Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-04-2016, 12:09 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
ASX ma imo sens tylko 2WD, wersja 4WD jest mocno przewartościowana, na dodatek dostępna tylko z silnikiem "d" ze stajni PSA, a na i jeszcze seryjnie montują w tej wersji Start/Stop do pełni szczęścia. Im niżej w cenniku tym lepiej, paradoks (pomijając rzecz jasna uboga wersje Inform).


Na górę
Post: 25-04-2016, 12:54 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 14:03
Posty: 141
Jezdzilem ASX-em na probe(to byla tez jedna z moich opcji), ale te spalanie mnie przerazilo w miescie na kompie 10l(auto ciezsze nic Vicia) i nic mniej!!!(gdzie w Vici jak jezdzilem na kompie pokazywalo 4,5-max 7l), w dodatku z powodu kg slabo z moca. Miejsca w srodku troche wiecej niz w Vici ale to Mnie nie dziwi bo plyta z Outlandera chyba. Wyposazenie w tej cenie nieco ubozsze, Ja zastanawialem sie na opcja druga(navi cos tam) ale nie bylo tam pewnych zeczy, ktore Vicia ma w premium a to byly podstawy jak przyciemniane szyby itd. No i ogolnie mniej podoala Mi sie buda:P, ale najwiekszy minus to spalanie tego auta:(


Na górę
Post: 25-04-2016, 13:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Do mitsu też się przymierzałem (od 2008 jestem zadowolonym użytkownikiem Lancera), niestety Lancera popsuli zabierając mu silnik 1,8, asx powinien mieć silnik od outlandera a outlander od pajero.


Na górę
Post: 25-04-2016, 14:02 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
Realne, srednie eksploatacyjne zuzycie paliwa ASX-a 1.6 mivec jest o niewiele (0,5-1 litra) wyzsze niz S-Crossa 1.6.


Na górę
Post: 26-04-2016, 06:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2015, 15:58
Posty: 43
ASX to naprawdę wporządku samochód. Dobrze że w przeciwieństwie do Vici ma podłokietnik w standardzie :) Aczkolwiek jego największym minusem nie jest spalanie tylko brak napędu na tynią oś przy silniku 1.6
Mazda CX-3 i Honda HR-V moim zdaniem łakome kąski dla złodzieji. Mazda w tym roku bije nowe rekordy w kradzieży i jest na pierwszym miejscu w zestawieniach no przynajmniej w Warszawie. Silnik w ASXie i Vitarze owszem mógłby mieć pojemność 2.0 ale 1.6 też nie jest złe. Warto natomiast wziąść pod uwagę tegoroczną poliftingową wersje Subaru XV gdzie wyposażenie podobne lub bardziej urozmaicone o niektóre fajne drobiazgi niż w przypadku Vitary Premium. I posiada oczywiście silnik 2.0, 6-biegowy manual i stały napęd na 4 koła AWD w standardzie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26-04-2016, 14:50 przez Eskulap, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 26-04-2016, 06:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-04-2016, 12:47
Posty: 310
Czy te SUBARU kosztuje 70 tys :-)

_________________
Vitara 2WD MT Premium


Na górę
Post: 26-04-2016, 08:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2016, 13:28
Posty: 76
Lokalizacja: Krk
Od tylu Subaru wyglada naprawde niezle, przod niestety nie zachwyca.
Jesli zas chodzi o wyposazenie to zeby kupic wersje comfort (takie premium mozem w niektorych punktach XLED) w wersji manual 2.0 trzeba wydac 97K takze jednak troche sporo.


Na górę
Post: 26-04-2016, 08:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2015, 15:58
Posty: 43
zwz pisze:
Od tylu Subaru wyglada naprawde niezle, przod niestety nie zachwyca.
Jesli zas chodzi o wyposazenie to zeby kupic wersje comfort (takie premium mozem w niektorych punktach XLED) w wersji manual 2.0 trzeba wydac 97K takze jednak troche sporo.

