Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 22:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 132 33 34 35 36100 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26-07-2017, 10:47 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Mam takie pytanie, może ktoś zna na nie odpowiedź. Otóż kiedy odpalamy nawigację (zarówno Google maps, jak i AM)korzystając z LG MirrorDive, to nie ma praktycznie komend głosowych. Hołowczyc zagada może raz czy dwa, a manewrów wykonaliśmy sporo.Strzałki pokazują prawidłowo, ale komend głosowych praktycznie nie ma. Czy to wina tego, że trochę oszukujmy system stacji, bo podczas normalnej eksploatacji nawigacji bezpośrednio z telefonu, wszystko działa prawidłowo.
I jeszcze pytanie o jakość, dokładność i aktualność pokrycia tej nawigacji od appla .Miałem co prawda zmienić telefon na iphona, bo android doprowadza mnie do szału, ale zależy mi na dostępie do dobrej nawigacji. Działająca AM była by argumentem, by jeszcze dać szansę staremu fonowi. Tylko te niedzialajace komunikaty.


Na górę
Post: 26-07-2017, 11:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
DS pisze:
Avalanche, masz na myśli ten słowacki odcinek o długości 14,7 km?

Nie, wjazd od Brna, ale nie na Budapeszt, tylko bardziej na południe.

Na Słowacji coś tam gadała o korkach z powodu robót drogowych, ale one mogą trwać od lat :D


Na górę
Post: 26-07-2017, 11:35 
Offline

Rejestracja: 08-02-2016, 09:48
Posty: 40
sipap248 pisze:
Potwierdzam,dzis wypróbowałem i za pomoca LG MirrorDrive działają podczas jazdy nawigacje GoogleMaps i AM.
Z tym ,że ja w porównaniu do tego filmiku ściagnałem tylko tę aplikację LG MirrorDrive. Nie znalazło mi w Galaxy Apps tego Car mode,ani nie mogłem znaleźć tej zakładki gdzie odznaczają LG MD. Potem jest instalowany jeszcze jakis program. Ja tego nie zrobiłem.Zainstalowałem tylko LG Mirror Drive i działa.


Jaki masz telefon?
Rozumiem, że testowałeś z Vitarą?

Nie wiem jak działają Ci GM i AM skoro w apce LG MirrorDrive masz dostęp tylko do muzyki, smsów i telefonu...


Na górę
Post: 26-07-2017, 11:51 
Offline

Rejestracja: 03-08-2016, 06:43
Posty: 20
Suzuki: Vitara 2WD Premium
@sipap248

Od zeszłego roku korzystam w Vitarze z nawigacji Apple Carplay z Iphone'a. Zjeździłem kilka tysięcy na południu i zachodzie Polski i nie zauważyłem żeby mapa nie pokrywała się z aktualnym stanem dróg. Nawigacja działa sprawnie, nie zacinała mi się i zawsze wiedziałem w którą ulicę mam skręcić, szybko dobiera alternatywną trasę jak zmienisz drogę, komendy są wypowiadane przez miłą Panią, dodatkowo wypowiada nazwę ulicy w którą trzeba skręcić co czasami jest zabawne jak np. "za 100 metrów skręć w prawo w Tadeusza Koszczuszki" :)
Do wad zaliczyłbym umiejscowienie POI, przykładowo w Jeleniej Górze szukałem oddziału banku ING - wyznaczył trasę a doprowadził mnie do środka osiedla, albo szukałem Biedronki i chciał mnie wywieźć na przyblokowe garaże. Nie jest to jakiś wielki minus bo zawsze można znaleźć w necie prawidłowy adres i wklepać mu gotowca. Raz też mi się zdarzyło że chciał żebym skręcił w lewo na skrzyżowaniu, gdzie by nakaz jazdy w prawo. Więcej potknięć nie pamiętam, także ze swojego doświadczenia mogę polecić.


Na górę
Post: 26-07-2017, 12:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
akir pisze:
Według mnie nie ma sensu używać, prowadzi kiepsko. Nieaktualne trasy, google maps o dojedziemy do celu
Póki co nawigacja mnie nie zawiodła, dobrze prowadziła, trafnie wyznaczała objazdy, ale używałem jej tylko w Polsce.

