Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 169 70 71 72 73100 Następna
Autor Wiadomość
Post: 14-01-2019, 10:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
igi pisze:
piomic pisze:
Pobiera dopóki jest w zasięgu.

Nienie. Spotify może pobierać wybrane listy do odtwarzania offline.


JAK nienie jak tak? Pobiera kiedy jest w zasięgu. Czyli (co oczywiste) musisz wcześniej pobrać, mniejsza z tym w jaki sposób. Jeden docenia pracę wykonawcy i woli kupić płytę bo w ten sposób ma poczucie że płaci za konkretną pracę, drugi docenia wygodę korzystania i płaci abonament Spotify sponsorując cały worek wykonawców - również goownosieczkę bez wartości.


Na górę
Post: 18-01-2019, 21:15 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
piomic pisze:
igi pisze:
Nienie. Spotify może pobierać wybrane listy do odtwarzania offline.

JAK nienie jak tak? Pobiera kiedy jest w zasięgu. Czyli (co oczywiste) musisz wcześniej pobrać, mniejsza z tym w jaki sposób.

Czyli dokładnie jak z mp3 :) Tylko wybór większy.
piomic pisze:
Jeden docenia pracę wykonawcy i woli kupić płytę bo w ten sposób ma poczucie że płaci za konkretną pracę, drugi docenia wygodę korzystania i płaci abonament Spotify sponsorując cały worek wykonawców - również goownosieczkę bez wartości.

Czyli przypadkiem nie dokładnie odwrotnie niż piszesz? :D
Duże wytwórnie płytowe doją rynek dość skrupulatnie i bezwzględnie - to dlatego tak mocno psioczą na streaming - jak on to strasznie "psuje rynek". I w sumie tu trochę racji masz: niektórym serwisom zwłaszcza, amerykańskiego pochodzenia, też trudno się oderwać od owych "starych zasad". Na szczęście (europejskie) Spotify płaci autorom za konkretne odtworzenia - czyli zarabia ten kto faktycznie jest słuchany.

I mnie akurat bardzo cieszy że na Vitarowej stacji działa doskonale zarówno na odtwarzaczu przez BT (pełen opis) jak i na Android Auto (aplikacja).
Choć brak Naviexperta na razie dyskwalifikuje (dla mnie) to ostatnie.... :( Zobaczymy jak się rozwiną Mapy Googla kiedy wreszcie dostaną komplet funkcjonalności Waze.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 19-01-2019, 13:23 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
Widzę, że coś się dogadać nie możecie, to pomogę. Jak nie masz zasięgu, to sobie nic nie ściągniesz - myślę, że o to się rozchodzi.


Na górę
Post: 19-01-2019, 14:07 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
krzymo pisze:
Widzę, że coś się dogadać nie możecie, to pomogę. Jak nie masz zasięgu, to sobie nic nie ściągniesz - myślę, że o to się rozchodzi.
Jak jesteś poza domem i nie masz zasięgu, to nowych MP3 TEŻ przecież nie wygrasz. Czym miałoby się to technicznie różnić?



(A tak w sumie to trochę odbiegamy od tematu stacji)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 19-01-2019, 16:39 
Offline

Rejestracja: 06-01-2019, 11:40
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II
Cześć, wszystkim.

Jako że ostatnio temat zaczął zahaczać o MP3 ;-), to mam pytanie do użytkowników najnowszej wersji oprogramowania stacji multimedialnej tzn. 1860.2.
Zaobserwowałem u siebie coś takiego, jak słucham mp3 wgranych na kartę SD (może tak samo być przy pamięci USB ale tego nie sprawdziłem) i przejdę w tryb ‘Stand By’ (wybierany przez długi przytrzymanie lewego górnego przycisku), po wyjęciu kluczyka gdy następnego dania (podczas prób wyszło mi że wystarczy około 30 sekund – sprawdzałem przez blokowanie drzwi pilotem i czekanie aż uzbroi się alarm), przekręcam kluczyk, stacja uruchamia się dalej w trybie ‘Stand By’ (to jest ok), no i jak po paru minutach odpalam stację bo stwierdzam że chce jednak czegoś posłuchać to okazuje się że co prawda nadal odtwarza MP3 ale już w innym miejscu – przesunięte w czasie o tyle ile minęło czasu od przekręcenia kluczyka do wyjścia z trybu ‘Stand By’. Krótko mówiąc mp3 odtwarzane są w tle mimo wyłączonego ekranu.
Czy w najnowszej wersji oprogramowania też tak jest?

Wejście w tryb ‘Stand by’ - podczas jazdy (nawet wyjęcie kluczyka ze stacyjki na krótka chwile, oczywiście po zatrzymaniu :] ) i wyjście z trybu ‘Stand By’ po jakimś czasie, stacja zachowuje się normalnie czyli mp3 odtwarzane jest od miejsca w którym zostało przerwane.

