Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 10:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 830 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 534 Następna
Autor Wiadomość
Post: 08-02-2016, 20:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
gronax pisze:
Kilka słów odnośnie lusterka mt4058 - takie jak ma VITARARAFALA:

Co do wad:
- długi czas startu androida- Fakt, że chwilę startuje ale da się przeżyć bo to ok. 20s, a niejedna fabryczna navi w innych markach też chwilę potrzebuje :)
- trochę jednak palcami się maże po lusterku i potrzeba od czasu do czasu przetrzeć, Fakt :)
- mogłoby automatycznie ustawiać jasność. Na dzień trzeba ręcznie ustawić jasność na max, natomiast na noc zmniejszyć. Rada- Spróbuj znaleźć optymalne ustawienie jasności dla dnia i nocy, albo w automapie ustawić przełączanie na tryb nocny. Dużo jeżdżę w nocy i przestało mi to przeszkadzać jak dobrałem sobie pod siebie ustawienia :)
- mógłby być GPS wmontowany w lusterko, a nie oddzielnie doklejany do szyby, Rada- Schowaj sobie nadajnik całkowicie w słupku lub przeciągając przewody od góry przez podsufitkę i słupek wyciągnij sobie tylko sam nadajnik w okolice naklejki rejestracyjnej na szybie- wtedy nie przeszkadza i nie szpeci bo jest w samym rogu, a też w razie potrzeby ma się do niego dostęp :)
- jakość nagrań z przedniej kamery nie jest jakaś powalająca lecz da się z tego coś zobaczyć. Tylnej kamery nie testowałem. Fakt, ale jak dla mnie przednia przy większości warunków pogodowych do rejestracji sytuacji na drodze i ewentualnych zdarzeń wystarczy, a i nawet numer rejestracyjny sprawcy utrwali( w nocy już z numerem będzie ciężej), a tylna szałowa nie jest ale jako kamera cofania się sprawdzi( Szwagier zamontował to też u siebie w wysłużonej Skodzie :lol:
- po zainstalowaniu ze sklepu Automapy, Sygica, map Google i innej klawiatury zaczynają się problemy z ilością dostępnej pamięci operacyjnej przy instalacji następnych programów. Fakt: pamięci nie ma za dużo i to jest minus ale Rada- wyrzuć to co zbędne, odinstaluj lub wyłącz aplikacje z których nie korzystasz a od razy zyskasz na pamięci. Ja wywaliłem apkę internet bo od tego ma fona, GPS- test i jakieś drobne pierdoły. Dodatkowo usługi google wyłączyłem, a w razie potrzeby np. aktualizacji systemu zawsze można włączyć je ponownie.
To zwolniło mi dosyć dużo pamięci. Wrzuciłem sklep google, automapę i open- fm. I nic nie zamula przy włączonej navi, kamerze, przełączaniu między nimi itp. :)


Nie testowałem jeszcze w nocy - zobaczymy czy nie będzie oślepiało przy doświetleniu z tyłu przez inny samochód. Nie powinno oślepiać bo ten właśnie niebieski filtr się dobrze sprawdza :)
Trzeba się przyzwyczaić do barwy powierzchni lusterka jest niebiesko-szara. Fakt- trzeba :)

Zalety:
AutoMapa i inne śmigają jak złoto. Fakt- śmigają elegancko i bardzo fajnie się spogląda na trasę jednocześnie mogąc zerknąć co tam z tyłu na drodze słychać :)
Generalnie lusterko warte swojej ceny - konkurencja może i lepsza lecz zaczyna się od 1500 zł, ja dałem za nie 480 zł.
Fakt bo w tej cenie to zrobili naprawdę dobre urządzenie i super alternatywę dla wielu innych drogich lub problematycznych rozwiązać navi w aucie :D


Ogólnie podsumowując, gronax jak dobrze zrozumiałem lusterko w ostatecznej ocenie przypadło Ci do gustu i okazało się dobrym zakupem. Jeśli tak to cieszę się więc, że Ci je poleciłem i że Ty i Suzi zadowoleni jesteście ;)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 08-02-2016, 21:33 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Ogólnie lusterko to udany zakup jestem zadowolony i dzieki za polecenie.
Zastanawiam się nad pomysłem umieszczenia odbiornika GPS za naklejką rejestracyjną, tylko czy naklejka nie będzie tłumika sygnału gps, wygląda na to, iż jest tam w niej umieszczona warstwa jakiejś folii aluminiowej... Pewnie to nie będzie miało znaczenia, ale to już drobiazg znajdę jakieś miejsce by nie szpeciło i nie rzucało się w oczy.

Pozdrowienia.

