Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: 21-06-2018, 01:00 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
igi pisze:
"Test"? No to wytłumaczcie mi czego to test?


A czy ktoś napisał o teście? bo ja o męczeniu ;)
Wyłączasz dźwięk i (akurat w tym przypadku kiepsko to wyszło) i podziwiasz "kamerowanie" w czystej formie, bez trików handlowca. Im gorsze zdjęcia tym lepsze zdjęcia :)


Na górę
Post: 21-06-2018, 01:09 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
ogr.ogrowicz pisze:
igi pisze:
"Test"? No to wytłumaczcie mi czego to test?

A czy ktoś napisał o teście?

To coś tak właśnie zatytułowało to swoje dzieło. I w sumie tylko do tego się odniosłem...
Zęby bolą od samego patrzenia :-(

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 21-06-2018, 07:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Pan Pertyn na swoim kanale nie ma ani jednego testu ;) To są same dywagacje o tym czy coś mu się podoba czy nie. Poza tym, rozmawiamy o człowieku, który nie lubi SUVów i nawet nie potrafi zająć w nich poprawnej pozycji za kierownicą, przez co strasznie na nie narzeka. Czego można się spodziewać po takich "testach"? ;) "Test" Vitary to jest zwykły hejt w kierunku Suzuki, no dramat.

Dobrze zrozumiałem, że żeby mieć 4x4 to trzeba kupić diesla?

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 21-06-2018, 08:04 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
To zobaczcie jak kiedyś pisało się o wszechstronnych pojazdach użytkowych dostosowanych konstrukcyjnie do pokonywania przeszkód dla których obecnie kupuje sie SUVy.
Nie było Youtuba, nie było bezołowiowej, za to przy odrobinie szczęścia i odstaniu kolejki jak po Vitarę, można było być posiadaczem takiego cudu techniki.

http://magazynauto.interia.pl/rozrywka/motor-z-przeszlosci/news-ocena-testowa-samochodu-zaporozec-zaz-968,nId,2408212

45 lat minęło a wyzwania i problemy wciąż te same :sciana:


Na górę
Post: 21-06-2018, 11:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
igi pisze:
ogr.ogrowicz pisze:
Pertyn męczył nowego Renegade.

Dlaczego Kochani nabijacie odsłony temu czemuś? (podróbce dziennikarza?)
Jest jak zwykle: popis żenująco amatorskiej realizacji i kompletnej językowej/dziennikarskiej indolencji. Emocje jak na grzybobraniu.

O, czyli nie tylko ja nisko oceniam tego i jeszcze kilku "autojutuberów". Dobrze wiedzieć że jest nas więcej :]


Na górę
Post: 21-06-2018, 18:24 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Najbardziej według mnie rzeczowo i obiektywnie prezentuje samochody Zachar.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 24-06-2018, 08:40 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
macioo pisze:
Najbardziej według mnie rzeczowo i obiektywnie prezentuje samochody Zachar.


Zachar? No nie, on śmiał skrytykować układ kierowniczy suzuki: https://www.youtube.com/watch?v=VeBZZ_0e_Mk&t=6m50s
Jak nic jest nieobiektywny. Powinno się zakazać linkowania tego gościa, bo jeszcze ktoś się da nabrać i to obejrzy. ;)


Na górę
Post: 24-06-2018, 13:12 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
bielux pisze:
Jak nic jest nieobiektywny. Powinno się zakazać linkowania tego gościa, bo jeszcze ktoś się da nabrać i to obejrzy. ;)

Sądzę że z bólem tyłka powinieneś się zgłosić do lekarza specjalisty a nie na forum motoryzacyjne.
Ale zacisnę zęby na złosliwych uwagach i spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz, powoli i łopatologicznie:

Byłeś tu krytykowany nie za odmienną opinię, tylko za narzucanie jej innym "niech Suzuki to naprawi, niech przerobi Vitarę na Skodę".
A weź sobie chłopie tą swoją krucjatę wsadź w buty; nie podoba ci się auto to sobie je zmień, ale nie każ go zmieniać innym na "twoje".

Pertyna ja sam skrytykowałem, bo realizacyjna amatorszczyzna tego jego "jutuberstwa" jest tak wielka, że zęby bolą. Bez względu na to o czym mówi i czy się z tym zgadzam czy nie - poziom jest żenujący.
Unboxing kucyków Pony bywa na bardziej rzetelnym poziomie.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 24-06-2018, 14:15 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
igi pisze:

Byłeś tu krytykowany nie za odmienną opinię, tylko za narzucanie jej innym "niech Suzuki to naprawi, niech przerobi Vitarę na Skodę".


