Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2482 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5100 Następna
Autor Wiadomość
Post: 11-05-2015, 21:36 
Offline

Rejestracja: 11-05-2015, 08:07
Posty: 17
Witam kupiłem Vitarę wersja premium ze stacją multimedialną.
Czy ktoś testował navi czy jest ok czy warto ją dokupić ? (sama karta sd z mapai ok 1200zł)
Stacja ma opcje mirror link z tel. na androidzie i z moim xperia Z świetnie działa tylko jaki ma to sens jak na smartfonie odpalam navi a po ruszeni autem pisze na stacji że ze względu bezpieczeństwa obraz jest wyłączony tylko głos zostaje :( (tak samo jak z filmem ale to normalne ) Ciekawe kiedy będzie możliwość odblokowania radia żeby było można oglądać navi z komórki podczas jazdy może nawet i filmy (dzieci miały by radochę) Czy ktoś może słyszał kto odblokowuje w Warszawie (choć obawiam się że za świeży temat )

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 13-11-2015, 14:49 przez garwi, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2015, 21:59 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 14:03
Posty: 141
co do filmow to sprobuj z pendrive-a, wtedy nie powinno wylanczac


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2015, 22:10 
Offline

Rejestracja: 11-05-2015, 08:07
Posty: 17
Próbowałem z karty sd i kiszka .
Mirro link z telefonem działa z usb i też lipa :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2015, 10:21 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
garwi pisze:
Próbowałem z karty sd i kiszka .
Mirro link z telefonem działa z usb i też lipa :(

Stacja jest Boscha, więc trzeba szukać eksperta w tym kierunku.
Jakiego programu używasz do łączenia przez Mirror Link? Mój Samsung Galaxy Ace 4 nie chce się połączyć :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2015, 10:26 
Offline

Rejestracja: 11-05-2015, 08:07
Posty: 17
Mam sony xperia Z i nic nie instalowałem po prostu działa udostępnianie. U mojej żony (de facto jej auto) nie działa na samsungu s3 mini.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2015, 11:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
No przecież podałem Wam link do odpowiedniej strony Suzuki :roll:
viewtopic.php?t=12153


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2015, 19:11 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 13:29
Posty: 5
Lokalizacja: Biała Piska
Suzuki: VITARA II
Czy coś więcej o stacji, np link ?
Odbieram Vitarę za tydzień


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2015, 21:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Też cię witamy :P

Proponuję użyć opcji "edytuj" i zapytać jeszcze raz, bo na razie pytanie nie brzmi zbyt jasno ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-07-2015, 20:30 
Offline

Rejestracja: 02-07-2015, 15:20
Posty: 6
Podpiąłem dysk zewnętrzny (320GB) z czystej ciekawości czy odpali filmy. Odpalał jedynie te z formatem .AVI i w dodatku część z nich odtwarzał bez głosu. Nie wiecie od czego to zależy?
Chciałem też spróbować filmy puścić z mirrorlinku ale telefon nie jest kompatybilny niestety.
Z tego co zauważyłem to nie da się w ogóle otwarzać zdjęć.
Muzyczka idzie bez problemu. Czy to z karty, bluetooth czy dysku. ;-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-07-2015, 13:33 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 10:36
Posty: 2
Przed chwilą próbowałem podłączyć: Asusa Zenfone 2;Acera Liquid Z150 oraz LG G3 we wszystkich przypadkach porażka. Łączy tylko bluetooth jako aparat telefoniczny po kablu usb lipa.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-07-2015, 14:27 
Offline

Rejestracja: 03-06-2015, 17:22
Posty: 14
Witam, zaczerpnięte z innego forum:

" Karta nie jest przypisana do samochodu i po włożeniu działa w każdej nowej Vitarze. Srawdziłem i zakupiłem więc wiarygodnie to potwierdzam. Jednak godzinę po zakupie oddałem ją z powrotem ponieważ był brak możliwości wybrania języka polskiego. Niby język angielski znam, ale podczas jazdy zamiast słuchać spokojnie muzyki i komend nawigacji w tle okazuje się, że trzeba się mocno wsłuchiwać, a to przeszkadza. Całe wybieranie trasy i ustawień także przestaje być intuicyjne. Oddałem więc z powodu wyżej jak i z powodu ceny bo jaki sens płacić pełną wartość za coś co moim zdaniem pełnowartościowe nie jest. Serwis nic z tym nie potrafi zrobić i nawet nie byli zaskoczeni że oddałem kartę równie szybko jak ją kupiłem.
Dzwoniłem do Garmina i tam też nic nie zrobią bo twierdzą, że Suzuki takie karty zamówiło, a Bosch w Polsce czyli producent stacji multimedialnej w Vitarze był zaskoczony, że w ogóle montowane są w Suzuki i na temat nawigacji też nic nie powiedział.
Podsumowując: karta działa, nie trzeba jej przypisywać, brak jest języka polskiego, bardzo kiepsko mieć cały zestaw w aucie z takimi problemami odnośnie map.

