Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 01-05-2024, 05:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 05-04-2024, 10:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Zgadzam się.
Upodobniła się do nowego Swifta - takie obłe coś.
Nie pojmuję decyzji firmy w kwestiach stylistyki... . Jeżeli już, to bym zrobił dwie wersje z różnymi przodami: "terenową" w stylu obecnej lub Vitary S (tylko AllGrip) i "miejską" z tym gładkim przodem (tylko 2WD).

A to dziwne zdjęcie z boku, to jakieś komputerowo (kiepsko) zrobione.


Na górę
Post: 05-04-2024, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja nie przeczę, że mechanika jest lepsza w suzuki*. Nie przeczę też, że nie każdy musi lubić nadmiar elektroniki*. Natomiast obiektywnie elektronika w suzuki jest zacofana i tyle. Nie zmieni tego tekst w stylu "a u Was Murzynów biją". ;-)

* w końcu wciąż mam vitarę, a nie kijankę. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 05-04-2024, 16:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 371
Vitara po liftingu ma mieć więcej systemów bezpieczeństwa i już w maju pojawi się w salonach,
https://suzuki.pl/auto/aktualnosci/wiosna-nowosci-w-suzuki

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 05-04-2024, 19:44 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
ciekawski pisze:
no niestety ,dla pokolenia "dzieci google" jak dla małp ważne jest ,aby jak nawięcej świeciło ,mrugało etc....
.


Nawet nie o to chodzi.

wystarczyłoby by z poziomu infotainmentu można było zmieniać to co się obecnie zmienia patykiem, kilka motywów graficznych i tyle. Obecny infotainment tego nie umożliwia (i nie mogę się doczekać screenu vitary z ekranem 5')

Spodziewałem się że liftowanej Vitarze będzie chociaz wnętrze z Fronxa, ale nie...dalej rok 2015 w 2024.


Ostatnio zmieniony 05-04-2024, 20:11 przez arekws1, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 05-04-2024, 19:46 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 370
apede pisze:
W rzeczy samej. Ostatnio na forum oiulclub było kilka wątków o 1,6 tgdi kia/hyundai jakie to wadliwe konstrukcje, zaczynają żreć olej.


Hmmm, siedzę na forum Kia od 2 lat i o niczym takim nie czytałem. Owszem, zdażają się różne usterki (jak to w każdej marce), ale nadmierne branie oleju? :roll:

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 05-04-2024, 21:59 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia, to myślałem że to Prima aprilis :D ... przód spaprany, felgi tak samo. Konsola lepiej. Zastanawiam się tylko po co to zrobili? Taki lifting liftingu, czyżby nowy model nie był planowany na przyszły rok? Czy może sprzedaż zaczęła siadać w związku choćby z nową Dacią?

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 06-04-2024, 09:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 371
Zrobili to głównie po to, aby dostosować się do przepisów unijnych GSR2 dot. obowiązkowego wyposażenia nowych samochodów w różne systemy. Przepisy te wchodzą w życie 7 lipca 2024r. A lifting przodu zrobili niejako przy okazji.

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 06-04-2024, 09:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 435
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
@paffcio sorry, gdi bez turbo. Tak na szybko z oilclub:
https://www.oilclub.pl/index.php?threads/ubytek-oleju-gdi-benzyna.5568/
https://www.oilclub.pl/index.php?threads/dekarbonizacja-silnika-eksperymenty-z-p%C5%82ukankami.4717/

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 06-04-2024, 10:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ten GDI miał przebieg prawie 200kkm, a wymiany według właściciela były co 25kkm. Kia cee'd, więc pewnie głównie po mieście. Przy takim użytkowaniu to po prostu może się zdarzyć. Bardziej byłbym zaniepokojony spalaniem oleju po 50kkm, co zdarza się niektórym europejskim markom.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 06-04-2024, 17:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W pewnej firmie kilka służbowych Kii i jeden Hyundai i40 miały silniki do remontu przy przebiegach poniżej 100 tys. km. Mimo serwisowania w ASO.
Coś może jest na rzeczy.

