Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 15:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 172 73 74 75 7682 Następna
Autor Wiadomość
Post: 31-03-2022, 19:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 494
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Jaclaw pisze:
clawis pisze:
Mam 5 letnia Vitarę S zakładałem ostatnio osłonę silnika i skrzyni biegów.Miałem okazję przyjrzeć sie dokładnie od spodu samochód na podnośniku .Zero ognisk korozji .Ruda tylko na kolektorze wydechowym.Osłonę polecam.Czysto w komorze silnika i odrobinę ciszej.

Nie kuś ;)
Te osłony cały czas za mną łażą i sam nie wiem, coś czuję, że w końcu się zdecyduję. A Ty który model masz i czy robiłeś może przegląd w ASO z taką osłoną, a jeśli tak, to nie robią jakiś problemów, bo chyba utrudnia to nieco choćby wymianę oleju?

Namawiam na zakup.W tej osłonie z alledrogo są otwory rewizyjne zasłonięte zaślepkami z plastiku .Dłoń z kluczem do filtra czy korka wchodzi bez problemu

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 31-03-2022, 20:15 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
Tomasz62 pisze:
Straszne :) a ja tylko po prostu jeżdżę i się specjalnie nie zastanawiam ;) Cieszy mnie jak autko mało pali :) Niedługo jadę do Zurichu ciekawe jaki będzie wynik :( niestety dużo autostrad, a Vitara ich nie lubi :(
no to przy 140km/h musisz liczyć na 7,6-8l na tempomacie . Przy 120km/h okolice 6-6,5l/100km i troszeczkę bujania na wietrze .

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 31-03-2022, 20:47 
Offline

Rejestracja: 05-05-2019, 08:23
Posty: 235
maciejosss pisze:
Tomasz62 pisze:
Straszne :) a ja tylko po prostu jeżdżę i się specjalnie nie zastanawiam ;) Cieszy mnie jak autko mało pali :) Niedługo jadę do Zurichu ciekawe jaki będzie wynik :( niestety dużo autostrad, a Vitara ich nie lubi :(
no to przy 140km/h musisz liczyć na 7,6-8l na tempomacie . Przy 120km/h okolice 6-6,5l/100km i troszeczkę bujania na wietrze .


Właśnie wiem ile spala stąd napisałem, że nie lubi :) 140 nie pojadę :) miłe mi moje dutki :) Auto mam pół roku i po autostradach sporo pojeździło ale żadnego bujania nie stwierdziłem :) może się skupiałem na audiobookach ?

_________________
Vitara 1,4 Hybrid 4WD premium 129KM 2021r


Na górę
Post: 01-04-2022, 19:54 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
Tomasz62 pisze:
maciejosss pisze:
Tomasz62 pisze:
Straszne :) a ja tylko po prostu jeżdżę i się specjalnie nie zastanawiam ;) Cieszy mnie jak autko mało pali :) Niedługo jadę do Zurichu ciekawe jaki będzie wynik :( niestety dużo autostrad, a Vitara ich nie lubi :(
no to przy 140km/h musisz liczyć na 7,6-8l na tempomacie . Przy 120km/h okolice 6-6,5l/100km i troszeczkę bujania na wietrze .


Właśnie wiem ile spala stąd napisałem, że nie lubi :) 140 nie pojadę :) miłe mi moje dutki :) Auto mam pół roku i po autostradach sporo pojeździło ale żadnego bujania nie stwierdziłem :) może się skupiałem na audiobookach ?


Spalanie za ostatnie 1100km po mieście 6,6l/100km

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 01-04-2022, 20:09 
Offline

Rejestracja: 10-03-2022, 11:42
Posty: 26
Suzuki: Swift
Odbyłem dziś jazdę Seatem Ateca ze skrzynią manualną. Sumarycznie jeździłem łącznie 2x ateca z dsg, 1x manual, 1x vitara 1.4 benzyna mild i 1x Vitara 1.4 strong hybrid oraz seatem arona.
Jazda Ateca manualem pozytywnie zaskoczyła skrzynia chodzi jak masło i jest bardzo dobrze zsynchronizowana, chodzi bardzo płynnie oraz pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna. Dsg mi nie odpowiadał ze względu na spory lag, za to automat w vitarze mi pasował. Głównie jeżdżę w trasach, a na miasto (bardzo małe zresztą) mamy już hatchbacka, drugi potrzebny jest większy.
Finalnie zdecydowałem się na zakup Ateki z manualem ponieważ pod praktycznie każdym względem jest lepsza od Vitary dla mojego "zastosowania".

