Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 01:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-08-2022, 00:50 
Offline

Rejestracja: 17-07-2021, 23:10
Posty: 33
Suzuki: S-Cross
Mam S-Crossa z 2021 roku (od nowości z salonu) - oczywiscie jeszcze poprzedniej generacji.
Przeglądając ostatnio ksiązkę gwarancyjną zauważyłem, że oprócz standardowej gwarancji 3 lata lub 100tyś km oraz 12 lat na perforację spowodowaną korozją, jest tam wyszególniona gwarancja na układ hybrydowy na okres 5 lat lub 100 tyś km.
Ta gwarancja obejmuje: akumulator li-ion, komputer system hybrid, prztwornik i falownik oraz modul ISG.

Muszę przyznać, że auto mam od ponad roku, a pierwszy raz słyszą o tym, że układ hybrydowy ma dłuższą gwarancje. Nikt mi takiej informacji w salonie przy kupnie auta nie podał. Nigdzie na stronie suzuki też tego nie widziałem.

Powiedzcie, czy rzeczywiscie jest taka gwarancja, czy to błąd w druku ksiązki gwarancyjnej ?


Na górę
Post: 31-08-2022, 06:56 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Tak jest. W Vitarze też są takie zapisy i mi przy zakupie w salonie o tym mówili. Standardowa gwarancja to 3 lata, ale na układ hybrydowy jest 5 lat.


Na górę
Post: 31-08-2022, 12:55 
Offline

Rejestracja: 25-05-2021, 13:33
Posty: 3
Potwierdzam - 5 lat gwarancji na układ hybrydowy.
Natomiast z kolei nie wiedziałem, że dają 12 lat na blacharkę…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 31-08-2022, 14:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2021, 15:12
Posty: 50
Lokalizacja: Stolica Karkonoszy
Suzuki: S-Cross, 2020/2021
Cytuj:
dają 12 lat na blacharkę…

Warunek to przeglądy w ASO, w tym roku robiłem roczny przegląd i za blachę dopłaciłem 70,-zł nie wiem jak w następnych latach będzie ...

A 5 lat na układ hybrydowy to ciekawa informacja, dzięki za nią!


Na górę
Post: 31-08-2022, 16:47 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Z tą blacharką trzeba uważać, bo jeśli dobrze kojarzę to jest tzw. gwarancja na perforację nadwozia, czyli jeśli zrobi się dziura, ale z wewnątrz na zewnątrz, natomiast nie obejmuje to np. ewentualnej rdzy idącej od zewnątrz.


Na górę
Post: 01-09-2022, 00:11 
Offline

Rejestracja: 17-07-2021, 23:10
Posty: 33
Suzuki: S-Cross
Wygląda jednak, że warunkiem do tych 5 lat gwarancji na układ hybrydowy - też jest serwis w ASO, więc wsumie trzeba by przeliczyć czy to się napewno opłaci.
Kupując auto wsumie nie planowałem tak długo go serwisować w ASO.


Na górę
Post: 01-09-2022, 07:46 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Niestety tak chyba zawsze jest, że warunkiem gwarancji są serwisy - pytanie za 100 pkt. czy aby utrzymać tę 5 letnią gwarancję trzeba robić pełen serwis, czy jakiś wycinek dotyczący kontroli układu hybrydowego? Jeśli dobrze pamiętam, to w warunkach gwarancji nie jest to niestety sprecyzowane, więc obawiam się, że chyba trzeba robić pełen serwis. Chociaż może to jednak działa tak jak z tą gwarancją na perforację nadwozia, że aby ją utrzymać to trzeba robić przeglądy nadwozia, ale (przynajmniej ja tak to rozumiem) nie trzeba robić normalnych przeglądów. Ja i tak wykupiłem tę dodatkową 2-letną gwarancję (a raczej ubezpieczenie), więc raczej 5-lat i tak będę robił przeglądy w ASO.

Odnośnie jeszcze tej perforacji nadwozia to przerabiałem ten temat w poprzednim aucie (Hyundai). I tam po 5-latach zwykłej gwarancji odpuściłem sobie przeglądy nadwozia, bo ona miała szansę zadziałać tylko w bardzo specyficznych przypadkach. Myślę, że podobnie jest w Suzuki, ale tu na decyzję mam jeszcze trochę czasu, bo auto ma dopiero 1,5 roku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]