Ale to OT, więc proponuję zakończyć :)


Na górę
Post: 06-04-2024, 19:06 
Offline

Rejestracja: 26-01-2024, 11:48
Posty: 15
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AUT.
arekws1 pisze:
ciekawski pisze:
no niestety ,dla pokolenia "dzieci google" jak dla małp ważne jest ,aby jak nawięcej świeciło ,mrugało etc....
.


Nawet nie o to chodzi.

wystarczyłoby by z poziomu infotainmentu można było zmieniać to co się obecnie zmienia patykiem, kilka motywów graficznych i tyle. Obecny infotainment tego nie umożliwia (i nie mogę się doczekać screenu vitary z ekranem 5')

Spodziewałem się że liftowanej Vitarze będzie chociaz wnętrze z Fronxa, ale nie...dalej rok 2015 w 2024.



Ale czy uwierzysz, że to co piszesz dla wielu osób nie ma znaczenia?
A niektóre rzeczy wręcz im się podobają? Np. ekran radia mi bardzo odpowiada. Właściwie w multimediach nie muszę mieć więcej. Poza jakością audio, szczególnie z radia. Patyczki działają. Serio masz z tym problem?


Na górę
Post: 06-04-2024, 20:33 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 370
apede pisze:


Dzięki @apede za linki. Mimo sugestii Kolegi @Avalanche że to off top jednak odpiszę, bo może się to komuś przydać. Problem z 1.6 GDI to często zapiekające się pierścienie, na co narażone są silniki z bezpośrednim wtryskiem, czyli chyba prawie wszystkie obecne... zatem Suzuki też :roll: W takich przypadkach często pomagają płukanki. Warto to IMHO wiedzieć na wszelki wypadek.

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 07-04-2024, 19:11 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
3XS pisze:
arekws1 pisze:
ciekawski pisze:
no niestety ,dla pokolenia "dzieci google" jak dla małp ważne jest ,aby jak nawięcej świeciło ,mrugało etc....
.


Nawet nie o to chodzi.

wystarczyłoby by z poziomu infotainmentu można było zmieniać to co się obecnie zmienia patykiem, kilka motywów graficznych i tyle. Obecny infotainment tego nie umożliwia (i nie mogę się doczekać screenu vitary z ekranem 5')

Spodziewałem się że liftowanej Vitarze będzie chociaz wnętrze z Fronxa, ale nie...dalej rok 2015 w 2024.



Ale czy uwierzysz, że to co piszesz dla wielu osób nie ma znaczenia?
A niektóre rzeczy wręcz im się podobają? Np. ekran radia mi bardzo odpowiada. Właściwie w multimediach nie muszę mieć więcej. Poza jakością audio, szczególnie z radia. Patyczki działają. Serio masz z tym problem?


...pełna zgoda ;)

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 07-04-2024, 19:45 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Cóż. Forum umożliwia wymianę poglądów. Wyrobienia sobie zdania przez czytającego na temat różnych opinii. Ja wyraziłem swoją. Nigdy nie zakładałem że się wszyscy z nią muszą zgadzać, w końcu jeździcie Suzuki i świadomie je kupiliście. Może są jednak też osoby dla których zakup i sama marka Suzuki to porażka.

Nie czepiam sie tez patyka samego w sobie (chociaz tandetny, trudno dostępny i brak odpowiednika na kierownicy), ale tego że opcje które są w menu "patykowym" nie są przeniesione do infotainmentu (to nie są multimedia, tylko centrum sterowania samochodu). Moim zdaniem powinny być (I w większości aut też tak jest - w jednym miejscu)


Na górę
Post: 07-04-2024, 22:09 
Offline

Rejestracja: 26-01-2024, 11:48
Posty: 15
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AUT.
arekws1 pisze:
Cóż. Forum umożliwia wymianę poglądów. Wyrobienia sobie zdania przez czytającego na temat różnych opinii. Ja wyraziłem swoją. Nigdy nie zakładałem że się wszyscy z nią muszą zgadzać, w końcu jeździcie Suzuki i świadomie je kupiliście. Może są jednak też osoby dla których zakup i sama marka Suzuki to porażka.

