Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 172 73 74 75 76100 Następna
Autor Wiadomość
Post: 22-03-2019, 12:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
A ktoś wie dlaczego się połączył pierwszy raz (opis z wczoraj), a potem zniknęło wszystko, kilka razy próbował ponownie, ale nic?


Na górę
Post: 22-03-2019, 12:27 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Nie można wyłączyć radia z podłączonym telefonem. Przerabialem to kilka razy i efekt że cholerstwo nie polaczy się jeśli nie wyłącze samochodu na 5minit

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-03-2019, 12:43 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Avalanche pisze:
A ktoś wie dlaczego się połączył pierwszy raz (opis z wczoraj), a potem zniknęło wszystko, kilka razy próbował ponownie, ale nic?


Weź kabel, który Ci działał, wyczyść dane aplikacji (różnie się to nazwy w różnych wersjach androida i nie chodzi o cache). Po usunięciu tych danych aplikacja jest jak tyle co zainstalowana i trzeba od nowa wykonać proces parowania i wykonaj parowanie tak, jak napisane jest na stronie google. Jeżeli masz w stacji firmware z obsługą AA to musi zadziałać.

To co napisał @akir też kilka razy miałem, stacja przestaje reagować na podłączanie telefonu (ale od dłuższego czasu już tego problemu nie widziałem). Czasem też AA włączał się na ekranie telefonu po podłączeniu kabla ale na ekranie stacji nic się nie działo. Trzeba było dać stacji się wyłączyć (czyli wyłączyć zapłon na kilka minut, tak, żeby po włączeniu zapłonu pokazał sie splashscreen z logo Suzuki) i po ponownym włączeniu znów działało.


Na górę
Post: 22-03-2019, 12:53 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Ja staram się odłączyć za każdym razem najpierw telefon.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-03-2019, 13:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
OK, ale w prawym dolnym oknie stacji macie podłączony smartfon (wykryty)?


Na górę
Post: 22-03-2019, 13:58 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Jeżeli wszystko działa to tak, wyświetla się ikona AA. Po kliknięciu otwiera się ekran główny AA.


Na górę
Post: 22-03-2019, 17:50 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
Potwierdzam problemy z kablem, a w zasadzie wtyczkami. Jeśli są zbyt luźne w gnieździe dane "nie chodzą", i stacja głupieje.
Reset huaweia pomaga. Na pewno p8 i p9 mają problemy z pamięcią i warto je od czasu do czasu restartować.
Ja nauczyłem się łączyć kablem przed uruchomieniem silnika.
Parę razy jadąc z żoną przełączaliśmy telefony w trakcie jazdy i zwykle aa miało kłopoty. Wniosek: podłącz na starcie


Na górę
Post: 22-03-2019, 17:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Potwierdzam to, co pisali inni - wypróbowałem 3 kable.
Na pierwszym nic, na drugim na chwilę się pojawiło AA na stacji i zniknęło. Na ostatnim się normalnie uruchomiło "bez cudowania" :D

Dzięki za wszystkie pomysły!

To teraz LEVEL 2 ;)
1. Po uruchomieniu AA w telefonie nie można używać ikon na dole ekranu, tam gdzie są te symbole WC (kółko i trójkąt). Czy to normalne, że apka przejmuje w ten sposób kontrolę nad telefonem?
2. Jest jakiś powrót do głównego menu czy poprzedniego ekranu gdy nie ma strzałki?
3. Gdy AA jest włączone w stacji multimedialnej na telefonie nie reaguje ikona AA - tzn. nie można wejść do żadnych ustawień. Tak ma być?
4. To co jest dostępne w AA na stacji zależy od tego co pobraliśmy na telefon. Czy mamy wpływ na to co się wyświetla? Np. po kiego grzyba mi Książki Play... - nie można tego wyrzucić?
5. Czy można otrzymywać wiadomości z komunikatorów (Messenger, Whatsapp) na ekranie AA?


Na górę
Post: 22-03-2019, 19:06 
Offline

Rejestracja: 06-01-2019, 11:40
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II
Cytuj:
Potwierdzam problemy z kablem, a w zasadzie wtyczkami. Jeśli są zbyt luźne w gnieździe dane "nie chodzą",


U mnie na luźną wtyczkę pomogło wyskrobanie z gniazda telefonu parochów, po tej operacji kabel przestał latać, a Android Auto zaczął działać także na kablu który wcześniej zakwalifikowany został jako zły.

