Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-08-2016, 21:43 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
witam
mam podobny problem vitara 2.0 v6 98r z lpg słabo pryspiesza na bęzynie czasem mam wrażenie że jest ok a czasem masakra strach wyprzedzać ok
-początkowo komp wykazał błąd sądy bank2
-wtryski listwy miały różne napięcia ok 2 i 4 v
-przy wkręceniu na obroty ok 5tyś dawka powietrza maksymalnie wzrasta do 30 (mechanik mówi że powinno do 60 )
a przy hamowaniu silnikiem włącza się kontrolka sprawdz silnik(po zgaszeniu i odpaleniu kontrolka gaśnie)
wlałem preparat do czyszczenia wtrysku ok 300km po napięcie na wtryskach wyrównało się ok3v
sądy chodzą a temat nie ginie macie jakieś pomysły?
a wymieniłem filtr powietrza i ku mojemu zdziwieniu ktoś zaślepił dolot wowietrza do filtra i powiercił dziury w dnie oudowy poco?
Pozdrawiam i proszę o pomoc :sciana:


Edytowałem temat - czoboki


Na górę
Post: 13-08-2016, 10:06 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Nie napisałeś jaką masz instalację gazową, ale problem może być z tym związany. Miałem kiedyś Scorpio 2,9 4x4 z istalacją 2 generacji i wstawiona kryzę na wyjściu z obudowy filtra do rury dolotu (podciśnienie zwiększało dawkę gazu i lepiej pracował). W twoim przypadku (zaślepiony dolot) na benzynie może dostawać zbyt małą ilość powietrza i część paliwa nie ulega spaleniu.

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 14-08-2016, 10:48 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
Przepraszam na komputerze do gazu jest bingo-m gazownik który to zakładał już tego nie robi.
ujawniłem jeszcze urwany przewód ale nie wiem od czego morze ktoś odpowie bo niemogę znaleść a wsówka ułamana ma ślady cyny więc ktoś już to robił :niewiem: znalazłemmiejsce z którego pochodzi kabelek to chyba jakiś czujnik od strony kierowcy przed ścianką grodziową są dwa jeden większy (ten jest ok) drugi mniejszy (ten jest urwany) nie wiem co to za czujnik podpowiedzcię proszę pozdrawiam


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 29-08-2016, 20:47 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
był to czujnik temperatury cieczy wymieniłem. wyczyściłem przepustnice, silnik krokowy i całość dolotu powietrza były brudne od sadzy przypuszczam że od gazu bo jak się czasem gazu nazbierało to wybuchał i dalej nic.


Na górę
Post: 30-08-2016, 07:43 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Pioter38 pisze:
całość dolotu powietrza były brudne od sadzy przypuszczam że od gazu bo jak się czasem gazu nazbierało to wybuchał i dalej nic.
To znaczy, że masz instalację LPG starego typu (z mieszalnikiem). Zapłon gazu w kolektorze niczego dobrego nie wrózy. Taka instalacja jest niezwykle wrażliwa na nieszczelności w układzie dolotowym i trudno tu mówić o precyzyjnej możliwości regulacji. Nawet temperatura i wilgotność zasysanego powietrza mają wpływ na parametry pracy silnika. Trudności z przyspieczaniem na benzynie powodowane są zapewne zbyt bogatą mieszanką (do silnika dostaje się za mało powietrza w stosunku do dawki benzyny podawanej przez wtryski). Powinieneś wywalić starą instalację LPG i jeśli koniecznie chcesz gaz, to tylko nowa instalacja z wtryskiem gazu, a nie mieszalnikiem.

