Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 176 77 78 79 8082 Następna
Autor Wiadomość
Post: 02-06-2023, 19:43 
Offline

Rejestracja: 18-12-2018, 20:00
Posty: 116
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Vitara 1.0 2019
Jak ktoś ma kasę, niech kupuje. Dla mnie ta Kona to zupełnie inna liga cenowa, a nie konkurencja dla Vitary.


Na górę
Post: 02-06-2023, 19:56 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
psz pisze:
Jak ktoś ma kasę, niech kupuje. Dla mnie ta Kona to zupełnie inna liga cenowa, a nie konkurencja dla Vitary.

o to,to....
ja o tym pisałem już kilka razy :D
Koledzy jak chcą niech sobie fantazjują czego to oni nie kupią jak tylko wyjdzie n-ta generacja - a jeżdżą n-ty rok tym samym autem :]


Na górę
Post: 02-06-2023, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
:D :piwo: DOKŁADNIE TAK

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 21-07-2023, 21:04 
Offline

Rejestracja: 21-07-2023, 20:59
Posty: 2
Zastanawiam się na Vitara 1.4 mile premium ale jeszcze nie miałem okazji wybrać się do salonu. Chciałbym skorzystać z kredyty 50/50, 3/33 lub 4x25 i być może ktoś podzieli się informacją jakie są warunki? 50/50 strzelam że bez żadnych dodatkowych dopłat, a jak pozostałe?


Na górę
Post: 14-08-2023, 10:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Fajne nowe Mitsubishi i nie wygląda na Renault :)
Niestety, tylko FWD.
https://www.carscoops.com/2023/08/mitsu ... n-markets/


Na górę
Post: 23-08-2023, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-08-2023, 14:42
Posty: 23
Suzuki: Vitara
Jestem właśnie na ostatnim etapie zakupu Vitary.

U mnie wybór był zupełnie inny, celowałem w auto 70.000-85.000zł - i tutaj Vitara wygrała z innym dostępnymi modelami, bo w tej cenie były albo małe silniki (3 cylindry), albo małe auta typu corsa, fiesta (Vitara to jednak duży pojazd jak na segment B-suv), albo mega ubogie wyposażenie.

Ceny niestety oszalały, volkswagen nie ma nic sensownego poniżej 100.000zł, goły biały Duster z silnikiem 1332cc to wydatek 90.000zł. Do tego chodząc po salonach zauważyłem, że najtańsze wersje nie są dostępne, bo już się wyprzedały, i nieraz trzeba poczekać kilka miesięcy na auto (tracąc przy tym szanse na obecny rabat).

Vitara była pierwszym oglądanym przeze mnie autem, w którym na pierwszy rzut oka nie było NIC tragicznego: silnik ok, cena ok, wielkość akceptowalna, wyposażenie ok (w stosunku do podstawek w kia czy hyundai - niebo a ziemia), środek chociaż widać, że nie najnowszy, to ładny i spójny.

Oglądałem różne modele, kilka tygodni porównując i sprawdzając ceny i dostępność - i w kwocie poniżej 90.000zł nie widzę innej opcji jeśli chce się 4 cylindry i przestrzeń. Chyba, że ktoś podpowie, co przegapiłem (bez dodania drobnych 40.000 na lepszy model :D )


Na górę
Post: 23-08-2023, 16:45 
Offline

Rejestracja: 17-12-2019, 22:10
Posty: 204
Lokalizacja: Śląski
Suzuki: Vitara 1.4 2019
to fakt w swojej cenie konkurencji prawie nie ma w samochodach SUV
ale sprawdź SsangYong Tivoli bo jedyny SUV w podobnych pieniądzach.


Na górę
Post: 23-08-2023, 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Vitara Premium 2WD Manual z 1,4T jest nie do pobicia pod kątem ceny - technicznie to stare auto ale wartość sama w sobie jest wysoka.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 24-08-2023, 07:42 
Offline

Rejestracja: 17-12-2019, 22:10
Posty: 204
Lokalizacja: Śląski
Suzuki: Vitara 1.4 2019
dobrze, że elektroniki nie nawalili jak obecnie wszyscy w nowych autach to i awaryjność jest niska.


Na górę
Post: 24-08-2023, 20:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-04-2018, 22:24
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift (2018)
Właśnie przesiadłem się ze Swift 2018 na Vitarę 1.4 Premium AllGrip.
Jest super - jedyne do czego można się przyczepić, to stacja multimedialna i nie chodzi o to, że jest już bardzo stara, tylko że czasem trzeba zrobić "restart" auta, żeby Android Auto się uruchomił.
Alternatyw cenowych dla tego auta na rynku moim zdaniem nie ma.
Przed odbiorem zrobiona konserwacja podwozia, na wszelki wypadek, chciałbym tą Vitarą pojeździć dłużej.
I też, jak innym, podoba mi się, że auto nie jest napakowane zbędną elektroniką, no i ma zegary analogowe :)


Na górę
Post: 24-08-2023, 21:54 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
Przeciez ma zbędna elektronikę jak w każdym innym nowym aucie. TPMSy (które lubią rzucić błąd), BSM, RTCS Start/Stopy, czujniki nasłonecznienia, radary itd.itp.
On tylko wygląda w środku trochę przestarzałe bo brak cyfrowych zegarów i "starawy" infotainment, ale cała mogącą się zepsuć elektronika już dawno jest.

