Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-06-2024, 00:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 969 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 07:17 
Offline

Rejestracja: 26-03-2015, 07:41
Posty: 39
To i ja się podzielę wrażeniami :)
Przejechałam 1000 km, dzisiaj jadę na przegląd. Spalanie - komputer pokazał 6,6- realne wyszło - 6,89. Jazda była mieszana - 400 km po mieście, 200 km na autostradzie. Lepiej niż poprzedni samochód, który po wyjeździe z salonu palił po mieście 8,5. Po roku spadło do 7,5.

Porównać mogę z Hondą CITY (1,4 benzyna), którą jeździłam od nowości 9 lat. W Vitarze mam wreszcie cicho. Zwłaszcza przy miejskich szybkościach. Powyżej 120 robi się troszkę głośniej (przydałby się 6 bieg), ale to i tak niebo w porównaniu z Hondą, w której po przejechaniu 500 km autostradą wychodziłam umęczona maksymalnie. W Suzuki wygodniejsze fotele, przede wszystkim dłuższe siedzenia (niewiele, ale komfort zwiększył się zdecydowanie). Natomiast wciąż nie mogę znaleźć optymalnej pozycji za kierownicą. Wydaje mi się, że siedzę bardzo wygodnie, ale nie widzę w pełni deski rozdzielczej i muszę czasami się pochylić, by zobaczyć to co chcę. Bagażnik nieduży, ale wymyśliłam sobie już wcześniej jak będę się pakowała na dłuższe wyjazdy z rodziną, więc nie traktuję tego jako minus. Byłam świadoma kupując auto.
Prowadzi się lepiej niż Hondę, stabilniej, choćby było pewnie jeszcze lepiej gdybym zakupiła allgrip. Biegi wchodzą coraz lepiej, z początku trochę haczyły.
Odczucia: mam wrażenie lekkości i zwinności, zwłaszcza po mieście. Mogłabym jeździć cały dzień. :) Prowadzenie sprawia mi ogromną radość. Do "leniwego" przyspieszania jestem przyzwyczajona, choć jest lepiej niż w Hondzie. Na razie wciąż jestem w euforii, więc moja wypowiedź jest pewnie mega subiektywna. Za kilka miesięcy powinnam już spojrzeć trzeźwiejszym okiem. :)

Wyposażenie również bajka. Kamera cofania, normalnie muszę się jej uczyć :) Tempomat również wypróbowany. Będzie wygodnie na długich trasach autostradowych.
Na początku uznałam że odtwarzanie muzyki jest znacznie gorsze (chodzi o dźwięk). Po wyregulowaniu jest lepiej, ale spodziewałam się że będzie dużo lepiej, niemniej tego nie testowałam na jeździe próbnej, ale z pewnością nie miałoby to wpływu na decyzję o zakupie. Jeśli sprawdzi się jako auto mało awaryjne - to następny samochód też będzie Suzuki. Podoba mi się "mała popularność" tej marki. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 13:15 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
To i jak się podzielę wrażeniami po prawie 2000 km:

- silnik: daje radę, wyprzedzanie po redukcji przy około 3000 obr., spalanie w układzie 70 % trasa + 30 % miasto = 5,8 l/100 km wg. kompa i tankowań.

- skrzynia: brakuje "szóstki", ale "piątka" jest długa. Na początku haczenie na "5" i wstecznym - teraz ustało.

- wnętrze: plastiki twarde, ale znośne, przełączanie kompa nie z tych czasów, przyciski do ESP itp. również - mnie nie przeszkadza, fotele wygodne, brak regulacji kanapy z tyłu, za mało schowków, bagażnik ustawny.

- wyposażenie: klima, adaptacyjny tempomat - rewelacja. Napęd Allgrip testowany na błocie i piasku daje radę. Multimedia - ok, przydałaby się mapa. Brakuje trwałego wyłączenia systemu start-stop.

- zawieszenie - super, szczególnie na zakrętach.

Generalnie jestem bardzo zadowolony, w porównaniu z Dusterem czy Yeti Vitara jest bardzo atrakcyjną propozycją. Cała reszta propozycji jest dużo droższa.
BTW Czy ktoś z Was kupuje przedłużenie gwarancji o 2 lata za 1620 zł?