_________________
Vitara 1.6VVT AllGrip Premium


Na górę
Post: 22-03-2019, 20:48 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
@avalanche

1. Aa pokazuje swoje wc. To normalne.
2. U mnie pokazuje sie tapeta aa. Ale można przeciągnąć w górę i masz normalne ekrany
3. Chyba tak. Ustawienia aa zmieniasz off line
4. Aby na stacji wyswietlaly się apki musisz je pobrac ze sklepu z poziomu aa ale nie będąc podłączonym do stacji. Możesz miec Waze, Deezer, Spotify..... Generalnie trochę pierdół
5. Chyba tak? Aczkolwiek nie próbowałem. Udalo mi się za to wysyłać sms ludzkim głosem.....


Na górę
Post: 23-03-2019, 22:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dzięki :)

Ogólnie, to jednak słabo. Spotify nie używam.

A w czym jest lepsze Waze od Google Maps?


Na górę
Post: 24-03-2019, 12:12 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Ja tutaj widzę małe niezrozumienie czym AA jest i do czego służy. Używane na ekranie telefonu jest aplikacją pełnoekranową i normalne jest, że przyciski nawigacyjne na głównym ekranie znikają. Można je wyświetlić gestem przesuwając palec z góry do dołu - wtedy przycisk wstecz będzie działał w ramach aplikacji, tzn będzie pozwalał wrócić do ekranu głównego AA a na samym ekranie głównym nic nie będzie robił. Przycisk normalnie wywołujący menu (kółko) będzie zamykał aplikację. Można też użyć menadżera zadań żeby ewentualnie przełączyć się na inną uruchomioną aplikację. Ogólnie pomyślane jest to jako dashboard, który podczas jazdy nie ma być wyłączany - bo przecież jedziesz - a pozwalać ma na wygodniejszą obsługę rzeczy, które podczas prowadzenia są potrzebne - nawigacja, telefon, muzyka.

Co do zmiany ustawień AA kiedy podłączone jest do stacji - tak działa ta technologia. Telefon tak jakby rysuję aplikację na ekranie stacji zamiast na ekranie Twojego telefonu (więc nie jest to zwykły mirroring) - przy okazji rysuje inną wersję niż narysowałby na telefonie - więc nie jest możliwe, wyświetlenie AA na telefonie, kiedy wyświetla je stacja. Jeżeli chcesz skonfigurować AA, musisz odłączyć telefon od stacji i zrobić to na telefonie. Ogólnie całe założenie jest takie, że telefon podłączasz do stacji i go nie dotykasz.

Co do aplikacji. AA pozwala uruchomić tylko certyfikowane przez google aplikacje - dlatego podczas pierwszego uruchomienia, np wybierając funkcję muzyki, AA wyświetli listę zainstalowanych w telefonie, certyfikowanych przez google aplikacji. Ta aplikacja staje się i później zawsze włączając funkcję muzyki AA uruchomi właśnie tę aplikację - w tym momencie pojawi się też obok ikony strzałka - kolejne kliknięcie w tę ikonę wyświetli znów listę aplikacji i pozwoli włączyć inną - więc nie widzę problemu, że masz na tej liście aplikacje, których nie używasz - przecież tej listy nie widzisz na co dzień - chyba że ciągle przłączasz aplikacje. Przecież nie narzekasz, że Ksiązki Google wyświetlają się na liście aplikacji w Twoim telefonie. Z resztą jeżeli ich nie używasz, możesz je wyłączyć w telefonie i przestaną się też wyświetlać w AA. Spotify nie musisz używać, jest dużo certyfikowanych odtwarzaczy muzyki czy to ze streamingu czy to z plików (chyba AIMP dodał ostatnio wsparcie dla AA) czy to radia online (TuneIn).

Google Maps i Waze należą do googla i uzywają tych samych map - mają inny interfejs i mogą inaczej prowadzić (Waze był projektowany jako aplikacja pozwalająca omijać korki). Waze ma też zaimplementowane elementy gamifikacji, czyli daje punkty za aktywne używanie aplikacji i zgłaszanie zagrożeń.

@akir
Spróbuj na najnowszej wersji AA czy odłączanie telefonu na działającej stacji uniemożliwia włączenie AA po ponownym podłączeniu. Tak jak mówiłem, dawno nie miałem tego problemu i wczoraj próbowałem i u mnie już nie występuje. Odłączam, podłączam, nieważne jak, AA ładnie sie uruchamia.