Dając tekst w cudzysłów przypisujesz mi autorstwo. To nie są moje słowa. Coś się pogubiłeś.
Nie potrafisz zrozumieć, ze dzięki jak to nazywasz "krucjacie" (nie mówię, ze mojej) Twoja vitara ma układ kierowniczy który pozwala w miarę tym samochodem jeździć mimo, ze w mojej opinii jest ciągle najgorszy z jakim miałem do czynienia. Pamiętaj, ze suzuki zmieniło soft i konstrukcję przekładni właśnie po krytycznych opiniach. Pierwsze egzemplarze vitary były wręcz niebezpieczne.
Jeździłeś pierwszymi egzemplarzami baleno? Tam kierownicę z rąk wyrywało. Poprawili bo się to co niektórym użytkownikom nie podobało. I chwała im za to.
Jak tak lubisz opór w środkowym położeniu to poproś o instalację starego softu i montaż poprzedniej wersji przekładni. Pewnie będziesz zadowolony.
Ja nie lubię i liczę, że suzuki pracuje nad tym, żeby to poprawić. A jak już znajdą rozwiązanie to możesz z niego nie skorzystać. Twoje prawo.


Na górę
Post: 24-06-2018, 14:25 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Dając tekst w cudzysłów przypisujesz mi autorstwo. To nie są moje słowa. [/quote]
nigdzie nie sugerowałem że to cytat, a brzmienie jest IMHO zbyt absurdalne.
Ale wybacz mi jesli tak to odebrałeś, nie było to mą intencją.

bielux pisze:
Ja nie lubię i liczę, że suzuki pracuje nad tym, żeby to poprawić. A jak już znajdą rozwiązanie to możesz z niego nie skorzystać. Twoje prawo.

Wegetarianin ma prawo nie lubić mięsa, ale to nie powód żeby się pakował do mięsnych knajp i psioczył na krwiste steki. A niestety niektórzy to robią.... :-\

A może JA lubię mieć za wysoki cholesterol?
Za to nieziemsko mnie wku*wia kiedy ktoś mówi mi co JA lubię a czego JA nie lubię.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 24-06-2018, 18:08 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
bielux pisze:

Pamiętaj, ze suzuki zmieniło soft i konstrukcję przekładni właśnie po krytycznych opiniach. Pierwsze egzemplarze vitary były wręcz niebezpieczne.

Jeżdżę Vitarą z pierwszej serii produkcyjnej i nie widzę żeby było to niebezpieczne - nic się nie dzieje. Wcześniej jeździłem różnymi wozidłami (w tym Skodą). Proponuję zmianę auta, lekarza lub forum - kolejność wybierz sam :roll:


Na górę
Post: 24-06-2018, 18:20 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
bielux pisze:
Pamiętaj, ze suzuki zmieniło soft i konstrukcję przekładni właśnie po krytycznych opiniach. Pierwsze egzemplarze vitary były wręcz niebezpieczne.
.

a normy bezpieczeństwa EURO itp itd Vitara z 2015 dostała bo posmarowali pod stołem? proszę Cię człowieku daj już sobie spokój..


Na górę
Post: 24-06-2018, 18:42 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
mayya pisze:
bielux pisze:

Pamiętaj, ze suzuki zmieniło soft i konstrukcję przekładni właśnie po krytycznych opiniach. Pierwsze egzemplarze vitary były wręcz niebezpieczne.

Jeżdżę Vitarą z pierwszej serii produkcyjnej i nie widzę żeby było to niebezpieczne - nic się nie dzieje. Wcześniej jeździłem różnymi wozidłami (w tym Skodą). Proponuję zmianę auta, lekarza lub forum - kolejność wybierz sam :roll:


Rozumiem, ze samochodu ne serwisujesz w aso suzuki?


Na górę
Post: 24-06-2018, 18:44 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
baart77 pisze:
bielux pisze:
Pamiętaj, ze suzuki zmieniło soft i konstrukcję przekładni właśnie po krytycznych opiniach. Pierwsze egzemplarze vitary były wręcz niebezpieczne.
.

a normy bezpieczeństwa EURO itp itd Vitara z 2015 dostała bo posmarowali pod stołem? proszę Cię człowieku daj już sobie spokój..


Wytłumacz mi co norma EURO ma do układu kierowniczego?