Jak ktoś znajdzie radę to chętnie sam skorzystam.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-07-2015, 18:13 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 18:04
Posty: 15
A ja sprawdzałem działanie usługi mirrorlink na Galaxy Core Plus, Galaxy Grand Prime, Lumia 510, 610 po kablu, BT i także lipa. Wiem, że z pewnością tę opcję mają w sobie Samsungi z serii A:
a3, a5, a7. Niestety nie posiadam takiego, może ktoś z forumowiczów ma taki i mógłby przetestować. Poza czy znalazł ktoś coś w sieci, czy udało się złamać zabezpieczenia navi Garmin sprzedawanej do naszego auta na karcie pamięci?


Ostatnio zmieniony 19-07-2015, 18:14 przez pypson, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 19-07-2015, 18:49 
Offline

Rejestracja: 03-06-2015, 17:22
Posty: 14
https://www.youtube.com/watch?v=1PyDSj1uqnA


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2015, 11:37 
Offline

Rejestracja: 02-07-2015, 15:20
Posty: 6
Przy połączeniu się przez bluetooth na telefonie lumia 640 i włączeniu nawigacji, system przekazuje komunikaty dźwiękowe przez głośniki. Przy włączonym radiu ścisza muzykę, mówi co ma powiedzieć ("Za 200 metrów skręć w lewo") i spowrotem ustala głośność muzyki tak jak była wcześniej. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2015, 12:14 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 13:29
Posty: 5
Lokalizacja: Biała Piska
Suzuki: VITARA II
Czy ktoś z was słyszał/wyczytał, że Suzuki. pl doda język polski w oprogramowaniu stacji


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2015, 13:27 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 10:36
Posty: 2
Na spolszczenie raczej, a nawet na pewno bym nie liczył większości producentów nasz język olewa, a my to akceptujemy kupując sprzęt bez jęz.polskiego. Gdyby Polacy zrobili bojkot i stwierdzili nie kupujemy bo brak PL wtedy by producentom rura zmiękła. Politycy również maja obywateli wiadomo gdzie, siedzą i wymyślają jak utrudnić życie, a wystarczyła by ustawa chcecie u nas sprzedawać bez jęz.polskiego nie macie wstępu na nasz rynek. Taki egzotyczny język jak węgierski jest do wyboru w stacji, a PL brak, przypomnę że Węgrów jest około 10 min a polaków 40 ale oni o swoje potrafią walczyć. Tylko nie piszcie ze Vitara produkowana na Węgrzech stąd jęz. węgierski bo stacja jest Boscha i raczej na Węgrzech jej nie produkują.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2015, 14:35 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 13:29
Posty: 5
Lokalizacja: Biała Piska
Suzuki: VITARA II
SUZUKI PL ma adresy email działów samochodów, technicznego - może ich popytamy parę razy dziennie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-07-2015, 08:45 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
julek06 pisze:
Witam, zaczerpnięte z innego forum:

" Karta nie jest przypisana do samochodu i po włożeniu działa w każdej nowej Vitarze. Srawdziłem i zakupiłem więc wiarygodnie to potwierdzam. Jednak godzinę po zakupie oddałem ją z powrotem ponieważ był brak możliwości wybrania języka polskiego. Niby język angielski znam, ale podczas jazdy zamiast słuchać spokojnie muzyki i komend nawigacji w tle okazuje się, że trzeba się mocno wsłuchiwać, a to przeszkadza. Całe wybieranie trasy i ustawień także przestaje być intuicyjne. Oddałem więc z powodu wyżej jak i z powodu ceny bo jaki sens płacić pełną wartość za coś co moim zdaniem pełnowartościowe nie jest. Serwis nic z tym nie potrafi zrobić i nawet nie byli zaskoczeni że oddałem kartę równie szybko jak ją kupiłem.
Dzwoniłem do Garmina i tam też nic nie zrobią bo twierdzą, że Suzuki takie karty zamówiło, a Bosch w Polsce czyli producent stacji multimedialnej w Vitarze był zaskoczony, że w ogóle montowane są w Suzuki i na temat nawigacji też nic nie powiedział.
Podsumowując: karta działa, nie trzeba jej przypisywać, brak jest języka polskiego, bardzo kiepsko mieć cały zestaw w aucie z takimi problemami odnośnie map.

Jak ktoś znajdzie radę to chętnie sam skorzystam.
Pozdrawiam


Kopię może udało się zrobić?


