Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 13:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2022, 17:24 
Offline

Rejestracja: 08-08-2019, 07:26
Posty: 47
Suzuki: S-Cross
Witajcie koledzy, wszystkiego najlepszego w nowym roku !

Mam pytanie czy w S-Crossie (mój akurat 2019 rok) + AA (w moim Galaxy S20 FE 5G , lub innym fonie) jest coś takiego możliwe ?
A robię w tym celu następujące czynności:

- podłączam telefon kabelkiem USB , odpalam blutuf (kolejność dowolna)
- na wyświetlaczu w Suzi klikam w okienko "podłącz telefon" (urządzenia się łączą , mogę z poziomu samochodu dzwonić i odbierać rozmowy - to idzie chyba po blutufie)
- na wyświetlaczu w Suzi (chyba "sekcja" Android Auto) wybieram google mapy i uruchamiam nawigację (wybieram trasę i wioooo )
- odpalam na wyświetlaczu w Suzi też Yanosika (bo wolę nawigować na google a chciałbym mieć "równolegle, w tle" ostrzeżenia z Yanosika)

Niestety u mnie przez głośniki samochodowe nie lecą wtedy WYSTARCZAJĄCO GŁOŚNE ostrzeżenia z Yanosika.
Coś tam słyszę (chyba w telefonie ?) bo w Yanosiku mam zaznaczone "beepy" , i chyba (???) bardzo cichy komunikat chyba (???) w telefonie, co przy wyższych prędkościach jest praktycznie niesłyszalne :(
Głośniki samochodowe dla Yanosika milczą

Jeśli możliwe jest, żeby nawigować na google a w "tle" działał Y (i w odpowiednim momencie mówił komunikaty przez głośniki samochodowe) to co i gdzie mam "zaptaszkować" ???

Widziałem na własne oczy takie rozwiązanie w CEED z 2020 roku (jeśli ma to znaczenie) i działa to genialnie !

Kijanka sobie jedzie , gra radyjko , od czasu do czasu w głośnikach odzywa się nawigacja google , a w razie potrzeby w głośnikach odzywa się Yanosik.

I takie "coś" chciałbym mieć w Suzuki.

Da się tak zrobić ?

Jak ?


Na górę
Post: 04-01-2022, 18:56 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Chyba tak. Wprawdzie mam Vitarę z 2020, ale ten system multimedialny chyba jest ten sam. U mnie to działa tak, że jak opalę Yanosika przez AA i potem przerzucę się na np. mapy Google, to w dalej w tle działa Yanosik - przy czym nie mam pojęcia jak go wtedy wyłączyć z poziomu AA. Ja nic specjalnie nie ustawiałem, żadnych kombinacji z BT, po prostu podłączam telefon kabelkiem i działa. Ja wtedy nawet chyba BT niekiedy mam wyłączony i wszystko idzie przez kabelek do AA.


Na górę
Post: 04-01-2022, 19:52 
Offline

Rejestracja: 08-08-2019, 07:26
Posty: 47
Suzuki: S-Cross
Jaclaw pisze:
Chyba tak. Wprawdzie mam Vitarę z 2020, ale ten system multimedialny chyba jest ten sam. U mnie to działa tak, że jak opalę Yanosika przez AA i potem przerzucę się na np. mapy Google, to w dalej w tle działa Yanosik - przy czym nie mam pojęcia jak go wtedy wyłączyć z poziomu AA. Ja nic specjalnie nie ustawiałem, żadnych kombinacji z BT, po prostu podłączam telefon kabelkiem i działa. Ja wtedy nawet chyba BT niekiedy mam wyłączony i wszystko idzie przez kabelek do AA.


Sorry, nie kumam :?
Tzn. masz przez głośniki nawigację google i też PRZEZ GŁOŚNIKI w razie potrzeby ostrzeżenia Yanosika ?


Na górę
Post: 04-01-2022, 21:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2021, 15:12
Posty: 50
Lokalizacja: Stolica Karkonoszy
Suzuki: S-Cross, 2020/2021
Też tak mam.
odpalam mapę z trasą i yanosika równolegle i działa.
Jedyna różnica to AA po wifi, ale komunikacyjnie to bez znaczenia.