Na górę
Post: 24-06-2018, 21:01 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
napisałeś iż pierwsze egzemplarze były niebezpieczne ze względu na swój układ kierowniczy, zatem ja się tylko pytam jakim cudem zostały dopuszczone do ruchu i nie było żadnej afery z tym związanej? doskonale zdajesz sobie sprawę z tego o czym piszę, ja absolutnie nic do Ciebie nie mam, ani żadnych personalnych wrzutek nie zamierzam, odnoszę jedynie wrażenie, iż się uparłeś i będziesz uparcie parł, byle by nie dać sobie powiedzieć, że np. ja i wielu innych użytkowników po prostu jest zadowolonych z układu kierowniczego, ani razu nie miałem odczucia dyskomfortu itp


Na górę
Post: 24-06-2018, 21:19 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
bielux pisze:
mayya pisze:
bielux pisze:

Pamiętaj, ze suzuki zmieniło soft i konstrukcję przekładni właśnie po krytycznych opiniach. Pierwsze egzemplarze vitary były wręcz niebezpieczne.

Jeżdżę Vitarą z pierwszej serii produkcyjnej i nie widzę żeby było to niebezpieczne - nic się nie dzieje. Wcześniej jeździłem różnymi wozidłami (w tym Skodą). Proponuję zmianę auta, lekarza lub forum - kolejność wybierz sam :roll:


Rozumiem, ze samochodu ne serwisujesz w aso suzuki?

Zmień jednak najpierw lekarza - jak myślisz gdzie serwisuję na gwarancji auto Einsteinie? :toporek:


Na górę
Post: 25-06-2018, 05:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
mayya pisze:
jak myślisz gdzie serwisuję na gwarancji auto Einsteinie? :toporek:


Nasz Antoni M. sugeruje chyba że podczas przeglądu ASO po kryjomu aktualizowało Ci soft i podmieniło niebezpieczną przekładnię a Ty w swej ignorancji nawet nie zauważyłeś różnicy w prowadzeniu.


Na górę
Post: 25-06-2018, 07:26 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
baart77 pisze:
napisałeś iż pierwsze egzemplarze były niebezpieczne ze względu na swój układ kierowniczy, zatem ja się tylko pytam jakim cudem zostały dopuszczone do ruchu i nie było żadnej afery z tym związanej? doskonale zdajesz sobie sprawę z tego o czym piszę, ja absolutnie nic do Ciebie nie mam, ani żadnych personalnych wrzutek nie zamierzam, odnoszę jedynie wrażenie, iż się uparłeś i będziesz uparcie parł, byle by nie dać sobie powiedzieć, że np. ja i wielu innych użytkowników po prostu jest zadowolonych z układu kierowniczego, ani razu nie miałem odczucia dyskomfortu itp


A słyszałeś o np, o:
-samochodach które przewracają się w "testach łosia" (np.nemo, hilux, cherokee)
-PSA nie reagujące na gaz
-blokujących się stacyjkach w chevroletach
-milionach wadliwych poduszek Takata
- i wielu innych przypadkach?
Zdecydowana większość użytkowników tych samochodów nie ma pojęcia, że jeżdżą niebezpiecznymi samochodami. A przez powyższe wady zginęły setki ludzi.
Takie sprawy wychodzą po latach i to tylko dlatego, że ktoś to zauważył i się swoimi spostrzeżeniami podzielił.
Ja Ci nie zabraniam być zadowolonym z układu kierowniczego. Jak Ci odpowiada to się nim ciesz. Ale jednocześnie pozwól mi być niezadowolonym. Tym bardziej, że takie niezadowolenie działa na korzyść wielu użytkowników suzuki. Suzuki zmieniło soft, konstrukcję przekładni i smar. Wszystko po to, żeby ograniczyć opór na kierownicy. To jest korzyść również dla Ciebie bo jeździsz samochodem po modyfikacjach.


Na górę
Post: 25-06-2018, 07:40 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
mayya pisze:
bielux pisze:
mayya pisze:
Jeżdżę Vitarą z pierwszej serii produkcyjnej i nie widzę żeby było to niebezpieczne - nic się nie dzieje. Wcześniej jeździłem różnymi wozidłami (w tym Skodą). Proponuję zmianę auta, lekarza lub forum - kolejność wybierz sam :roll:


Rozumiem, ze samochodu ne serwisujesz w aso suzuki?