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-07-2015, 20:40 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
cholerka a w mazdzie cx3 jest 19 języków w tym PL :zly: nawigacja nie obsłuży innej mapy ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-07-2015, 13:17 
Offline

Rejestracja: 22-05-2015, 14:51
Posty: 30
Lokalizacja: Sanok
Gdyby ten "ktoś z innego forum" zrobił kopię i się nią podzielił, można by sprawdzić jak uruchamiana jest mapa i wtedy można by coś powiedzieć o możliwości uruchomienia innej nawigacji. Dopóki nie ma na czym testować - nic nie da się powiedzieć.
Swoją drogą, każdy dostał po zakupie auta ankietę - można by się poskarżyć na brak języka polskiego i nawigację (ja tak zrobiłem) - w końcu po coś te ankiety są i może coś z tym w niedalekiej przyszłości zrobią.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-07-2015, 19:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Witam,
To ja pisałem na "tym innym" forum o mojej przygodzie z zakupem karty i o tym, że nie jest przypisana do auta itp. Niestety muszę Was i siebie zmartwic bo nie zrobiłem kopii karty. Tak się wkurzylem jak to uruchomiłem w stacji, że postanowiłem oddać od razu po zakupie, a o kopii nie pomyślałem😔 Też przez to, że zastanawiałem się czy nie będą stwarzać problemu , że oddaje rozpakowaną kartę, która wziąłem na firmę, bo w naszym kraju z zwrotami jest różnie tym bardziej po wzięciu faktury. Pytali w sumie czy ją podpinalem pod komputer, ale ostatecznie zgodzili się na zwrot kasy- dobrze bo inaczej byłoby to najgorzej wydane 1200zl w ostatnim czasie.
A tak z innej beczki mam radę dla posiadaczy Vitary, którzy nie zaliczyli jeszcze tego 1szego przeglądu po 1000km lub 2m-cach.
Ja niestety dowiedziałem się o jeden dzień za późno jak już utopiłem kasę w ASO. Jak będziecie jechać na ten przegląd to weźcie swój Olej i filtr na co wydacie ok 150zl Koszt w ASO powinien bardzo się wtedy obniżyć jak nie zmaleć do zera, bo przy tym pierwszym nie płaci się za robocizne tylko za materiał. Ale oficjalnie Klient ma prawo dać swój jeśli jest odpowiedni dla auta.
Polecam to rozwiązanie, ja niestety jak wspomniałem o dzień za późno się dowiedzialem i skasowali mnie ponad 300zl i to już po rabacie😔
Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z mojej rady i zyska parę stówek. Można ją wydać na akcesoria dodatkowe do Suzi😃

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-07-2015, 16:20 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 18:04
Posty: 15
Ja jadę na wymiane oleju i filtra w czwartek do Opola, pogadam z serwisantem na temat tego niezczęsnego bosha - btw na innych stronach Suzuki piszą, że taką samą stację posiada Suzuki Maruti

http://www.motorbeam.com/wp-content/upl ... atures.jpg

Trzeba chiba tam coś pogmerać może mają patent na ten szjas

A ha w serwisie Opole powiedzieli że kasują za wymiane oleju i filtra 210 zł


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-07-2015, 16:22 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 18:04
Posty: 15
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-08-2015, 00:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
I jak "pypson", po wizycie? Faktycznie tylko dwie stówki wyszło?
Ostatnio jeden z sprzedawców w Japan Motors w Chorzowie powiedział mi, że to jednak nie Garmin jest odpowiedzialny za mapy tylko TomTom. Dzwoniłem dziś więc na wsparcie techniczne Toma. Na infolinii nie byli w stanie udzielić mi informacji o mapach stosowanych w urządzeniach dedykowanych do samochodów, a u nas w Vitarze jak wiemy jest Bosch. Zajmują się tam wyłącznie ich sprzętem, ale na szczęście w sprawie mojego pytania przekierowali mnie na stronę, gdzie podane są marki samochodów i stacji multimedialnych, jakie wspiera TomTom- czyli do jakich robi mapy.
Strona to http://www.navmapstore.com/
Zerknąłem i w zakładce Suzuki są mapy w wersji też polskiej do Sx4 po 2011 do teraz. To samo jest jak wejdzie się w zakładkę Boscha czyli wychodziłoby na to, że pasują do stacji Boscha stosowanej w Suzuki- może nie tylko więc pasują do Sx4, ale i do Vici. Napisałem maila na podany holenderski adres ze strony z pytaniem czy to zagra i jak można zamówić. Zobaczymy co odpiszą. Byłoby super, bo nie dość, że karta kosztuje niecałe 800zł, to jeszcze jest do wyboru język polski.
Dam znać jak dostanę odpowiedź. A ktoś z forum czegoś innego się dowiedział?
Pozdrawiam wszystkich


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-08-2015, 22:26 
Offline

Rejestracja: 02-08-2015, 22:22
Posty: 1
Czy ktoś z was próbował użyć Androida z MirrorLink i dedykowanej mapy do MirrorLinka

np. na bazie TomTom
https://www.sygic.com/car-navigation/features

a tutaj jest lista aplikacji które powinny działać:
http://mirrorlink.com/

Jak będę miał możliwość sam przetestuje :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2482 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]