Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 830 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 534 Następna
Autor Wiadomość
Post: 22-11-2015, 12:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Proponuję w tym temacie umieszczać informacje jak i zdjęcia pomysłowych dodatków, które zamontowaliście w swoje Suzi, a które ułatwiają codzienną jazdę i ją uprzyjemniają.
Mam na myśli dodatki i akcesoria wybrane z konfiguratora jak i te znalezione w sieci i różnych sklepach. Zakupione i sprawdzone lub te które dopiero zamierzacie zakupić.
Podłokietniki, dywaniki, akcesoria navi, boksy dachowe, orurowania itp, itd
Każdy pomysł może okazać się trafiony więc warto podzielić się z nim z innymi :]

[ Dodano: 22-11-2015, 13:02 ]
Na początek gadżet jakiego używam od tygodnia. Z uwagi na fakt niezaakceptowania przez mnie braku pl w karcie z navi do Vici, używam automapy z telefonu. Zamiast tradycyjnego na szybę wybrałem pomysłowe rozwiązanie, które przydaje się także poza samochodem. Trzyma telefon rewelacyjnie, pozwala na łatwe obracanie i błyskawiczne wpięcie lub wypięcie urządzenia jedną ręką. https://youtu.be/oMQ4PHVtbj8
Alternatywnie ostatnio widziałem też takie rozwiązanie:
http://m.youtube.com/watch?v=Pk6jeNZg4z0

Magnetti używam i potwierdzam, że się sprawdza. Druga propozycja wygląda równie dobrze i funkcjonalnie.

[ Dodano: 22-11-2015, 13:16 ]
W między czasie kiedy przeglądem prasę trafiłem na artykuł o lusterkach wstecznych z navi, wideorejestratorem i nie tylko. Szczególnie dobrze wypowiedziano się na temat Media Tech mt4058. Lusterko zakłada się na te zamontowane w aucie, wbudowana kamera z przodu, dołączana tylna( ta akurat mi byłaby zbędna, bo Suzi ma kamerkę cofania) andek na pokładzie, transmiter fm aby odtwarzać dźwięki na głośnikach w aucie , noi możliwość wygrania dowolnej nawigacji dzięki pamięci wewnętrznej i slocie na kartę. Poczytałem więc inne recenzjeii wygląda, że to naprawdę warta propozycja za rozsądne pieniądze. Jedyny minus dla mnie to fakt, że kabel z ładowarki zwisałby z lusterka do gniazda zapalniczki. Jutro jednak zadzwonię do serwisu i spytam czy poprowadziliby mi kabelek w podsufitce na stałe podłączony do zasilania auta tak abym mógł sobie go połączyć z gniazdem lusterka i całość uruchamiałaby się po przekręceniu kluczyka.
A Wy co myślicie o tym urządzeniu? http://www.media-tech.eu/produkty/rejes ... azu/MT4058

[ Dodano: 23-11-2015, 18:02 ]
Pytałem w serwisie Japan Motors Katowice o montaż przewodów zasilania pod stacyjkę na stałe z wyjściem w okolicach lusterka wstecznego( całość ukryta w podsufitce)
Cena 390 zł więc trochę dużo:/
To samo tylko, że w MadMobil-u w Gliwicach wycenili na ok. 200 zł i to przy krótkim bo ok. 1,5h czasie pracy. Nie lubię tego Dealera bo od niego brałem Suzi( a miałem przeboje z wydaniem), ale przy tak dobrej cenie szkoda by było nie skorzystać.
Całe lusterko na gotowo z montażem wyszło by mnie zatem 7 stówek, a jak zerkałem z ciekawości to wydaje się to dobre i wygodne miejsce na korzystanie z nawigacji. Zawsze gdy zerka się do tyłu podczas jazdy( a każdy robi to dosyć często) od razu ma się podgląd na mapę. Noi kamerka z przodu też się przyda, bo nieraz taki inteligent mi się gramoli przed auto, że nadaje się tylko aby to nagrać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2015, 12:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Okleiłem progi folią, w salonie chcą za nią miliony monet, na allegro wybór spory. Ja kupiłem tą http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5715974817 - wykonanie staranne, wycięta nazwa jest w kolorze lakieru więc idealnie pasuje do haftu na dywanikach. Szerokość ok, długość w sumie też chociaż lepiej by wyglądało trochę dłuższe. Za to naklejki na zderzak pod klapę od tego samego sprzedawcy nie polecam, zdecydowanie za krótka. Przy otwartym pasuje do szerokości plastikowego elementu na krawędzi ale po zamknięciu klapy przestaje pasować do czegokolwiek.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2015, 13:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
A jaka grubość folii?
Bo za ozdobną to ja dziękuję :))


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2015, 16:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Nie wiem, dla mnie ważne że siedzi na tej krawędzi o którą żona wiecznie zaczepia obcasem. Jak się porysuje wymienię na nową. Efekt dekoracyjny jest na dalszym planie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2015, 10:17 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Na ALiExpress znalazłem takie lusterko:

- zastępuje wewnętrzne lusterko wsteczne ( zamiennik trzeba wybrać odpowiedni dla Vitary uchwyt)
- fotochrom z czujnikiem oświetlenia,
- wbudowana kamera DVR z wyświetlaczem i czujnikami g-sensor itd...
- kamera wsteczna (do zamontowania jeśli ktoś nie jest właścicielem Vitary z zestawem multimedialnym, która ma to standardowo)

Wada: Nie ma GPS i nawigacji - jeśli ktoś potrzebuje.