Do tej pory sprawdziłem: Wciśnięcie ‘PAUSA’ wyłączenie stacji i jej ponowne uruchomienie wszystko zaczyna grać dalej; Wciśnięcie ‘MUTE’ (powoduje dodatkowo wstrzymanie mp3) też nie rozwiązuje problemu, po uruchomieniu stacji wszystko gra. Działa natomiast wyciszenie do 0 dźwięku poprzez klawisze regulacji głośności (lub „suwakiem” na ekranie stacji) wtedy ponowne uruchomienie stacji nawet po trybie ‘Stand by’ nic się nie odtwarza i jest cicho trzeba tylko pamiętać że poziom głośności jest 0. To rozwiązanie obecnie stosuje, bo raczej w niczym nie przeszkadza, jak przychodzą rozmowy telefoniczne to stacja normalnie wydaje dźwięki, (tak samo jest w trybie ‘Stand By’ - stacja na czas rozmowy automatycznie się wybudza, kamera cofania też działa.

Dużo tego wyszło ale starałem się to w miarę dokładnie to opisać. Często lubię jeździć w ciszy, w Vitarze jest naprawdę cicho, szczególnie po Oplu Fronterze z silnikiem diesel, więc wolał bym żeby tryb ‘Stand by’ działał lepiej – jest to póki co jedyna rzecz która mi trochę przeszkadza w stacji multimedialnej po 6 miesiącach użytkowania (i oby tylko takie problemy były z Vitarą). Stacja jest prosta, ale ma tak naprawdę wszystko co trzeba, plus to AndroidAuto, i ekran działajacy nawet jak ma się rękawiczki na rekach.
Zastawiam się czy poprawiono to w najnowszej wersji, jeśli tak to będę miał chociaż jedno uzasadnienie do zmiany wersji.

Pozdrawiam

_________________
Vitara 1.6VVT AllGrip Premium


Na górę
Post: 20-01-2019, 13:40 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
igi pisze:
krzymo pisze:
Widzę, że coś się dogadać nie możecie, to pomogę. Jak nie masz zasięgu, to sobie nic nie ściągniesz - myślę, że o to się rozchodzi.
Jak jesteś poza domem i nie masz zasięgu, to nowych MP3 TEŻ przecież nie wygrasz. Czym miałoby się to technicznie różnić?



(A tak w sumie to trochę odbiegamy od tematu stacji)

Całą swoją płytotekę w mp3 mam ciągle wgraną, więc nie muszę nic wgrywać. Będąc użytkownikiem serwisów streamujących masz to w chmurze. Zgrywając sobie mając zasięg, żeby poza zasięgiem móc posłuchać, tak po prawdzie robisz to samo, co w przypadku zgrywania mp3 z płyt/dysku.

A jak sobie kupie nową płytę, to wystarczy byle lapcior z czytnikiem płyt i sobie wgram będąc poza zasięgiem (jak będę mieć tak wielkie parcie).


Na górę
Post: 20-01-2019, 13:42 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Jeszcze chwila i w żadnym nie będzie napedu w standardzie. Nie ma na to już miejsca

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-01-2019, 12:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
igi pisze:
Spotify płaci autorom za konkretne odtworzenia - czyli zarabia ten kto faktycznie jest słuchany.


A to nie wiedziałem, dzięki za info.

Czamp pisze:
w Vitarze jest naprawdę cicho
Ty na pewno masz Vitarę?


Na górę
Post: 22-01-2019, 13:40 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
w Vitarze jest naprawdę cicho. Gdy stoi z wyłączonym silnikiem. :D


Na górę
Post: 22-01-2019, 15:20 
Offline

Rejestracja: 06-01-2019, 11:40
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II
piomic pisze:
Czamp pisze:
w Vitarze jest naprawdę cicho
Ty na pewno masz Vitarę?

Sprawdziłem w dowodzie rejestracyjnym napisane jest że Vitara :)

Zaczynam się natomiast martwić czy jazda starymi trupami nie uszkodziło mi słuchu :szok:

_________________
Vitara 1.6VVT AllGrip Premium


Na górę
Post: 22-01-2019, 18:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Pamiętam jak w 2008 kupiłem Lancera, na światłach łapałem za kluczyk bo myślałem że zgasł - tak było cicho.


Na górę
Post: 24-01-2019, 11:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-03-2018, 10:55
Posty: 8
Suzuki: Vitara II - Rok 2018
akir pisze:
Jeszcze chwila i w żadnym nie będzie napedu w standardzie. Nie ma na to już miejsca

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka





I bardzo dobrze, :)), w dobie serwisów muzycznych :Spotify, Deezer, Apple music, itd podziwiam tych co "walczą" z mp3. Po co w taki sposób szerzyć piractwo? nie lepiej zapłacić 20 zł miesięcznie i mieć nieograniczony dostęp ?

