Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 4082 Następna
Autor Wiadomość
Post: 11-02-2018, 12:27 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Szybkie porównanie nowego Dustera i Vitary https://www.youtube.com/watch?v=1yiefKpgfPY
Mimo, że widać zmiany w Dacii to jednak miałbym opory przed zakupem tego automobila :roll:


Na górę
Post: 11-02-2018, 12:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
cyt. "[cenzura] parere mea este un pas mare pentru dacia duster"
Nie wiem co to znaczy, ale nie wróży dobrze :D


Na górę
Post: 12-02-2018, 07:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
To akurat duży komplement jest.


Na górę
Post: 12-02-2018, 22:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Test b. drogiej wersji Hyundaia Kona 1.6 4WD
https://autogaleria.pl/testy/hyundai-ko ... mium-test/
Ponad 110 tys. PLN

Jak zwykle są zalety i wady.
Zaskakuje wysokie spalanie, ale 1,5 t + kierowca itd. na pewno nie pomaga.


Na górę
Post: 13-02-2018, 00:47 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Nie wiem jaki silnik ma ta Dacia , ale pracuje koszmarnie głośno . Jak traktor. Chodzi o prace na wolnym biegu.


Na górę
Post: 13-02-2018, 07:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Diesel?

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 13-02-2018, 08:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Zwykle , benzynowe 1.6 od Nissana w Daci na biegu jalowym jest ciche.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 13-02-2018, 08:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Szwagier jak przyjechał nowym Punto to też myślałem, że to diesel a to 1.4 benzyna :roll:

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 13-02-2018, 09:52 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
sipap248 pisze:
Nie wiem jaki silnik ma ta Dacia , ale pracuje koszmarnie głośno . Jak traktor. Chodzi o prace na wolnym biegu.

1.5 dci 110 HP - one są głośne na zimnym 8)


Na górę
Post: 13-02-2018, 20:22 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Miałem Clio 1,5dci 80HP i po dopaleniu przez kilkadziesiąt sekund było słychać, że to diesel ale później już jak większa benzyna. Po przekroczeniu 120kkm było gorzej ale to zapewne z powodu zestarzałych poduch i innych elementów gumowych.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 14-02-2018, 17:23 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
Avalanche pisze:
cyt. "[cenzura] parere mea este un pas mare pentru dacia duster"
Nie wiem co to znaczy


Wujek Google, tłumacząc z rumuńskiego pisze:
Moim zdaniem to duży krok dla Dacii Duster

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 19-02-2018, 12:05 
Offline

Rejestracja: 19-02-2018, 09:40
Posty: 2
Suzuki: Vitara
Witam serdecznie,

to mój pierwszy post na forum - tym i jakimkolwiek innym. Zielony jestem, ale szybko się uczę. :) W nurcie tematu - z czym Vitara wygrała (bo ostatecznie tak się stało) - u mnie z Jazzem, Fiatem 500L i "blizniakami" ix20/venga. I jeszcze z Toyotą Verso. Wiem, że każdy z tych aut to zupełnie inna historia, załozeniem samym w sobie nie było szukanie SUV-a, raczej MPV. Zależy mi na w miarę przestronnej kabinie, raczej jak w MPV niż w "zwykłym" osobowym i raczej siedzącej niz leżącej pozycji za kierownicą. Potrzebny mi typowy rodzinny transporter do wszystkiego, szczególnie do codziennego kieratu w mieście. Weekendowo do 250 km trasy w jedną stronę, wakacyjnie przez Polskę, bez pośpiechu i spinania się. Na tyle dwójka dość aktywnych "młodszych nastolatków", dlatego 2-ga klasa najchetniej zmywalna szlauchem. Pojemność bagażnika tzw. "wystarczająca", przy czym mam zwyczaj pakować familię wyłącznie w niezbędne rzeczy. Auto jest mi absolutnie niezbędne. Co do tzw. "radości z jazdy" to doswiadczenia bolesne nauczyły mnie, że największą radość sprawia mi pewność odpalenia z rana i dotarcia na miejsce, dlatego lepiej wspominam minioną Almerę 1,4 (ok. 460 tys. przy rozstaniu i dziury w karoserii - nigdy mnie nie zawiodła) niż obecnego full wypas c-maxa 1,6 diesel. Jeździ fantastycznie, wygodny ale zupełnie nie mam do niego zaufania. Zbyt chumorzasty. I przy obecnych 210 tys. śmierdzi ropą :haft: Pali mało, za to rzadko...
Po przygodach z Fordem doszły kolejne warunki - jak najprostsza konstrukcja, bez psujących się kosztownych umilaczy. Nówka nie śmigana - na czterdzieste urodziny raz w życiu się szarpnę. Diesle wykluczone - przy mojej eksploatacji to "jazda na zimnym", więcej kłopotów niż zysków. Bez turbo - może w przyszłości, jak dojdę do siebie po Fordzie. Pułap cenowy - do 70 tys. i ani grosza więcej.