Konserwacji nie trzeba robić. Fajnie że Ci się podoba. Oby jak najdłużej służyło. Też wychodzę z tego założenia. Będę jeździć scrossem do oporu, zbierając przy okazji kasę na elektryka od 2035. Mam nadzieję że się uporają z niedorobionym bateriami.


Na górę
Post: 25-08-2023, 06:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-04-2018, 22:24
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift (2018)
arekws1 pisze:

Konserwacji nie trzeba robić. Fajnie że Ci się podoba. Oby jak najdłużej służyło. Też wychodzę z tego założenia. Będę jeździć scrossem do oporu, zbierając przy okazji kasę na elektryka od 2035. Mam nadzieję że się uporają z niedorobionym bateriami.


W autoryzowanym serwisie robią dużo konserwacji w autach 3-5 letnich i jest kolejka do października (bo jedno stanowisko i jeden człowiek do realizacji). Nie wiem czy to marketing, ale jak odbierałem Vitarę to kilkuletnie Baleno było właśnie konserwowane (karoseria w folii).
Niby nowe wersje mają lepsze zabezpieczenia ale jak widzę na Youtubach, że ludzie konserwują nawet Toyoty RAW4 za ponad 200k PLN i inne znane marki, to coś w tym jest. Perforacja w ciągu 12 lat się nie zrobi ale po tych 12 latach poleci a auto może zostanie w rodzinie dłużej (trudno planować jakąś nówkę za parę lat, jak czasy niepewne a ceny aut rosną w zastraszającym tempie).


Na górę
Post: 25-08-2023, 08:45 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
W sensie że nie trzeba od razu robić. Mam też SX4 classic i konserwację robiłem dopiero po 5 latach od kupna. Nic nie było pordzewiałe przy demontażu pod konserwacje. Dużo też zależy gdzie się jeździ. Przy jeździe typowo miejskiej to może racja. W Krakowie walą sól cały czas , a przy połączeniu z dziurawymi drogami i żwirkiem to rdza się może wcześniej pojawić.
Ceny nowych aut są z kosmosu, ale to już kwestia polityki unijnej.( naiwnie myślałem że kupię se Bronco i że będzie kosztował max. 200-250k). W Ameryce poniżej 40k dolarów (więc nawet po doliczeniu cel powinno wyjść poniżej 200 tysięcy)


Na górę
Post: 25-08-2023, 11:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
arekws1 pisze:
Przeciez ma zbędna elektronikę jak w każdym innym nowym aucie. TPMSy (które lubią rzucić błąd), BSM, RTCS Start/Stopy, czujniki nasłonecznienia, radary itd.itp.


Przez ponad 5 lat nie widziałem błędu TPMS ani razu, a miałem dwa komplety opon, co przy cosezonowej zmianie nie powodowało konieczności żadnej ingerencji. :)
Co to jest BSM i RTCS?
Start/stop nadal działa jak nowy.
RBSowi zdarzyło się 2-3 razy zaświecić na pomarańczowo: dwa razy w czasie gęstych opadów śniegu i raz w piękny słoneczny dzień na drodze międzymiastowej :niewiem:

Życzę każdemu posiadaczowi samochodów z ostatnich 5-7 lat, by mieli tylko takie problemy z elektroniką :mikolaj:
Znajomy ma 3-letnie BMW 2 z polskiego salonu i kilka razy w roku jeździ z jakimiś usterkami i błędami do serwisu. Raz nawet auto wróciło z trasy na lawecie, bo system uniemożliwił odpalenie...


Na górę
Post: 25-08-2023, 13:28 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
No to zalacze w najbliższym czasie na forum. Bez powodu pojawia się migająca lampka opony (rzadko bo rzadko ale się pojawia). Na infotainmencie zamiast ciśnienia na trzech kolach pokazuje '***'. Po kilkunastu sekundach się pojawia że jest prawidłowe. I to podczas jazdy.

BSM- blind spot monitoring (żółta lampka na lusterku jak ktoś wjedzie w martwy punkt)
RCTA- coś podobnego, jak ktoś idzie z tyłu za autem to się pojawia białe coś na lusterku, sygnał i ostrzeżenie.
To mi się zawiesiło raz podczas jazdy autostradowej.

