Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-05-2024, 06:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7100 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28-10-2015, 13:43 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
Zapytajcie na przeglądzie czy wgrali Wam aktualizację softu, bo u mnie magicznie zaczęło działać odtwarzanie plików video, gdy zacząłem jeździć wpiąłem pendriva i nic nie działało aż tu przypadkiem ostatnio zaczęło - więc na pewno jest jakaś aktualizacja , na sprawdzanie nowych telefonów nie mam już siły...


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 00:46 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
Działa tylko z telefonami Sony


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 10:40 
Offline

Rejestracja: 09-10-2015, 21:13
Posty: 35
Suzuki powinno zadbać o to, żeby jak inne firmy było menu w języku polskimi i żeby użytkownicy potrafili korzystać, może na początku z wybranych aplikacji smartfonowych np. nawigacji w czasie jazdy. Taki sens ma mirrorlink.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 15:19 
Offline

Rejestracja: 20-09-2015, 10:34
Posty: 51
Fabs pisze:
Działa tylko z telefonami Sony


Lepiej nie strasz. Ja nie długo mam zamiar zmienić telefon, ale na samsunga, który właśnie będzie miał mirrorlink :|


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-05-2015, 15:40
Posty: 13
Lokalizacja: Krosno
Cob pisze:
Zapytajcie na przeglądzie czy wgrali Wam aktualizację softu, bo u mnie magicznie zaczęło działać odtwarzanie plików video, gdy zacząłem jeździć wpiąłem pendriva i nic nie działało aż tu przypadkiem ostatnio zaczęło - więc na pewno jest jakaś aktualizacja , na sprawdzanie nowych telefonów nie mam już siły...


Byłem dzisiaj w serwisie. Na pytanie czy jest jakaś aktualizacja dostałem odpowiedź że nic na ten temat nie wiedzą - ogólnie ciężki temat dla nich i nie potrafią wyciągnąć żadnych informacji od Boscha (czy tam od centrali Suzuki).
Irytuje mnie że w aucie za takie pieniądze nie mogę skorzystać z funkcji które tak ładnie opisane są w ofercie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
mayya pisze:
handball pisze:
Mam nową Vitarę z nawigacją. Dziś jechałem przez Augustów i dalej w stronę Białegostoku. Mapa błądziła poza grasą. Nie ma nowych dróg, które nie powstały w ciagu 6 tygodni, od kiedy mam Vitarę. Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.


Kolega ma kartę? Może jakiś zrzut ekranu co na niej jest (pliki)?
Karta nie otwiera się pod windozą, system wogóle jej nie widzi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 23:06 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
Cob pisze:
Zapytajcie na przeglądzie czy wgrali Wam aktualizację softu, bo u mnie magicznie zaczęło działać odtwarzanie plików video, gdy zacząłem jeździć wpiąłem pendriva i nic nie działało aż tu przypadkiem ostatnio zaczęło - więc na pewno jest jakaś aktualizacja , na sprawdzanie nowych telefonów nie mam już siły...


Aktualizacja dotyczyła RBS i nie dała zmiany w odtwarzaniu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2015, 23:07 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
piomic pisze:
mayya pisze:
handball pisze:
Mam nową Vitarę z nawigacją. Dziś jechałem przez Augustów i dalej w stronę Białegostoku. Mapa błądziła poza grasą. Nie ma nowych dróg, które nie powstały w ciagu 6 tygodni, od kiedy mam Vitarę. Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.


Kolega ma kartę? Może jakiś zrzut ekranu co na niej jest (pliki)?
Karta nie otwiera się pod windozą, system wogóle jej nie widzi.


Pod Linuxem może?


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2015, 08:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Może. Używam tylko jako platformy pod sprzęt medyczny więc nie sprawdzę. Na karcie jest wydrukowane ostrzeżenie że nie do użytku w PC i innych urządzeniach.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-11-2015, 07:26 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 09:13
Posty: 7
Karta pod Linuxem, powinna być widziana i dać się ją skopiować darmowym programem ext2read,
Może by to popchnęło temat do przodu :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 08:09 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
Wiecie, że działa Car Play z iPhone na naszej stacji?! Nie wiedziałem, a wczoraj sprawdziłem i zadziałało:-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 08:29 
Offline