Zadecydował ogólnie pojęty komfort jazdy o czym poniżej w podsumowaniu:

- ZNACZNIE lepsze wyciszenie wnętrza przy prędkościach autostradowych, to auto "płynie" po drodze (W vitarze już przy 110-120km/h jest głośnoo)
- samochód większy więc wygodniejszy, więcej miejsca w środku, bardziej komfortowa pozycja, spora różnica w wygodzie również dotyczy jazdy po nierównościach , kostce itd
- lepsze fotele, szersze, alcantara robi robotę, znacznie większy zakres regulacji wysokości fotela i kierownicy, do tego można w konfiguratorze dokupić elektryczne fotele z pamięcia - zawsze chciałem to mieć w aucie, bardzo przydatne gdy chcemy jeździć z żoną i są spore dysproporcje w wymiarach ( w Vitarze nie ma) do tego w standardzie w każdych fotelach w Atece jest regulacja lędźwi (Vitara brak)
- dużo pewniej i stabilniej Ateka jedzie od Vitary, zarówno na autostradzie jak i bardziej nierównych drogach, układ kierowniczy stabilniejszy
- w standardzie w Atece dwustrefowa klimatyzacja z nawiewami z tyłu (w vitarze ni ma)
- materiały w środku wszystkie miękkie, dobrej jakości i dobrze spasowane, podłokietnik w drzwiach miękki (w Vitarze praktycznie wszystkie materiały bardzo twarde)
- bardzo przyjemny basowy dźwięk silnika, nawet przy wysokich obrotach nie męczy (w Vitarze dla mnie dźwięk wiertarki - nieprzyjemny)
- 5 lat gwarancji (w suzuki trzeba dopłacać do 5 lat)
- W seacie każdą osobną rzecz w konfiguratorze można bez problemu domówić (np. fotele elektryczne), gdzie w suzuki są tylko "całe pakiety" , a i tak nowej Vitary z automatem i normalnym silnikiem benzynowym już nie da się zamówić... (zostały wg mojej wiedzy 3-4 sztuki w salonach z całej Polski z AT)

W vitarze plus dla mnie to w zasadzie tylko ta skrzynia automatyczna bo jest lepsza niż dsg w Atece ale manual mnie zupełnie zadowolił , stwierdziłem , że miasto małe, a w trasie i tak wrzucam 6 i się jedzie no i było mi bardzo wygodnie na jeździe testowej. Mogłem kupić auto "od ręki" bo kilka jest dostępnych ale zdecydowałem się skoro można w Seacie wszystko zamówić to zrobić zamówienie z konfiguratora i mieć w 100% to co chce kosztem czekania 5-6mcy o tyle dobrze, że Seat nie wymaga żadnej zaliczki. Trochę w konfiguratorze powrzucałem i wyszło mi dokładnie 17159zł więcej niż bym dał za Vitarę .(od dziś tj. 1 kwietnia w Suzuki ceny poszły w górę i na ogłoszeniach ceny są już nie np. 108k ale 110 990 zł...)

Pozostaje już tylko na spokojnie czekanie :)


Na górę
Post: 01-04-2022, 20:43 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
[ModEdit: nie cytujemy całego posta, na który odpowiadamy bezpośrednio pod nim]

gratuluję wyboru

dziś byłem w salonie VW oglądać nowego Taigo

132 koła za tak małe auto ... , szkoda pisać

wszedłem do salonu obok -Seat

posiedziałem w Ateca/Arona i to spore różnice w gabarytach , oczywiście Ateca większa i ładniejsza jak i lepiej wykonana od Vitary

zapytałem sprzedawcy , co mamy od ręki , odpowiedź - wszystko , prima aprilis - nic , można zamówić i czekać nie wiadomo ile . tak więc ja się cieszę z tego co mam zakupione rok temu , bo dziś do Arony - faktycznie sporo mniejszej - bez "stówy" nie podchodź i to z 1,0

ciekawe ile Ci powiedzą przy odbiorze , bo jak za 111kzł za pół roku to będzie mega dobra oferta , co innego jak powiedzą np 130-140kzł i albo Pan bierzesz albo oddamy komuś innemu z pocałowaniem ....