Na górę
Post: 04-01-2022, 23:27 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
tomery pisze:
Sorry, nie kumam :?
Tzn. masz przez głośniki nawigację google i też PRZEZ GŁOŚNIKI w razie potrzeby ostrzeżenia Yanosika ?

Tak. Jeśli telefon mam podpięty kabelkiem, to wszystko leci przez głośniki po kablu i to bez konieczności aktywacji Bluetooth. Yanosik dział w tle, ale trzeba go wpierw uruchomić, a potem odpalić inna mapę - tak jak pisałem, problemem jest wówczas jak "ubić" Yanosika.

Z tego co zauważyłem to komunikacja telefon - stacja multimedialna działa jakoś tak:
1. Kiedy telefon podpięty jest kablem i aktywny jest AA, to wszystko (rozmowy, nawigacja itd.) idzie po kablu przez głośniki.
2. Kiedy telefon sparowany jest tylko przez Bluetooth to:
- połączenia telefoniczne lecą przez głośniki domyślnie bez dodatkowych kombinacji i można to połączyć ze słuchaniem radia. Oczywiście wtedy aktywacja połączenia głosowego telefonicznego na czas rozmowy wycisza radio,
- muzyka i głos z nawigacji wymaga zmiany z radia na Bluetooth, czyli nie można jednocześnie słuchać radia oraz komunikatów nawigacji z telefonu. A przynajmniej ja nie znalazłem na to sposobu.


Na górę
Post: 05-01-2022, 19:57 
Offline

Rejestracja: 08-08-2019, 07:26
Posty: 47
Suzuki: S-Cross
Jaclaw pisze:
Jeśli telefon mam podpięty kabelkiem, to wszystko leci przez głośniki po kablu i to bez konieczności aktywacji Bluetooth.


No to u mnie jest inaczej (sprawdziłem dzisiaj wracając z pracy)
Po podłączeniu telefonu najpierw TYLKO kablem (nie włączałem wcześniej blutufa w telefonie) blutuf w telefonie włączył mi się automatycznie.
Wyłączyłem go więc w telefonie i znowu (przy podpiętym cały czas kablu) znowu sam się włączył w telefonie.
Może masz wybrane jakieś inne ustawienie odnośnie blutufa w telefonie ?
Może to zależy od marki/modelu telefonu że u jednych się nie włącza difoltowo a u mnie w moim fonie się włącza ?


Na górę
Post: 05-01-2022, 21:19 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
tomery pisze:
No to u mnie jest inaczej (sprawdziłem dzisiaj wracając z pracy)
Po podłączeniu telefonu najpierw TYLKO kablem (nie włączałem wcześniej blutufa w telefonie) blutuf w telefonie włączył mi się automatycznie.
Wyłączyłem go więc w telefonie i znowu (przy podpiętym cały czas kablu) znowu sam się włączył w telefonie.
Może masz wybrane jakieś inne ustawienie odnośnie blutufa w telefonie ?
Może to zależy od marki/modelu telefonu że u jednych się nie włącza difoltowo a u mnie w moim fonie się włącza ?

W ustawieniach AA w telefonie mam opcję, czy ma automatycznie aktywować Bluetooth i mam ją wyłączoną. Generalnie najczęściej Bluetooth mam pewnie aktywny, ale jestem prawie pewien, że też łączyłem się z AA kabelkiem bez aktywnego Bluetooth. Jak nie zapomnę, to spróbuje to w najbliższym czasie przetestować i dam znać, czy czegoś nie pokręciłem. Podsumowując na 100% jak łączę się kabelkiem z AA to dźwięk zarówno z Yanosika, jak i Google Maps leci normalnie przez głośniki i na 90% wydaje mi się, że nie jest do tego potrzebny aktywny Bluetooth.

Ja mam m.in. takie ustawienia w AA w telefonie:
- Automatycznie uruchamiaj AA: Domyślnie (decyduje samochód),
- Uruchamiaj AA bez odblokowywania telefonu: aktywne,
- Automatyczne uruchomienie (Uruchom AA automatycznie, gdy telefon połączy się z samochodem przez Bluetooth): nieaktywne,
- Użyj Bluetooth (Włącz Bluetooth, gdy działa AA): nieaktywne.

A może coś musisz ustawić w Yanosiku? U mnie np. w ustawieniach dźwięku w opcji "kanał audio" mam wybrane "media", natomiast wszystkie opcje dotyczące Bluetooth mam wyłączone - w sumie muszę przetestować co one niby robią, przy czym wydaje mi się, że one są raczej dla opcji połączenia tylko przez Bluetooth i nie mają związku z AA.