Nie czepiam sie tez patyka samego w sobie (chociaz tandetny, trudno dostępny i brak odpowiednika na kierownicy), ale tego że opcje które są w menu "patykowym" nie są przeniesione do infotainmentu (to nie są multimedia, tylko centrum sterowania samochodu). Moim zdaniem powinny być (I w większości aut też tak jest - w jednym miejscu)


No to wymieniamy poglądy czyli Ty wyrażasz swoje a ja nie mogę spytać o co chodzi i wyrazić swoich?

Otóż jeżdżę służbowo głównie samochodami VAG. Tam są jakieś opcje komputera pokładowego na dużym ekranie ale ja z nich nie korzystam. Po prostu nie jest mi to do niczego potrzebne. To czego potrzebuję jest przy zegarach. Wiem, że są ludzie, którym już nie wystarcza komputer pokładowy pomiędzy zegarami plus jego rozbudowana wersja na ekranie multimedialnym i podłączają się do auta aplikacją na smartfonie. Niedługo dołączą do tego smartwatcha. Ja nie muszę.

Bardziej od 100 opcji ma ekranie cieszy mnie w moim Suzuki ciemna szata graficzna wyświetlacza. Nie wali jaskrawymi barwami i białym tłem po oczach. W tym nowym scrossie jest dużo gorzej.

Przełącznik na kierownicy jest wygidniejszy od patyczka. Zgoda ale on ma tylko chyba 5 kliknięć. Ja to ogarniam bez problemu.

Wyrażając swoją opinię to zamiast Twoich życzeń wolałbym tylko sterowanie głośnością rolką a nie przyciskami na kierownicy.

Ogólnie Suzuki nie jest autem dla goniących za nowinkami i pod wieloma względami to dobrze.


Na górę
Post: 08-04-2024, 09:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1508
Suzuki: TM3 LR Highland
W sumie są to auta dla konserwatystów. Ludzi nie lubiących zmian.
Moja żona jeździła wiele lat różnymi Suzuki - pasowało jej to, bo nie musiała "uczyć się" kolejnego auta.

I tak to trwało do momentu jak sie nie przejechała autem koleżanki z pracy.
Tak jej się spodobało , że juz kolejnego Suzuki nie kupiła - po prostu konkurencja za podobne pieniadze zaproponowała cos dużo lepszego (w jej oczach)

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 08-04-2024, 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 371
W zmienionej Vitarze zostały wprowadzone dwa nowe kolory: Sphere Blue Pearl (ciemny niebieski) z czarnym dachem oraz Titan Dark Gray Pearl Metallic (tytanowy szary). Ma zostać z kolei wycofany całkowicie kolor turkusowy (zarówno bez, jak i z czarnym dachem). Ponadto jeśli chodzi o samochody w jednym kolorze, to będą już tylko szarości, biel i czerń. Jeśli ktoś będzie chciał auto w kolorze chromatycznym (innym niż szarości), to musi brać wersję wyłącznie z czarnym dachem (biały dach też nie będzie ponoć już dostępny). Wg. nowych danych technicznych długość samochodu zwiększyła się o cały jeden centymetr :) - pewnie przez ten bardziej odstający przód, reszta danych wygląda bez zmian.

Swoją drogą ciekawe co zrobią z Ignisem, czy też go dostosują, czy wycofają ze sprzedaży. Może mają już następną generację przygotowaną w ukryciu? Po 7 lipca nie będzie mógł być sprzedawany żaden nowy samochód niespełniający GSR2, czyli np. właśnie Ignis, jak i obecna wersja Vitary. Szykują się być może zatem obniżki cen przed tą datą na samochody niespełniające tych przepisów.

