu prawa.


No zielskiem też się organy interesują, a wykrywalność jest 100 procentowa ?


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 05-11-2016, 09:38 
Offline

Rejestracja: 20-08-2015, 20:24
Posty: 78
Podsumowując tą krótką i jak widać potrzebną dyskusję pocieszające jest to, że kwestia legalności nabytych towarów leży komuś jeszcze na sercu.
Obyśmy zawsze otrzymywali paragony i faktury. Dzisiaj nie stety zgrzeszyłem kupując jabłka od Pani na ryneczku bez paragonu :( Obiecuję poprawę :)


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 05-11-2016, 11:00 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
Nie poddawałbym tego takiej trywializacji.

Zaś słusznie zauważył piomic:
piomic pisze:
Czyli kolejny raz się okazuje że jak ktoś chce zrobić klona jest wyzywany od piratów i złodziei a jak kupi klona od pirata to już tekstów o paserach nie słyszę.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 05-11-2016, 14:15 
Offline

Rejestracja: 20-08-2015, 20:24
Posty: 78
Nie o trywializację tu chodzi.
Problem raczej polega na tym, ze w dzisiejszym świecie trzeba miec oczy naokoło głowy i zastanawiać sie nad każdym ruchem. Nawet kupnem karty na ebay.
Irytuje natomiast natychmiastowa reakcja. Jakos nikt nie bierze pod uwagę, ze mozna dokonywać zakupu w dobrej wierze i nie zakładać od razu popełnienia przestępstwa. Moze faktycznie wykazałem sie w tym przypadku daleko posuniętą naiwnością.
I kończąc swoje uwagi dotyczące tego zakupu, cieżko sie funkcjonuje podejrzewając każdego z kim dokonujecie transakcji o złą wolę ichęć oszustwa czy łamania prawa. Życzę wszystkim dokonującym zakupu karty u tego lub innego dostawcy, po pierwsze aby działała i byli zadowoleni i po drugie niech maja szczescie lub przenikliwość trafiania na samych uczciwych ludzi.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 05-11-2016, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Kef pisze:
Gdyby działalność ta była nie legalna to mało prawdopodobne aby taki ktoś się z tym afiszował na portalach aukcyjnych. Zarówno SMP jak i inne organy mogą przecież sprawdzić źródło pochodzenia towarów.
Natomiast jestem przeciwny świadomemu łamaniu prawa.


Tu akurat allegro w kwestii sprawdzalności co wystawiają użytkownicy mało się przykłada. Podróbek tam więcej niż kiedyś na Stadionie Dziesięciolecia. Dobrze przecież wiedzą, że np. perfum za 50zł przeceniony z 299zł to raczej obok oryginalnego perfumu stał tylko jak podrabiali flakonik, żeby mieć wzór. Podobnie jest z telefonami i odzieżą, której także na alledrogo wątpliwego pochodzenia nie brakuje.
Ostatnio też super modne stało się sprowadzanie przez wszelkiej maści elektroniki przez tzw. wyłącznych dystrybutorów( bo 8/10 sprzedających się tak określa i mianuje). Elektroniki z wysyłką oczywiście z zagranicy z nawet miesięczną dostawą.
Jakaś drobna część tego faktycznie nosi znamiona oryginalności, a duża część to reklamacyjne szroty lub bardzo bliskie ideału wersje stworzone niekoniecznie przez danego producenta, ale jego wzorem na pewno:)
Allegro i Ebay na to przymyka oko i pozwala bo to dla nich jakby nie było kasa z ogłoszeń i prowizja od sprzedaży. Jakby zajęli się wszystkim dokładniej to okazało by się, że mają w ofercie np, o 60% mniej towaru.
Kolejną i ostatnią rzeczą jest też nierzadki proceder sprzedaży okazyjnej auta które:
- jest po pożarze z Stanów lub szkodzie całkowitej i zwykły laik w kilka minut nieraz to sprawdzi w internecie a tak poważny portal aukcyjny nie potrafi.
- jest po powodzi i znowu jak wyżej
- lub jest sprzedawany przez rzekomo osobę opuszczającą nas kraj i takie przypadki gdzie piszę do nas ktoś za pomocą translatora kończą się zazwyczaj wtopą kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tys. zł

Więc lepiej nie zdawać się na to, że allegro i inni dbają o nasze zakupy. Sami dbać musimy
Nie zawsze zgadzam się z kolegą Piomic, ale akurat dobrze powiedział, że jak ktoś chciał zrobić obraz/kopię to był krytykowany, ale jak już zakupił tę samą kartę, ale zgraną przez sprzedającego na dużą skalę, to się wszyscy cieszą i polecają kolejnym, a kolejni także kupują. Nie mówię, że nie można takowej zakupić i mocno zaoszczędzić nie dawać tym samym kasy dla SMP, ale wcześniejsze wypowiedzi faktycznie często sugerowały, że kopiowanie jest beeee i anty.