Cóż za auto rodem z plejad trzeba zapłacić :D Warto zauważyć że subaru ma także mocne blachy (w razie kolizji) W każdym bądź razie wybór samochodu zależy już od każdej indywidualnej jednostki na co sie zdecyduje... Czy będzie to Vitara, S-Cross, Renegade, Korando, ASX czy XV to każdy wybierzę na co ma ochotę i co bardziej mu spasuje :)


Aha.. ponoć w 2019 ma być ASX drugiej generacji... Może zaowocuje czymś korzystniejszym :)


Na górę
Post: 27-04-2016, 20:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
O ile pamiętam to Subaru miało problem ze sprzęgłem, jak to wygląda na dziś to nie wiem.


Na górę
Post: 27-04-2016, 21:17 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Padające sprzęgła to były kiedy wprowadzili diesla bo nie dawały rady takiemu momentowi. I właściwie to był najmniejszy problem posiadaczy SubaruBoxerDiesel bo potem zaczęły nagminnie wybuchać silniki około 100kkm przebiegu. :wsciekly:
W benzynach z tego co wiem raczej problemów tego typu nie ma.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 11-08-2016, 15:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2015, 15:58
Posty: 43
Wracając do tematu konkurentów dla Vitary to prócz nowego Ignisa w przyszłym roku ma także pojawić się nowy model od Mitsubishi z segmentu crossover/minivan o niezłych możliwościach terenowych który ma mieścić 7 osób a wielkościowo być czymś zbliżonym do ASXa. Minusem może być fakt że model ma być produkowany nie w Japoni a w Indonezji. Niżej zdjęcie konceptu i link do strony z opisem.

Obrazek

http://www.bangkokpost.com/auto/news/1052729/mitsubishi-confirms-baby-suv-for-2017


Na górę
Post: 11-08-2016, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-06-2016, 22:34
Posty: 101
Suzuki: V II 1.6 Pb AllGrip
Joozwa pisze:
Padające sprzęgła to były kiedy wprowadzili diesla bo nie dawały rady takiemu momentowi. I właściwie to był najmniejszy problem posiadaczy SubaruBoxerDiesel bo potem zaczęły nagminnie wybuchać silniki około 100kkm przebiegu.
Ja też to słyszałem od znajomego z Subaru w Pb, każdy kto kupił diesla i kończy mu się gwarancja, to chce szybko sprzedać auto. Dlatego są w tak niskiej cenie ...

Jeep to tylko stare modele teraz to jakaś porażka stylistyczna i brak odwagi w terenie. Zresztą Renagade jest tak brzydki, że jak się wjedzie do lasu to zwierzaki padną ze śmiechu :) Tak na poważnie to współpraca z Fiatem jakoś mnie nie przekonuje - ta sama płyta podłogowa i produkcja w tym samym zakładzie co 500.

Zresztą dziwię się kolejny raz dlaczego ludzie kupują Suzę z napędem tylko na jedną oś. W tym wątku kolega wahał się za kupnem droższego jeepa, a mógł wybrać full pakiet V II z AllGripem, jednak kupił tylko 2WD. Napęd daje frajdę i bezpieczeństwo :)

To tak jak tu mamy terenówkę vs "terenówkę" -- oba auta mają napęd na 4-y koła, tylko która pojedzie dalej w błocie i wodzie :)
Obrazek

_________________
Vitara II 1.6 Pb 5 M/T AllGrip


Na górę
Post: 11-08-2016, 21:32 
Offline

Rejestracja: 16-05-2016, 11:39
Posty: 63
monolit pisze:
Zresztą dziwię się kolejny raz dlaczego ludzie kupują Suzę z napędem tylko na jedną oś. W tym wątku kolega wahał się za kupnem droższego jeepa, a mógł wybrać full pakiet V II z AllGripem, jednak kupił tylko 2WD. Napęd daje frajdę i bezpieczeństwo :)


W moim przypadku (też mam 2WD) to kompromis potrzeb i finansów.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
Post: 12-08-2016, 06:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-04-2016, 12:47
Posty: 310
W moim wypadku dyrektor finansowy (żona ) cięła koszta. Żebym wiedział ze będę czekał na samochód ponad 4 miesiące to wziął bym wersje 4WD a teraz to juz po .... :-(

