Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 21:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hak
Post: 15-09-2016, 06:35 
Offline

Rejestracja: 21-09-2015, 15:44
Posty: 82
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: SX4 S-Cross
Zamontuj sobie porządny hak,uznanej firmy,zamykany na kluczyk,wtedy będziesz miał gwarancję,że nic się Tobie nie przydarzy. :toporek:
Hak dedykowany,który ja mam w swoim S-Crosie nie musisz montować w ASO. :nono:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 15-09-2016, 07:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Ja zamontowałem na kluczyk Westfalie i złodziej sobie może na niego tylko popatrzeć, a mi w razie potrzeby wypięcie zajmuje ok 5s.

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 15-09-2016, 09:09 
Offline

Rejestracja: 14-05-2016, 08:48
Posty: 53
Suzuki: VITARA II
piomic pisze:
Schować do bagażnika jak odpinasz przyczepę?

Też tak myślałem - do czasu gdy nie wpadłem na to, że istnieje mozliwośc zabrania bagażnika rowerowego (Thule, z zabezpieczeniem odpięcia od haka) razem z rowerami i hakiem :-(
Mysle, ze to nie jest łatwe pod naciskiem na hak, ale możliwe.....

_________________
Premium 1,6 4WD 6AT


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 15-09-2016, 14:37 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Wbij w Google "nietypowe nakrętki" np http://www.firma-krolak.com.pl/


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 15-09-2016, 21:09 
Offline

Rejestracja: 14-05-2016, 08:48
Posty: 53
Suzuki: VITARA II
MS pisze:
Wbij w Google "nietypowe nakrętki" np http://www.firma-krolak.com.pl/

Dzięki, bardzo ciekawe i widzę sporo zastosowań za wyjątkiem haka.
Ale może już zidiociałem z tym problemem ...
Ten hak (poniżej) wyciąga się odbezpieczając i odciągają wajchę po prawej stronie.
Nie bardzo jest tam jak dołożyć cokolwiek np. śruby
Załącznik:
vitara-akcesoria-169.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Premium 1,6 4WD 6AT


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 28-01-2017, 12:38 
Offline

Rejestracja: 05-12-2016, 11:37
Posty: 30
Odnośnie montowanego haka u dealera, jak wygląda procedura rejestracji?. Czy na dowodzie tymczasowym muszę jechać do diagnostyka, dokonać przeglądu i z papierkiem potwierdzającym prawidłowość zamontowanego haka do urzędu (wbicie do dowodu docelowego)?


Na górę
 Tytuł: Re: RE: Re: Hak
Post: 28-01-2017, 18:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Mirek 3691 pisze:
muszę jechać do diagnostyka


Kto to jest diagnostyk? Musisz jechać do diagnostyki w której diagnosta postawi diagnozę jeśli już musisz kluczmajstra nazywać od miejsca pracy.


Na górę
 Tytuł: Re: RE: Re: Hak
Post: 28-01-2017, 18:47 
Offline

Rejestracja: 05-12-2016, 11:37
Posty: 30
piomic pisze:
Mirek 3691 pisze:
muszę jechać do diagnostyka


Kto to jest diagnostyk? Musisz jechać do diagnostyki w której diagnosta postawi diagnozę jeśli już musisz kluczmajstra nazywać od miejsca pracy.



Chłopie pracownik stacji diagnostycznej. Wiesz czy nie wiesz, nie zabieraj miejsca i czasu


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 28-01-2017, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Babo, nie ma takiego słowa. Wymyślili je niepiśmienni samochodziarze na zasadzie jak piszesz wyżej, że pracownik diagnostyki to diagnostyk. Diagnostyką zajmuje się diagnosta a diagnostyk to obecnie już nieużywane określenie objawu. Idąc tą logiką analfabety w masarni pracuje masarnik a w sklepie sklepownik.


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 28-01-2017, 19:46 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jezuuuu! Ludzie! Przestańcie, bo zaczyna się tu robić "Motokącik.pl" tam też na dziesięć postów jeden jest na temat, a reszta to pyskówka osiemnastoletnich "fachofcófff" od wszystkiego, z przekonaniem o skonsumowaniu wszystkich rozumów! :sciana:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 29-01-2017, 10:01 
Offline

Rejestracja: 05-12-2016, 11:37
Posty: 30
piomic pisze:
Babo, nie ma takiego słowa. Wymyślili je niepiśmienni samochodziarze na zasadzie jak piszesz wyżej, że pracownik diagnostyki to diagnostyk. Diagnostyką zajmuje się diagnosta a diagnostyk to obecnie już nieużywane określenie objawu. Idąc tą logiką analfabety w masarni pracuje masarnik a w sklepie sklepownik.


Zadałem zapytanie nie uzyskałem odpowiedzi. Jaśnie Panie (kluczmajster,anaalbeta) skąd się urwałeś? Doucz się. Frustracje wylewaj w zaciszu domowym. To forum służy do innych celów.