Avalanche pisze:
DS pisze:
Avalanche, masz na myśli ten słowacki odcinek o długości 14,7 km?
Nie, wjazd od Brna, ale nie na Budapeszt, tylko bardziej na południe. Na Słowacji coś tam gadała o korkach z powodu robót drogowych, ale one mogą trwać od lat :D
Wkrótce będę jechał trasą Barwinek - Budapeszt - Balaton - Zagrzeb - Makarska i dalej, zobaczymy jak tam sprawdzi się nawigacja i TMC.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 26-07-2017, 12:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Jak na Budapeszt/Balaton itd. to powinno być bez problemów. Od węzła Gorican przez Zagrzeb aż do Dubrownika nawigacja prowadzi bardzo dobrze ;)


Na górę
Post: 26-07-2017, 14:25 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Torquemada pisze:
sipap248 pisze:
Potwierdzam,dzis wypróbowałem i za pomoca LG MirrorDrive działają podczas jazdy nawigacje GoogleMaps i AM.
Z tym ,że ja w porównaniu do tego filmiku ściagnałem tylko tę aplikację LG MirrorDrive. Nie znalazło mi w Galaxy Apps tego Car mode,ani nie mogłem znaleźć tej zakładki gdzie odznaczają LG MD. Potem jest instalowany jeszcze jakis program. Ja tego nie zrobiłem.Zainstalowałem tylko LG Mirror Drive i działa.


Jaki masz telefon?
Rozumiem, że testowałeś z Vitarą?

Nie wiem jak działają Ci GM i AM skoro w apce LG MirrorDrive masz dostęp tylko do muzyki, smsów i telefonu...


Oczywiście ,że testowałem z Vitarą.Telefon to Note 4. Łączę się przez mirror link. Jako dostępne aplikacje widzę wtedy :Sygic car navigation,RockScout i LG MirrorDrive.
Jak wybieram ten ostatni to dostaję widok apek w moim Galaxy Note 4. I mogę z nich wybrac właśnie te navigacje(również Janosika). Działaja w czasie jazdy(prędkośc większa niż 5 km/h). Nic się nie zawieszało,przy cofaniu odpalała się kamerka cofania i po wykonaniu manewru z powrotem działała nawigacja. Jedyna róznica,to praktycznie brak kominikatów głosowych(w telefonie wszystko ustawione prawidłowe). Nie odpalałem innych apek widocznych na ekranie,ale skoro działaja nawigacje to pewnie i inne będą działać.


Na górę
Post: 26-07-2017, 14:29 
Offline

Rejestracja: 08-02-2016, 09:48
Posty: 40
Dobra, dzięki za podpowiedź.
Rzeczywiście widziałem tylko RockScouta i Sygic, bo tylko te miałem zainstalowane.
LG MirrorDrive miałem zainstalowane ale nie wiem dlaczego nie przetestowałem z MirrorLink...
Sprawdzę dziś i dam znać czy działa z LG G4.

Może telefon dodatkowo powinien być puszczony po BT aby przekazywał dźwięk?
Chyba, że BT sie auto rozłącza w tym przypadku.

Sprawdzę i odpiszę.

Dzięki ;)


Na górę
Post: 26-07-2017, 14:51 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Telefon mam też puszczony przez BT. Tu nie chodzi,że dzwięków nie ma. One są,tylko,że podczas nawigacji na długości około 10 km,lektor odezwał się może ze 2 razy. A normalnie,jesli nawigacja działa na samym telefonie,to Hołowczyc odzywa się kilkanaście razy.


Na górę
Post: 27-07-2017, 21:41 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
Pojawił się filmik z upgrade'u softu 850 na 1840 w wersji EU.

https://www.youtube.com/watch?v=R7T056yWQA4


Na górę
Post: 27-07-2017, 22:37 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Czy wydaje mi się, ale już na końcu widać chyba że można ustawić w stacji język polski.


Na górę
Post: 28-07-2017, 02:28 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Tak :)


Na górę
Post: 28-07-2017, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-07-2017, 10:58
Posty: 120
Lokalizacja: Dublin, woj. irlandzkie
Suzuki: Nie posiadam :)
Dzień dobry,
Mam pytanie w sprawie tej nieszczęsnej stacji multimedialnej. Rozumiem, że CD ani wejścia AUX tam nie ma. To jak słuchacie muzyki? Jest radio, OK, a co z MP3 czy gęstymi plikami? Jak podłączyć MP3 do tej stacji? Jest wejście USB, to co podpinacie? Pendrive? Telefon? Jeśli telefon - to jaki? Czy można słuchać muzyki przez Bluetooth? Czy Bluetooth jest tylko do rozmów telefonicznych? I pytanie o telefon: pani z serwisu Suzuki mówi, że to raczej do iPhone, z lektury tego wątku wiem, że nie ma problemów z Sony. A co z HTC? Mam HTC 10 - nie będzie problemów ze sparowaniem? I co po sparowaniu? Tylko rozmowy telefoniczne przez BT czy muzyka też? Czy po podłączeniu telefonu kablem przez USB będzie on widoczny jako pendrive z możliwością odtwarzania MP3? Z góry dzięki za porady i pozdrawiam.