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 13:22 
Offline

Rejestracja: 26-03-2015, 07:41
Posty: 39
Myślę, że jest czas na podjęcie decyzji o przedłużonej gwarancji. Dostałam takie info: "Gwarancję można przedłużyć najpóźniej do 32 miesiąca od dnia zakupu".
Rozważam taką możliwość ale 32 miesiące to szmat czasu :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 13:26 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
Halszka pisze:
Myślę, że jest czas na podjęcie decyzji o przedłużonej gwarancji. Dostałam takie info: "Gwarancję można przedłużyć najpóźniej do 32 miesiąca od dnia zakupu".
Rozważam taką możliwość ale 32 miesiące to szmat czasu :)


Do 6 miesiąca od zakupu masz stawkę 1620 zł za dodatkowe 2 lata z limitem 150000 km. Później stawka rośnie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 13:28 
Offline

Rejestracja: 26-03-2015, 07:41
Posty: 39
mayya pisze:

Do 6 miesiąca od zakupu masz stawkę 1620 zł za dodatkowe 2 lata z limitem 150000 km. Później stawka rośnie.



Rozumiem, dzięki. Muszę się zatem pospieszyć z rozmyślaniami :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 13:41 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Halszka pisze:
mayya pisze:

Do 6 miesiąca od zakupu masz stawkę 1620 zł za dodatkowe 2 lata z limitem 150000 km. Później stawka rośnie.



Rozumiem, dzięki. Muszę się zatem pospieszyć z rozmyślaniami :)

Tutaj jest wszystko opisane: http://www.suzuki.pl/auto/service_care.html
Ja osobiście wykupiłem rozszerzenie od razu przy kupnie samochodu: wybrałem opcje na dwa lata z limitem 150kkm. Co ciekawe zapłaciłem za to nieco mniej - może dlatego, że kupowałem auto z 2014? Jedna uwaga: nie jest to gwarancja a ubezpieczenie kosztów napraw - warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, gdzie dość dokładnie wymieniono co podlega ubezpieczeniu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 13:55 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
MiPr pisze:
Halszka pisze:
mayya pisze:

Do 6 miesiąca od zakupu masz stawkę 1620 zł za dodatkowe 2 lata z limitem 150000 km. Później stawka rośnie.



Rozumiem, dzięki. Muszę się zatem pospieszyć z rozmyślaniami :)

Tutaj jest wszystko opisane: http://www.suzuki.pl/auto/service_care.html
Ja osobiście wykupiłem rozszerzenie od razu przy kupnie samochodu: wybrałem opcje na dwa lata z limitem 150kkm. Co ciekawe zapłaciłem za to nieco mniej - może dlatego, że kupowałem auto z 2014? Jedna uwaga: nie jest to gwarancja a ubezpieczenie kosztów napraw - warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, gdzie dość dokładnie wymieniono co podlega ubezpieczeniu.


Zakres jest dość szeroki, a nowa stawka pojawiła się w ubiegłym tygodniu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2015, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-04-2015, 13:08
Posty: 69
tom21 pisze:
Minusem - brak podłokietnika

Ja sobie dodatkowo ten podłokietnik sprawiłem.
Jest identyczny z tym z Suzuki SX S-cross.
Różnica: S-cross ma w podłokietniku gniazdo USB.
W moim jest to miejsce zaślepione. Vitara ma USB pod centralną konsolą.
Vitara jest krótsza od S-cross-a. Też pomiędzy siedzeniami. Dlatego podłokietnik sięga dość daleko w tył.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2015, 07:12 
Offline

Rejestracja: 04-04-2013, 18:46
Posty: 203
Lokalizacja: Polska
Chyba ciekawsze są Wasze opisy i testy video na które czekam. Taki gosciu dostaje auto na 2 dni i ma zmontować zgrabny filmik. WY macie już swoje vitary i w miarę obiektywnie opisujecie swoje jazdy bez napinki czasowej. Normalna eksploatacja normalnego kierowcy to jest to :).
Ja jeździłem tylko 0.5h vitara i potwierdzam że auto jest ciche i fotele wygodniejsze niz w mojej hondzie. Ale..moja hondzia też była cichutenka na początku. Jakość materiałów calkiem dobra , z tym że nigdy nie mialem auta klasy premium ;). Elektrobajery to tak srednio mi się podobają. Niestety nie testowalem auta na wiekszych prędkościach i również zastanawiam się (tak jak wlascicielka hondy) jak to będzie z usterkowoscia? Nie lubie tracić pieniedzy i czasu na mechaników.
I jeszcze ciekawostka: wczoraj gdzieś wyczytałem że do benzyn też będą zakładać te filtry cząstek czy cos w tym stylu :( . Paranoja jakaś.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2015, 11:30 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 11:15
Posty: 14
kanu1 a czy ten podłokietnik jest regulowany (przód-tył) jak w s-crosie?
Oraz piszesz że masz zaślepione gniazdo usb, czyli mam rozumieć że takiego gniazda nie da się już zamocować?

d-woj czekamy na foty

Ma już ktoś vitare dwukolorową?