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 01-04-2022, 20:57 
Offline

Rejestracja: 10-03-2022, 11:42
Posty: 26
Suzuki: Swift
[ModEdit: nie cytujemy całego posta, na który odpowiadamy bezpośrednio pod nim]

Jeśli auto załapie podwyżkę - zależnie czy przejdzie przez rok modelowy 22/23 to max +3600 zł więcej będzie mój konf, działa to podobnie w każdej marce. Jeżeli interesuje Cie Ateca od reki to przejrzyj otomoto - jest kilka aut od ręki dostępnych fizycznie w cenach 122-133 tys zł wersje style i te możesz mieć od razu. Miałem ofertę za 118 tyś zł ateca style z oponami zimowymi+dywaniki zimowe+mata z uruchomioną gwarancją bo klient nie dostał finansowania ale ja wolę poczekać bo mi się nie spieszy, a chcę mieć 100% co sobie wybrałem w międzyczasie oczywiście mogę przeglądać oferty i jak będzie coś co podpasi - nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić.
Ciesz się jak kupiłeś rok czy 2 lata temu bo teraz Vitara premium za 111k zł to już sporo :)


Na górę
Post: 01-04-2022, 21:24 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
Czyli jaką masz gwarancję ceny finalnie ?

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 01-04-2022, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-06-2016, 22:34
Posty: 101
Suzuki: V II 1.6 Pb AllGrip
baart77 pisze:
u mnie wybór padł na Jeep Compass, moją Suzi sprzedałem, z niewielką stratą w stosunku do zakupu, no i teraz wybór padł na trochę większego Compassa w automacie i 4x4, na chwilę obecna jestem zadowolony, ale użytkuję go dopiero 2 tygodnie
U mnie to samo - Jeep Compass 1.4 T-MultiAir 170 KM 4x4 A9 model z 2020.


Na górę
Post: 01-04-2022, 23:20 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Tak z ciekawości, jak wygląda taka gwarancja ceny w seacie? Jak szukałem suzuki to było to niestety wszystko "na gębę i zaliczkę" czyli w zasadzie mało warte. W seacie dają konkrety papier na to?


Na górę
Post: 02-04-2022, 07:59 
Offline

Rejestracja: 10-03-2022, 11:42
Posty: 26
Suzuki: Swift
maciejosss pisze:
Czyli jaką masz gwarancję ceny finalnie ?


Wyszło 128149 zł z wliczonym założeniem, że samochód wyprodukuje się jako 2023 (modelowo) a raczej tak się stanie bo w Seacie ta zmiana następuje w połowie czerwca. Jeżeli chodzi o to co piszą w zamówieniu to jest punk o możliwym podwyższeniu ceny ale tylko w przypadku gdyby zmieniła się stawka VAT. W poniedziałek będę wiedział więcej jak moje dane połączą się z jakimś tam ich systemem w fabryce i pojawi się termin produkcji .

Czasy dziwne to fakt.. drugi samochód jaki mamy to Kia Rio z 2017 roku jak teraz chciałbym go sprzedać to sprzedałbym go z zarobkiem jak patrzyłem jakiś czas temu po ile chodzą :D

Napiszę bo może komuś się to przyda.. jeśli ktoś szukałby Vitary z jeszcze silnikiem 1.4 benzynowym+mild, z automatem, nowej "od reki" to w Polsce zostały te 4 ostatnie sztuki:

Bocar suzuki czestochowa:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... EvGmb.html
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... Esuy6.html
Suzuki Siedlce:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... llery-open
I folwark samochodowy Suzuki Kielce (tutaj auto z 2021)
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... DLtEd.html?


Na górę
Post: 02-04-2022, 08:55 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
No to fajnie, że jest to na papierze przy tych rosnących cenach. Ateca to bardzo fajny samochód, jeździłem nim tydzień i dobrze wspominam. Suzuki będzie bardzo ciężko sprzedawać ten nowy silnik, bo to jest straszna słabizna w porównaniudo mild hybrid, zresztą sami sprzedawcy tak twierdzą.


Na górę
Post: 02-04-2022, 09:20 
Offline

Rejestracja: 05-05-2019, 08:23
Posty: 235
Przemekc1 pisze:
No to fajnie, że jest to na papierze przy tych rosnących cenach. Ateca to bardzo fajny samochód, jeździłem nim tydzień i dobrze wspominam. Suzuki będzie bardzo ciężko sprzedawać ten nowy silnik, bo to jest straszna słabizna w porównaniudo mild hybrid, zresztą sami sprzedawcy tak twierdzą.


