Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 05:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-12-2022, 10:33 
Offline

Rejestracja: 19-12-2022, 10:19
Posty: 1
Suzuki: SX4 S-Cross
Szanowni forumowicze,

chciałbym zwrócić się do Was z pytaniem w sprawie problemu, jaki wystąpił niedawno w moim samochodzie (SX4 S-Cross, r. 2017, 1.4, 140 KM) - podczas ostatniej podróży drogą ekspresową, w trakcie jazdy ujawnił się dosyć dziwny problem, jak zakładam z wentylatorem nawiewu/dmuchawy.

Nagle i niespodziewanie, podczas włączonej klimatyzacji, wentylator zaczął wydawać dziwny dźwięk (świst/pisk), który nie ustąpił do obecnej chwili. Wydobywa się on z okolic schowka po prawej stronie. Po wyłączeniu układu ogrzewania/klimatyzacji (w moim aucie występuję klimatyzacja automatyczna) opisane dźwięki ustają.

Z tego co udało mi się ustalić przeglądając wyszukiwarkę, może to być problem z wentylatorem dmuchawy (dostanie się jakiś śmieci do wentylatora, czy też w ogóle jego uszkodzenie). Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Czy dostęp do tego wentylatora jest jakoś szczególnie utrudniony, aby móc pokusić się o samodzielną weryfikację problemu, czy też jest to już robota dla ASO?

Będę wdzięczny za wszelka pomoc i uwagi.


Na górę
Post: 19-12-2022, 12:08 
Offline

Rejestracja: 13-11-2020, 18:35
Posty: 24
Suzuki: SCross 1.4 SHVS
W poprzednim aucie (innej marki) miałem taki problem - powodem okazało się łożysko wentylatora. Wentylator miałem do wymiany. Tam nie był drogi, nie wiem jak w S-Crossie...

Nie wiem niestety jak teraz będzie z dostępem w Suzuki i czy to jest łatwe do sprawdzenia samodzielnie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]