Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 18:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-11-2022, 09:20 
Offline

Rejestracja: 12-11-2019, 14:22
Posty: 51
Suzuki: SX4 S-Cross
Witam,
Czeka mnie kolejny przegląd i chciałbym się doradzić co wymienić. Załączam harmonogram usługi okresowej który dostałem na przeglądzie w ASO. Autko serwisowane w ASO do 3 lat. Kolejne przeglądy w zwykłym serwisie.

Oczywiście planuje wymianę oleju płynu hamulcowego, filtra kabinowego i świec, ( po przeczytaniu wątku na forum zdecydowałem się ze nie będę wymieniał po 60 tysiącach).

1. W harmonogramie po takim przebiegu mamy zaznaczoną wymianę paska rozrządu, z tego co gdzieś czytałem suzuki 1.0 benzyna ma łańcuszek czy to prawda? Czy w takim przypadku jest konieczność wymiany?
2. Czy wymieniać filtr powietrza? Był wymieniany na ostatnim przeglądzie, z tego co widzę ASO przewiduje wymianę co 3 przegląd.
3. Płyn w układzie sprzęgła? ASO nie wymieniało mimo ze na karcie jest zaznaczone.
4. Filtr układu klimatyzacji? Czy to jest popularnie zwany filtr kabinowy?
5. Płyn chłodzący? Skąd wiadomo jaki płyn jest w moim suzuki?
6. Niedługo pewnie czeka mnie tez druga wymiana klocków. Wcześniej wymiana tylko klocków z przodu. Czy na kolejnej wymianie wymienić klocki wraz z tarczami z przodu i z tyłu. Czy tylko wymienić z przodu jeśli tył jest dalej niezużyty, ewentualnie z tylu tylko klocki?

Jeśli warto byłoby cos jeszcze wymienić lub sprawdzić z waszego doświadczenia to tez proszę napisać.


Z góry dziękuję za pomoc.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 21-11-2022, 08:52 
Offline

Rejestracja: 12-11-2019, 14:22
Posty: 51
Suzuki: SX4 S-Cross
Nie ma nikogo z takim przebiegiem samochodu? :D


Na górę
Post: 21-11-2022, 11:30 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 239
Suzuki: S-Cross
1. W harmonogramie po takim przebiegu mamy zaznaczoną wymianę paska rozrządu, z tego co gdzieś czytałem suzuki 1.0 benzyna ma łańcuszek czy to prawda? Czy w takim przypadku jest konieczność wymiany?
Napisane jest paska osprzętu - nie rozrządu. Pasek osprzętu napędza alternator, kompresor klimatyzacji itp


2. Czy wymieniać filtr powietrza? Był wymieniany na ostatnim przeglądzie, z tego co widzę ASO przewiduje wymianę co 3 przegląd.
Filtry powinno się wymieniać co każdą wymianę oleju (max 10.000 km)


3. Płyn w układzie sprzęgła? ASO nie wymieniało mimo ze na karcie jest zaznaczone.
Zasadniczo by wypadało.

4. Filtr układu klimatyzacji? Czy to jest popularnie zwany filtr kabinowy?

5. Płyn chłodzący? Skąd wiadomo jaki płyn jest w moim suzuki?
Powinien być w instrukcji albo w każdym sklepie motoryzacyjnym dobiorą po katalogu

6. Niedługo pewnie czeka mnie tez druga wymiana klocków. Wcześniej wymiana tylko klocków z przodu. Czy na kolejnej wymianie wymienić klocki wraz z tarczami z przodu i z tyłu. Czy tylko wymienić z przodu jeśli tył jest dalej niezużyty, ewentualnie z tylu tylko klocki?
Zależy od zużycia...


Na górę
Post: 21-11-2022, 11:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Łańcuszek nie teraz, ale zasadniczo - współczesne łańcuchy podlegają wymianie, nie ma już tych wiecznych co kiedyś.

Układ sprzęgła nie jest połączony czasem z hamulcowym? W Swifcie jest.

Klima - wyjmij sobie sam i wymień. Przy okazji zobacz czym oddychasz. W Krakowie warto wymieniać nawet 2x w roku.

Płyn chłodzący - jest long life i zwykły - standardowo leją long life, ale dolewają zwykły. Teraz pytanie czy dolewali coś. Jeśli tak, to już nie jest long life.

Tarcze zależy od zużycia, jak pisał prebenny. Natomiast z mojego doświadczenia co drugie klocki warto wymienić tarcze, bo i tak dużo więcej nie pociągną i trzecie klocki trzeba będzie zmieniać wcześniej. W efekcie żadna oszczędność.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 21-11-2022, 11:54 
Offline

Rejestracja: 23-08-2020, 20:31
Posty: 235
Płyn hamulcowy jest używany do sterowania sprzęgłem, wymiana na tej samej zasadzie co w układzie hamulcowym.


Na górę
Post: 21-11-2022, 14:55 
Offline

Rejestracja: 12-11-2019, 14:22
Posty: 51
Suzuki: SX4 S-Cross
Dzięki wielkie za pomoc.

a kiedy jest czas w tym samochodzie na rozrząd?


Na górę
Post: 21-11-2022, 15:11 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 239
Suzuki: S-Cross
Jak po uruchomieniu zimnego silnika zaczyna być słychać stukanie łańcuszka rozrządu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]