Potwierdzam :( też taką opinię od sprzedawców usłyszałem.

_________________
Vitara 1,4 Hybrid 4WD premium 129KM 2021r


Na górę
Post: 02-04-2022, 09:34 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
Tomi99 pisze:
maciejosss pisze:
Czyli jaką masz gwarancję ceny finalnie ?


Wyszło 128149 zł z wliczonym założeniem, że samochód wyprodukuje się jako 2023 (modelowo) a raczej tak się stanie bo w Seacie ta zmiana następuje w połowie czerwca. Jeżeli chodzi o to co piszą w zamówieniu to jest punk o możliwym podwyższeniu ceny ale tylko w przypadku gdyby zmieniła się stawka VAT. W poniedziałek będę wiedział więcej jak moje dane połączą się z jakimś tam ich systemem w fabryce i pojawi się termin produkcji .

Czasy dziwne to fakt.. drugi samochód jaki mamy to Kia Rio z 2017 roku jak teraz chciałbym go sprzedać to sprzedałbym go z zarobkiem jak patrzyłem jakiś czas temu po ile chodzą :D

Napiszę bo może komuś się to przyda.. jeśli ktoś szukałby Vitary z jeszcze silnikiem 1.4 benzynowym+mild, z automatem, nowej "od reki" to w Polsce zostały te 4 ostatnie sztuki:

Bocar suzuki czestochowa:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... EvGmb.html
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... Esuy6.html
Suzuki Siedlce:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... llery-open
I folwark samochodowy Suzuki Kielce (tutaj auto z 2021)
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... DLtEd.html?

Czyli najtańsza za 101 , więc spora różnica do tego co zamówiłeś w manuału ( prawie 30koła ) i odbierzesz za min 6 miesięcy ( oby )

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 02-04-2022, 10:23 
Offline

Rejestracja: 10-03-2022, 11:42
Posty: 26
Suzuki: Swift
Przemekc1 pisze:
No to fajnie, że jest to na papierze przy tych rosnących cenach. Ateca to bardzo fajny samochód, jeździłem nim tydzień i dobrze wspominam. Suzuki będzie bardzo ciężko sprzedawać ten nowy silnik, bo to jest straszna słabizna w porównaniudo mild hybrid, zresztą sami sprzedawcy tak twierdzą.


No zgadzam się, ja nim jechałem i jest to klapa, pewnie już robią coś nowego.

maciejosss pisze:
...Czyli najtańsza za 101 , więc spora różnica do tego co zamówiłeś w manuału ( prawie 30koła ) i odbierzesz za min 6 miesięcy ( oby )


Pewnie nie zauważyłeś ale dopisałem tam, że to jest jest auto z rocznika 2021 i ja dlatego go nie brałem pod uwagę bo rok starsze to dużo. Interesowały mnie te dwie w kolorze szarym z 2022 a tutaj już cena 110-111k do tego dopłacenie za gwarancję w suzuki do 5 lat +2200 zł.


Na górę
Post: 03-04-2022, 11:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W przyszłym roku w sprzedaży będzie nowa Vitara i zapewne nadrobi wiele w tych porównaniach do nowych modeli. Pozostaje mieć nadzieję, że poza tą bezsensowną wersją 1.5 Strong Hybrid pojawi się normalna, do jeżdżenia ;)


Na górę
Post: 03-04-2022, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Rozsadne ceny utrzymuje mazda cx5 . https://pl.cdn.mazda.media/daef3c57e0cb ... rnd=495aa1


Na górę
Post: 04-04-2022, 07:51 
Offline

Rejestracja: 06-08-2019, 08:42
Posty: 190
Suzuki: Vitara 1,4 AT Allgri
Bandit1 pisze:
Rozsadne ceny utrzymuje mazda cx5 . https://pl.cdn.mazda.media/daef3c57e0cb ... rnd=495aa1


Porównanie vitary do Cx5 , może jeszcze GLE albo klasy G

_________________
VITARA 1,4 AT ALLGRIP
GSF 600 BANDIT


Na górę
Post: 04-04-2022, 08:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 494
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Pisałem żeby temat zakończyć .Nakręcają się malkontenci, pracownicy konkurencyjnych serwisów i Ci ,którzy kupili jakieś wynalazki i udowadniają wszystkim jaki dobry zakup zrobili.To jest forum o Vitarze anie przegląd modeli konkurencji.Brakuje jeszcze Alfy i Volvo i elektryków jeszcze nie było.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 04-04-2022, 08:52 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 239
Suzuki: S-Cross
Nazwa tematu jest Alternatywy dla Vitary - żadnego offtopicu nie widzę.
A jak komuś gul skacze, że ktoś raczył skrytykować jego ukochaną vitarkę... No cóż zawsze można olać ten temat i dalej żyć z klapkami na oczach.