Rejestracja: 20-09-2015, 10:34
Posty: 51
Fabs pisze:
Wiecie, że działa Car Play z iPhone na naszej stacji?! Nie wiedziałem, a wczoraj sprawdziłem i zadziałało:-)


A próbowałeś używać jakiś aplikacji np. nawigacji??

zastanawiam się nad zmianą telefonu i w takim razie nie wiem czy brać telefon z mirrorlink czy może właśnie jakiegoś iPhon'a


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 09:09 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
Navi mam fabryczną.
Ale - pamiętaj ze Car Play to nie mirror link. Istotnie jest do dyspozycji navi Apple i można z niej korzystać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Fabs mam prośbę, postaraj się zrobić kopię/obraz karty i podaj dalej.
Gdyby dało to efekt, proponuje aby każdy użytkownik, któremu ją udostępnisz uczciwie się zrekompensował i np. wynagrodził to przelewem:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 11:22 
Offline

Rejestracja: 20-09-2015, 10:34
Posty: 51
Fabs pisze:
Navi mam fabryczną.
Ale - pamiętaj ze Car Play to nie mirror link. Istotnie jest do dyspozycji navi Apple i można z niej korzystać.


dlatego jestem trochę zdziwiony, bo jak wcześniej szukałem to właśnie na stronie http://www.apple.com/ios/carplay/ nie ma wymienionej stacji bosh'a, więc z góry przyjąłem, że nie będzie działać a tu taka niespodzianka :]

a nie wiesz może jak tam w iPhonach jest z aktualizacją map?


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Mnie już Panowie tak temat nawigacji męczy, że zakupiłem po prostu uchwyt do telefonu. Przyczepiony jest delikatnie pod stacją. I teraz póki co włączam Automapę na fonie.
Szyby mi nic nie przysłania, widać na ekranie fona dobrze, słucham komend przez bluetooth i jakoś na razie musi wystarczyć.
Jak się uda rozkminić ( może z pomocą Fabsa) temat navi tj. spolszczenie, aktualność map itp karty do Suzi to kupuję. A póki co rozwiązanie testowe musi mi wystarczyć.
Swoją drogą uchwyt jest wyjątkowo oryginalny i inny niż tradycyjne, a sprawdza się także poza samochodem.

W razie w, zerknijcie sobie na filmik.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 15:05 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
VITARARAFAŁA pisze:
W razie w, zerknijcie sobie na filmik.


Ciekawe rozwiązanie, chyba się zaopatrzę ;-).

Swoją drogą w 90% wypadków nawigacje samochodowe są gorsze zarówno jeżeli chodzi o jakość map i ich aktualność jak i samo "dogadanie" się z użytkownikiem, niż aplikacja na telefon. Nie wspominam nawet o tym, że jest całe zatrzęsienie fajnych (nie raz darmowych) aplikacji - do wyboru, do koloru.
Minusem dla niektórych może być mniejszy ekran, ale to już sprawa indywidualna.

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
VITARARAFAŁA pisze:
Mnie już Panowie tak temat nawigacji męczy, że zakupiłem po prostu uchwyt do telefonu

Mój już czekał zakupiony wcześniej, brodit robi fajne podstawy montowane bez wiercenia - już trzeci samochód w taką ubrałem. Wersja dla Vitary siada na lewym słupku, wchodzi pod uszczelkę drzwi a drugim końcem pod szybę. Do tego dokręciłem uchwyt dedykowany do telefonu i jest ok.
pro-clip vitara
Jakoś nie widzę klejenia magnesu na stałe do telefonu, potrzebuję czasem ubrać pancernego kondonka, czasem otwieranego nillkina - to nie dla mnie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 22:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Nom ja też miałem zagwózdkę jak to przymocować bo mam dedykowane etui z plastikowymi plecami. Pomogło wycięcie( laserowe) dokładnie na środku otworu pod magnes i całość teraz idealnie się zgrała. I przynajmnjej brak bajzlu na szybie. Przydaje się też w kuchni bo można serial puścić przy porannej kawie- wystarczy do lodówki przyłożyć :p


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-11-2015, 22:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Vesper pisze:
VITARARAFAŁA pisze:
W razie w, zerknijcie sobie na filmik.


Ciekawe rozwiązanie, chyba się zaopatrzę ;-)..