_________________
Pozdrawiam

Jacek
__
SUZUKI VITARA 2018 - 1.6 2WD, AUTOMAT


Na górę
Post: 24-01-2019, 11:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Nie mam w domu ani jednego odtwarzacza płyt CD. Na koncertach znajomych zespołów kupuję płytę i słucham z Tidala albo empetrójek, mam tak niektóre płyty od kilku lat nieodfoliowane.


Na górę
Post: 24-01-2019, 15:25 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
nawet w laptopach już się CD,DVD nie montuje bo i po cholerę, lapki nawet te gammingowe za 8-10 tyś w większości są bez napędu, płyty CD są nietrwałym nośnikiem, za parę lat odejdą w niepamięć


Na górę
Post: 24-01-2019, 15:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Bo płyty to przeżytek, nie ogarniam po co to kupować. Żeby postawić na półce? Bez sensu :)

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 24-01-2019, 16:04 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
dominiq pisze:
Bo płyty to przeżytek, nie ogarniam po co to kupować.

Ja kupuję płyty, bo uwielbiam mieć w ręku coś namacalnego. Poza tym wiele digipacków jest genialnie zaprojektowanych i bardzo przyjemnie się je ogląda.

dominiq pisze:
Żeby postawić na półce? Bez sensu :)

A dopłacanie do koloru auta, by stało kolorowe na parkingu ma sens? :]

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 24-01-2019, 16:07 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
baart77 pisze:
płyty CD są nietrwałym nośnikiem, za parę lat odejdą w niepamięć

hmmm... mam kilka ponad dwudziestoletnich CD'ków i wciąż świetnie się trzymają, odtwarzacz nie ma z nimi najmniejszego problemu, a jest to dosyć wybredny NAD...

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 24-01-2019, 19:20 
Offline

Rejestracja: 06-01-2019, 11:40
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II
Ja osobiście kupuje płyty CD, bo lubię – rozpakowywanie, pierwszy odsłuch i tak dalej. Po czym to przerabiam na mp3 i słucham na takim sprzęcie który mi w danej chwili odpowiada – w domu głównie na odtwarzaczu.
Jakoś mam wrażenie że jak od czasu do czasu skorzystam z serwisów muzycznych to się tego tyle na słucham i nic z tego mi nie zostaje, a jak kupię płytę to słucham ją po parę razy i zaczynam „doceniać każdy dźwięk” - a czasem nie :]

_________________
Vitara 1.6VVT AllGrip Premium


Na górę
Post: 24-01-2019, 19:50 
Offline

Rejestracja: 03-10-2017, 11:52
Posty: 306
Koledzy. Przecież to jest forum Suzuki Vitara. Temat muzyki i płyt to chyba coś innego, chyba, że dot. wypadków z udziałem pojazdów
specjalnych jadących na sygnałach dźwiękowych i sygnalizacji świetlnej.


Na górę
Post: 24-01-2019, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
baart77 pisze:
nawet w laptopach już się CD,DVD nie montuje bo i po cholerę,


Żeby np. zobaczyć zdjęcia RTG przyniesione przez pacjenta. Na płycie.


Na górę
Post: 24-01-2019, 23:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Maruti Suzuki wyposaża już nowe i poliftowe modele w zmieniony system multimedialny.
Mam nadzieję, że do nas też on trafi.

Obrazek


Na górę
Post: 25-01-2019, 08:04 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
Zdaje się że nadal na open source bosha. Zdaje się Mitsubishi asx można zamówić ze stacją na androidzie.


Na górę
Post: 25-01-2019, 08:46 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
baart77 pisze:
nawet w laptopach już się CD,DVD nie montuje bo i po cholerę, lapki nawet te gammingowe za 8-10 tyś w większości są bez napędu, płyty CD są nietrwałym nośnikiem, za parę lat odejdą w niepamięć


nie opowiadaj głupot Kolego - w większości biznesowych Delli nadal jest napęd CD/DVD i długo będzie


Na górę
Post: 25-01-2019, 08:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2019, 19:16
Posty: 49
Suzuki: Vitara II FL
Kiedys pewnie też mowili, że winyle pójdą do lamusa.. ;)

_________________
Suzuki Vitara 1.4 140 2WD


Na górę
Post: 25-01-2019, 09:01 
Offline

Rejestracja: 04-10-2016, 08:43
Posty: 142
Suzuki: S-Cross 1.4 AT AWD
Avalanche pisze:
Maruti Suzuki wyposaża już nowe i poliftowe modele w zmieniony system multimedialny.


Ciekawie to wygląda. Widać, że ma już połączenie z komputerem samochodu (pewnie przez CAN). Tego mi w obecnej generacji bardzo brakuje, np. fajnej prezentacji przebiegów, spalania, etc. czy informacji z czujników nałożonych na obraz z kamery cofania. Co ciekawe obecna stacja multimedialna, na ekranie statusów pokazuje, ze CAN not connected, czyli funkcjonalność jakby miała...

Znając życie updatem takich rzeczy nie dostaniemy.

_________________
Suzuki S-Cross FL 1.4 Allgrip AT Elegance Sun (2017)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 169 70 71 72 73100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]