Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-06-2024, 02:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 982 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-02-2017, 13:43 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Mnie też wnerwiają takie sytuacje. Po to kupuję nowy samochód i serwisuję w ASO za ciężką kasę, żeby nie jeździć po innych mechanikach. Co właśnie byłem zmuszony zrobić z klockami z tyłu. :wsciekly:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 20-02-2017, 05:11 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1593
Suzuki: Vitara
macioo pisze:
Mnie też wnerwiają takie sytuacje. Po to kupuję nowy samochód i serwisuję w ASO za ciężką kasę, żeby nie jeździć po innych mechanikach. Co właśnie byłem zmuszony zrobić z klockami z tyłu. :wsciekly:

Mechanika mam akurat swietnego, serwisowal mojego subarka i serwisuje pande. Oczywistym jest ze nie pojadę niczego naprawiać do aso, tylko do mojego mechanika który ma wiedzę a nie tylko check listę...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 21-02-2017, 18:33 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No to jesteś szczęśliwiec. Ja w okolicy nie znam mechanika, któremu powierzyłbym samochód.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-02-2017, 21:02 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1593
Suzuki: Vitara
macioo pisze:
No to jesteś szczęśliwiec. Ja w okolicy nie znam mechanika, któremu powierzyłbym samochód.

Poznałem go jak miałem subaru, mam do niego 45km

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 21-02-2017, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
akir pisze:
Vitara zdecydowanie przegrywa z napędem w pandzie 4x4. Jeśli ktoś chce sprawdzić mogę sprawdzić się z vitara :)
Ja nadal czekam na ten filmik, jak to Panda pożera Vitare...
@akir, proponuję spotkać się w połowie drogi, postawimy obydwa auta na rolkach wolnobieżnych, test oczywiście nagram i opublikuje te masakre Vitary przez Pande ;-)

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 21-02-2017, 21:41 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1593
Suzuki: Vitara
Skąd ten film mam zabrać? Można przejechać się do Szczyrku lub Wisły i pojeździć po małych wzniesieniach.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 21-02-2017, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Sam pisałeś, że coś nagrasz w tym temacie.
Przypuszczam, że tego się nie doczekamy, dlatego proponuję konfrontację face-to-face (a raczej car-to-car).
W Twoje okolice mam zdecydowanie za daleko, dlatego proponuję rolkowy test w połowie drogi (np. jakiś mop przy A4).

Ps. Panda II czy III?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 21-02-2017, 23:07 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Rolkowy test, to w sumie każdy może nagrać u siebie. Rolki to rolki.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-02-2017, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Nie sądzę, żeby każdy miał rolki u siebie :-)
Rolkowy test to tylko symulacja, ale pokazuje, czy napęd reaguje właściwie czy głupieje, czy jest w stanie przenieść moment na poszczególne koła, jak szybko itp.
Szczerze wątpię, żeby Panda tak masakrowała All Grip, więc taki test zapewne byłby ciekawy (o ile mowa o Pandzie III, na wcześniejszą generację z wiskozą to szkoda czasu...).

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 21-02-2017, 23:31 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Też chętnie to "masakrowanie" bym zobaczył :D

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-02-2017, 00:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3929
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Rozumiem, że będzie pojedynek ;) W samo południe, czy Pojedynek w słońcu?
A tak serio, to bardzo fajny pomysł. Jeśli byście dali znać kiedy i gdzie, to może bym się wybrał (szanse małe, ale może...) :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 22-02-2017, 05:05 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1593
Suzuki: Vitara
Mogę ewentualnie podjechać do Katowic tan też mają tereny do jeżdżenia. Wolę naturalny test na wolnym wybiegu. U mnie pod domem nie ma juz grama śniegu, od dnia gdzie był gruby problem. Zaletą Katowic może być to że jeżdżą tam chłopaki z subaru :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-02-2017, 09:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3929
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Jeśli chcemy sprawdzić skuteczność działania napędu, w możliwie obiektywny sposób, to tylko rolki, jeśli chcemy sprawdzić możliwości w terenie, to oczywiście teren. Tyle, że teren to już inna bajka, bo to inna waga auta, inne rozmiary, inne koła, inne umiejętności. Ale pobawić się można. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 22-02-2017, 09:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
akir pisze:
Mogę ewentualnie podjechać do Katowic
Niestety, ale do Katowic mam zdecydowanie za daleko. Jeśli jesteś na jakimś forum Fiata, to wrzuć proszę info, może znajdzie się ktoś z moich okolic...

