Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 14:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-05-2016, 22:22 
Offline

Rejestracja: 10-05-2016, 21:29
Posty: 3
Na początku, ponieważ jest to mój pierwszy post, witam wszystkich forumowiczów. Jestem GrK i lubię kurczaka z frytkami ;).
Dopiero zamówiłem moją Vitarę i w mojej głowie rodzi mi się pomysł, by od razu wymienić tapicerkę w samochodzie na skórzaną. Byłaby ona robiona w prywatnym zakładzie niezwiązanym z salonem, ze względu na koszty takie przedsięwzięcia.

Idea:
Do tego kroku skłania mnie wygląd plastików deski rozdzielczej. Niestety obszycie tego elementu i konieczność zachowania spójności wyglądu pojazdu wymaga by zająć się też innymi elementami, a więc drzwiami, kierownicą (w mojej wersji jest już skórzana, ale nie chcę by się różniła od pozostałych elementów), gałką zmiany biegów, hamulcem ręcznym, podłokietnikiem, fotelami i kanapą. Przyznam, że jeszcze nie rozmawiałem z żadnym tapicerem, więc nie wiem jak oni się na to zapatrują, ale spodziewam się problemów z obłożeniem drzwi, ponieważ jest to jeden duży plastikowy element. Może ktoś z Was już dowiadywał się o taka usługę i może coś powiedzieć jak to wygląda?

Koszty:
Patrząc po cennikach znajdujących się w sieci nie przewiduję przekroczyć 8.000,00 zł. Podczas poszukiwania najlepszej oferty jeżdżąc po salonach słyszałem, że kanapa i drzwi powinny wynieść koło 7.000,00 zł, z tym, że trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że to salon demontuje elementy wnętrza i pewnie też sobie coś na tym przycina.
Szczegóły będę znał po odbiorze pojazdu jak zacznę jeździć po tapicerach i dokładnie znał ich oferty dla mnie.

Gdzie:
Czy ktoś z Was może polecić kogoś z Warszawy i okolic do wykonania tych prac? Oferta jest dosyć spora. Widać, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tapicerką na zamówienie.

Gwarancja:
W salonach Suzuki słyszałem różne rzeczy łącznie z tym, że przez sam demontaż traci się gwarancję po i bardziej racjonalne, że wszystko zależy od tego, czy ewentualna awaria mogła mieć związek z wymianą. Nie mniej jednak po odbiorze pojazdu czeka mnie lektura dokumentu gwarancyjnego by być świadomym podejmowanego kroku.

Jeżeli ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć odnośnie samej idei, doświadczeń, miałby jakieś sugestie to byłbym wdzięczny ;).


Na górę
Post: 10-05-2016, 23:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Tylko co z bocznymi poduszkami? Zobacz co się dzieje z S-crossem z powodu złych szwów tapicerki oparć, blokujących prawidłowe ich odpalenie... A to już specyficzna awaria, mogąca zagrozić życiu.

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 11-05-2016, 07:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
tarant2 pisze:
Tylko co z bocznymi poduszkami?

To nie problem o ile firma robiąca pokrowce wie co i jak. :) Widziałem kilka takich pokrowców w GV II, bardzo ładne i odpowiednio zrobione w rejonie poduszki.


Odnośnie firm, to poniżej info z KSP (stare info bo z 2010 roku ale firma działa, przynajmniej ich strona działa):
Cytuj:
Kolorystyka skór pełna, polecam. Znam firmę od ponad 12 lat [...], wykonuje tapicerki skórzane do wielu sieci sprzedaży nowych samochodów.
Agpa PPH Paweł Duchnowski
Nadarzyńska 39
05-230 Kobyłka
- woj. mazowieckie
tel. 500 401 145 , fax 22 786 29 75

Link do tematu: http://forum.klubsuzuki.pl/viewtopic.php?f=35&t=8008

Na KSP prawie na 100% jest przynajmniej jeszcze jeden temat ze zdjęciami GV II po wymianie tapicerki (pewnie w innych działach tez coś jest), trzeba poszukać

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 11-08-2016, 23:05 
Offline

Rejestracja: 10-05-2016, 21:29
Posty: 3
Przez czas od założenia tego tematu nawiązałem kontakt z około 10 firmami zajmującymi się tapicerstwem samochodowym w Warszawie i okolicach. Na moje zapytanie wykonania zadania podjęła się czwórka.

W ostatnich dwóch dniach odwiedziłem ich wszystkich. Trójka z nich przyjęła mnie bardzo miło. Byli konkretni, chętni do odpowiadania na pytania, zaangażowani w poznanie samochodu, prezentowali alternatywne rozwiązania i własne pomysły. Miałem wrażenie, że ten czwarty nie był zadowolony, że trafił mu się potencjalny klient, samochód oglądał przez 15-20 sekund (dosłownie!), spędziłem u niego jakieś 10 minut, na pytania odpowiadał szczątkowo, miałem wrażenie, że o dostępnych na rynku skórach wszystko powinienem już wiedzieć. Na przyszłe rozwiązania nazwijmy go X.
U dwóch usłyszałem, że nie będzie problemu z wykonaniem zamówienia, tj. będzie trochę zabawy, ale jest wszystko do zrobienia (w tym u X). U dwóch innych usłyszałem, że istnieje obawa, że po jakimś czasie (nieokreślonym czy to rok, czy kilka lat) może zacząć odchodzić skóra z deski rozdzielczej, bo klej pod wpływem temperatury może zacząć puszczać, ale oczywiście jeżeli będę chciał to też się tego podejmą.

Cenowo oczywiście wiele rzeczy zależy od skór (każdy miał dostęp do tych samych. Można je podzielić na włoskie gorsze, włoskie lepsze i niemieckie.
A - Rozpiętość cen jest duża od 7.000,00 za całość (skóry najtańsze skóry włoskie, które odrzucam. Przy skórach niemieckich może wyjść do 15.000,00. Koszt dokładny będzie znany pod demontażu boków i deski. Proponowano mi tam ewentualnie przebarwienie deski lub zastosowanie mikrofibry o identycznym kolorze w dolnej części deski rozdzielczej.
B - 14.000,00 skóry niemieckie. Przy włoskich (tych lepszych) cena niewiele mniejsza.
C - 10.000,00 przy skórach włoskich lepszych, 13.000,00 przy niemieckich. Jako jedyny oferował możliwość zrobienia boków drzwi do połowy. Proponował też wyścielenie schowków i rynny w drzwiach jakimś materiałem, którego nazwy nie pamiętam.
D - Konkretnej ceny nie dostałem, minimum 15.000,00.

Ze względu, że na ten projekt przygotowałem maksymalnie kwotę 11.000,00, a chciałem jednak niemiecką skórę to pomysł oprawienia Vitary odpuszczam... przynajmniej na razie ;). Jeżeli ktoś będzie chciał się dowiedzieć o których tapicerach piszę to zapraszam na priv.


Na górę
Post: 14-08-2016, 22:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Ja bym deskę zdecydowanie odpuścił. To zbyt nasłonecznione miejsce i skóra będzie wystawiona na bardzo silne działanie słońca i tak jak mówili, klej może puścić i obawiałbym się też, że zacznie pękać skóra lub/i się odbarwiać.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 14-08-2016, 22:29 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dobrej jakości skóra nie popęka (odpowiednio konserwowana) i się nie odbarwi ale z klejem może być różnie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]