Link:
http://www.aliexpress.com/item/HD1080P- ... 70443.html

Od razu piszę iż nie jestem właścicielem takiego lusterka i trudno mi powiedzieć co to jest warte, ale w/g mnie ciekawa alternatywa.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 06:48 
Offline

Rejestracja: 09-10-2015, 21:13
Posty: 35
Czego tam nie można kupić :mikolaj:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 10:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
gronax pisze:
Na ALiExpress znalazłem takie lusterko... ale w/g mnie ciekawa alternatywa.


Nie do końca ciekawa bo kosztuje ok 750zl po przeliczeniu plus koszty wysyłki. Z gwarancją też kiepsko skoro z poza PL. Funkcji ma dużo mniej niż wspomniany Media Tech. W zasadzie to coś w tym stylu czyli tylko lusterko z kamerą kosztuje do 300zl. Ja decyduje się na zakup tego mt4058. Montaż w stacji Boscha- całość wyjdzie mnie 700zl z urządzeniem. Nawigacje już w formie karty od Suzuki mam gdzieś bo nie mam nerwów do jej braków o których piszą, ceny i problemów z aktualizacją. Zamontowalem uchwyt na fona, dołoże nawi w lusterku i to będzie dla mnie idealne rozwiązanie. Automapa, GoogleMaps i wszystko na androidzie, w każdej chwili można wgrać aktualke bez proszenia się serwisu i płacenia kokosów.
A testowałem jak się ma spodglądanie na mapę w lusterko w trakcie jazdy. Jest mega wygodne bo odruchowe, każdy kierowca ma w sumie nawyk zerkania wstecz i tu od razu można spojrzeć na to gdzie jesteśmy, za ile skręcamy itp. Ilość sprzedanych sztuk potwierdza, że warto i wielu już używa :]


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 17:53 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
czy jak wyświetla się nawi, mamy pełen obraz wstecz?


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 19:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
wiesz co jeśli dobrze kojarzę to jak wrzucisz wsteczny to wtedy widok czy to z navi czy innej apki przełącza się na widok z tylnej kamery. Doprecyzuje tą odpowiedź ale jestem jej pewny na 90% a na kolejne 10% chwilkę potrzebuję. Osobiście będę to montował dopiero chyba w przyszłym tygodniu, ale zapytam znajomego.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 19:16 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
nie, chodzi o to, czy w czasie jazdy i gdy wyświetlana jest navi, lusterko wsteczne spełnia swoja podstawową funkcję :niewiem:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
choć jak teraz jeszcze raz czytam Twoje pytanie to chyba nie o to Ci chodziło. Pytasz czy kiedy mamy uruchomioną nawigację to kiedy spojrzymy w lusterko czy widać to co się dzieje za autem? Jeśli o to pytasz to tak widać bo raz, że lusterko jest szersze od normalnego dzięki czemu widać naprawdę sporo, łącznie z tylną kanapą nawet to druga rzecz, że obraz z wyświetlacza można sobie regulować pod kątem ostrości przez co może być półprzeźroczysty efekt.
Tak to np. wygląda jak na fotkach, które dołączam


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ostatnio zmieniony 28-11-2015, 19:52 przez VITARARAFAŁA, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 19:48 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
VITARARAFAŁA, :poklon:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 20:16 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Ja przede wszystkim szukałem tam na Aliexpres lusterka tgz. fotochromatyczne, czego w Vitarach nie ma nawet w najbogatszych wersjach, Mam w swoim obecnym samochodzie takie lusterko i jakoś nie przychodzi mi łatwo zrezygnować z tej wygody w przyszłym nowym samochodzie. Co do potrzeby używania nawigacji, to mam ją dość żako i mi wystarczy telefon z np. tym opisywanym uchwytem magnetycznym. Cena zestawu lusterka z Chin rzeczywiście jest dość wysoka i pewnie się na to nie zdecyduję. Może dobiorę sobie fotochroma od jakiegoś innego samochodu, ktory ma takie samo mocowanie lusterka i bedzie taniej.