Po przeglądzie rynku stwierdziłem, że jestem strasznie wymagającym klientem. Wolne ssaki praktycznie wymarły, szczególnie w kategorii "pojazdów rodzinnych". Z tego, co pozostało odrzuciłem:

-Jazz - fantastyczne autko, podoba mi się zdecydowanie najbardziej. Najlepsze wnętrze i zdecydowanie najbardziej komfortowe z tyłu - pomimo tego, że zewnętrznie najmniejsze. Trochę za mały bagażnik. Od poniedziałku do piatku zwycięża, słabiej w dni wolne. Jeździ najfajniej. Wyposażony we wszystko i jeszcze kilka rzeczy. No i to Honda.

-500L - nie mam uprzedzeń co do włoszczyzny - podobał mi się bardzo ze względu na funkcjonalność, ale przestraszyłem się słabego silniczka - nie ścigam się w trasie, ale nie czułem się szczególnie bezpiecznie przy przyspieszaniu. I to na pusto. W środku wydawał się najbardziej przestronny (mozliwe, że dlatego, że jako jedyny nie był żałobnie czarny). Nie wiem, czy dałbym radę przyzwyczaić się do widoczności - dokładnie tam, gdzie patrzę na droge w zakręcie mam słupek i lusterko.

-"bliżniaki" - funkcjonalne, a ix 20 fajnie wykończony i ze świetnym fotelem (w KIA miałem wrażenie, że mi się gdzieś drzazga wbije). Najlepsze bagażniki, ale jak na moją pozycje za kierownicą podobne jak w 500 problemy z widocznością. Do tyłu co najwyżej na pasażerów, bez kamery ani rusz. Finansowo najtańsza KIA, ale najdalej po 2ch latach wyrówna różnicę do SV spalaniem

- Toyota - przegrała "o włos". Fajna z tyłu, przyjazna kabina i bagażnik. Jakoś jakby mniej miejsca na nogi i z przodu i z tyłu w porównaniu z Vitarą. Sporo wyższe spalanie niż SV, w stawce zmieściła sie tylko w zeszłorocznej cenie. Trochę słabsze osiągi od zwycięzcy.

Została Vitara. Pozycja za kierownicą jak na miarę dla mnie (185 wzrostu) i wszystko jest tam, gdzie być powinno. Fajnie sie w to wsiada. Z miejsca poczułem się jak u siebie. Zamówiłem, ale trochę bez przekonania. Odbiór dopiero maj/czerwiec, więc jeszcze zdążę się trochę podręczyć..

pozdrawiam i życze trafionych wyborów


Na górę
Post: 19-02-2018, 12:56 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Witam ciepło :) Jak dla mnie dla wyższych kierowców jest sporo miejsca na nogi i nad głową. W porównaniu z innymi autami w pieniądzach 70000zł to jest dobrze. Widocznoś do przodu i na boki bardzo dobra, nie jak w nowych obniżonych sedanach, gdzie okienka są małe, co bardzo ładnie wygląda z zewnątrz ale w środku czujesz się jak w puszcze konserwy. No i w tych pieniądzach jest to co się często przydaje czyli kamera cofania, tempomat, nawigacja, integracja z telefonem.

