Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 02:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-10-2022, 17:18 
Offline

Rejestracja: 08-10-2022, 17:11
Posty: 4
Suzuki: SX4-SCross
Bardzo prosze o pomoc i informacje czy ktos juz mial podobny problem a mianowicie :
Kupiłem niecały rok temu w ASO uzywane Suzuki S-Cross z 2020r z zaledwie 18tys km przebiegu. Auto bylo powypadkowe, zgodnie ze zdjeciami uszkodzenia nie byly duze, dotyczyly frontu i trzeba bylo glownie naprawić zderzak a co za tym idzie wymienic detektor radarowy w nim osadzony ( naprawa odbyla sie w ASO na czesciach serwisowych)
Problemy z radarem zaczely sie dosc szybko, łącznie od czasu zakupu bład detektora radarowego wystapił juz łącznie 6 razy ! Za kazdym razem bez zadnej przyczyny podczas zwyklej jazdy na drogach szybkiego ruchu. Za kazdym razem detektor byl nastawiany w ASO w ramach gwarancji, nie mieli pojecia i nie potrafili odpowiedziec dlaczego sie psuje.... Po piatej z rzedu awarii postanowili wymienic ponownie caly detektor radarowy (koszt okolo 10 tysiecy zloty - zrobili to rowniez w ramach gwarancji). Piesze ten post teraz, po kolejnej awarii mimo wymiany radaru, jestem mocno sfrustrowany i nie wiem co robic... ASO domyslam sie ze znow nie bedzie mialo pojecia o co chodzi... zastnawiam sie czy nie walczyc o zwrot samochodu w ramach rekojmi.... (choc wydaje mi sie ze ASO naprawde nie wiedzialo ze w samochodzie moze byc takie problem....)


Na górę
Post: 09-10-2022, 17:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
No dobrze wymienili radar, a co z belką przednia tudziez wiązką elektryczną radaru? Być może jest ona przegięta w taki sposób bądź uszkodzona, który powoduje brak mozliwosci poprawnej kalibracji radaru, badz przewod jest tak uszkodzony, ze np. Masuje co jakis czas...
Dodatkowo nie piszesz nic o potejclanych błędach czy komunikatów więc coś więcej to trochę jak wróżenie z fusów...

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
Post: 10-10-2022, 12:02 
Offline

Rejestracja: 08-10-2022, 17:11
Posty: 4
Suzuki: SX4-SCross
Numeru bledu mi nie przekazali, twierdza ze za kazym razem go kalibruja i powinno byc ok. Po kalibracji przez kakis czas radar dzosla prawidlowo bo testuje jego dzialanie w systemie awaryjnego hamowania. Po czym bez przyczymy ulega ponownej awarii. Czy w orzypadku np belki tez tak by to wygladalo ze po kalibracji moglby dzialac przez jakus czas prawidlowo?


Na górę
Post: 10-10-2022, 12:13 
Offline

Rejestracja: 08-10-2022, 17:11
Posty: 4
Suzuki: SX4-SCross
A czy jest mozliwosc calkowitego ,,wylaczenia" funkcji tego radaru na stale by nie widziec zadnych kontrolek awarii?


Na górę
Post: 10-10-2022, 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
Jak dla mnie problemem jest belka mocującą bądź wiązka elektryczna i stąd te chece.
Czy można wyłączyć.....nawet jeśli tak to trzeba pamiętać że wtedy tracimy też tempomat...jak dla mnie absolutnie niedopuszczalne.. .
Zalecam zdjęcie zderzaka i zerknięcie co tam się dzieje...to może być "odkrywcze" :)
Coś o tym wiem bo sam coś w tym temacie już dłubałem......i działa:)

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
Post: 10-10-2022, 19:49 
Offline

Rejestracja: 08-10-2022, 17:11
Posty: 4
Suzuki: SX4-SCross
ASO zarzeka sie ze demontowali zderzak i ze belka i cala konstrukcja bez zarzutu:/ pytanie czy im wierzyc:/ moze powinienem zlecic sprawdzenie auta w innym ASO


Na górę
Post: 11-10-2022, 11:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
Zdecydowanie tak, nie ma opcji, żeby ten problem powracał cyklicznie beż fizycznej przesłanki....zdjęcie zderzaka to 15 minut pracy...

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
Post: 16-01-2023, 22:07 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 232
a jaki to problem? radar vis czy temp?

bo z tego co zauważyłem u siebie (błędy radar vis( wyłącznie autostrada)), to te asystenty są dość nieprzewidywalne i życia bym im nie zawierzyl. wystarczy jechać parę minut pod ostre słońce i już dyskoteka że nie działa (radar vis). co gorsza trzeba jechać przez parę minut z takim brzęczeniem i zablokowanym ekranikiem.
w instrukcji też jest napisane żeby nie oczekiwac od tych asystentów cudów (tzn. że mogą się wyłączyć przy prędkości ponad 160km/h, przy jeździe pod słońce, wyjeździe z tunelu, mgle, itd.itp)

przez to, nawet nie wiem czy będę te rzeczy na gwarancji reklamował (bo czy to wogole błąd?), nie oczekuje już niczego więcej od tego auta ponad dowiezienie z punktu a do b.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]