_________________
Vitara 1.6 4WD AT PREMIUM


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 21:44 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
VITARARAFAŁA pisze:
choć jak teraz jeszcze raz czytam Twoje pytanie to chyba nie o to Ci chodziło. Pytasz czy kiedy mamy uruchomioną nawigację to kiedy spojrzymy w lusterko czy widać to co się dzieje za autem? Jeśli o to pytasz to tak widać bo raz, że lusterko jest szersze od normalnego dzięki czemu widać naprawdę sporo, łącznie z tylną kanapą nawet to druga rzecz, że obraz z wyświetlacza można sobie regulować pod kątem ostrości przez co może być półprzeźroczysty efekt.
Tak to np. wygląda jak na fotkach, które dołączam

A czy ma to cudo funkcję przyciemnionego lusterka żeby sobie przestawić w nocy jak ktoś będzie oślepiał z tyłu. Chodzi mi o to rozwiązanie które jest obecnie w każdym standardowym lusterku wstecznym po przełączeniu wajchy z tyłu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2015, 22:14 
Offline

Rejestracja: 27-10-2015, 09:59
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Joozwa pisze:
A czy ma to cudo funkcję przyciemnionego lusterka żeby sobie przestawić w nocy jak ktoś będzie oślepiał z tyłu. Chodzi mi o to rozwiązanie które jest obecnie w każdym standardowym lusterku wstecznym po przełączeniu wajchy z tyłu.

No właśnie, czy choć manualne przyciemnienie w tej nakladce działa?


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2015, 14:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
:pejcz: Nie ma dokładnie tej funkcji przełączenia ale pokryte jest delikatnym niebieskim filtrem( widać na zdjęciach ) przez co w dzień widok jest nieco ciemniejszy niż w tradycyjnych( ale jak najbardziej widoczny i spełniający swoją rolę) , a w nocy sprawdza się jak lusterko fotochromatyczne bo nie odbija tak świateł aut jadących z tyłu. :pejcz:


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2015, 18:02 
Offline

Rejestracja: 08-11-2015, 20:35
Posty: 55
Lokalizacja: Wawa
Poszukując zamieników dla drogich oryginalnych akcesorii natrafiłem na tę stronę.
http://www.chromowane.com.pl/vitara-iii-2014-,867.html
Może jaby tak grupowo coś zakupić to byłoby taniej...

_________________
Vitara 2WD MT xLED


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2015, 21:56 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
MAC pisze:
Poszukując zamieników dla drogich oryginalnych akcesorii natrafiłem na tę stronę.
http://www.chromowane.com.pl/vitara-iii-2014-,867.html
Może jaby tak grupowo coś zakupić to byłoby taniej...


Jak ktoś szuka listwy na zderzak to polecam http://allegro.pl/show_item.php?item=5795941079


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 08:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Ten użytkownik faktycznie ma kilka opcji do Suzi, również nakładki na progi więc także polecam


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 09:33 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 11:15
Posty: 14
A co powiecie o takim bajerze:
http://allegro.pl/led-logo-powitalne-do ... 38043.html
I tutaj na przykładzie VV:
https://www.youtube.com/watch?v=IYAJXYJXo40

Co prawda pisze w aukcji ze to do grand i swifta, ale z skoro tam pasuje to do nowej vitary pewnie też bedzie pasować.
Natomiast druga sprawa to montaż tego.

Czy ktoś kupił może nakładki progowe od tego użytkownika. Z tego co widziałem ma 3 rodzaje tych nakładek, różniące się ceną. Jak one się mają do tych sprzedawanych przez Suzuki (oczywiscie nie pytam o cenę), które są wizualnie lepsze, lepiej pasują itd.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 12:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Efekt po otwarci faktycznie dobrze wygląda. Tylko, że ja w wersji Premium nie mam żadnych lampek w drzwiach, ani progowych.
A mają je inne wersje Vici?


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 12:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
mayya pisze:
Jak ktoś szuka listwy na zderzak to polecam http://allegro.pl/show_item.php?item=5795941079

Nie wiem jak to w realu wygląda, ale na fotkach straszna lipa - widać taśmę montażową po założeniu :|


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 18:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Faktycznie na jednym ze zdjęć widać taśmę, ale wydaje mi się że na tej fotce i samochodzie zresztą ta listwa jest tylko położona aby zrobić zdjęcie podglądowe. Wygląda tak jakby nie była przyklejona i przez to widać taśmę( ale widać ją tak jakby dopiero trzeba było ją odkleić)


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 18:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Też pomyślałem, że ktoś tylko położył, ale:
- na wszystkich 4 fotkach?
- jeżeli komuś będzie odstawać, to powie, że na fotkach też tak było ;)

Chyba że ktoś ma zdjęcie już założonej.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Odstaje w wersji płaskiej, na grubość taśmy. Wersja zagięta jest zagięta właśnie o tą grubość dzięki czemu krawędź przylega.
VITARARAFAŁA pisze:
nie mam żadnych lampek w drzwiach, ani progowych.
A mają je inne wersje Vici?
Mam w progach po dwie diody na stronę (akcesoria – masakasy), zapalają się po otwarciu centralnego zamka razem z oświetleniem wewnętrznym. Jest ok, fajnie widać po czym idziesz (o to mi chodziło, często parkuję na ciemnym parkingu z kałużami) ale to imho już na granicy odpustu – taka choinka z logiem to już gruuuuba przesada, nawet w Wąchocku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 830 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 534 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]