Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 00:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-11-2022, 09:43 
Offline

Rejestracja: 11-11-2022, 09:26
Posty: 2
Cześć,
W lipcu tego roku zamówiłem w salonie nowego S-Crossa (6MT premium). Dostałem ostatnio informacje, że samochód będzie gotowy do odbioru w styczniu, lecz fabryki nie wyrabiają z produkcją modułów odpowiedzialnych za asystenta pasa ruchu, martwego pola i ruchu poprzecznego, więc te rzeczy w nim nie będą działać. Powiedziano mi również, że nawet jeśli bym poczekał kolejne kilka miesięcy to i tak nie dadzą gwarancji, że te moduły zostaną zamontowane (tu nie wiem czy im wierzyć, czy chcą jak najszybciej sprzedać samochód). Problem z tymi częściami wg. dealera występuje nie tylko w suzuki, lecz także np. w toyotach i mazdach.

Asystent pasa ruchu jest ponoć obowiązkowy w nowych samochodach, dlatego moje pytanie, czy będzie problem z wykonaniem przeglądu bez niego? Zarządać od salonu domontowania tego modułu w przyszłości? Może ktoś z was spotkał się z taką sytuacją w salonie?


Na górę
Post: 11-11-2022, 13:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 371
O ile mi wiadomo przepisy o obowiązkowym wyposażeniu, m.in. w asystenta pasa ruchu, weszły w życie w tym roku i dotyczą tylko nowych modeli i nowych generacji samochodów. Przepisy dotyczące wszystkich sprzedawanych nowych samochodów wejdą w życie dopiero w 2024 r. Zatem aktualna generacja S-Cross'a, która była homologowana w zeszłym roku, moim zdaniem nie podlega pod ten wymóg. Zatem wg. mnie masz swobodę działania w tym zakresie, czyli na jakie wyposażenie i na jakich warunkach się zdecydujesz. Twój wybór.

A propos nowych samochodów z salonu wyprodukowanych od 2020r. proponuję obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=rkLiW9xMYH8

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 13-11-2022, 22:03 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 232
Naprawdę chcesz Premiuma? To lepiej doposażyć sobie porządnie nowa Dacie lub jak się ktos nie boi wziąć Ssangyonga Korando (dużo lepszy od dacki, a rexton to na ramie i ma reduktor).
Moim zdaniem brak wywiązania się dealera z tej umowy jest idealna podkładka pod rezygnację z auta.

Co do jakości nowych aut to gadanie jutubera. jeden powie tak, inny powie inaczej. Dacia czy Peugeot poszły bardzo do przodu, Korea też. Toyoty, VAGi drastycznie w dół. Suzuki na szczęście na swoim jak zwykle zacofanym budżetowym poziomie od lat.


Na górę
Post: 14-11-2022, 12:29 
Offline

Rejestracja: 11-11-2022, 09:26
Posty: 2
fox pisze:
O ile mi wiadomo przepisy o obowiązkowym wyposażeniu, m.in. w asystenta pasa ruchu, weszły w życie w tym roku i dotyczą tylko nowych modeli i nowych generacji samochodów. Przepisy dotyczące wszystkich sprzedawanych nowych samochodów wejdą w życie dopiero w 2024 r. Zatem aktualna generacja S-Cross'a, która była homologowana w zeszłym roku, moim zdaniem nie podlega pod ten wymóg. Zatem wg. mnie masz swobodę działania w tym zakresie, czyli na jakie wyposażenie i na jakich warunkach się zdecydujesz. Twój wybór.

A propos nowych samochodów z salonu wyprodukowanych od 2020r. proponuję obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=rkLiW9xMYH8


Jednak po kontakcie z salonem okazało się że wszystkie te rzeczy znajdą się na pokładzie samochodu, tak więc nie będzie z nimi problemu. Mimo wszystko dziękuję za tę garść informacji :D


arekws1 pisze:
Naprawdę chcesz Premiuma? To lepiej doposażyć sobie porządnie nowa Dacie lub jak się ktos nie boi wziąć Ssangyonga Korando (dużo lepszy od dacki, a rexton to na ramie i ma reduktor).
Moim zdaniem brak wywiązania się dealera z tej umowy jest idealna podkładka pod rezygnację z auta.

Co do jakości nowych aut to gadanie jutubera. jeden powie tak, inny powie inaczej. Dacia czy Peugeot poszły bardzo do przodu, Korea też. Toyoty, VAGi drastycznie w dół. Suzuki na szczęście na swoim jak zwykle zacofanym budżetowym poziomie od lat.


Tak, wersja premium wystarczy mi całkowicie a dodatki wchodzące w skład wersji elegance nie są dla mnie na tyle istotne, żeby do nich dopłacać. Co do Daci to tak jak szybko wsiadłem do Dustera w salonie tak szybko z niego wysiadłem :lol: w konfiguracji takiej jaka by mi pasowała, cena niebezpiecznie zbliża się do tej z scrossa, który obiektywnie jest lepszym samochodem (więcej systemów bezpieczeństwa, o niebo lepsze spasowanie materiałów, lepsza dynamika silnika, lepsze zawieszenie...). Ssangyonga to faktycznie bałbym się wziąć, może na następny samochód go rozważę :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]