Zmień jednak najpierw lekarza - jak myślisz gdzie serwisuję na gwarancji auto Einsteinie? :toporek:


Częściowo odpowiedział Ci piomic.
Dzięki za konstruktywną poradę. Być może lekarz jest w stanie mi pomóc. To jest wbrew pozorom dosyć dobra informacja. Gorzej z Tobą, na brak logicznego myślenia trudno coś zaradzić. To nie jest żaden przytyk do Ciebie. Tak to po prostu dla mnie wygląda.


Na górę
Post: 25-06-2018, 07:44 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
piomic pisze:
mayya pisze:
jak myślisz gdzie serwisuję na gwarancji auto Einsteinie? :toporek:


Nasz Antoni M. sugeruje chyba że podczas przeglądu ASO po kryjomu aktualizowało Ci soft i podmieniło niebezpieczną przekładnię a Ty w swej ignorancji nawet nie zauważyłeś różnicy w prowadzeniu.


Na pewno ma nowy soft. Starego softu nie da się nie zauważyć. Zapytaj Avalanche.


Na górę
Post: 25-06-2018, 13:51 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
bielux pisze:
Ja Ci nie zabraniam być zadowolonym z układu kierowniczego. Jak Ci odpowiada to się nim ciesz. Ale jednocześnie pozwól mi być niezadowolonym.

Chłopie. Pogięło cię? Tu w ogóle czytasz to co piszą inni? Czytasz to co sam piszesz?!

Ile jeszcze osób i ile razy ma co napisać, że jeśli masz "zepsuty" samochód to zgłoś się do ASO, do Suzuki, do episkopatu, ONZ czy gdzie tam sobie tylko chcesz. Ależ na zdrowie!
Byle byś się odwalił o CUDZYCH aut. Czego jeszcze nie ograniasz?


80% Twoich postów na tym forum dotyczy "zepsutego układu kierowniczego" w różnych modelach Suzuki.
Jeśli już koniecznie potrzebujesz mieć jakąś obsesję to może (na serio) zajmij się bezdomnymi psiakami, brakiem wody w Afryce, recyklingiem plastikowych butelek, czy czymkolwiek innym pożytecznym.
Dlaczego uparłeś się że Twoją pasją musi być akurat kierownica w MOIM aucie?

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 25-06-2018, 18:20 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
igi pisze:
bielux pisze:
Ja Ci nie zabraniam być zadowolonym z układu kierowniczego. Jak Ci odpowiada to się nim ciesz. Ale jednocześnie pozwól mi być niezadowolonym.

Chłopie. Pogięło cię? Tu w ogóle czytasz to co piszą inni? Czytasz to co sam piszesz?!

Ile jeszcze osób i ile razy ma co napisać, że jeśli masz "zepsuty" samochód to zgłoś się do ASO, do Suzuki, do episkopatu, ONZ czy gdzie tam sobie tylko chcesz. Ależ na zdrowie!
Byle byś się odwalił o CUDZYCH aut. Czego jeszcze nie ograniasz?


80% Twoich postów na tym forum dotyczy "zepsutego układu kierowniczego" w różnych modelach Suzuki.
Jeśli już koniecznie potrzebujesz mieć jakąś obsesję to może (na serio) zajmij się bezdomnymi psiakami, brakiem wody w Afryce, recyklingiem plastikowych butelek, czy czymkolwiek innym pożytecznym.
Dlaczego uparłeś się że Twoją pasją musi być akurat kierownica w MOIM aucie?



Mam wrażenie, że przeceniasz zainteresowanie Twoją kierownicą. Możesz sobie z niej nawet zupę zrobić i nie wzruszy mnie to w najmniejszym stopniu. Większość moich postów dotyczy układu kierowniczego w samochodach suzuki bo to jest najsłabszy punkt między innymi vitary. I w sumie jedyny który mi w tym aucie przeszkadza. Vitara (również baleno i s-cross) ma najsłabszy układ kierowniczy wśród samochodów którymi jeździłem. Taka jest moja opinia i Twoje aroganckie krzyki tego nie zmienią.
Osób o podobnej opinii do mojej było na tym forum więcej. Niestety skutecznie je uciszyliście raz wysyłając do lekarza, raz wmawiając marne umiejętności lub brak wiedzy.
Jeżeli Ci moje posty tak bardzo przeszkadzają to ich nie czytaj, nie odpowiadaj, ignoruj albo filtr sobie załóż. Twój wybór.


Na górę
Post: 28-06-2018, 17:35 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Kupiłem ostatnio Ignisa 2001, układ kierowniczy działa tak samo jak w s-crossie 2014, przypadek ?....... Nie sądzę.....


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]