Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 00:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-09-2022, 09:31 
Offline

Rejestracja: 22-06-2017, 08:13
Posty: 24
Witam,
czy jest możliwe ze po padnięciu akumulatora z definicji świeci się "check engine" i trzeba sie podłączyc pod kompa i zresetowac?
Wczoraj padł mi aku i generalnie miałem niezłą "choinkę" kontrolek i "strzelanie" przekaźników przy kilkukrotnej próbie odpalania z kabli, więc zastanawiam się czy może z tego powodu nastąpila jakas awaria, czy też po prostu po zaniku i powrocie napięcia komputer trzeba jakos zresetować.

Ponieważ akumulator nie był jakis słaby, mam silne podejrzenie ze przyczyną tej sytuacji mogł byc zostawiony na pare h w samochodzie kluczyk (mam system na guzik, ale wszystko było wyłączone, a drzwi zamknięte). Nie wiem jak działa system rozpoznawania kluczyka, ale może jest tak ze przy jakims błedzie w oprogramowaniu prąd z aku cały czas był czerpany?

Pozdrawiam


Na górę
Post: 05-09-2022, 15:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2021, 15:12
Posty: 50
Lokalizacja: Stolica Karkonoszy
Suzuki: S-Cross, 2020/2021
Dziwnym objawem jest możliwość zamknięcia drzwi z pozostawionym w środku kluczykiem-pilotem.
Przy próbie zamknięcia drzwi z kluczem w środku słychać tylko dłuugi pisk i drzwi pozostają otwarte.

Spróbowałbym odłączenia aku na godzinę i ponowne podłączenie - jest szansa że błędy znikną.


Na górę
Post: 05-09-2022, 15:14 
Offline

Rejestracja: 22-06-2017, 08:13
Posty: 24
Tomalfik pisze:
Dziwnym objawem jest możliwość zamknięcia drzwi z pozostawionym w środku kluczykiem-pilotem.
Przy próbie zamknięcia drzwi z kluczem w środku słychać tylko dłuugi pisk i drzwi pozostają otwarte.

Spróbowałbym odłączenia aku na godzinę i ponowne podłączenie - jest szansa że błędy znikną.


Zle się wyraziłem: drzwi byly tylko zamknięte ale nie "na amen" tzn nie zablokowane bo rzeczywiscie z kluczykiem w srodku nie dałoby się tego zrobic (chyba że zapasowym kluczykiem)


Na górę
Post: 05-09-2022, 18:18 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 97
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
remg pisze:
... bo rzeczywiscie z kluczykiem w srodku nie dałoby się tego zrobic (chyba że zapasowym kluczykiem)

Jeżeli jeden kluczyk jest w środku auta, to drugim też nie nie da się zamknąć.
Parę minut kiedyś szukałem czemu nie mogę zamknąć, a to tylko żona zostawiła torebkę w której miała drugi kluczyk.

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 05-09-2022, 19:11 
Offline

Rejestracja: 22-06-2017, 08:13
Posty: 24
zabezp pisze:
remg pisze:
... bo rzeczywiscie z kluczykiem w srodku nie dałoby się tego zrobic (chyba że zapasowym kluczykiem)

Jeżeli jeden kluczyk jest w środku auta, to drugim też nie nie da się zamknąć.
Parę minut kiedyś szukałem czemu nie mogę zamknąć, a to tylko żona zostawiła torebkę w której miała drugi kluczyk.


Ja wielokrotnie wyjezdzajac na wakację zabierałem "w razie czego" zapasowy kluczyk i owszem: nie da się zamknąc samochodu z drugim kluczykiem w srodku za pomocą guziczka na drzwiach, ale da się to zrobic z pilota - przynajmniej u mnie.


Na górę
Post: 06-09-2022, 20:29 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 97
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
remg pisze:
...nie da się zamknąc samochodu z drugim kluczykiem w srodku za pomocą guziczka na drzwiach, ale da się to zrobic z pilota - przynajmniej u mnie.

Muszę przyznać, że tak nie próbowałem.

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 12-09-2022, 14:46 
Offline

Rejestracja: 22-06-2017, 08:13
Posty: 24
Po rozwiązaniu problemu poprzez wymianę akumulatora na nowy, stwierdzam, ze po prostu przy słabym aku elektronika dostaje świra i zaczyna sypać błedami, a przekazniki pod maską wariują w trakcie próby rozruchu.
Miałem błąd P0685 ale po wykasowaniu go i wymianie aku na nowy problem już nie wrócił.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]