Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 19:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6
Autor Wiadomość
Post: 10-10-2023, 00:57 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Hejka,
Interesuje mnie ta akcja wymiany zawór zwrotny pompy podciśnienia układu hamulcowego dla silników turbodoładowanych 1.4.
Trochę popatrzyłem w necie.
1. Czy dobrze rozumiem że pomimo wezwania na wymianę zaworu nie oznacza to, że zawór na pewno będzie wymieniany? Suzuki nie jest w stanie jednoznacznie ustalić numerów vin samochodów do wymiany, tylko ustalił numery vin samochodów do sprawdzenia. Czy jest jakiś prosty sposób na samodzielne sprawdzenie, czy zawór kwalifikuje się do wymiany bądź nie?
2. Czy wymiana zaworu wiąże się z wymiana płynu hamulcowego lub jego uzupełnianiem?
3. Jak zdejmuje się w Vitarze tą plastikową osłonę silnika? Wystarczy pociągnąć, czy jest jakiś myk? A jak pociągnąć to gdzie? I jak się ją zakłada?
4. Ile czasu zajmuje mniej więcej taka operacja?
5. Czy dostaje się jakiś papier po wymianie? Dają na to jakąś gwarancję? Na ile?
6. Czy ktoś widział może jakiś filmik w sieci jak wygląda taka wymiana? Szukałem, ale nic nie znalazłem dla tego modelu, a dla niektórych innych przerażająco dużo części rozkręcają.

Zastanawiam się, czy to wymieniać, bo nie widzę żadnych problemów z działaniem hamulców, a z jakością aso różnie bywa.


Na górę
Post: 11-10-2023, 00:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
1. W moim przypadku dwa samochody, w obydwu wymieniono zawór.
2. Nie.
3. Jeśli dobrze pamiętam, to pociągnąć do góry, a przy zakładaniu przycisnąć.
4. Zależy, w którym samochodzie. W Vitarze dostęp jest łatwiejszy, więc wymiana jest znacznie szybsza, około godziny.
5. Nie, aczkolwiek po wymianie z systemu znika akcja serwisowa.

Przy normalnym użytkowaniu nic się nie dzieje, problem może pojawić się przy gwałtownym czy awaryjnym hamowaniu, kiedy to zawór może spuchnąć. Ja się z tym specjalnie do serwisu nie wybierałem, zrobiłem przy okazji przeglądów.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 11-10-2023, 07:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
ad. 1:
Obrazek


Na górę
Post: 11-10-2023, 07:15 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Swifty 1,2 nie są objęte tą akcją? Mam allgripa z poza unii.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 18-10-2023, 20:34 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Sprawdziłem dzisiaj. W Vitarze nie trzeba nawet zdejmować osłony, bo widać ten zawór dość dobrze bez zdejmowania. Jak rozumiem niestety mnie też trafiła strzała amora... a raczej niesolidności suzuki...

Swoją drogą, czy ktoś może widział gdzieś w necie film, jak to samodzielnie się wymienia? Jaka jest angielska nazwa tego ustrojstwa?

Kto jeździ już przynajmniej kilka miesięcy od wymiany i jak sprawuje się układ hamulcowy po wymianie?

I fotka mojego zaworu.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 19-10-2023, 06:53 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Nie wiem, czy za bardzo nie kombinujesz. Owszem zawsze jest jakieś ryzyko, że w ASO Ci nawet auto spłonie ;), ale chyba wymienić zawór potrafią. U mnie wymienili, nie obserwuję żadnych skutków pozytywnych, ani negatywnych, układ hamulcowy działa bez zmian. Jednak skoro zrobili akcję (a to są koszty), to coś jest na rzeczy i lepiej wymienić niż potem mieć problemy.


Na górę
Post: 19-10-2023, 09:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
ken-wawa pisze:
Jak rozumiem niestety mnie też trafiła strzała amora... a raczej niesolidności suzuki...

Kto jeździ już przynajmniej kilka miesięcy od wymiany i jak sprawuje się układ hamulcowy po wymianie?
Suzuki nie jest producentem zaworu, zawalił dostawca, zdarza się. I jest to drobiazg, a nie jakaś poważna usterka. Ponad 6 lat jeździłem z poprzednim zaworem, kilka miesięcy z nowym, żadnej różnicy.
A tak z czystej ciekawości - masz zamiar kupić ten zawór? Do samodzielnego montażu to go ASO nie da...