_________________
Story of my life 8) : Fiat 126p wiśniowy. Fiat 126p pomarańczowy, Fiat CC600 błękitny, Fiat CC600 zielony, Astra I 1,4, Alfa Romeo 147 1,6TS, Fiat Punto I aka Złomek, Mercedes E200 Kompressor W211, Mercedes C220CDI W204, Mercedes E220CDI C207 polift


Na górę
Post: 28-07-2017, 11:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Idź do salonu i sprawdź wszystko co chcesz :)
Albo poczytaj tutaj.


Na górę
Post: 28-07-2017, 13:08 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
il Dottore pisze:
Czy można słuchać muzyki przez Bluetooth? Czy Bluetooth jest tylko do rozmów telefonicznych? I pytanie o telefon: pani z serwisu Suzuki mówi, że to raczej do iPhone,

Połączenie Bluetooth działa poprawnie w przypadku wszystkich urządzeń zgodnych z A2DB (i późniejszymi). jest obsługa zarówno połączeń jak i multimediów i poprawne sterowanie muzyką/ rozmowami w telefonie własnie z poziomu odtwarzacza. Identycznie jak np dowolne słuchawki BT. Niestety połączenie nie obsługuje np kilku telefonów na raz, a szkoda. Natomiast nie ma problemu z parowaniem kilku urządzeń i przełączaniem ich.
W przypadku Bluetooth największe problemy (poza starymi urządzeniami) będzie miał własnie iPhone - bo Apple siedzi w rezerwacie i nie trzyma się ustalonych standardów ani w kablach ani wireless.

Jeśli chodzi o połączenie kablem - bezpośrednio na ekran stacji - to tu rzeczywiście iPhone, albo nieliczne urządzenia z Androidem zgodne z (wciąż niszowym) Mirrorlink (ale i tak funkcjonalność jest bardzo okrojona - szczegóły w wątku)

Dodatkowo same mp3 możesz podłączyć kartą SD (jeśli nie używasz nawigacji) lub przez USB pendrive.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 28-07-2017, 15:50 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
il Dottore pisze:
Dzień dobry,
Mam pytanie w sprawie tej nieszczęsnej stacji multimedialnej. Rozumiem, że CD ani wejścia AUX tam nie ma. To jak słuchacie muzyki? Jest radio, OK, a co z MP3 czy gęstymi plikami? Jak podłączyć MP3 do tej stacji? Jest wejście USB, to co podpinacie? Pendrive? Telefon? Jeśli telefon - to jaki? Czy można słuchać muzyki przez Bluetooth? Czy Bluetooth jest tylko do rozmów telefonicznych? I pytanie o telefon: pani z serwisu Suzuki mówi, że to raczej do iPhone, z lektury tego wątku wiem, że nie ma problemów z Sony. A co z HTC? Mam HTC 10 - nie będzie problemów ze sparowaniem? I co po sparowaniu? Tylko rozmowy telefoniczne przez BT czy muzyka też? Czy po podłączeniu telefonu kablem przez USB będzie on widoczny jako pendrive z możliwością odtwarzania MP3? Z góry dzięki za porady i pozdrawiam.

Poczytaj instrukcję obsługi, zresztą cała obsługa jest intuicyjna :roll:


Na górę
Post: 28-07-2017, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-07-2017, 10:58
Posty: 120
Lokalizacja: Dublin, woj. irlandzkie
Suzuki: Nie posiadam :)
Dzięki za wyjaśnienia w sprawie multimediów.
W pracy mam służbową Kugę nowej generacji jako mini-ambulans. I tam z BT jest taki fajny bajer, że po sparowaniu nie tylko służy jako zestaw głośnomówiący ale także można przesyłać bezprzewodowo muzyczkę z telefonu. Mało tego - steruje się odtwarzaniem muzyki na telefonie z samochodowego ekranu. A że mój HTC10 obsługuje pliki kompresji bezstratnej (FLAC) to mam jakość CD i faktycznie - gra to bardzo dobrze jak na samochód absolutnie nie aspirujący do premium. Jakość dźwięku w każdym razie lepsza, niż w moim Mercedesie (podstawowe audio) gdy gram w Mietku z CD. Bo Bluetooth w moim starym Mietku działa tylko jako zestaw handsfree i nic więcej.