Radarowi zdarzyło się przywisnać częściej (ostrzeżenie Radar VIS) podczas jazdy pod słońce na autostradzie (więc w ASO stwierdzili TTTM). Nie jest fajne jak ktoś jedzie na tempomacie. Nagle go tracisz.

Generalnie pisałem że Suzuki po 2010 są już sporo oczujnikowane i różnice między innymi markami są głównie w designie i jakości materiałów/wykonania.


Na górę
Post: 25-08-2023, 20:49 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
najpierw "modernizujecie" swoje autka wkładając różne elementy (szczególnie z ali ) ,a potem narzekacie ,że Wam się zapalają kontrolki... :D
potwierdzam to co napisał Avalanche - mam 2-gą Vitarę ( 2018 -1,6 i 2023 - 1,4) i żadnych problemów z elektroniką...
no może poza śniegowym zaklejeniem logo z radarem w poprzednim aucie... :D
obecnym jeszcze zimy nie zaliczyłem....


Na górę
Post: 26-08-2023, 10:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
arekws1 pisze:
No to zalacze w najbliższym czasie na forum. Bez powodu pojawia się migająca lampka opony (rzadko bo rzadko ale się pojawia). Na infotainmencie zamiast ciśnienia na trzech kolach pokazuje '***'. Po kilkunastu sekundach się pojawia że jest prawidłowe. I to podczas jazdy.

BSM- blind spot monitoring (żółta lampka na lusterku jak ktoś wjedzie w martwy punkt)
RCTA- coś podobnego, jak ktoś idzie z tyłu za autem to się pojawia białe coś na lusterku, sygnał i ostrzeżenie.
To mi się zawiesiło raz podczas jazdy autostradowej.


To coś ewidentnie nie halo z tym TPMS. Jeżeli na gwarancji, to bym zgłosił z filmikiem/zdjęciami na dowód.

BSM i RCTA nie mam - za stare auto :))
Pewnie są przydatne, ale moim zdaniem powodują oddanie kontroli elektronice. Ludzie się łatwo przyzwyczajają do wyręczających ich urządzeń i z czasem w 100% ufają kontrolkom.


Na górę
Post: 26-08-2023, 11:28 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 418
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Myślę, że licytowanie się, że moja Vitara się psuje, a moja nie, jest trochę bez sensu, bo zawsze się może zdarzyć wadliwy egzemplarz.

Moja mi na początku mocno napsuła nerwów, bo kilka dni po odbiorze z salonu miałem wyciek paliwa w komorze silnika, potem jeszcze wyciek na półosi, no i jeszcze źle działający czujnik deszczu, który po około roku walki z Suzuki i ASO udało się wymienić i na razie jest OK. Przy czym po prostu miałem pecha, bo chyba nikt nie miał takiej kulminacji problemów w nowym aucie, obecnie (leci 3 rok) chyba wszystko jest OK i mam nadzieję, że tak zostanie. Jak widać u mnie główne nawalały sprawy czysto mechaniczne, a nie elektronika.

Odnośnie elektroniki to przede wszystkim stacja multimedialna i AA są słabą stroną, ale da się żyć. Natomiast systemy bezpieczeństwa działają raczej OK:
- drobne zastrzeżenia mogę mieć do systemu antykolizyjnego, bo jest trochę nadwrażliwy (ale to taki jego urok) i przez 2,5 roku to mi 2 razy podejrzanie zachował,
- TPMS działa bez problemu (ale ja mam całoroczne opony),
- BSM jest całkiem fajny, początkowo nie przywiązywałem do niego większej wagi, ale przekonał mnie do siebie,
- RCTA też mnie pozytywnie zaskoczył, ale jak do każdego systemu trzeba mieć do niego ograniczone zaufanie, bo kierowcy on nie zastąpi - brakuje mi tu jego odpowiednika z przodu,
- te wszystkie asystenty trzymania pasa też są w miarę OK, jedynie ten system odpowiedzialny za utrzymanie pasa ruchu (na autostradzie) mógłby być bardziej dopracowany, bo raz działa super, a innym razem tak sobie,
- rozpoznawanie znaków działa, ale ma swoje ograniczenia, które powoduję że chyba jest najmniej użytecznym systemem,
- natomiast aktywny tempomat to jest bajka. :)


Na górę
Post: 26-08-2023, 18:02 
Offline

Rejestracja: 23-10-2021, 11:32
Posty: 9
Suzuki: vitara hybrid
arekws1 pisze:
Przeciez ma zbędna elektronikę jak w każdym innym nowym aucie. TPMSy (które lubią rzucić błąd), BSM, RTCS Start/Stopy, czujniki nasłonecznienia, radary itd.itp.
On tylko wygląda w środku trochę przestarzałe bo brak cyfrowych zegarów i "starawy" infotainment, ale cała mogącą się zepsuć elektronika już dawno jest.