_________________
Vitara 1.6 4WD AT PREMIUM


Na górę
Post: 15-02-2016, 11:27 
Offline

Rejestracja: 08-02-2016, 09:48
Posty: 40
Witam,
Drodzy Koledzy i Koleżanki.
Czy ktoś może pomóc mi w kwestii wymiarów anteny w nowej Vitarze i sprawdzić jak się one mają do tych z załączonego zdjęcia?
Wysokość to 10 cm.
Dzięki z góry!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 15-02-2016, 15:51 
Offline

Rejestracja: 21-09-2015, 15:44
Posty: 82
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: SX4 S-Cross
U mnie jest tak jak na załączonym poniżej zdjęciu,
- szer.6 cm
- dł.10 cm
Jest to standardowy wymiar każdej płetwy.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 16-02-2016, 13:34 
Offline

Rejestracja: 08-02-2016, 09:48
Posty: 40
darenka pisze:
U mnie jest tak jak na załączonym poniżej zdjęciu,
- szer.6 cm
- dł.10 cm
Jest to standardowy wymiar każdej płetwy.


Ale podałaś wymiary płetwy czy podstawki od anteny?
Czy więc te wymiary, które ja podałem, będą pasować do Vitary?


Na górę
Post: 16-02-2016, 14:37 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Ja zamówiłem coś takiego http://www.aliexpress.com/item/Universa ... 22471.html, przyjdzie za około miesiąc i mam nadzieję że będzie pasowało.
Z tego co mierzyłem to w Vitarce rozmiar mocowania na dachu jest około 9 na 5,5.
Na szerokość i długość mocowania będzie pasowało co do wysokości dopiero się przekonam

_________________
Vitara 1.6 4WD AT PREMIUM


Ostatnio zmieniony 16-02-2016, 14:37 przez gronax, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 16-02-2016, 14:59 
Offline

Rejestracja: 21-09-2015, 15:44
Posty: 82
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: SX4 S-Cross
Torquemada pisze:
darenka pisze:
U mnie jest tak jak na załączonym poniżej zdjęciu,
- szer.6 cm
- dł.10 cm
Jest to standardowy wymiar każdej płetwy.


Ale podałaś wymiary płetwy czy podstawki od anteny?
Czy więc te wymiary, które ja podałem, będą pasować do Vitary?


Podałem wymiary otworu płetwy w części widocznej jak na załączonym obrazku.
Wszystkie płetwy będą pasowały,bo wymiary anteny fabrycznej są mniejsze niż otwór montażowy płetwy! ;/

PS.
Bat anteny musisz koniecznie zdemontować! :sciana:


Na górę
Post: 16-02-2016, 18:58 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
A sprawdzał ktoś jak z odbiorem radia? Zwłaszcza trochę słabszych stacji jak "trojka"?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 17-02-2016, 09:04 
Offline

Rejestracja: 08-02-2016, 09:48
Posty: 40
darenka pisze:

PS.
Bat anteny musisz koniecznie zdemontować! :sciana:



Dzięki za protip :uznanie: :))


Na górę
Post: 17-02-2016, 11:05 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
macioo pisze:
A sprawdzał ktoś jak z odbiorem radia? Zwłaszcza trochę słabszych stacji jak "trojka"?


Z odbiorem stacji radiowych, w tym "trójki" raczej nie mam problemów. Oczywiście wjazd pod zadaszony parking w takim Porcie Łódź (centrum handlowe) kończy się wygłuszeniem właściwie wszystkich stacji :sciana: .

Tak na marginesie, to próbowałem się dowiedzieć czegoś na temat obsługi naszych stacji jeżeli chodzi o DAB+, ale ani w ASO ani na oficjalnej stronie SMP niczego się nie dowiedziałem. Może ktoś z Was coś wie? (Tak wiem, trochę OT...)

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
Post: 17-02-2016, 11:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Vesper pisze:
Oczywiście wjazd pod zadaszony parking w takim Porcie Łódź (centrum handlowe) kończy się wygłuszeniem właściwie wszystkich stacji :sciana: .

Ja mam tak przy normalnej antenie fabrycznej. Wjazd na parking pod budynkiem wyłącza "Trójkę".


Na górę
Post: 17-02-2016, 12:04 
Offline

Rejestracja: 08-02-2016, 09:48
Posty: 40
Avalanche pisze:
Vesper pisze:
Oczywiście wjazd pod zadaszony parking w takim Porcie Łódź (centrum handlowe) kończy się wygłuszeniem właściwie wszystkich stacji :sciana: .

Ja mam tak przy normalnej antenie fabrycznej. Wjazd na parking pod budynkiem wyłącza "Trójkę".


W każdym innym aucie również.
Bez względu czy nowe czy stare.
Moja Mazda 6 z tego roku też tak ma...


Na górę
Post: 17-02-2016, 12:29 
Offline

Rejestracja: 06-07-2015, 14:45
Posty: 52
U mnie kamerka strasznie osłabiła odbiór radia- dobry odbiór jest tylko w mieście- poza przełączam na tunein albo spotify. Swoją drogą fajnie, że spotify współpracuje z kierownicą i wyświetlaczem.


Na górę
Post: 17-02-2016, 14:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
keicamm pisze:
U mnie kamerka strasznie osłabiła odbiór radia- dobry odbiór jest tylko w mieście- poza przełączam na tunein albo spotify. Swoją drogą fajnie, że spotify współpracuje z kierownicą i wyświetlaczem.


