Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 522 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26-08-2015, 15:13 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat aby zaproponować wpisywanie w nim wszelkiego typu obserwacji usterek, niedociągnięć wieku młodzieńczego dla Vitary 2015,

1. dniu dzisiejszym zgłosiłem nadmierny luz na zewnętrznej klamce kierowcy - polegający na luźnym przesuwaniu się w lewo i w prawo = w serwisie usłyszałem TMTM
2. drugim zjawiskiem które rozeznaję jest lekkie stukanie tylnego zawieszenia (jeszcze sprawdzam czy to nie ta piankowa wkładka z kompresorem i łatą w płynie
3. mam też mocno brzęczącą tylną tablice rejestracyjną mimo podklejenia podkładek z pianki(przy zamykaniu klapy) - ale to chyba wina złego przymocowania
4. dołożę też oczywistości opisywane przez kolegów czyli potrzebę mocniejszego trzaśnięcia drzwiami aby skutecznie się zamknęły, oraz klapy bagażnika którą w celu poprawnego zamknięcia też odpowiednio trzeba "spuścić"
5. mimo możliwości programowania zamka (otwieranie całości lub drzwi kierowcy) nie znalazłem opcji automatycznego zamykania podczas jazdy / otwierania po zaparkowaniu wyłączeniu zapłonu,
6. dodatkowo nie widzę zbytnio różnicy w działaniu systemu start stop w zależności od ustawiania (komfort/ eco itd.)
7.podczas wczorajszych opadów deszczu i jazdy od świateł do świateł zauważyłem że przy każdym hamowaniu woda z całego dachu spływa prosto na przednią szybę

ciekaw jestem waszych obserwacji

Vitara premium 2WD


Na górę
Post: 26-08-2015, 17:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Cytuj:
...
6. dodatkowo nie widzę zbytnio różnicy w działaniu systemu start stop w zależności od ustawiania (komfort/ eco itd.)
...

... a jestes pewien ze powinna byc jakas roznica?

Ustawienia "komfort"/ "eco" dotycza moim zdaniem ukladu kontroli cisnienia w ogumieniu (TPMS), i sluza do obnizenia lub podwyzszenia progu zalaczania ostrzezenia o zbyt niskim cisnieniu,
wiec nie maja na dzialanie systemu "start/ stop" raczej zadnego wplywu...


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2015, 18:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Też się zdziwiłem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2015, 19:35 
Offline

Rejestracja: 06-07-2015, 14:45
Posty: 52
To ja dodam od siebie.
1. Opisywane wcześniej buczenie między 75 a 80.
2. Dość czesto nie chce się domknąć lewa przednia szyba, czasem trzeba próbować kilka razy zanim się zamknie.
3. Szybka od zegarów jest chyba lekko luźna, bo stuka na nierownościach.
Radio lubi się zawiesić, choć rzadko.


Na górę
Post: 26-08-2015, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-01-2015, 20:19
Posty: 228
Lokalizacja: śląsk
Cob pisze:
podczas wczorajszych opadów deszczu i jazdy od świateł do świateł zauważyłem że przy każdym hamowaniu woda z całego dachu spływa prosto na przednią szybę


a ze tak zapytam - to gdzie ona ma spływać??? Pojedziesz szybciej to spłynie z tyłu. Jedziesz powoli przy hamowaniu lecie na przednią szybe - chyba jak w każdym aucie:-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
SX4ever pisze:
Cytuj:
...
6. dodatkowo nie widzę zbytnio różnicy w działaniu systemu start stop w zależności od ustawiania (komfort/ eco itd.)
...

... a jestes pewien ze powinna byc jakas roznica?

Ustawienia "komfort"/ "eco" dotycza moim zdaniem ukladu kontroli cisnienia w ogumieniu (TPMS), i sluza do obnizenia lub podwyzszenia progu zalaczania ostrzezenia o zbyt niskim cisnieniu,
wiec nie maja na dzialanie systemu "start/ stop" raczej zadnego wplywu...