czoboki pisze:
Rozumiem, że będzie pojedynek ;) (...) A tak serio, to bardzo fajny pomysł
Niestety, ale nie będzie, gdyż po pierwsze - patrz powyżej, a po drugie - doczytałem, iż mowa o Pandzie II, zatem napęd oparty o sprzęgło wiskotyczne. Skoro ktoś uważa, że to rozwiązanie jest sprawniejsze od All Grip, to OK... :uznanie:
Gdyby to była Panda III (Cross lub 4x4), wtedy test mógłby być fajny :)

czoboki pisze:
Jeśli chcemy sprawdzić skuteczność działania napędu, w możliwie obiektywny sposób, to tylko rolki, jeśli chcemy sprawdzić możliwości w terenie, to oczywiście teren. Tyle, że teren to już inna bajka, bo to inna waga auta, inne rozmiary, inne koła, inne umiejętności
Dokładnie tak.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 22-02-2017, 09:31 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1593
Suzuki: Vitara
DS pisze:
akir pisze:
Mogę ewentualnie podjechać do Katowic
Niestety, ale do Katowic mam zdecydowanie za daleko. Jeśli jesteś na jakimś forum Fiata, to wrzuć proszę info, może znajdzie się ktoś z moich okolic...

czoboki pisze:
Rozumiem, że będzie pojedynek ;) (...) A tak serio, to bardzo fajny pomysł
Niestety, ale nie będzie, gdyż po pierwsze - patrz powyżej, a po drugie - doczytałem, iż mowa o Pandzie II, zatem napęd oparty o sprzęgło wiskotyczne. Skoro ktoś uważa, że to rozwiązanie jest sprawniejsze od All Grip, to OK... :uznanie:
Gdyby to była Panda III (Cross lub 4x4), wtedy test mógłby być fajny :)

czoboki pisze:
Jeśli chcemy sprawdzić skuteczność działania napędu, w możliwie obiektywny sposób, to tylko rolki, jeśli chcemy sprawdzić możliwości w terenie, to oczywiście teren. Tyle, że teren to już inna bajka, bo to inna waga auta, inne rozmiary, inne koła, inne umiejętności
Dokładnie tak.

Forum subaru jedynie, forum Fiata nie miałem przyjemności odwiedzać

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-02-2017, 09:33 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Dla tych co rozważają różnice napędów ASX i Vitary https://www.youtube.com/watch?v=zQtdobQu2_I


Na górę
Post: 22-02-2017, 12:06 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
przestańcie już pi......ć o fiacie Panda, on nie jest :sciana: alternatywą dla Vitary , a taki jest ten temat :zly:


Na górę
Post: 22-02-2017, 12:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
:ok: :ok: :ok: :czyta:


Na górę
Post: 22-02-2017, 12:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
MS pisze:
przestańcie już pi......ć o fiacie Panda, on nie jest :sciana: alternatywą dla Vitary , a taki jest ten temat :zly:
Niezupełnie. Oczywiście, z punktu widzenia segmentu, prywatnych użytkowników, rodzin itp. auta te nie są dla siebie żadną alternatywą, ale ok. 80% sprzedaży nowych aut w Polsce to zakupy firmowe. I często gęsto, szczególnie w firmach budowlanych, drogowych, a w szczególności państwowych (przetargi) warunki są przykładowe: budżet 70 tys. zł, 4x4. I do przetargu stają: Vitara, Jimny, Łada Niva (!), Panda, Duster, dziś zapewne doszedłby jeszcze Ignis.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 22-02-2017, 16:13 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
To proszę przeczytać 1 post i nie ma co dorabiać ideologii typu auto firmowe, i porównania z pandą.
Nikt kto chce kupić auto wielkości Vitary, nawet nie spojrzy na Pandę, ale też i na Tuarega.


Na górę
Post: 22-02-2017, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
No właśnie, proszę przeczytać pierwszy post - "Czy mozecie powiedziec przed jakimi innymi samochodami Vitara wygrala i dlaczego? Co zadecydowalo o decyzji o zakupie? A moze Vitara przegrala i ktos zdecydowal sie na model innego producenta (i dlaczego)? (...) W szczegolnosci jak sa zalety i wady napedu 4x4 w Vitarze w porownaniu do inncyh producentow?".
MS i Avalanche, zakładacie, że jedynym czynnikiem wyboru jest wielkość auta?
Na dzień dzisiejszy znam dwie osoby, które wahają się pomiędzy Ignisem i Vitarą, wstrzymując się z decyzją do czasu premiery nowego Swifta. Różne segmenty, wielkość bez znaczenia (A,A+,B,B+), w jednym przypadku ma to być drugi pojazd w rodzinie, a w drugim - jedyne auto.
Klienci są ukierunkowani różnie, na dany segment, markę itd., a czasami na nic, po prostu szukają auta, w którym poczują się dobrze.
Przypomnę też, że w pierwszym poście mamy zapytanie o Rav4 i Tucsona, które nijak się mają gabarytami do Vitary, a były brane pod uwagę przy wyborze auta. Czemu nikt wtedy nie fuczał, że to nie konkurencja Vitary?