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 30-08-2016, 10:16 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
Ok ale czy jak nie korzystam z lpg to nie powinno być ok przez ok miesiąc jeżdżę na benzynie i silnik równiej pracuje to fakt ale mocy brak w okolicy nie ma kompa z dobrym programem coś tam niby widzą ale nie może mi powiedzieć co dokładnie niby może wtrysk ale nie wie który chociaż tłumaczył mi że to wskazanie może od czegoś innego zależeć robi się to irytujące bo przecież nie chodzi oto żeby wszystko po kolei wymieniać to nie ASO poza tym trochę to kosztowne myślałem nad sekwencją byłem u gazownika i powiedział że jak ogarnę na benzynie to mam się zgłosić zauważyłem że na lpg kontrolka się niewłącza :?: :?: :?: odłączyłem na noc klemę minusową tak mi doradzili zobaczymy pozdrawiam


Na górę
Post: 30-08-2016, 12:51 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
To, że obecnie nie jeździsz na gazie, nie znaczy, że auto się samo naprawi.
Pioter38 pisze:
ktoś zaślepił dolot wowietrza do filtra i powiercił dziury w dnie oudowy poco?]
To rozwiązanie nie powinno być stosowane, bo zaburza pracę silnika. Silnik pracujący na wtrysku paliwa (benzyny) wymaga odpowiedniej dawki powietrza. Jeśli jest go za mało, to nie spala całego paliwa i zapychasz sadzą katalizator. Mocy także nie będzie, bo skoro część paliwa nie uległa spaleniu, to nie wytworzyło się dostatecznie dużo energii. Gazownik dobrze ci powiedział, że musisz ogarnąć benzynę, a dopiero później dopracować instalację LPG. I zacznij używać znaków przestankowych. Niby to tylko małe kropeczki, ale irytującejestczytanietekstuktóregosensutrzebasiędomyślać.

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 30-08-2016, 13:48 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
:skromny: Przepraszam. Zapominałem dodać że zaślepiłem te odwierty i otworzyłem standardowy dolot do filtra powietrza z nadkola.


Na górę
Post: 31-08-2016, 13:06 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
Dodatkowe obserwacje, może to mało istotne ale:
-przy otwieraniu zbiornika paliwa tworzy się podciśnienie (w korku jest taka gumka, mechanik kazał wyjąć bo mówi że się przytkało albo nie dokręcać korka wlewu) wyciągnąłem tą gumkę.
- po przeczyszczeniu przepustnicy: jadąc na benzynie obroty ok 3000, wrzucam luz a obroty ok 2500-2000, spadają przy wytracaniu prędkości i oscylują ok 900-1000.
-na gazie z obrotami ok problemu niema (na razie),czasem przy postoju i skręcie kołami obroty spadają do zera ale się podnoszą.
- na gazie nie włącza się kontrolka silnika przy hamowaniu silnikiem.
- słaby pod górką na gazie ,może dlatego że ten dolot powietrza większy i mieszanka przez to uboższa, za to jakby dynamiczniejszy niż na benzynie.


Na górę
Post: 07-09-2016, 11:56 
Offline

Rejestracja: 11-08-2016, 19:20
Posty: 8
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: vitara 2.0 v6
Witam po krótkiej przerwie.
mamy mały sukces znalazłem diagnostę podłączył, kompa i :
-kod 42 Czujnik położenia wałka cmp brak sygnału
-kod 52 coś z wtryskami (diagnosta mówi że to od gazu, jak się załącza to wtryski odcina i podobno błąd wyskakuje?)
Mam pytanie, jeśli chodzi o 42 to wydaje mi się że to ten czujnik który można ustawiać, od strony kierowcy przy grodzi. Wypiąłem wtyczkę prysnąłem kontaktem.
a różnicy brak. poszedłem dalej , całkiem go odpiąłem (i tak przecież pokazało brak sygnału) próba odpalenia silnika nie powiodła się. Nie Jestem pewien czy to ten czujnik i jak sprawdzić jego podłączenie, może ktoś wrzuci jakąś fotkę byłbym wdzięczny pozdrawiam.
ps. czy po zmianie rozrządu trzeba ten czujnik jakoś ustawiać? ok 2 lata temu rozrząd był wymieniany i czujnik ustawiono po staremu.


Na górę
Post: 07-09-2016, 19:27 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Bez czujnika położenia wałka raczej nie odpalisz, bo wtrysk paliwa następuje na zasadzie chybił - trafił.

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]