Jedyny duży mankament to taki, że kierownica, przynejmniej mi dość mocno zasłania zegary do czego nie mogę się przyzwyczaić w ogóle i będę musiał coś przykleić sobie na tapicerkę lub szybę co mi pokaże prędkość.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 19-02-2018, 13:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Regulacja kierownicy góra dół nic nie daje? To jak Ty siedzisz? :szok:

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 19-02-2018, 13:46 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Fotel obniżony do końca, odsunięty do tyłu dużo ale nie maksymalnie. Kierownica wysunięta maksymalnie w poziomie i tak trochę podniesiona do góry w pionie ale nie maksymalnie.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 19-02-2018, 15:05 
Offline

Rejestracja: 19-02-2018, 09:40
Posty: 2
Suzuki: Vitara
Miejsce wokół głowy to podstawa. Inaczej nie da się sensownie muzyki słuchać :takjest:
Mój brak przekonania wynika częściowo z dziwnych "pakietów" wyposażenia. Chciałbym bardzo tempomat, ale zdecydowanie nie pasuje mi to dotykowe cudeńko zamiast radia. "Dotykowce" jakoś ze mną nie współpracują. Jestem dinozaurem i jestem z tego dumny, a radio musi mieć gałkę i przyciski! Inna rzecz, że nie lubię jak mi załoga mezgra palcami wokół miejsca pracy.


Na górę
Post: 19-02-2018, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
KSD pisze:
radio musi mieć gałkę i przyciski!.


No ma przyciski. Na kierownicy pod lewym kciukiem.


Na górę
Post: 19-02-2018, 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
Myślę że jak kupisz wersję premium z "macanym" radiem to bez problemów ktoś ze zwykłym się zamieni
a navi w radio to fajna sprawa - może nie codziennie bo tu wolę google ale przy słabym zasięgu nawet najgorsza navi fabryczna jest lepsza niż nic :)


Na górę
Post: 20-02-2018, 10:45 
Offline

Rejestracja: 03-09-2007, 18:11
Posty: 135
Suzuki: SCross 4x4
Fajny opis, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałem: w Verso mniej miejsca na nogi? Pomijając spalanie, i taką " tatusiowatość" oraz , że tego pełno, Verso w wyprzedaży nawet w podstawie to kategoria best/value/money.

_________________
SCross PB 4X4 Xled + Liana 1,6 PB


Na górę
Post: 20-02-2018, 10:50 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
piomic pisze:
KSD pisze:
radio musi mieć gałkę i przyciski!.


No ma przyciski. Na kierownicy pod lewym kciukiem.

Znajomy kupił astrę nową. Najmocniejszy silnik, pakiety ozdobne, ledy, duże alufelgi i szereg innych dodatków ale radio wziął najprostsze. Każdy inaczej podchodzi do tematu. Dla mnie dotykowy ekran z bajerami musi być. :P

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 25-02-2018, 23:55 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Stefanek1 pisze:
Witam ciepło :) Jak dla mnie dla wyższych kierowców jest sporo miejsca na nogi i nad głową. W porównaniu z innymi autami w pieniądzach 70000zł to jest dobrze. Widocznoś do przodu i na boki bardzo dobra, nie jak w nowych obniżonych sedanach, gdzie okienka są małe, co bardzo ładnie wygląda z zewnątrz ale w środku czujesz się jak w puszcze konserwy. No i w tych pieniądzach jest to co się często przydaje czyli kamera cofania, tempomat, nawigacja, integracja z telefonem.

Jedyny duży mankament to taki, że kierownica, przynejmniej mi dość mocno zasłania zegary do czego nie mogę się przyzwyczaić w ogóle i będę musiał coś przykleić sobie na tapicerkę lub szybę co mi pokaże prędkość.


Też stwierdzam, że Vitara nie jest idealnym autem dla dużych gości. :P I miałem początkowo podobny problem z zasłanianiem zegarów. Ostatecznie rozegrałem to jeżdżąc w pozycji bardziej pół leżącej (=mocniejsze przechylenie oparcia). Trochę wolałbym inaczej jeszcze ustawioną kierownicę, ale już się nie da. Niestety Vitara była projektowana przez Japońców i to trochę widać (tak samo np. nie zdecydowałem się na zakup podłokietnika, bo dla mnie są za niskie). Ja jeżdżę głównie na krótkich trasach, więc specjalnie tego nie czuć, ale myślę, że długa mogłaby być męcząca.