Na górę
Post: 24-03-2019, 12:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Nie ma więcej pytań :)
Przyznam, że nie interesowałem się wcześniej funkcjami AA i założyłem, że to lepsze rozwiązanie niż MirrorLink, a jednak chyba nie do końca :D


Na górę
Post: 24-03-2019, 12:44 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Z tym, że nie jest lepsze od MirrorLink się nie zgodzę. Różnica między nimi jest taka, że AA rzeczywiście działa. Oczywiście było by lepiej, gdyby google nie wykorzystywało swojej pozycji i dopuściło do sklepu innych producentów programów nawigacyjnych - no ale co zrobić, taki biznes - do używania nikt nie zmusza. A jeżeli ktoś jeździ tylko z mapami googla to na dłuższej trasie moim zdaniem mapa na stacji jest wygodniejsza niż mapa na telefonie i tyle :)


Na górę
Post: 24-03-2019, 13:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
No tak.
Gdyby faktycznie można było używać wszystkiego na ekranie stacji zamiast na telefonie, to byłoby wygodne. Nawet jeśli niektóre rzeczy tylko na postoju (np. YouTube, inne odtwarzacze video, czaty czy gry oczywiście).


Na górę
Post: 24-03-2019, 14:22 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Avalanche pisze:
No tak.
Gdyby faktycznie można było używać wszystkiego na ekranie stacji zamiast na telefonie, to byłoby wygodne. Nawet jeśli niektóre rzeczy tylko na postoju (np. YouTube, inne odtwarzacze video, czaty czy gry oczywiście).
Można tylko trzeba mieć wersję hackowana AA oraz posiadać root na telefonie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 24-03-2019, 20:22 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Na YT można znaleźć poradnik, jak zainstalować aplikację, która umożliwia korzystanie z ekranu w aucie dokładnie tak samo, jak w telefonie (100% zgodności). Są ten same aplikacje, jest ten sam ekran (tylko w nieco innej konfiguracji spowodowanej różnymi rozmiarami ekranu i położeniem poziomym/pionowym). Ale trzeba zrootować telefon.
https://www.youtube.com/watch?v=vNlIbFH ... e=youtu.be
Swoją drogą - usłyszałem od kogoś w SMP, że Hindusi rozkminili stację multimedialną i że można w niej zainstalować zwykłego Androida - nie ma wtedy problemu, bo można sobie dowolną apkę ze sklepu Play zainstalować (byle w pamięci się zmieściła). Ktoś coś słyszał na ten temat?


Na górę
Post: 24-03-2019, 21:31 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
Stacja działa na open source, więc możliwe ze ktoś zaportował androida. Od kilku lat można zamówić w Chinach stacje na androidzie do dowolnego auta. Chyba Mitsubishi asx mozna zamówić z native albo androidem.


Na górę
Post: 25-03-2019, 11:36 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Są takie na aliexpress. Ale taniej wgrać nowy soft, niż wydać ponad 1000 na nowe radio :-)


Na górę
Post: 25-03-2019, 12:18 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
Pewnie że tak. Ciekaw jestem czy po wgraniu androida da się wrócić na naitive system? W sumie i tu i tu jądro jest na linuxie


Na górę
Post: 28-03-2019, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-08-2017, 06:09
Posty: 151
Lokalizacja: Gliwice
Suzuki: Vitara '17
Dziś Android Auto wypluł mi komunikat, że konieczna jest aktualizacja (z guzikiem akceptuj) po naciśnięciu, wywala, że "niedostępny w Twoim kraju"
Trza zainstalować na nowo nowszą wersję, czy jest jakaś opcja aktualizacji?
Podlinkujecie najnowszą wersję


Na górę
Post: 28-03-2019, 15:53 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 310
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
soplowatosc pisze:
Pewnie że tak. Ciekaw jestem czy po wgraniu androida da się wrócić na naitive system? W sumie i tu i tu jądro jest na linuxie


gdzie masz alternatywny firmware?


Na górę
Post: 28-03-2019, 17:07 
Offline

Rejestracja: 12-08-2017, 07:55
Posty: 32
Suzuki: Vitara II
oko50 pisze:
Dziś Android Auto wypluł mi komunikat, że konieczna jest aktualizacja (z guzikiem akceptuj) po naciśnięciu, wywala, że "niedostępny w Twoim kraju"
Trza zainstalować na nowo nowszą wersję, czy jest jakaś opcja aktualizacji?
Podlinkujecie najnowszą wersję


Np. tutaj: https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 9-release/

_________________
Vitara II 1.6 2WD 5MT Premium


Na górę
Post: 28-03-2019, 18:47 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
tamizpowrotem pisze:
gdzie masz alternatywny firmware?


Nigdzie, panowie sobie bajki piszą :niewiem:


Na górę
Post: 29-03-2019, 06:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
majlo pisze:
tamizpowrotem pisze:
gdzie masz alternatywny firmware?


Nigdzie, panowie sobie bajki piszą :niewiem:
Ale gdyby był (sprawdzić czy nie ksiądz) to dałoby się wrócić? A matka siedzi z tyłu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 172 73 74 75 76100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]