_________________
Vitara 2WD MT Premium


Na górę
Post: 12-08-2016, 10:24 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Myślę, że zdecydowana większość użytkowników Vitary jeździ głównie po asfalcie, a napęd 4x4 przydaje im się ze 2 razy w roku. Z tym bezpieczeństwem też bym się jakoś specjalnie nie napinał - samochody osobowe z klas A-D z reguły mają napęd na jedną oś, przeważnie przednia, i nie wydaje mi się, żeby ktoś czuł się przez to zagrożony. Pewnie lepiej mieć 4x4, niż nie mieć, ale 10k PLN też lepiej mieć, niż nie. Zatem zgodzę się z tym, co napisał mastafoka: kompromis potrzeb i finansów.


Na górę
Post: 12-08-2016, 14:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Mnie od Jeepa Renegade najbardziej odrzucają olbrzymie problemy jakościowe marki Jeep w ostatnich dwóch-trzech latach. Co prawda Renegade na Europę jest produkowany w Melfi, we Włoszech, fabryce gdzie powstaje też Fiat 500X i akurat włoskie fabryki Fiata problemów jakościowych nie mają. Ale po tym co się czyta i słyszy o nowym (Grand) Cherokee to naprawdę strach kupować cokolwiek tej marki.

W każdym razie brałbym Vitarę :)


Na górę
Post: 12-08-2016, 20:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Napęd 4x4 przydaje się nie tylko w tzw. "terenie" Mnie przydaje sie każdej zimy i jesieni kiedy jest trochę ślisko. Fakt, ze trochę więcej sobie pozwalam, bo granica bezpieczeństwa jest nieco przesunięta dzięki 4x4.
Odnośnie pytania: po co ludzie kupują Vitarę 4x2?
Odpowiadam: dla wygody! Siedzi się dość wysoko (jak ktoś ma problemy z kregosłupem to duże ułatwienie przy wsiadaniu i wysiadaniu), dobra widoczność, duże lusterka. Jak się z miasta nie wyjeżdża to lepiej kasę zamiast na 4x4, przeznaczyć na lepsze wyposażenie albo skrzynie automat.
Ogólnie to dobrze, że jest wybór.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 15-10-2016, 11:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-09-2015, 21:38
Posty: 71
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Co do Renegata warto zobaczyć . http://joemonster.org/filmy/79149/Jeep_ ... _hamowaniu


Na górę
Post: 15-10-2016, 12:22 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
Eskulap pisze:
ASX to naprawdę wporządku samochód. Dobrze że w przeciwieństwie do Vici ma podłokietnik w standardzie :)


Sorrki, proszę się nie obrażać - ale rozwala mnie taki tekst.

Podłokietnik można dokupić, ja osobiście miałem do czynienia z podłokietnikami w różnych autach, jednak jak dla mnie nie jest to kryterium podstawowe....wolałbym kierunkowskazy w lusterkach plus ich składanie....


Eskulap pisze:
Aczkolwiek jego największym minusem nie jest spalanie tylko brak napędu na tynią oś przy silniku 1.6


O i tu mądrze prawisz :)

Cytuj:
Mazda CX-3 i Honda HR-V moim zdaniem łakome kąski dla złodzieji. Mazda w tym roku bije nowe rekordy w kradzieży i jest na pierwszym miejscu w zestawieniach no przynajmniej w Warszawie.


Brałem je pod uwagę, jednak finansowo Zuzia z nimi wygrała :)


Cytuj:
Silnik w ASXie i Vitarze owszem mógłby mieć pojemność 2.0 ale 1.6 też nie jest złe. Warto natomiast wziąść pod uwagę tegoroczną poliftingową wersje Subaru XV gdzie wyposażenie podobne lub bardziej urozmaicone o niektóre fajne drobiazgi niż w przypadku Vitary Premium. I posiada oczywiście silnik 2.0, 6-biegowy manual i stały napęd na 4 koła AWD w standardzie :)


ASX fajny, Subaru mniej - ale to sprawa gustów, a myślę że nade wszystko możliwości finansowych.