_________________
Story of my life 8) : Fiat 126p wiśniowy. Fiat 126p pomarańczowy, Fiat CC600 błękitny, Fiat CC600 zielony, Astra I 1,4, Alfa Romeo 147 1,6TS, Fiat Punto I aka Złomek, Mercedes E200 Kompressor W211, Mercedes C220CDI W204, Mercedes E220CDI C207 polift


Na górę
Post: 29-07-2017, 10:20 
Offline

Rejestracja: 10-01-2016, 17:21
Posty: 178
Suzuki: Vitara IIS 1.4AT 4WD
W Vitarze też można sterować muzyką ze sparowanego przez BT telefonu. Tylko ta obsługa FLACów w HTC niewiele Ci da bo jakość głośników jest mocno przeciętna.

Wracając do tematu aktualizacji do 1840 to może i nadzieja jest matką głupich ale każda matka o swe dziecko dba :) Mimo wielu opinii mówiących, że update-u nie będzie dla starych stacji, liczyłem, że ktoś gdzieś (zerkałem z nadzieją na forum RUS) wykombinuje sposób uzyskania AA w Vitarze. Teraz to już kwestia czasu aż pojawi się możliwość wgrania (przez serwis lub samodzielnie) nowego softu...

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip AT
Swift V 1.2 CVT


Na górę
Post: 29-07-2017, 11:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
szulik pisze:
Wracając do tematu aktualizacji do 1840 to może i nadzieja jest matką głupich ale każda matka o swe dziecko dba :) Mimo wielu opinii mówiących, że update-u nie będzie dla starych stacji, liczyłem, że ktoś gdzieś (zerkałem z nadzieją na forum RUS) wykombinuje sposób uzyskania AA w Vitarze. Teraz to już kwestia czasu aż pojawi się możliwość wgrania (przez serwis lub samodzielnie) nowego softu...


Wczoraj zarówno serwis w Olsztynie, jak i w Gdańsku, potwierdził raz jeszcze, że nie ma możliwości aktualizacji naszych stacji do języka polskiego. Nie będę dłużej czekał. Zamówiłem już kombajn multimedialny na androidzie... Za jakiś czas, gdyby ktoś chciał, będę miał do odsprzedania naszego Boscha z kartą nawigacji. Polecam, świetna okazja ;) :] ...

_________________
VITARA II 1.6 4WD AT X-LED


Na górę
Post: 29-07-2017, 13:31 
Offline

Rejestracja: 19-07-2016, 05:30
Posty: 9
Suzuki: Vitara II
Witam, próbował ktoś samodzielnie aktualizowac do 1840???


Na górę
Post: 29-07-2017, 14:45 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
szaq913 pisze:
Witam, próbował ktoś samodzielnie aktualizowac do 1840???
Próbuj jak masz firmware

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 29-07-2017, 16:25 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
szaq913 pisze:
Witam, próbował ktoś samodzielnie aktualizowac do 1840???

Jak będzie na włoskim forum to popróbujemy :]


Na górę
Post: 29-07-2017, 17:35 
Offline

Rejestracja: 10-04-2011, 20:14
Posty: 117
Suzuki: Vitara S 2016
Bohor pisze:
Wczoraj zarówno serwis w Olsztynie, jak i w Gdańsku, potwierdził raz jeszcze, że nie ma możliwości aktualizacji naszych stacji do języka polskiego. Nie będę dłużej czekał. Zamówiłem już kombajn multimedialny na androidzie... Za jakiś czas, gdyby ktoś chciał, będę miał do odsprzedania naszego Boscha z kartą nawigacji. Polecam, świetna okazja ;) :] ...

Na jaki model się zdecydowałeś?


Na górę
Post: 29-07-2017, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
ACS 1043AM

https://radiocar24.pl/acs-1043am-suzuki ... 15-android

_________________
VITARA II 1.6 4WD AT X-LED


Na górę
Post: 30-07-2017, 08:20 
Offline

Rejestracja: 10-04-2011, 20:14
Posty: 117
Suzuki: Vitara S 2016
Bohor pisze:

Jestem pod wrażeniem - full wypas.
Jak zainstalujesz to podziel się opinią.
U mnie też dojrzewa decyzja zmiany tego fabrycznego "urządzenia".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 132 33 34 35 36100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]