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 08-04-2024, 14:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie będzie mógł być wprowadzany do sprzedaży raczej :)
Spodziewam się że to, co ma ważną homologację, jeszcze można będzie sprzedawać.

EDIT: A jednak nie.
Wygląda na to, że poprzednia aktualizacja przepisów z 2022 r. dopuszczała sprzedaż już homologowanych typów. Od lipca 2024 obowiązkowe systemy mają dotyczyć wszystkich nowych pojazdów wprowadzanych na rynek, tj. sprzedawanych. :o


Na górę
Post: 08-04-2024, 19:48 
Offline

Rejestracja: 17-12-2019, 22:10
Posty: 205
Lokalizacja: Śląski
Suzuki: Vitara 1.4 2019
trzeba przyznać, że czarny dach to niezbyt dobry pomysł. Latem zamiast odbijać to pochłania na maxa promienie słoneczne. Żałuję, że nie kupiłem w jednym kolorze ale wtedy kupowałem kierując się za bardzo oczami a nie rozsądkiem.


Na górę
Post: 09-04-2024, 21:08 
Offline

Rejestracja: 09-04-2024, 20:42
Posty: 2
Suzuki: Vitara 1.4 AllGrip
Dzień dobry,
Na Szwajcarskiej stronie już można trochę bardziej przyjrzeć się nowej Vitarce. Widać tył z wydłużonym spoilerem
Obrazek
Lekko zmienione zegary
Obrazek
No i znacznie większa rozdzielczość zdjęć na tej stronie pozwala dopatrzeć się czegoś w miejscu zegara. Może jest to kamera?
Jest też regulacja ustawienia świateł?
No i wszystkie kolory Vitary, czarne lampy oraz nowy cennik
Obrazek

https://auto.suzuki.ch/suzuki-vitara-facelift-2024

Ogólnie moim zdaniem nowa Vitara trochę straciła takiego pazura, a ten taki nowy "rurowaty" przód przypomina mi trochę zajęczą wargę, ale na tej szwajcarskiej stronie prezentuje się dużo lepiej niż na wszystkich grafikach wyglądających, jakby je tworzył dopiero zaczynający swoją przygodę z grafiką amator photoshopa. Najważniejsze, że zostawili patyczki do sterowania komputerem pokładowym. Ich usunięcie mogłoby zniszczyć ducha marki ;)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 10-04-2024, 07:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Na plus - bardziej czytelny wzór zegarów.
Ciemne wnętrza reflektorów też OK.


Na górę
Post: 17-04-2024, 15:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-08-2022, 10:53
Posty: 39
Suzuki: Vitara K14D Allgrip
Z tym spoilerem z tyłu to zapewne opcja tak jak w poprzedniej wersji - dokładka. Ciekawe jak to będzie wyglądało z bliska.

Edit: wczoraj widziałem już nową granatową Vitarę po facelifcie na drodze E67 - zjeżdżała właśnie w kierunku S2. Nowe są już na drogach :)


Na górę
Post: 18-04-2024, 07:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 371
A jesteś pewien, że to nie była taka granatowa Vitara:
https://suzuki.pl/auto/aktualnosci/edycja-specjalna-wyjatkowa-rocznicowa-vitara

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 18-04-2024, 08:22 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 235
fox pisze:
A jesteś pewien, że to nie była taka granatowa Vitara:
https://suzuki.pl/auto/aktualnosci/edycja-specjalna-wyjatkowa-rocznicowa-vitara


to samo miałem napisać... :D


Na górę
Post: 18-04-2024, 14:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-08-2022, 10:53
Posty: 39
Suzuki: Vitara K14D Allgrip
Była cała granatowa. Przedni grill też inny. Być może na Połczyńskiej już mają.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]