Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 23:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-10-2022, 18:17 
Offline

Rejestracja: 05-06-2022, 12:56
Posty: 14
Suzuki: S-Cross 2022
Cześć Wszystkim,

czy możecie podpowiedzieć, czy też macie różne cyrki z czujnikami cofania? Mam na myśli ich nieprawidłową pracę, jak na nagraniach z linków?
ASO opowiada banialuki o białej ścianie, kolorze białym, który rzekomo odbija sygnał, samochodach, które stojąc na pobliskich miejscach parkingowych powodują zakłócenie czujników, czy systemie ruchu poprzecznego, na który postawiono priorytet, co powoduje, że czujniki źle działają. No dramat. Zgłosiłem już do dealera, ale może to powszechna usterka i nie ma szans na poprawę?

https://youtu.be/_gbi1fmojqk

https://youtu.be/iPLe3ULHrKg

https://youtu.be/_Ywot4nmLJQ


Na górę
Post: 13-10-2022, 13:20 
Offline

Rejestracja: 14-03-2022, 10:11
Posty: 13
Suzuki: S-Cross 2022
Cześć,

na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że masz jakiś trefny zestaw czujników. Jeżdżę od pół roku tym samym modelem i akurat w tym obszarze nie zaobserwowałem anomalii. U mnie pojawia się sygnał ciągły na jakieś 30cm od obiektu (co jest prawidłowym zachowaniem). Dzieje się tak tylko w hali garażowej?

Spróbuję przy okazji nagrać Tobie film parkując w jakieś galerii w podobnych warunkach.


Na górę
Post: 13-10-2022, 13:35 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Mam nowy model w innej wersji - z kamerami 360 stopni, także nie wiem czy czujniki są te same, ale nie miałem ani razu problemu z czujnikami parkowania


Na górę
Post: 19-10-2022, 12:27 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
U mnie działa.


Na górę
Post: 21-10-2022, 10:45 
Offline

Rejestracja: 05-06-2022, 12:56
Posty: 14
Suzuki: S-Cross 2022
Panowie, mam odpowiedź z Suzuki, która... zwaliła mnie z nóg. Pozostaje sprawa sądowa?
Suzuki wprost stwierdza, że ich czujniki w różnych scenariuszach nie działają i tak ma być:

"Szanowny Panie,

Zostałem poproszony o udzielenie odpowiedzi. Serwis potwierdził, że problem z czujnikami nie wystąpił w serwisie. Na filmie widać, że wskazania odległości są błędne, natomiast występuje to w garażu, gdzie po bokach są inne samochody, dodatkowo samochód zbliża się do innego samochodu pod kątem. W instrukcji obsługi jest zapis, że czujniki mogą błędnie wskazywać, jak przed czujnikiem znajduje się ustawiony skośnie obiekt silnie odbijający światło, co ma miejsce w garażu. Proszę jeszcze poobserwować, czy problem pojawia się przy parkowaniu na zewnątrz. Jeżeli problem będzie się powtarzał w innych warunkach wrócimy do diagnozy."

Suzuki dostało te same filmiki, na jednym z nich widać, że po obu stronach nie ma żadnego samochodu, a czujnik pokazuje błąd.
Dodatkowo stwierdzenie, że zbliżanie się do przeszkody pod kątem powoduje, że czujniki nie działają jest właściwe jest kpiną z Klienta. Czujniki cofania, które nie działają.

Dodam, że w tym samym garażu działają mi czujniki toyoty i działały w seacie. Tylko suzuki ma problem.

Niestety, ale ponownie bym tego samochodu nie kupił, to jest kpina z Klienta i traktowanie go jak śmiecia w mojej ocenie...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]