Konserwacji nie trzeba robić. Fajnie że Ci się podoba. Oby jak najdłużej służyło. Też wychodzę z tego założenia. Będę jeździć scrossem do oporu, zbierając przy okazji kasę na elektryka od 2035. Mam nadzieję że się uporają z niedorobionym bateriami.


Na górę
Post: 04-09-2023, 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-08-2023, 14:42
Posty: 23
Suzuki: Vitara
No i Viatara wygrała, wersja absolutnie podstawowa (głównie ze względu na to, że nie chciałem radia multimedialnego). Jako dodatek doszły czujniki parkowania przód i tył. Po kilku dniach testowania nie widzę żadnych poważniejszych wad, auto jest bardzo przyjemne, a przy tym bardzo proste do wyczucia.

Obsługa wszystkich funkcji jest banalna - może ekrany dotykowe i cyfrowe zegary z innych aut wyglądają ładnie na reklamach, ale to manualne przyciski i wskaźniki w suzuki są dużo lepsze w codziennym użytkowaniu. Ani klima ani radio nie wymaga oderwania oczu od drogi.
Silnik, pomimo pierwszych obaw jest stosunkowo mocny, i przyjemny i w mieście i w trasie.

Zobaczymy za kilka lat jak z awaryjnością, ale jak na razie zapowiada się na to, że radość z zakupu długo potrwa :)


Na górę
Post: 05-09-2023, 20:15 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
witolds pisze:
No i Viatara wygrała, wersja absolutnie podstawowa (głównie ze względu na to, że nie chciałem radia multimedialnego). Jako dodatek doszły czujniki parkowania przód i tył. Po kilku dniach testowania nie widzę żadnych poważniejszych wad, auto jest bardzo przyjemne, a przy tym bardzo proste do wyczucia.

Obsługa wszystkich funkcji jest banalna - może ekrany dotykowe i cyfrowe zegary z innych aut wyglądają ładnie na reklamach, ale to manualne przyciski i wskaźniki w suzuki są dużo lepsze w codziennym użytkowaniu. Ani klima ani radio nie wymaga oderwania oczu od drogi.
Silnik, pomimo pierwszych obaw jest stosunkowo mocny, i przyjemny i w mieście i w trasie.

Zobaczymy za kilka lat jak z awaryjnością, ale jak na razie zapowiada się na to, że radość z zakupu długo potrwa :)


Szkoda że nie dołożyłeś do premium. Sporo lepiej wyposażona . Bajery się przydają . A za kilka lat będzie lepiej odsprzedać

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 05-09-2023, 20:22 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
Comfort w Vitarze jest fajny. Radio się ładnie komponuje z deską rozdzielcza. A co do odsprzedaży, bez znaczenia. Choć może też zależy ile kto jest w stanie opuścić. Jak coś, za swojego SCrossa dałem 145, a pewnie będę sprzedawał/wystawial po 80k;-) za dwa lata. Bo paradoksalnie ludzie się boją automatów i AWD (bo koszty). Może być że Comfort pójdzie z najmniejszą strata


Na górę
Post: 15-09-2023, 09:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-08-2023, 14:42
Posty: 23
Suzuki: Vitara
maciejosss pisze:
Szkoda że nie dołożyłeś do premium. Sporo lepiej wyposażona . Bajery się przydają . A za kilka lat będzie lepiej odsprzedać

Myślałem nad tym poważnie, ale dotykowe radio kompletnie mnie zniechęciło. Kilka bajerów było fajnych (kamera cofania), ale reszta to dosłownie "dodatki" i jednak wziąłem komfort - bo po prostu też jest bardzo dobrze wyposażony: automatyczna klima, akceptowalne głośniki, tempomat - tylko tyle potrzebowałem. Za to za kilka lat jeśli zmienię na nowszy model to pewnie wezmę 4x4 - to się przyda bardziej od bajerów :)


Na górę
Post: 15-09-2023, 13:51 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
O ile Suzuki przetrwa w Europie :-) (patrząc na sprzedaż Strong Hybrid, jakośc, konkurencję i brak nowoczesnych samochodów w ofercie)


Na górę
Post: 15-09-2023, 16:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Bez problemu.
W pierwszym półroczu 2023 Suzuki sprzedało w Europie ponad 90 tysięcy samochodów, wzrost o 36% wobec ubiegłego roku.
Zapytaj lepiej czy przetrwa Honda, Subaru i Mitsubishi :)
To ostatnie jeszcze dycha dzięki przeklejaniu znaczka na samochody Renault.

Sprzedaż Hondy i Mitsubishi względem I półorcza 2022, to -23% i -34%.

Więc można sobie pisać co do głowy przyjdzie, ale fakty są jakie są 8)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2032 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 176 77 78 79 8082 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]