PS1. "Dorobiona ideologia typu auto firmowe" - wpisz sobie w wyszukiwarkę forum np. hasło "leasing", zobaczysz, ile firmówek tu jest/było, nie wspominając o firmówkach nie-leasingowych...

PS2. Moja opinia dotycząca "alternatyw" dotyczy tylko wersji 4x4.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 22-02-2017, 21:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nic nie zakładam, ale zgadzam się, że jeżeli ktoś rozważa zakup Vitary z salonu, to raczej po porównaniu różnych innych "alternatyw" nie dojdzie do wniosku, że kupi sobie Pandę.
Prędzej dołoży i kupi coś większego niż stwierdzi, że jak kupi Pandę, to zaoszczędzi 20-40 tysięcy ;)

Jakoś nie widzę jej w żadnym porównaniu i o to mi chodziło.


Na górę
Post: 22-02-2017, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
@Avalanche, tu nie chodzi o oszczędności.
Często czyta się o najtańszych autach 4x4 na rynku. W cenie do 70 tys. znajdujemy zarówno Vitarę, jak i Pandę. Są klienci, którzy właśnie pod tym kątem szukają auta (bo mają taką potrzebę "techniczną" albo po prostu chcą mieć tzw. fun-cara), ale wykluczają auta 3-drzwiowe czy niecywilizowane. W takim zestawieniu mogą nawet odrzucić Vitarę na rzecz Pandy, jeśli mają off-roadowe zapędy (mam na myśli tylko i wyłącznie wersję Cross, znacznie lepiej przystosowaną do jazdy w terenie niż Vitara).
Osobiście, gdyby np. istniał Ignis All Grip Select, to mocno bym się zastanawiał między nim a Vitarą. Na forum też mamy użytkownika, który waha się pomiędzy tymi autami, i to w wersjach 2WD z tego co pamiętam. Czyli Vitara vs. Ignis jest ok, a Vitara vs. Panda już nie.
Nie bronię Pandy, kompletnie mnie to auto nie interesuje, zwracam tylko uwagę, że jest grupa klientów, która może wybierać między tymi autami, dlatego też porównanie napędów uważam za ciekawy pomysł.

PS. Byłem też świadkiem, kilka tygodni temu, w ASO w Rzeszowie, jak przyszło małżeństwo i dopytywali o Swifta 4x4. W Polsce niestety niedostępny, kobieta pooglądała S-Crossa 1.0 4x4, padło "no to ten" i amen, bądź tu mądry. Ani segment, ani typ auta, ani cena, nic się nie zgadza. Miał być 4WD i tyle, może Ci szanowni Państwo są tu nawet z nami na forum?
Nie wiem, czy się zdecydowali, ale kiedy opuszczałem salon, przygotowywano dla nich ofertę leasingową...

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 22-02-2017, 22:03 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
DS pisze:
Oczywiście, z punktu widzenia segmentu, prywatnych użytkowników, rodzin itp. auta te nie są dla siebie żadną alternatywą, ale ok. 80% sprzedaży nowych aut w Polsce to zakupy firmowe.


Akurat to własnie Suzuki jest w czołówce aut kupowanych prywatnie i nie-na-firmę. Na 20 modeli wybieranych częściej przez osoby prywatne a nie firmy - Suzuki jest rekordzistą, bo ma aż 4. W tym oczywiście Vitarę - której udział prywatny to ~62% (w porównaniu do tych około 20% w średniej rynkowej o których piszesz.) :)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 22-02-2017, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
@igi, odbiegamy od tematu, ale oczywiście zgoda, Suzuki na szczęście nie jest autem flotowym, ale jeśli w przypadku Vitary każde 10 sztuk zawiera 4 firmówki, to i tak sporo... :) Ciekawe, czy Jimny też jest tak popularny wśród nabywców prywatnych...

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 982 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]