Jaka kamerka osłabiła Ci sygnał radiowy, bo nie jestem w temacie 8) ?

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 17-02-2016, 15:28 
Offline

Rejestracja: 04-02-2016, 07:36
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 2WD PRM
Mówisz o mirrorlink?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

_________________
Vitara 2WD PRM


Na górę
Post: 17-02-2016, 20:19 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Avalanche pisze:

Ja mam tak przy normalnej antenie fabrycznej. Wjazd na parking pod budynkiem wyłącza "Trójkę".

Zależy jeszcze które CH ale jedno jest niezmienne, wszędzie zasięg ma słynna stacja z Torunia! :]

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 19-02-2016, 08:19 
Offline

Rejestracja: 10-01-2016, 17:21
Posty: 178
Suzuki: Vitara IIS 1.4AT 4WD
Vesper pisze:
Tak na marginesie, to próbowałem się dowiedzieć czegoś na temat obsługi naszych stacji jeżeli chodzi o DAB+, ale ani w ASO ani na oficjalnej stronie SMP niczego się nie dowiedziałem. Może ktoś z Was coś wie? (Tak wiem, trochę OT...)


Pytałem w ASO i po sprawdzeniu powiedzieli mi, że stacja Boscha nie będzie odbierała radia cyfrowego (ponoć sprawdzali w centrali), ponoć tylko akcesoryjna stacja Kenwooda ma taką możliwość (i antenę w katalogu). Coś mi się jednak obiło o uszy, że stacja Boscha powinna odbierać radio cyfrowe.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip AT
Swift V 1.2 CVT


Na górę
Post: 19-02-2016, 11:13 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Pytałem w ASO i po sprawdzeniu powiedzieli mi, że stacja Boscha nie będzie odbierała radia cyfrowego (ponoć sprawdzali w centrali), ponoć tylko akcesoryjna stacja Kenwooda ma taką możliwość (i antenę w katalogu). Coś mi się jednak obiło o uszy, że stacja Boscha powinna odbierać radio cyfrowe.


W zachodnich recenzjach wszędzie wspominali mówili o obsłudze DAB (nie wiem czy DAB+). I komu teraz wierzyć?

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
Post: 24-02-2016, 08:39 
Offline

Rejestracja: 10-01-2016, 17:21
Posty: 178
Suzuki: Vitara IIS 1.4AT 4WD
To ja jeszcze opiszę swoje doświadczenia z poruszanym wielokrotnie na forum tematem podłokietnika.

Po 3 tygodniach od zakupu w trakcie przeglądu "0" zleciłem zamontowanie oryginalnego podłokietnika bo wydawało mi się, że jest to najbardziej brakujący element wyposażenia samochodu. Jak dla mnie (184cm) ten podłokietnik jest mało użyteczny. W poprzednim aucie byłem przyzwyczajony do opierania prawej ręki o podłokietnik, w Vitarze podłokietnik jest zbyt nisko. Dużo wygodniej jest mi opierać lewą rękę o półkę na drzwiach. Zdaje sobie sprawę, że mając automat prawa ręka może być non-stop na kierownicy, a lewa od czasu do czasu odpoczywa (choć też powinna być na kierownicy), jednak nie sądzę by w manualu podłokietnik na tej wysokości był optymalnym rozwiązaniem. W zasadzie największą zaletą podłokietnika jak dla mnie jest powiększony i zamykany schowek w kabinie. Bo schowków Vitara ma akurat bardzo mało.
Nie chcę odradzać ale proponuję zastanawiającym się nad montażem przetestowanie czy oby na pewno jest im ten podłokietnik potrzebny.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip AT
Swift V 1.2 CVT


Na górę
Post: 24-02-2016, 08:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Cenna uwaga.
Od razu pytanie: jaką wysokość ma podłokietnik po zamontowaniu (np. od konsoli środkowej)?
I czy akcesoryjne podłokietniki innych producentów nie będą wyższe? :niewiem:


Na górę
Post: 24-02-2016, 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Real photo czegoś z katalogu :)
Obrazek

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 24-02-2016, 13:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Estetycznie toto nie wygląda, ale na pewno przydatne.
Mam coś podobnego w bagażniku ;)


Na górę
Post: 24-02-2016, 13:19 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Mam to w samochodzie, jeszcze nie skorzystałem z funkcjonalności, lecz zamówiłem przy doposażaniu ,bo było jednym z tańszych akcesoriów. ;-)

_________________
Vitara 1.6 4WD AT PREMIUM


Na górę
Post: 24-02-2016, 17:00 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
DS pisze:
Real photo czegoś z katalogu :)
Obrazek

Ile za ten gadżet? :zakrecony:


Na górę
Post: 24-02-2016, 17:10 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
A coś ponad stówę, można sprawdzić to w konfiguratorze na stronie Suzuki. Warto od tego co jest tam powalczyć o rabat 5 do 10 procent.

_________________
Vitara 1.6 4WD AT PREMIUM


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 830 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 534 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]