Vicia 1,6 sprawdzony silnik na łańcuchu, który spalanie (w trybie auto) ma takie, że jestem w szoku (pozytywnym) zaś przód troszki LandRover :zakrecony:


Na górę
Post: 01-12-2016, 18:52 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Jesli ASX to tylko wersja 2WD. 4WD ma silnik Diesla francuski i to jedyna opcja. Rowniez wystepuje tylko w jednej wersji wyposazenia i to kosmicznie wycenionej.

Co znaczy, ze dla ASX nie ma ryzyka ze wspomaganiem? Ma wspomaganie ukladu kierowniczego hydrauliczne?


Na górę
Post: 01-12-2016, 20:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
ASX ma elektryczne wspomaganie, chodziło raczej o soft :-)

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 02-12-2016, 19:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Lolo6310 pisze:
Awaryjność samochodów jest chyba podobna.

To odważna teza. Jeep (w ogóle cała grupa FCA) jest aktualnie uważany w USA za najbardziej zawodną, awaryjną markę samochodów:
http://jalopnik.com/fiat-chrysler-brand ... 1651337569
chociaż trzeba oddać sprawiedliwość że u Jeepa tę złą opinię robią głównie mały i duży Cherokee.

Jeep Renegade to techniczny bliźniak Fiata 500X, oba te samochody w wersji na Europę są produkowane w tej samej fabryce w Melfi. Fiat się bardzo wyciągnął jakościowo od 2007 roku, ale do niezawodności Suzuki jednak wciąż daleko.

BTW, też będę stał przed podobnym dylematem. Mi się Renegade podoba wizualnie, ma sprawdzony benzynowy 1.4 turbo oraz świetny 9-biegowy automat. Tylko że z tymi silnikiem i skrzynią kosztuje od 113 tys. PLN :roll:


Na górę
Post: 26-03-2017, 14:20 
Offline

Rejestracja: 26-03-2017, 14:01
Posty: 5
Witam,
Nie chcę tworzyć nowych tematów, dlatego spytam Was o poradę tutaj.

Zastanawiam się nad wyborem samochodu spośród 3 aut: Suzuki Vitara (silnik 1.6 120 km, wyposażenie comfort), Jeep Renegade (1.6 110 KM, wyposażenie sport), Opel Mokka X (1.6 115 km). Liczę, że wybierając auto również porównywaliście je z innym modelami i może po pewnym okresie użytkowania macie różne odczucia.

Vitara - zalety(według mnie): najtańsza, najwięcej km, najmniej pali; tanie przeglądy gwarancyjne wady: produkowany na Węgrzech przez co może być słabiej wykonany; cieniutkie blachy; czytałem o problemach z zamykaniem drzwi itp., no i przede wszystkim chyba ma problemy z korozją

Jeep Renegade - zalety: wydaje się najbezpieczniejszy poprzez dużą masę, chyba najwyżej się siedzi; wady: produkowany we Włoszech i boję się tutaj o awaryjność auta; drogie przeglądy; ze względu na masę pewnie będzie najbardziej "mułowaty", dużo pali

Opel Mokka X zalety: dostałem największy rabat ze wszystkich w/w pojazdów; opel powinien mieć duży rynek części zamiennych; najlepiej wyposażony; wady: opel nie ma ostatnio dobrej reputacji plus przejęcie przez francuzów......; ma chyba najniższy prześwit i wydaje się najbardziej ciasny w środku

Liczę na jakieś wasze przemyślenia i konstruktywne komentarze. Dziękuje


Na górę
Post: 26-03-2017, 16:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Gentleman pisze:
Witam,
Nie chcę tworzyć nowych tematów...

Rowniez witam,
wcale_nie _musisz...

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 26-03-2017, 18:47 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Gentleman pisze:
no i przede wszystkim chyba ma problemy z korozją

Z czego to wnioskujesz skoro pierwsza seria jest z początku 2015 r. i nikt, póki co, nie skarży się na korozję :nono:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]