Różnica powinna być bo właśnie wybieranie w komputerze tych trybów dotyczy systemu start/stop. Chodzi o częstotliwość załączania się czyli interwały pomiędzy włącz- wyłącz. Ma na to wpływ wydajność klimatyzacji itp. Jeśli teoretycznie chcemy, aby klima szalała bez oporów to system powinien być mniej czuły- ażeby tak było trzeba wybrać odpowiedni tryb.
Jakoś tak to było jak o tym czytałem:p
Ja jednak i tak z start/stopa nie korzystam bo nie spodziewam się oszczędności na paliwie, które zrekompensuję mi zakup rozrusznika i nowego aku po dwóch latach.

A co do usterek typu TMTM to wymienię:
1. Głośna praca lewarka zmiany biegów- każdy wchodzi w wyczuwalnym oporem i odgłosem przeskakiwania na swoje miejsce. Mnie to osobiście drażni, ale nic nie poradzę
2. Klapa, która przy zamykaniu trzaska nieraz tak mocno, że tablica rej. chce wyskoczyć z mocowania śrub.
3. Brak polskiego języka z menu komputera, radia i w mapach do nawigacji- a przepraszam czy jesteśmy w Polsce czy Azerbejdżanie?
4. Przekłamania komputera w dystansie na zatankowanym paliwie. Pokazuje bardzo różnie- szczególnie gdy jest już mniej w baku. Zdarza się, że wyświetli mi 150km po czym po kilkunastu km zapala się rezerwa i nie widać już nic
5. Brak automatycznej blokady zamków po danym czasie, gdy zapomnimy zamknąć z pilota. Mają to nawet niektóre samochody za 30-40tys. Więc mogłoby być i w Vici.
Teoretycznie są to rzeczy to zaprogramowania lub podpięcia zwykłego sterownika, ale serwisy boją się czegokolwiek związanego z nową Vitarą i na wszystko odpowiadają "nie"
6. Brak regulacji oparcia w tylnej kanapie choć w instrukcji jest informacja o takiej regulacji.
7. Jestem niewysoki więc fotel mam ustawiony w sumie max w górę. Okazuję się, że regulacja kierownicy takiego ustawienia nie przewidziała. Nie widzę bowiem m in. sygnalizatorów kierunkowskazów na zegarach bo kierownicę mam na ich wysokości.

Na razie tyle mi się nasuwa na myśl- jak przypomnę sobie koleje to napiszę
Al ogólnie podsumowując to Suzi jest ok. i wolę ją niż kolejną Yeti, Captura, Mokkę, Dustera, ASX.
Japończyk z krwi i kości- czyli z jednej strony cieszy a z drugiej te właśnie detale typu TMTM :]


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 11:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
VITARARAFAŁA pisze:
1. Głośna praca lewarka zmiany biegów- każdy wchodzi w wyczuwalnym oporem i odgłosem przeskakiwania na swoje miejsce. Mnie to osobiście drażni, ale nic nie poradzę
2. Klapa, która przy zamykaniu trzaska nieraz tak mocno, że tablica rej. chce wyskoczyć z mocowania śrub.
3. Brak polskiego języka z menu komputera, radia i w mapach do nawigacji- a przepraszam czy jesteśmy w Polsce czy Azerbejdżanie?
4. Przekłamania komputera w dystansie na zatankowanym paliwie. Pokazuje bardzo różnie- szczególnie gdy jest już mniej w baku. Zdarza się, że wyświetli mi 150km po czym po kilkunastu km zapala się rezerwa i nie widać już nic
5. Brak automatycznej blokady zamków po danym czasie, gdy zapomnimy zamknąć z pilota. Mają to nawet niektóre samochody za 30-40tys. Więc mogłoby być i w Vici.
6. Brak regulacji oparcia w tylnej kanapie choć w instrukcji jest informacja o takiej regulacji.