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2015, 12:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
kanu1 pisze:
Ja sobie dodatkowo ten podłokietnik sprawiłem.
Jest identyczny z tym z Suzuki SX S-cross.
(...) Vitara jest krótsza od S-cross-a. Też pomiędzy siedzeniami. Dlatego podłokietnik sięga dość daleko w tył.

Ale przeszkadza siedzącym z tyłu np. przy przesuwaniu się na kanapie, albo ogranicza miejsce na nog?
Może zrób zdjęcie komórką jak to wygląda, ok?


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2015, 14:23 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 14:03
Posty: 141
mayya pisze:
.

Brakuje trwałego wyłączenia systemu start-stop.



hmm na jezdzie probnej dealer mowil ze mozna wylaczyc start - stop


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2015, 14:54 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Arte.Et.Labore pisze:
mayya pisze:
.

Brakuje trwałego wyłączenia systemu start-stop.



hmm na jezdzie probnej dealer mowil ze mozna wylaczyc start - stop

Bo wyłączyć można, ale nie na stałe - wygląda na to, że trzeba to wyłączać po każdym uruchomieniu samochodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2015, 20:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-04-2015, 13:08
Posty: 69
kloaka pisze:
... a czy ten podłokietnik jest regulowany (przód-tył) jak w s-crosie?
Oraz piszesz że masz zaślepione gniazdo usb, czyli mam rozumieć że takiego gniazda nie da się już zamocować?

Podłokietnik jest regulowany przód-tył.
Obrazek pozycja tył
Obrazek pozycja przód

Jak się ktoś uprze, to pewnie się da zamontować w tym miejscu gniazdo USB.
Można wyjąć zaślepkę.
Ale:
- oryginalne gniazdo USB Suzuki kosztuje ponad 200 PLN
- nie wiem tego, ale tam pewnie nie ma wiązki do podłączenia USB

Avalanche pisze:
Ale przeszkadza siedzącym z tyłu np. przy przesuwaniu się na kanapie, albo ogranicza miejsce na nogi?
Może zrób zdjęcie komórką jak to wygląda, ok?

Mam długie stopy ;) i zauważyłem, że w przesiadaniu na kanapie z jednego miejsca na drugie, podłokietnik przeszkadza.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przednie fotele, do zdjęć, były przesunięte maksymalnie do przodu.


Na górę
Post: 27-04-2015, 13:02 
Offline

Rejestracja: 27-04-2015, 11:26
Posty: 24
Hej.
Mam Vitare 2015 4WD . Przy prędkości tuz przed 80/h słychać taki lekki gwizd takie wycie coś miedzy wiatrem a odglosem tylnego mostu w polonezie :) ale tylko przy tej predkości , szybciej i wolniej ustaje , i jeszcze przy skręcie w lewo po wrzuceniu 2 -ki przy rozpedzaniu przez chwilke lekka wibracja potem tez ustaje . Czy u Was coś takiego zaobserwowaliście? Proszę o odp. :) bo nie wiem czy zgłaszać cos w serwisie czy to nic wielkiego , zeby nie wyjść na przewrażliwionego ...


Na górę
Post: 27-04-2015, 13:07 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
WojtFran pisze:
Hej.
Mam Vitare 2015 4WD . Przy prędkości tuz przed 80/h słychać taki lekki gwizd takie wycie coś miedzy wiatrem a odglosem tylnego mostu w polonezie :) ale tylko przy tej predkości , szybciej i wolniej ustaje , i jeszcze przy skręcie w lewo po wrzuceniu 2 -ki przy rozpedzaniu przez chwilke lekka wibracja potem tez ustaje . Czy u Was coś takiego zaobserwowaliście? Proszę o odp. :) bo nie wiem czy zgłaszać cos w serwisie czy to nic wielkiego , zeby nie wyjść na przewrażliwionego ...


Ja nie mam takich "atrakcji". Może kwestia pojeżdżenia jeszcze trochę kilometrów tak jak z haczącymi biegami - samo się ułoży.
Byłeś już na 1000 km serwisie? Jeżeli nie to wtedy może zapytaj.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2015, 13:09 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
Jak dla mnie podłokietnik zajmuje za dużo miejsca z tyłu.