Jaclaw pisze:
Nie wiem, czy za bardzo nie kombinujesz
Zdecydowanie. Jest akcja serwisowa, ASO wymienia zawór i po temacie.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 19-10-2023, 13:29 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Moim zdaniem jasno powinny zostać określone zasady odpowiedzialności za taką akcję. Póki co Suzuki wymienia zawory, ale ani me, ani be, czy dają jakąś gwarancję i na ile. Czy jak taki wymieniony zawór padnie po 3 miesiącach, to ktoś za to odpowiada? Bo stary jaki był, taki był, ale póki co nie zauważyłem, by coś nie działało (choć może też kwestia przyzwyczajenia do jakiegoś tam sposobu funkcjonowania). Druga sprawa, prawnie jest tak, że za samochód odpowiada producent/sprzedawca (zależy o jakich przepisach mówimy), a nie producent części. To już głowa Suzuki, by 1) wybierać takich producentów, by części były niezawodne 2) odpowiednio testować części przed decyzją, o ich użyciu w produkcji oraz w trakcie produkcji, czy spełniają normy deklarowane przez producenta części.

Co do poważnej, czy niepoważnej usterki. Gdyby była niepoważna, to raczej nie robiliby takiej akcji, szczególnie, że dotyczy to również samochodów mających ładnych kilka lat. Ponadto wkurza mnie, że być może ileś lat jeździłem samochodem, gdzie w sytuacji krytycznej nagłego i silnego hamowania, mogą zawieść hamulce, bo tak rozumiem istotę tej usterki. Suzuki mógłby tez podać nieco więcej informacji, jaka jest istota problemu i czym tak naprawdę skutkuje. Bo na razie to widzę przekaz, jest jakiś problem, niby nie ma on żadnego wpływu na bezpieczeństwo, ale dla własnego widzi misie wymieniamy zawory. I kto pokrywa dodatkowe koszty/czas po stronie klienta za taką akcję... W końcu samochód sam do ASO nie pojedzie, a w ciągu godziny, to i tak nie opłaca się wracać i ponownie przyjeżdżać.

Tak wiem, jest coraz większy bałagan z jakością nie tylko w przypadku Suzuki, ale pytanie, czy jako klienci mamy to akceptować... Niedługo odbierając nowy samochód z salonu będziemy zaczynać z akcją serwisową wymiany kilku podzespołów...


Na górę
Post: 19-10-2023, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Gdyby problem był poważny i zagrażał bezpieczeństwu, to użytkownicy byliby niezwłocznie wzywani do serwisów. A nie są, wymiana może być wykonana przy okazji przeglądu itp. Co może się stać z zaworem - pisałem wyżej.
Każdy samochód ma w historii odnotowaną akcję serwisową, przypuszczam, że wydruk też można dostać. Po co jakieś kombinacje z samodzielną wymianą zaworu, czemu ma to służyć? Kupisz zawór i sam zrobisz to lepiej? Co więcej - w takiej sytuacji, gdyby rzeczywiście cokolwiek się stało, to będziesz winny tylko i wyłącznie Ty.
Jechać przy okazji na wymianę, cieszyć się autem, a nie szukać dziury w całym.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 19-10-2023, 19:43 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
ken-wawa pisze:
zawór zwrotny pompy podciśnienia układu hamulcowego
Czy dostaje się jakiś papier po wymianie? Dają na to jakąś gwarancję? Na ile?
Jaka jest angielska nazwa tego ustrojstwa?


A to zależy: czy bolid jest na gwarancji i czy zapisy gwarancyjne się zmieniły względem tych, które obejmowały mój bolid.
Jeśli wymiana pogwarancyjna, to chyba serwis bierze taką samą odpowiedzialność, jak przy każdej innej naprawie. Rok? Dwa lata na niezgodność towaru z umową?
Jeśli zaś akcja w czasie trwania gwarancji i nic się nie zmieniło w wyłączeniach odpowiedzialności, to... do końca okresu gwarancyjnego, choćby gwarancja kończyła Ci się jutro :] :zakrecony:

Wpisując >>vacuum pump check valve vitara II<< znalazłem to:

https://car-recalls.eu/suzuki-brake-booster-failure/

Było? :niewiem:

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 27-02-2024, 18:32 
Offline

Rejestracja: 03-11-2023, 23:12
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara LY
Tego chyba nikt jeszcze tutaj nie zamieścił:

Przedsiębiorca Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Suzuki, modele: Vitara i S-Cross, wyprodukowanych na Węgrzech, powierzchnia sztywnego przewodu hamulcowego lewego tylnego koła mogła zostać uszkodzona podczas procesu produkcyjnego, co może skutkować przyspieszoną korozją i prowadzić do wycieków płynu hamulcowego i w rezultacie pogorszenia skuteczności układu hamulcowego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 267 pojazdów.