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 29-01-2017, 14:32 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
A nie lepiej przyznać się do błędu, takie małe OT, ale już dziś normą staje się pisanie bez polskich liter w necie , ciekawe czy podanie o pracę też tak piszą


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 29-01-2017, 14:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-01-2017, 18:26
Posty: 13
Suzuki: Vitara II
Mirek 3691 pisze:
Odnośnie montowanego haka u dealera, jak wygląda procedura rejestracji?. Czy na dowodzie tymczasowym muszę jechać do diagnostyka, dokonać przeglądu i z papierkiem potwierdzającym prawidłowość zamontowanego haka do urzędu (wbicie do dowodu docelowego)?

Montowałem hak u dilera. Wszystkie potrzebne do rejestracji dokumenty dostałem od nich. Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 29-01-2017, 17:41 
Offline

Rejestracja: 05-12-2016, 11:37
Posty: 30
eliane pisze:
Mirek 3691 pisze:
Odnośnie montowanego haka u dealera, jak wygląda procedura rejestracji?. Czy na dowodzie tymczasowym muszę jechać do diagnostyka, dokonać przeglądu i z papierkiem potwierdzającym prawidłowość zamontowanego haka do urzędu (wbicie do dowodu docelowego)?

Montowałem hak u dilera. Wszystkie potrzebne do rejestracji dokumenty dostałem od nich. Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 30-01-2017, 15:54 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
MS pisze:
A nie lepiej przyznać się do błędu, takie małe OT, ale już dziś normą staje się pisanie bez polskich liter w necie , ciekawe czy podanie o pracę też tak piszą


Myślę, że to akurat przyzwyczajenie z dawnych czasów, gdy wbrew netykiecie było używanie "ogonków" z powodu różnych typów kodowania.


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 30-01-2017, 16:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
eliane pisze:
Mirek 3691 pisze:
Odnośnie montowanego haka u dealera, jak wygląda procedura rejestracji?. Czy na dowodzie tymczasowym muszę jechać do diagnostyka, dokonać przeglądu i z papierkiem potwierdzającym prawidłowość zamontowanego haka do urzędu (wbicie do dowodu docelowego)?

Montowałem hak u dilera. Wszystkie potrzebne do rejestracji dokumenty dostałem od nich. Pozdrawiam


Warto się upewnić, czy w dokumentach od dealera jest informacja o haku :) Ja przez 9 lat jeździłem bez wbitego haka w dowód (był montowany u dealera przy zakupie auta) :D Co ciekawe, nie wyłapał tego żaden diagnosta :) Wyszło to dopiero teraz jak się skończyło miejsce na przeglądy w dowodzie i otrzymywałem potwierdzenie przeglądu na papierze :D

A w kwestii OT, które się tu pojawiło - bardzo proszę nie kontynuować :D

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 02-02-2017, 22:08 
Offline

Rejestracja: 26-03-2016, 19:03
Posty: 166
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara ALL Premium
macioo pisze:
Jezuuuu! Ludzie! Przestańcie, bo zaczyna się tu robić "Motokącik.pl" tam też na dziesięć postów jeden jest na temat, a reszta to pyskówka osiemnastoletnich "fachofcófff" od wszystkiego, z przekonaniem o skonsumowaniu wszystkich rozumów! :sciana:



No racja - sorry za OT, ale nie mogę się powstrzymać.

Badania techniczne pojazdów (przeglądy rejestracyjne) przeprowadzone są w Stacji Kontroli Pojazdów (podstawowej lub okręgowej). Badanie techniczne pojazdu przeprowadza uprawniony diagnosta.

Koszt badania w każdej SKP jest taki sam (nie ma znaczenia czy jest to w autoryzowanej stacji Suzuki czy innego dilera), jednak uzależniony od rodzaju badania tzn. czy jest to np. badanie okresowe, badanie dodatkowe, albo np. inne czynności.

Prowadzenie SKP to działalność gospodarcza obwarowana dużymi wymaganiami formalno-prawnymi.

To tak do motokacika :mikolaj:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 03-04-2017, 21:00 
Offline

Rejestracja: 29-02-2016, 00:18
Posty: 1
ul. Opłotki Poznań : Hak Suzuki Vitara II 1265 zł + wiązka 7 pin 508 zł + usługa montażu 550 zł + zgoda leasingodawcy 246 zł + powiększenie kwoty ubezpieczenia ze względu na zwiększenie wartości autka - nie wiem- jak dotychczas 2569 !!! środkowy palec sam się prostuje . STRACIĆ KLIENTA BEZCENNE :sciana:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 09-05-2017, 17:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
Czy ktoś jeszcze zakładał hak do Vici i może pochwalić się kosztami?

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 12-05-2017, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
Byłem dzisiaj zapytać o koszty w ASO Suzuki
Hak Westwalia 1350 + 4,5 roboczogodziny daje razem "ponad 2000" plus wpis w dowodzie.
Za tyle to ja mogę kupić przyczepkę w Castoramie...
Szukam dalej.