Na górę
Post: 27-04-2015, 13:19 
Offline

Rejestracja: 27-04-2015, 11:26
Posty: 24
mayya pisze:
WojtFran pisze:
Hej.
Mam Vitare 2015 4WD . Przy prędkości tuz przed 80/h słychać taki lekki gwizd takie wycie coś miedzy wiatrem a odglosem tylnego mostu w polonezie :) ale tylko przy tej predkości , szybciej i wolniej ustaje , i jeszcze przy skręcie w lewo po wrzuceniu 2 -ki przy rozpedzaniu przez chwilke lekka wibracja potem tez ustaje . Czy u Was coś takiego zaobserwowaliście? Proszę o odp. :) bo nie wiem czy zgłaszać cos w serwisie czy to nic wielkiego , zeby nie wyjść na przewrażliwionego ...


Ja nie mam takich "atrakcji". Może kwestia pojeżdżenia jeszcze trochę kilometrów tak jak z haczącymi biegami - samo się ułoży.
Byłeś już na 1000 km serwisie? Jeżeli nie to wtedy może zapytaj.


W tym tygodniu się wybiorę bo mam 1030 km , a jeszcze czy generalnie z drzwiami to zamykanie tez często na 2 razy czy to może kwestia tego że są za lekkie ?


Na górę
Post: 27-04-2015, 13:23 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 891
Cytuj:
W tym tygodniu się wybiorę bo mam 1030 km , a jeszcze czy generalnie z drzwiami to zamykanie tez często na 2 razy czy to może kwestia tego że są za lekkie ?


Na początku miałem częste zamykania na 2 razy - teraz już jest ok. Zresztą sprawdź przy otwartych innych drzwiach jaka jest różnica w zamykaniu :)


Ostatnio zmieniony 27-04-2015, 23:07 przez mayya, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2015, 19:48 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 11:15
Posty: 14
Dzięki kanu1.
Wygląda tak jakby suzuki projektując wnętrze zapomniało o podłokietniku.
Natomiast kanu1 jak wysuniesz go max do przodu to starcza aby położyć łokieć, bo tak z tych zdjęć wygląda jakby był ciut za daleko zamocowany i może brakować go z przodu?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2015, 20:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie zapomniało, tylko z założenia wrzuciło go do akcesoriów (czytaj: dopłać!) ;)

Dzięki kanu1 za fotki.
Podłokietnik OK, ale z tyłu wozić już 3 osób w żadnym rozmiarze się nie da :|
Dwie też będą miały problem, żeby go nie pokopać.

Wygląda na to, że podłokietnik z S-Crossa nie całkiem tu pasuje.
Może wejdzie ten z SX4 (Classica)? :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-04-2015, 06:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-04-2015, 13:08
Posty: 69
kloaka pisze:
Natomiast kanu1 jak wysuniesz go max do przodu to starcza aby położyć łokieć, bo tak z tych zdjęć wygląda jakby był ciut za daleko zamocowany i może brakować go z przodu?

W normalnej eksploatacji jeżdżę w pozycji do tyłu i starcza na podparcie prawego łokcia.

Avalanche pisze:
Wygląda na to, że podłokietnik z S-Crossa nie całkiem tu pasuje.
Może wejdzie ten z SX4 (Classica)? :idea:


Podłokietnik z dodatkowych akcesoriów do Vitary zakładany jest w miejsce istniejącej wanienki (tylna część jest demontowana).
Podłokietnik do SX4 Clasic jest nakładany na istniejący moduł.
Nie wiadomo, czy SX4 i Vitara maja taką samą szerokość tego elementu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-04-2015, 19:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Lokalny test na autofleszu:
http://autoflesz.com/test-red-samochod/ ... uraja.html

Autor mógłby sprawdzić jak się pisze "kanji" i "Radar Brake Support", no i nie pisać, że z "tyłu są bębny", jak są hamulce tarczowe ;)

Z ciekawych informacji - łopatki przy kierownicy na zdjęciach w folderze nabierają ciała :) Niedługo w ofercie wersja z nowym automatem (nie CVT) ze sterowaniem przy kierownicy.

Cdn...


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-04-2015, 19:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-04-2015, 13:08
Posty: 69
"...Na centralnym displayu znajdziemy...kontrolkę temperatury płynu chłodzącego (zrezygnowano ze wskaźnika),..."

a na zdjęciu poniżej wskaźnik temperatury ;)

Hill Hold Control;Hill Descent Control w wersji Comfort i Premium tylko dla allgrip-a
CD tylko w wersji Comfort


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-04-2015, 15:40 
Offline

Rejestracja: 25-04-2015, 11:15
Posty: 14
Ma ktoś może vitare (albo s-crossa albo jakiekolwiek auto) z rozsuwanym dachem?
Zastanawiam się czy brac z przeszklonym dachem, mieliscie jakies problemy z dachem, awarie, przecieki itp.,, czy jest to kosztowny element auta, drogi w utrzymaniu?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 969 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]