Na górę
Post: 04-04-2022, 09:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
wydech pisze:
Bandit1 pisze:
Rozsadne ceny utrzymuje mazda cx5 . https://pl.cdn.mazda.media/daef3c57e0cb ... rnd=495aa1


Porównanie vitary do Cx5 , może jeszcze GLE albo klasy G


Bzdury piszesz.

Padają kwoty nawet 130k , w tym budżecie można kupic nową z salonu CX5.


Na górę
Post: 04-04-2022, 09:38 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Tak i nie. Oczywiście jest to temat o alternatywach do Vitary, ale faktycznie niektóre wpisy są tu dyskusyjne, choćby ostatnia dyskusja o korozji, gdy ktoś pyta o to jak to wygląda w naszych Vitarach, a potem uparcie neguje otrzymane odpowiedzi, bo na jakiejś stronie ktoś na to narzekał. Skoro ktoś pyta mnie jak tam korozja podwozia i ja odpowiem, że jest OK i problem u mnie nie występuje, to chyba bez sensu odpowiadać na to, że na stronie XXX ktoś napisał, że jednak jest u niego taki problem i co ja na to? Skoro u mnie nie ma, no to co ja mogę na to, że ktoś inny ma z tym problem i jak niby mam się do tego odnieść?

Tak samo niektóre porównania też są z czapy, oczywiście można porównywać wszystko z wszystkim, ale nie zawsze ma to sens, albo mielenie w koło tych samych argumentów. Ja nikomu do portfela nie zaglądam i nie uważam, że Vitara to super hiper auto - sam wiele razy pisałem, że moim zdaniem, gdy rezygnujemy z 4x4 to dla Vitary pojawia się spora konkurencja w podobnej cenie, ale też nie ma co przedłużać w nieskończoność niektórych dywagacji.


Na górę
Post: 04-04-2022, 10:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Bandit1 pisze:
Padają kwoty nawet 130k , w tym budżecie można kupic nową z salonu CX5.

CX5 nie jest alternatywą dla Vitary: inny segment. Tak samo nie jest nią Skoda Rapid ani Mercedes Citan.


Na górę
Post: 04-04-2022, 11:01 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 239
Suzuki: S-Cross
@Jacław - co do rdzy - jeżeli masz w internecie na jakieś stronie stwierdzenie, że gniją, na forum jedna osoba pisze, że nie gnije - to to jest słowo jednej osoby przeciwko słowu jednej osoby więc wątpliwości raczej uzasadnione.
Ja nie wiem czy gniją czy nie - wiem, że mój mechanik, któremu ufał miał na podnośniku S-Crossa 3 letniego z przebiegiem 14 tys i mówi, że zardzewiały już był dość mocno.

@Avalanche - co do Skody Rapid czy Mercedesa Citana pełna zgoda - ale jeżeli CX-5 jest w podobnym przedziale $$ co Vitara to mimo wszystko moim zdaniem to jest konkurencja. Czasami chcesz kupić SUVa takiego na jakiego Cie stać niezależnie czy to będzie segment B czy C. Jeżeli Vitara kosztuje 110 tys a Mazda 120 (tak samo jak wcześniej wspominana Ateca) to mimo wszystko dla mnie to jest konkurencja.


Na górę
Post: 04-04-2022, 11:12 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Dokładnie, po ostatnich podwyżkach, o ile ktoś nie szuka samochodu 4x4, bo wtedy nadal s-cross/vitara jest bardzo dobrze wyceniony pojawiło się sporo innych alternatyw, oczywiście kwestia ile kto może dopłacić, ale na pewno zamiast bogatej wersji vitary, jeżeli komuś nie zależy na dodatkach to CX5/Ateca czy inne samochody pojawiają się jako ciekawa alternatywa.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 172 73 74 75 7682 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]