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 13-05-2017, 07:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Pytanie jeszcze jako model ten Westfalii za te 2tyś. Jak wypinany pionowo to cena bardzo dobra. Jak poziomo mogłoby być taniej, a stały drogo.
Sprawdź i wtedy ocen czy się opłaca. Ja u siebie placilem w Vici dokładnie 2tyś za automat pionowy, podobnie teraz w Tucsonie. Oba z wiqzką 13pin. Ona z rabatem bo wychodziły drożej. Po demontażu nic nie widać, tak jakby haka nie było, a montaż zajmuje 10sekund.

Niestety ale porządny hak to koszt przyczepy, a bywa że większy.

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 13-05-2017, 07:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Mam pytanie jak z brudzeniem się mocowania przy pionowym? Ja mam poziomy i co jakiś czas muszę wyczyścić szczotką drucianą całość, bo brud uniemożliwia prawidłowe zablokowanie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 13-05-2017, 09:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
VITARARAFAŁA pisze:
Pytanie jeszcze jako model ten Westfalii za te 2tyś. Jak wypinany pionowo to cena bardzo dobra. Jak poziomo mogłoby być taniej, a stały drogo.
Sprawdź i wtedy ocen czy się opłaca. Ja u siebie placilem w Vici dokładnie 2tyś za automat pionowy, podobnie teraz w Tucsonie. Oba z wiqzką 13pin. Ona z rabatem bo wychodziły drożej. Po demontażu nic nie widać, tak jakby haka nie było, a montaż zajmuje 10sekund.

Niestety ale porządny hak to koszt przyczepy, a bywa że większy.


Westfalia z wypinaniem poziomym, dedykowana do Vitary (podejrzewam, że najtańsza możliwa nie podali mi modelu). Stałego nie montują ponoć ze względu na przepisy. Wiązka 7 czy 13 pinowa to raczej już znikoma różnica, wezmę 13 i najwyżej kupię sobie przejściówkę bo w 2 stronę nie da rady. Okazało się, że mam znajomą, która handluje między innymi hakami Steinhoff i Auto-Hak. Ma mi w poniedziałek przygotować ofertę z różnymi opcjami. Ma "usługę" montażu haka z 8%vatem (sprowadzają hak i zlecają jakiemuś warsztatowi montaż) i cenowo ma być bezkonkurencyjnie. Zobaczymy.

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 13-05-2017, 18:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Pionowy mi się nie brudził wcale w sumie. Ważne aby za każdym razem po wypięciu kuli włożyć zaślepkę wtedy nic nie zbiera z drogi marasu. Po wypięciu tak jak napisałem praktycznie niewidoczny. W Vici Westfalia jak się zajrzało pod zderzak to gniazdo było widać dosłownie na jakieś 2cm. W Tucsonie teraz mam Autohaka i tak jest schowany, że nie wystaje nawet mm. Trzeba wręcz wymacać aby wiedzieć gdzie jest przy wpinaniu( narazie nie mam wprawy:p)
Sam jednak wpięcie to już jakieś 5s łącznie z przekreceniem zamka na klucz.

Do do Autohaka lub Steinhoffa to z mojej wiedzy ten pierwszy to jednak dużo lepszy producent, jakość itp
Zresztą Autohaka wieku producentów montuje do nowych aut jako oryginalne akcesoryjne( podobnie jak Westfalie)
Autohaka też ma sprzedaż w innych krajach i gdzieś też wyczytałem że chyba jako nieliczny jakieś tam specjalne normy spełnia itp. Steinhoff to raczej budżetowa wersja haka i o ile zwykły stały do używanego auta jeszcze to już automatu do nowego bym nie dał. Zresztą podobnego zdania są producenci i Dealerzy bo Steinhoffa żaden na pierwszy montaż nie daje.

To oczywiście tylko moja opinia i każdy zamontuje co mu się podoba:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
 Tytuł: Re: Hak
Post: 20-06-2017, 18:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
Tak więc po założeniu haka do Vici zdaję relację. Kupiłem hak AUTO-HAK polska firma ze Słupska, jakość według internetów porównywalna z Westfalia a że wolę zapłacić rodzimej firmie stąd ten wybór. Wyjmowana poziomo za pomocą uchylnej dźwigni. Założenie i ściągnięcie to 3 sekundy, gorzej z zawleczką zabezpieczającą ale to kwestia wprawy :). Za hak wraz z dedykowaną wiązką do Vitary zapłaciłem 1240PLN, za montaż 400PLN. W ASO Suzuki chcieli 1000 :szok: a ASO Toyoty 650 :] w warsztacie zajmującym się wymianą szyb i montażem haków 400. Wiązka jest 13 pinowa, gdyby nie to montaż byłby tańszy o 100-120 PLN.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]