1. W każdym Suzuki to zaobserwowałem. I dla mnie to plus.
2. Na pewno wystarczy wyregulować.
3. Zgoda. Nawet jest ruski, a tam sprzedają pewnie tyle co u nas.
4. Jak chyba w każdym samochodzie (podobnie ma np. Nissan, Hyundai, Fiat).
5. U mnie jest, ale tylko jeżeli po odblokowaniu nie otworzę żadnych drzwi przez 30 s. Takie jak piszesz byłoby wygodne. Ludzie by pewnie cały czas "zapominali" zamknąć, szczególnie w wersji z systemem bezkluczykowym.
6. Nie wiedziałem, że to w Vitarze występuje :o
Może - jak to bywa z instrukcjami - tylko na wybranych rynkach. :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 12:03 
Offline

Rejestracja: 20-08-2015, 20:24
Posty: 78
Panie i Panowie, nie straszcie. Zamówiłem to cudo :]
W najgorszym razie zadatek w plecy i przeproszę Fiata Cromę za chęć zdrady :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 12:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Masz pewnie ze 3-4 miesiące, to szybki kurs języka obcego i nawigację obczaisz bez problemu :D


Na górę
Post: 27-08-2015, 15:08 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
uciu pisze:
Cob pisze:
podczas wczorajszych opadów deszczu i jazdy od świateł do świateł zauważyłem że przy każdym hamowaniu woda z całego dachu spływa prosto na przednią szybę


a ze tak zapytam - to gdzie ona ma spływać??? Pojedziesz szybciej to spłynie z tyłu. Jedziesz powoli przy hamowaniu lecie na przednią szybe - chyba jak w każdym aucie:-)


no cóż .... jeszcze nie miałem takiej bryki... a kilka upaliłem

poza tym to co jest ważne i o czym wszyscy piszący w temacie powinni pamiętać - temat jest po to żeby się dzielić informacjami co jest nie tak bo być może część z tych obserwacji będzie się powielała u innych, a części z nich się nie widzi
i najlepiej gdyby wypowiadali się Ci którzy mają Vicię 2015+ :idea:
nie jest to temat mający na celu dyskredytację Vici, jak ktoś ma ochotę może założyć temat o zaletach posiadania ww. ja chętnie tam opiszę wiele obserwacji, (a paroma autami już zrobiłem od nowości ponad 100tys km...) i teraz wybrałem vitarę :]


Na górę
Post: 27-08-2015, 17:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Cob pisze:
uciu pisze:
Cob pisze:
podczas wczorajszych opadów deszczu i jazdy od świateł do świateł zauważyłem że przy każdym hamowaniu woda z całego dachu spływa prosto na przednią szybę


a ze tak zapytam - to gdzie ona ma spływać??? Pojedziesz szybciej to spłynie z tyłu. Jedziesz powoli przy hamowaniu lecie na przednią szybe - chyba jak w każdym aucie:-)


no cóż .... jeszcze nie miałem takiej bryki... a kilka upaliłem

poza tym to co jest ważne i o czym wszyscy piszący w temacie powinni pamiętać - temat jest po to żeby się dzielić informacjami co jest nie tak bo być może część z tych obserwacji będzie się powielała u innych, a części z nich się nie widzi
i najlepiej gdyby wypowiadali się Ci którzy mają Vicię 2015+ :idea:
nie jest to temat mający na celu dyskredytację Vici, jak ktoś ma ochotę może założyć temat o zaletach posiadania ww. ja chętnie tam opiszę wiele obserwacji, (a paroma autami już zrobiłem od nowości ponad 100tys km...) i teraz wybrałem vitarę :]


Ja też podobnie grupę VW mam już za sobą i od dwóch lat tylko Japończyki. Wcześniej była Mazda i mój mechanik mnie praktycznie przez 2 lata nie widział, bo nie było co przy aucie robić:)
Teraz wybór padł na Vicię i poza kilkoma detalami typu TMTM lub TTTM od dwóch miesięcy jestem jej szczęśliwym posiadaczem. Na dzień dzisiejszy po tym jak ujawniły się te drobne "ale" i tak znowu zakupiłbym Suzi. Jeszcze gdyby Suzuki Motor Poland lepiej traktowało Klientów to już całkiem bym był szczęśliwy.