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 05-11-2016, 20:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Ja nie wiem co to za karty, ale wyglądają identycznie jak oryginalne.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 05-11-2016, 23:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Przecież muszą pasować do tego samego slota to jak mają wyglądać? Jak Pinokio?!


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 06-11-2016, 00:36 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
A macie pewność, że te karty są lewe i sprzedawca to pirat? Czy tak tylko dla zasady się czepiacie? Bo gdyby się okazało, że wszystko jest legalne, to trochę łyso by było, he? Nie piszę tego dlatego, że kupiłem taką kartę, tylko dlatego, że nie wiem, toteż nie rzucam oskarżeń nie mając pewności.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 06-11-2016, 01:41 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
W nomenklaturze śledczych funkcjonuje taki termin: "uzasadnione podejrzenie". Jeżeli ktoś oferuje ci towar za ułamek oficjalnej ceny i do tego nie daje dowodu sprzedaży, no to chyba każdy logicznie myślący człowiek domyśli się, że coś jest nie tak z legalnością albo jakością towaru.
Jakby ci ktoś oferował roczną Vitarę za 20 tysięcy i na umowę "na Niemca", czyli de facto bez umowy, bo on nigdzie się nie podpisze. To nie podejrzewałbyś szwindla? Problem ten sam tylko skala finansowa inna.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 06-11-2016, 10:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
piomic pisze:
Przecież muszą pasować do tego samego slota to jak mają wyglądać? Jak Pinokio?!

Mogłyby być różowe :roll:


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 06-11-2016, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Kolego piomic jak wcześniej napisałem zgadzam się z Tobą w kwestii kopiowania/a kupowania skopiowanej karty- to to samo.
Jednak już Twoja kolejna wypowiedź będąca odpowiedzią na post Avalanche-a pokazuje po raz kolejny, że trochę mało szacunku masz do użytkowników forum( pytanie czy też na co dzień do ludzi) Przecież można się z czymś nie zgadzać i mieć swoje zdanie, ale można to nawet choć dosadnie, napisać w kulturalny sposób. Można użyć pewnych argumentów i nieco bardziej się wysilić, bo wyjaśnienie wtedy jest lepiej rozumiane i też odbierane. Ty natomiast bardzo często lubisz krótką puentą dać komuś do zrozumienia, że ....
No właśnie, że co? Że czegoś nie zrozumiał czy to, że jest za głupi aby to zrozumieć?

Odnośnie odpowiedzi na stwierdzenie Avalanche-a, że wyglądają podobnie można zamiast pisać czy mają wyglądać jak Pinokio użyć np. takiego wyjaśnienia: kartę można podrobić o wiele łatwiej niż wiele innych produktów bo właściwie potrzebujemy tylko zakupić zwykłą kartę SD( za już nawet 10zł) i zrobić naklejkę identyczną jak te oryginalne. Odrobina graficznej wiedzy i robimy dokładną na wymiar, a następnie drukujemy na papierze samoprzylepnym. Nawet bawiąc się w wycinanie przebitka jest tak duża, że opłacałaby się nawet zwykłemu "dystrybutorowi" z osiedlowego garażu. A są przecież takie rzeczy dla których opłaca się uruchomić nawet małą produkcję i zatrudnić ludzi bo zarobek finansuje całe koszty z ogromną nawiązką.
Jakiś czas temu rozmawiałem na jakiejś imprezie firmowej z celnikiem( bo dla nich m in była ta impreza) i pokazał mi kilkanaście produktów, które się podrabia to się aż za głowę złapałem bo miał np.
telefony w tym Samsung S6, perfumy różnej maści, jakieś tam inne gadżety elektroniczne, ale najbardziej zdziwiło mnie to, że miał też podróbki maszynek do golenia i to jednorazówek Gillette czy prezerwatyw Durex. Pytam go zszokowany, czy to się komukolwiek opłaca skoro to rzeczy za kilka zł, a on na to, że ilości tego są tak duże i rozprowadzane na tak wiele krajów, że zyski są ogromne.
Tak więc na rzeczach za kilkaset złotych i więcej to już każda zabawa w "obróbkę" jest opłacalna.