Aktualnie jest promocja na http://allegro.pl/promocja-magnetyczny- ... 30907.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2015, 01:03 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
VITARARAFAŁA pisze:
Fabs mam prośbę, postaraj się zrobić kopię/obraz karty i podaj dalej.
Gdyby dało to efekt, proponuje aby każdy użytkownik, któremu ją udostępnisz uczciwie się zrekompensował i np. wynagrodził to przelewem:)

Nic nie trzeba wynagradzać. W XLed miałem w zestawie:-)
Natomiast gdybym nie miał navi w serii to na pewno nie zastanawiałbym się nad jej zakupem. Z powodzeniem używam Googla i Navigona, z którym przejechałem Europę i sprawdza sie doskonale.
Zreszta w Mazdzie też mam okazje dokupić kartę pamięci za cenę diamentu - ok 2000 zł, na co też się nie zamierzam decydować.
Jak uda mi się coś zrzucić to podeślę, chociaż - do tej pory korzystając z navi fabrycznej nie napotkałem najmniejszego problemu w użytkowaniu tejże. Wypowiadane komendy powinny być zrozumiałe dla osoby o podstawowej znajomosci angielskiego. Poza tym ja swojej nie zamierzam spolszczać w obawie o utratę oryginalności komunikatów i funkcjonalności.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2015, 01:08 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
nuevo_usuario pisze:
Fabs pisze:
Navi mam fabryczną.
Ale - pamiętaj ze Car Play to nie mirror link. Istotnie jest do dyspozycji navi Apple i można z niej korzystać.


dlatego jestem trochę zdziwiony, bo jak wcześniej szukałem to właśnie na stronie http://www.apple.com/ios/carplay/ nie ma wymienionej stacji bosh'a, więc z góry przyjąłem, że nie będzie działać a tu taka niespodzianka :]

a nie wiesz może jak tam w iPhonach jest z aktualizacją map?

Na pewno działa - mogę nakręcić filmik. Rownież byłem zdziwiony.
Aktualność map? Mapa iOS'owa to on line'owy TomTom, do którego nie jestem przekonany i nigdy nie byłem. To też przyznam, że uzywałem tej aplikacji chyba z 5 razy w życiu wiec nie mogę wystawić obiektywnej opinii. Jak wcześniej wspomniałem, używam na przemian, w zależności od potrzeb, Google Maps i Navigon.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2015, 01:09 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
Vesper pisze:
VITARARAFAŁA pisze:
W razie w, zerknijcie sobie na filmik.


Ciekawe rozwiązanie, chyba się zaopatrzę ;-).

Swoją drogą w 90% wypadków nawigacje samochodowe są gorsze zarówno jeżeli chodzi o jakość map i ich aktualność jak i samo "dogadanie" się z użytkownikiem, niż aplikacja na telefon. Nie wspominam nawet o tym, że jest całe zatrzęsienie fajnych (nie raz darmowych) aplikacji - do wyboru, do koloru.
Minusem dla niektórych może być mniejszy ekran, ale to już sprawa indywidualna.

A Ciebie, Vesper, widziałem chyba w zeszłym tygodniu na Włókniarzy przy Drewnowskiej(?). Chyba, że wiecej tych kolorów jeździ w Łodzi..;-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2015, 20:55 
Offline

Rejestracja: 08-11-2015, 20:35
Posty: 55
Lokalizacja: Wawa
A czy ta fabryczna navi ma aktulane fotoraday?

_________________
Vitara 2WD MT xLED


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-11-2015, 10:08 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
A Ciebie, Vesper, widziałem chyba w zeszłym tygodniu na Włókniarzy przy Drewnowskiej(?). Chyba, że wiecej tych kolorów jeździ w Łodzi..;-)


@VITARARAFALA

To faktycznie mogłem być ja ;-)

A wracając na chwilę do tematu mocowania na magnes: możesz podesłać jakieś foto, jak masz to u siebie zamontowane? Robiłem wczoraj przymiarki, i wszędzie gdzie próbowałem przypasować, to telefon wchodził mi w paradę przy obsłudze samochodu.
I jeszcze kwestia wycięcia w osłonie telefonu otworu na magnes. Wspominałeś coś o cięciu laserem? Też bym prosił o fotkę, jak to u Ciebie wygląda...

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]