P.S. W konfiguratorze pojawiło się orurowanie na przód i tył. Ładnie to wygląda tylko łącznie ok. 5tys 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 19:11 
Offline

Rejestracja: 06-05-2015, 17:25
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
Po przejechaniu prawie 9 tysięcy nadal twierdzę, że to był dobry wybór. Jeżeli chodzi o narzekanie:
1. Sporadycznie słychać szum przy przedniej lewej szybie - okno nie domyka się do samego końca (aczkolwiek nie widać tego...)
2. Mocowanie tylnej tablicy rejestracyjnej


W moim egemplarzu nie występują stuki w zawieszeniu ani podejrzane dźwięki przy wspomnianych prędkościach (75-89 i powyżej 160).


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 22:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2015, 20:46
Posty: 10
Lokalizacja: POLSKA centralna
Jestem zadowolony, woda fajnie spływa na przednią szybę :] kupiłem wersję Vici z działającymi wycieraczkami. Fizyki nie oszukasz. Do swojej wersji dodatkowo dokupiłem ochronę lakieru i bez woskowania woda spływa jak po wosku. Zobaczymy na ile to wystarczy. Rozbite owady też lekko schodzą z lakieru. Może to kwestia nowego lakieru a może preparatu.

Praca lewarka , dla mnie i mojej żony to plus.
Tablica rejestracyjna tylna, hm .... mogli by się postarać. Zrobiłem taki patent z blachy przykręcany do klapy a do tej blachy przynitowałem tablicę, nic nie brzęczy.
Stuki w zawieszeniu - brak.
Szyby zamykają się poprawnie i nic nie szumi.
Drzwi od strony pasażera potrzebowały czasu aby ułożyć uszczelkę, teraz zamykają się normalnie.
Plastiki we wnętrzu nie trzeszczą, zobaczymy zimą.
Pasy zapinają się lekko bez zacięć.
Stacja multimedialna czasem się zawiesza przy wstecznym, nie widać kresek. Podobno jest już aktualizacja softu. Muszę to sprawdzić.
Spalanie przy jeździe z odpowiedziami komputera na poziomie 6,3l trasa/miasto, wynik wyliczony z dystrybutora, komputer pokazuje 5,9l.
Przy jeździe dynamiczniejszej wynik z dystrybutora 7,2 :] ale bez przeciągania obrotów.
Pole widzenia lusterek - super
Wielki minus za brak dojazdówki.


Na górę
Post: 28-08-2015, 14:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Cob pisze:
uciu pisze:
Cob pisze:
podczas wczorajszych opadów deszczu i jazdy od świateł do świateł zauważyłem że przy każdym hamowaniu woda z całego dachu spływa prosto na przednią szybę


a ze tak zapytam - to gdzie ona ma spływać??? Pojedziesz szybciej to spłynie z tyłu. Jedziesz powoli przy hamowaniu lecie na przednią szybe - chyba jak w każdym aucie:-)


no cóż .... jeszcze nie miałem takiej bryki... a kilka upaliłem

A czy któraś z nich miała relingi w takiej formie? Znaczy nie rurka na słupkach tylko "wał przeciwpowodziowy"? Normalnie część wody spływa na boki, tutaj zalega pomiędzy relingami. To samo (prawie, dach ma duży spadek do tyłu więc mniej trafia na przód) robią podłużne przetłoczenia na dachu Audi A2 na przykład.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2015, 15:42 
Offline

Rejestracja: 05-05-2015, 09:23
Posty: 48
Lokalizacja: WLKP
"Klienci Suzuki jeżdżący najnowszymi modelem tej marki proszeni będą do serwisu. W Vitarze wykryto bowiem ewentualną usterkę systemu bezpieczeństwa – RBS."

