Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Geometria kół
Post: 08-12-2022, 18:56 
Offline

Rejestracja: 21-01-2020, 16:08
Posty: 16
Suzuki: SX4 s-cross 1.4 AWD
Witam,
Podczas wymiany opon, stwierdzono nierównomierne zdzieranie bieżnika.
Auto pojechało na zbieżność i geometrię.
Zbieżność wymagała niewielkiej korekty. Co do geometrii to okazało się, że są złe kąty kół.
Okazało się też, że nie ma regulacji aby to poprawić.

Proszę o informację - co z tym tematem zrobić?
Auto ma przejechane niecałe 30kkm.
Załączam zdjęcie z wyników geometrii przed i po.
Pozdrawiam i z góry dzięki.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 08-12-2022, 20:15 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
Nie ma takiej możliwości, że nie ma regulacji. Jedź do innego mechanika z tym wykresem niech na to spojrzy innym okiem. Ostatecznie zostaje serwis Suzuki i nie wyjechałbym gdyby mi tego nie zrobili.


Na górę
Post: 08-12-2022, 20:25 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
Poważnie? Choćby w accordzie jest podobnie: http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... ko%C5%82o/
Ale nierównomierne ścieranie się kół trzeba zrobić.


Na górę
Post: 08-12-2022, 22:35 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Można próbować ruszyć ramę przednią, jeśli jest to możliwe w tym aucie.
Ale ogólnie zbieżność poprawili, więc może to rozwiąże problem.


Na górę
Post: 08-12-2022, 23:04 
Offline

Rejestracja: 07-11-2015, 21:29
Posty: 37
Przejrzyj temat usterki s-crossa tam ktoś piszę o akcji serwisowej wymiany belki.Ja szukałem jakiś info o tym ale nie znalazłem a serwis oczywiście "udawał Greka" Mnie niestety wymiana belki i opon już po gwarancji wyszła ok. 5k. Wkleję wiadomość jaką pisałem do costalesa gdzie opisałem swój przypadek .

Auto dziwnie się prowadziło od początku Jeszcze podczas gwarancji na moje uwagi aso. ustawiało geometrię przodu bo była skopana. i oczywiście twierdzili że musiałem gdzieś uderzyć . Jeszcze aktualizowali soft od wspomagania na nowy.Na moje uwagi o dziwnym prowadzeniu mówili że taka jest charakterystyka elektrycznych wspomagań w co im uwierzyłem bo nie miałem wcześniej auta takim wspomaganiem. U mnie zebrało tylne opony mam zimówki na felgach stalowych 16 a letnie na 17 alu i koła przekładam sam.Przy zmianie na zimowe zaobserwowałem że tylne letnie są mocniej zużyte niż przednie co nie powinno mieć miejsca gdyż mam auto tylko z przednim napędem i to koła napędzane powinny się mocniej zużywać .A po dokładniejszej obserwacji zauważyłem że zewnętrzna strona opony jest mocniej przycięta to znaczy zjechana była już do ogranicznika a wewnętrzna miała jeszcze ok. 1do 2 mm.bieżnika.I jeszcze tej zimy trafiłem na poranną lekką gołoledź i jazda po niej przyprawiła mnie o siwe włosy możliwe było tylko poruszanie się z prędkością ok 30 km/h chociaż inni jechali szybciej, po przyśpieszeniu do 40 można było wyczuć że pomimo jazdy na wprost auto jedzie skosem co świadczyło o złej geometrii tylnego zaw. Suzuki na jesieni 2019r miało przebieg 42000 km.około połowę pokonało na oponach zimowych .Czyli dwadzieścia parę tys km.na komplet opon to zdecydowanie za mało Zona posiada małe autko miejskie hyundai i10 i w jej aucie opony zmieniłem z racji starości przy przebiegu 65000 km.Miały jeszcze spoko bieżnik ale już po 10 lat.


Na górę
Post: 08-12-2022, 23:07 
Offline

Rejestracja: 07-11-2015, 21:29
Posty: 37
pokakulka pisze:
Nie ma takiej możliwości, że nie ma regulacji. Jedź do innego mechanika z tym wykresem niech na to spojrzy innym okiem. Ostatecznie zostaje serwis Suzuki i nie wyjechałbym gdyby mi tego nie zrobili.


Tylna belka nie ma regulacji wszystko jest na sztywno zostaje tylko wymiana Takie to papierowe auto :sciana:


Na górę
Post: 09-12-2022, 05:58 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
Mi bardziej chodziło o to, że nie ma takiej możliwości żeby nie dało sie ustawić geometrii pojazdu. Przezież były jakieś nastawy fabryczne i je trzeba przywrócić. Jeśli jest jakaś wada fabryczna to zostaje gwarancja i być może wymiana belki. Pytanie czy to pomoże bo nie sądzę żeby w procesie produkcyjnym belek coś poprawili. Przecież nie zaczęli produkować takich z regulacją. Ewentualnie coś poprawili z samym mocowaniem/otworami.


Na górę
Post: 09-12-2022, 18:16 
Offline

Rejestracja: 07-11-2015, 21:29
Posty: 37
pokakulka pisze:
Mi bardziej chodziło o to, że nie ma takiej możliwości żeby nie dało sie ustawić geometrii pojazdu. Przezież były jakieś nastawy fabryczne i je trzeba przywrócić. Jeśli jest jakaś wada fabryczna to zostaje gwarancja i być może wymiana belki. Pytanie czy to pomoże bo nie sądzę żeby w procesie produkcyjnym belek coś poprawili. Przecież nie zaczęli produkować takich z regulacją. Ewentualnie coś poprawili z samym mocowaniem/otworami.


Ja mam takie Mam takie wrażenie że u mnie zbieżność tylnych kół od początku była nie ok.ale niestety wyszło to dopiero po gwarancji . W serwisie powiedzieli mi że wymieniali belki w tym modelu jedną po wjechaniu w dziurę i jedną na gwarancji . Sama belka jest bardzo delikatna wycieniona na maxa zresztą jak cały samochód i myślę że zdarzenia drogowe które w innych autach nie zostawiają śladu , w s-crossie mogą powodować odkształcenia tego elementu .


Na górę
Post: 09-12-2022, 19:35 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Nie straszcie człowieka dramatami, bo na wydruku widać że tragedii z belką niema. Jest na czerwono, ale odchyłka jest zapewne niewielka i niema prawa ciąć opon. Natomiast z przodu było gorzej, ale poprawili, więc może temat będzie zakończony.
Ewentualnie można by popracować na kątami z przodu, jeśli rama przednia ma możliwość przesunięcia w tym aucie.


Na górę
Post: 09-12-2022, 21:08 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
Dokładnie tak. To jest kosmetyka. A z tymi belkami faktycznie coś było na rzeczy. Olej to. Tak jak pisze mcjezioro można coś nad kątami pomyśleć ale ja bym sobie nawet tym głowy nie zawracał.


Na górę
Post: 11-12-2022, 00:14 
Offline

Rejestracja: 21-01-2020, 16:08
Posty: 16
Suzuki: SX4 s-cross 1.4 AWD
Dziękuję za odpowiedzi.
Zastanawia jeszcze, dlaczego kąty pochylenia tylnych kół są wg. badania ok. - choć np. prawe jest na 1'25".
A przednie kąty są dla takich wartość poza zakresem.
Czy orientujecie się może, jakie są dopuszczalne kąty dla s-crossa?


Na górę
Post: 11-12-2022, 12:59 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Bo przód i tył nie musi mieć takich samych kątów i zwykle niema.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]