Producent powiadomi listownie wszystkich właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi, w celu kontroli i ewentualnej wymiany sztywnego przewodu hamulcowego tylnego lewego koła na zmodyfikowany.


https://uokik.gov.pl/bip/samochody-marki-suzuki-modele-vitara-i-s-cross


Na górę
Post: 27-02-2024, 20:59 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
PTE pisze:
Tpowierzchnia sztywnego przewodu hamulcowego lewego tylnego koła mogła zostać uszkodzona podczas procesu produkcyjnego


No nieeeee Myślałem, że kupuje samochód solidnej marki, a tu co chwila jakieś poważne problemy z bezpieczeństwem...

Jest gdzieś lista nr vin samochodów dotkniętych tym "zaszczytem"? Bo w komunikacie UOKiK nie widzę...


Na górę
Post: 28-02-2024, 07:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Na stronie suzuki.pl jest zakładka do sprawdzania czy dany egzemplarz podlega jakiejś akcji.
Niby aktualizują.


Na górę
Post: 28-02-2024, 08:57 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
W aplikacji Moje Suzuki też się takie informacje znajdują (w zakładce szczegoly)
Co do strony Suzuki, to różnie bywa, mojego VINu np. nie ma.


Na górę
Post: 28-02-2024, 09:12 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Mi w aplikacji pisze że mam skontaktować się z ASO, gdy próbuję się zarejestrować. Za to Swift sprowadzony, jest na polskiej stronie ciekawe. Ma 3 akcje serwisowe, trzasniesz drzwiami wywalą poduchy z kurtyną, zablokuje się klamka na koniec kontrolka wymień olej . Czyli strona ciągnie z globalnej bazy, ale polskie samochody mają w dupie.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-02-2024, 09:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
OK, większość może się zrelaksować ;)
Akcja dotyczy tylko Vitary/S-Crossa wyprodukowanych w 2023 roku.


Na górę
Post: 28-02-2024, 09:46 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Ja spokojny, jeździ nic nie wywaliło nie będę ruszał bo wystrzelą jeszcze . Niech się kolejny właściciel zastanawia czy powiedzieć żonie żeby delikatnie zamykała drzwi

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-02-2024, 10:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-08-2023, 14:42
Posty: 25
Suzuki: Vitara
Mam Vitarę z 2023, sprawdziłem na stronie Suzuki i dostałem taką wiadomość:

Nie znaleziono pojazdu dla podanego numeru nadwozia (VIN).

Ciekawe, czy to oznacza, że moje auto jest OK, czy jeszcze nie dodali mojego VIN.


Na górę
Post: 28-02-2024, 11:06 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Nie dodali do bazy, mają to niby dziś zrobić. Sprawdź w aplikacji czy możesz zarejestrować auto, jeśli nie to znaczy że gdzieś im uciekł twój vin. Dam znać jak się skończyło, u mnie

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-02-2024, 11:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
akir pisze:
Ja spokojny, jeździ nic nie wywaliło nie będę ruszał bo wystrzelą jeszcze . Niech się kolejny właściciel zastanawia czy powiedzieć żonie żeby delikatnie zamykała drzwi

Masz z produkcji 2023?


Na górę
Post: 28-02-2024, 12:04 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Nie, Swift jest 2018 produkcja Japonia sprzedaż poza Unią bo to allgrip.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-02-2024, 13:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
OK, bo dyskusja teraz dotyczy Vitary i S-Crossa (2023) ;)


Na górę
Post: 28-02-2024, 13:32 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Vitare też mam starszą, ale jej nie da się zweryfikować.

Edit jestem po rozmowie tylko 2023 mają akcje hamulców mała ilość pojazdów. Co do swifta po zweryfikowaniu przez serwis, okazuje się że przeszedł te akcje. Czyli strona nic nie warta najlepiej kontaktować się bezpośrednio z serwisem.
Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-02-2024, 20:28 
Offline

Rejestracja: 30-01-2024, 08:13
Posty: 10
Lokalizacja: Konin
Suzuki: Vitara 2WD 1,4 K14D
Ja mam 23 :? Wpisywałem na stronie Suzuki swój Vin ale nic nie wyskoczyło.


Na górę
Post: 28-02-2024, 21:00 
Offline

Rejestracja: 30-01-2024, 08:13
Posty: 10
Lokalizacja: Konin
Suzuki: Vitara 2WD 1,4 K14D
witolds pisze:
Mam Vitarę z 2023, sprawdziłem na stronie Suzuki i dostałem taką wiadomość:

Nie znaleziono pojazdu dla podanego numeru nadwozia (VIN).

Ciekawe, czy to oznacza, że moje auto jest OK, czy jeszcze nie dodali mojego VIN.



Mam podobnie. Myślałem, że to status ze jest ok :|


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]