News na samar.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-08-2015, 09:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Rysiek36 pisze:
Do swojej wersji dodatkowo dokupiłem ochronę lakieru

Jaką ochronę i za ile? :)


Na górę
Post: 31-08-2015, 10:15 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
piomic pisze:
.............A czy któraś z nich miała relingi w takiej formie? Znaczy nie rurka na słupkach tylko "wał przeciwpowodziowy"? Normalnie część wody spływa na boki, tutaj zalega pomiędzy relingami. To samo (prawie, dach ma duży spadek do tyłu więc mniej trafia na przód) robią podłużne przetłoczenia na dachu Audi A2 na przykład.


obadałem temat i dokładnie tak powiedziane wyżej - żadna poprzednia bryka nie miała relingów + przyczyniło się do tego "spływania" wypastowanie dachu które wykonałem w przeddzień,


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-09-2015, 14:47 
Offline

Rejestracja: 05-09-2015, 14:37
Posty: 3
Witam
Jestem "szczęśliwym " posiadaczem wersji all grip.
Po 1600 km rezonans w tylnym lewym słupku- wizyta w serwisie, po kilku godzinach udało się naprawić jakąś sprężynkę .
Teraz 2000 przebiegu i pojawia się dziwny odgłos jakby tarcia po zmianie biegu na wyższy potem ustaje. Nie bardzo wiem co to.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-09-2015, 15:50 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
dobrze że piszesz bo dokładnie przy 2300km przebiegu właśnie pojawił się w mojej suzi rezonans w lewym słupku na wysokości regulacji pasa (tak brzmi metalicznie -sprężynkowo)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2015, 18:02 
Offline

Rejestracja: 23-06-2015, 14:26
Posty: 19
Auto od kwietnia, przebieg 14k. Pierwszy mankament nie otwierają się drzwi z tyłu od strony pasażera od środka. Pewnie jakaś linka się urwała albo złamany plastik. W każdym razie z od strony kierowcy działają.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-09-2015, 18:56 
Offline

Rejestracja: 05-05-2015, 09:23
Posty: 48
Lokalizacja: WLKP
4d45 pisze:
Auto od kwietnia, przebieg 14k. Pierwszy mankament nie otwierają się drzwi z tyłu od strony pasażera od środka. Pewnie jakaś linka się urwała albo złamany plastik. W każdym razie z od strony kierowcy działają.


a może tylko ktoś niechcąco przestawił blokadę dziecięcą i dlatego drzwi nie otwierają się od środka...?


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-09-2015, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
esiak pisze:
a może tylko ktoś niechcąco przestawił blokadę dziecięcą i dlatego drzwi nie otwierają się od środka...?

Taka "usterka" pojawia sie we wszystkich modelach Suzuki, najprawdopodobniej i w tym przypadku :]
...ale na szczescie daje sie szybko usunac i to bez koniecznosci wizyty w ASO.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-09-2015, 11:21 
Offline

Rejestracja: 23-06-2015, 14:26
Posty: 19
blokade dziecieca przestawilem kilka razy w jedna i druga strone, nie pomoglo.
Lewe drzwi otwieraja sie normalnie, prawych nie da sie otworzyc od srodka


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-09-2015, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
4d45 pisze:
blokade dziecieca przestawilem kilka razy w jedna i druga strone, nie pomoglo.
Lewe drzwi otwieraja sie normalnie, prawych nie da sie otworzyc od srodka


Czym prędzej do ASO- w końcu masz gwarancję 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-09-2015, 08:22 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
VITARARAFAŁA pisze:
4d45 pisze:
blokade dziecieca przestawilem kilka razy w jedna i druga strone, nie pomoglo.
Lewe drzwi otwieraja sie normalnie, prawych nie da sie otworzyc od srodka


Czym prędzej do ASO- w końcu masz gwarancję 8)


hehe albo właśnie niekoniecznie bo kupa małych tematów wychodzi dopiero później i salony uczą się na pierwszych klientach, jeśli temat mało denerwujący to lepiej poczekać aż się nauczą w salonie czegoś więcej niż TTTM ... miałem długo Qashqaia I generacji i byłem tym na którym się uczyli hehe


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 522 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]