Tak jak i inni nie zakładam i nie dam głowy za to, że sprzedawca karty jest nieuczciwy, ale fakt że nie potwierdza zakupu paragonem czy FV nie daje mu raczej plusów.

A może karty faktycznie legalne tylko spadły z tira na niefortunnym zakręcie. I jak już tak leżały to ktoś uznał, że szkoda żeby się marnowały bo pewnie zrobi dobry uczynek jak się nimi za symboliczną kwotę podzieli z innymi :P
Może jak ktoś z nabywców jest 100%, że to oryginały to niech napisze do SMP i poda jakiś numer karty a Ci sprawdzą czy przypadkiem nie widnieje u nich w systemie w zakładce " Spadły z Tira" lub " Karta wielokrotnego użytku" ;/

Powyższe oczywiście nie zmienia faktu, że ASO z ceną 1200żł sprawia, że chcemy i będziemy chcieli szukać tańszych rozwiązać bo cena jest wzięta z kosmosu i nieadekwatna do licencji producentów nawigacji. Pewnie sprzedają małe raczej ilości, a jakby obniżyli cenę do np. 600zł to dalej pewnie by zarobili, a sprzedaż by diametralnie wzrosła. Ogrom Klientów mając wydać 400zł na kartę skądś tam jednak wybrałoby opcję dopłaty 200zł.
Jak póki co zostaję przy swoim lusterku z nawigacją Automapa, a jak już stacja dostanie jezyk PL to będę szukał opcji z kartą, ale taką na fakturę bo i VAT odliczę i dochodówkę :P

miało być krótko, a znów eseje piszę ;/

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 06-11-2016, 12:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
VITARARAFAŁA pisze:
...właściwie potrzebujemy tylko zakupić zwykłą kartę SD( za już nawet 10zł) i zrobić naklejkę identyczną jak te oryginalne. Odrobina graficznej wiedzy i robimy dokładną na wymiar, a następnie drukujemy na papierze samoprzylepnym.

Nie dam sobie nic uciąć, ale wydaje mi się, że nadruk na odwrotnej strony karty jest też taki sam lub bardzo podobny do oryginału. W salonie Suzuki nie widzieli różnicy.


Na górę
 Tytuł: Re: Karta SD
Post: 06-11-2016, 13:08 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
VITARARAFAŁA pisze:
Kolego piomic jak wcześniej napisałem zgadzam się z Tobą w kwestii kopiowania/a kupowania skopiowanej karty- to to samo.


To już wszyscy wiemy, zresztą moje zdanie jest podobne :]

VITARARAFAŁA pisze:
Jednak już Twoja kolejna wypowiedź będąca odpowiedzią na post Avalanche-a pokazuje po raz kolejny, że trochę mało szacunku masz do użytkowników forum( pytanie czy też na co dzień do ludzi)


Moja ocena jest zupełnie inna. Piomic w sposób żartobliwy zapytał jak ma wyglądać karta i uważam że nie ma co się na forum napinać o takie stwierdzenie. ;/


VITARARAFAŁA pisze:
Jednak już Twoja kolejna wypowiedź będąca odpowiedzią na post Avalanche-a Przecież można się z czymś nie zgadzać i mieć swoje zdanie, ale można to nawet choć dosadnie, napisać w kulturalny sposób. Można użyć pewnych argumentów i nieco bardziej się wysilić, bo wyjaśnienie wtedy jest lepiej rozumiane i też odbierane. Ty natomiast bardzo często lubisz krótką puentą dać komuś do zrozumienia, że ....
No właśnie, że co? Że czegoś nie zrozumiał czy to, że jest za głupi aby to zrozumieć?



Uważam również, że ruganie kogoś (piomica) na forum jak to tutaj kolego VITARARAFAŁA zrobiłeś również nie jest ok. Możesz coś takiego napisać na PW. Czyż nie ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 510 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]