Na górę
Post: 26-02-2018, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
ken-wawa pisze:
Stefanek1 pisze:
Witam ciepło :) ...


Też stwierdzam, że Vitara nie jest idealnym autem dla dużych gości. :P I miałem początkowo podobny problem z zasłanianiem zegarów. Ostatecznie rozegrałem to jeżdżąc w pozycji bardziej pół leżącej (=mocniejsze przechylenie oparcia). Trochę wolałbym inaczej jeszcze ustawioną kierownicę, ale już się nie da. Niestety Vitara była projektowana przez Japońców i to trochę widać (tak samo np. nie zdecydowałem się na zakup podłokietnika, bo dla mnie są za niskie). Ja jeżdżę głównie na krótkich trasach, więc specjalnie tego nie czuć, ale myślę, że długa mogłaby być męcząca.


Mam 187cm wzrostu więc do mikrusów nie należę. W styczniu zrobiłem 2x trasę po 1000km. Z Vitarki wyszedłem mniej zmęczony niż z Fiata Cromy, który to niby jest autem autostradowym. Pozycja "krzesełkowa" dużo mniej męczy w trasie niż półleżąca. Na trasie brakowało tylko mocy do swobodnego przyspieszania ale co do swobody prowadzenia i zmęczenia to nie dam złego słowa powiedzieć. Należy pamiętać też o tym, że Vitara to jest miejskie auto do sporadycznych wyjazdów. Kiedyś zakwalifikowane by było do klasy aut C czyli kompaktowych. Teraz producenci zaczęli mieszać strasznie w tym temacie i mamy galimatias. Jednak jej podstawowym środowiskiem jest miasto dla rodziny 2+2 i z tego zadania się wywiązuje znakomicie. Osobiście uważam,że Vitara jest jednak bardziej przeznaczona dla kobiet. Ja jako facet wybrałbym SX4 S-Cross. Nie wiem dla czego i nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć. Kupiłem auto żonie i jako auto po mieście + 15km codziennego dojazdu do pracy spisuje się fantastycznie. Ja też z przyjemnością nim jeżdżę ale mam uczucie, że to nie moje auto. Jest zbyt "delikatne".

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
Post: 26-02-2018, 10:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Też przesiadłem się z Cromy i o ile różnice w mocy czuć (tam 200KM w dieslu) to pozycja za kierownicą jest imo podobna. Jeździłem w Cromie z lekko podniesionym fotelem a nie w pozycji leżącej. W przy moim wzroście (190cm) tak mi jest wygodniej gdy siedzę jak na krześle. I nie rozumiem też, jak trzeba się rozwalić w fotelu, żeby kierownica zasłaniała zegary :)

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 26-02-2018, 13:08 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
dominiq pisze:
I nie rozumiem też, jak trzeba się rozwalić w fotelu, żeby kierownica zasłaniała zegary :)
Koło zasłania zegary jak siedzę prosto i mam głowę wysoko. Tu już wykombinowałem, że muszę trochę tę kierownicę podnieść do góry bardziej niż mi pasuje i jest OK.

Cytuj:
Też stwierdzam, że Vitara nie jest idealnym autem dla dużych gości.
Tylko które w tych pieniądzach (70k zł) jest idealne dla dużych gości i żeby jeszcze miejsca trochę z tyłu dla pasażerów zostało? Albo inaczej: z jakimi innymi samochodami w podobnej cenie vitara przegrywa jeśli chodzi o miejsce i pozycję za kierownicą dla kogoś wysokiego?

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 26-02-2018, 14:11 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Przypuszczam, że dla kogos wysokiego lepsze mogą być europejskie auta, nawet te male, jak Renegade czy Duster. Dustera pamietam z jazdy probnej i wydawal sie calkiem wygodny, ale to jednak cos innego niz miec auto od wielu miesiecy.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 4082 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]