Na górę
Post: 07-01-2022, 10:31 
Offline

Rejestracja: 04-09-2019, 19:50
Posty: 30
Suzuki: Vitara SVHS
tomery pisze:
Witajcie koledzy, wszystkiego najlepszego w nowym roku !



Niestety u mnie przez głośniki samochodowe nie lecą wtedy WYSTARCZAJĄCO GŁOŚNE ostrzeżenia z Yanosika.
Coś tam słyszę (chyba w telefonie ?) bo w Yanosiku mam zaznaczone "beepy" , i chyba (???) bardzo cichy komunikat chyba (???) w telefonie, co przy wyższych prędkościach jest praktycznie niesłyszalne :
I takie "coś" chciałbym mieć w Suzuki.

Da się tak zrobić ?

Jak ?


W czasie użytkowania AA gdy odezwie się Janosik zwiększasz głośność przyciskami w kierownicy -/ czy suwakiem nie wiem/. Tak można ustawić różne głośności dla różnych aplikacji. U mnie telefonu nie było prawie słychać.


Na górę
Post: 07-01-2022, 21:32 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
tomery pisze:
Wyłączyłem go więc w telefonie i znowu (przy podpiętym cały czas kablu) znowu sam się włączył w telefonie.

Dziś to sprawdziłem i okazało się, że u mnie też robi tak samo jak u Ciebie, czyli niezależnie co ustawię w opcjach, to AA aktywuje BT. I teraz nie bardzo wiem, co właściwie robi opcja: Użyj Bluetooth (Włącz Bluetooth, gdy działa AA). Bo albo AA ignoruje jej ustawienia, albo służy ona do czegoś innego niż sugeruj jej opis.


Na górę
Post: 08-01-2022, 23:38 
Offline

Rejestracja: 26-11-2021, 11:50
Posty: 76
Suzuki: S-Cross (w planach)
Ciekawe, bo w Apple CarPlay to dokładnie tak działa, że pomimo nawigacji Google na ekranie (Toyota służbowa) dźwięki każdej aplikacji w telefonie idą na głośniki auta. W ustawieniach Yanosika dźwięk zaznaczony jako Bluetooth. W Android powinno być tak samo. Kiedyś był problem z głośnością yanosika ale minął po jakiejś aktualizacji apki


Na górę
Post: 11-01-2022, 16:06 
Offline

Rejestracja: 08-08-2019, 07:26
Posty: 47
Suzuki: S-Cross
Tomalfik pisze:
Też tak mam.
odpalam mapę z trasą i yanosika równolegle i działa.
Jedyna różnica to AA po wifi, ale komunikacyjnie to bez znaczenia.


Jak to po wifi?
Jest taka możliwość ?
Pierwsze słyszę ?

Jaclaw pisze:
Ja mam m.in. takie ustawienia w AA w telefonie:
- Automatycznie uruchamiaj AA: Domyślnie (decyduje samochód),
- Uruchamiaj AA bez odblokowywania telefonu: aktywne,
- Automatyczne uruchomienie (Uruchom AA automatycznie, gdy telefon połączy się z samochodem przez Bluetooth): nieaktywne,
- Użyj Bluetooth (Włącz Bluetooth, gdy działa AA): nieaktywne.

A może coś musisz ustawić w Yanosiku? U mnie np. w ustawieniach dźwięku w opcji "kanał audio" mam wybrane "media",


Też mam zaznaczone "automatycznie uruchamiaj AA - decyduje (automatycznie samochód)"
Ostatnio jak grzebałem w Y to zaptaszkowałem "AA (bezprzewodowo)" , a może miałem to już wcześniej, nie pamiętam ???
Uruchamiaj AA bez odblokowywania telefonu: aktywne - tez tak mam
Automatyczne uruchomienie (Uruchom AA automatycznie, gdy telefon połączy się z samochodem przez Bluetooth): nieaktywne - nie widzę u siebie takiego ustawienia
Użyj Bluetooth (Włącz Bluetooth, gdy działa AA): nieaktywne - nie widzę takiego ustawienia
Moja wersja Y to 7.1.614574-release
W ustawieniach dźwięku miałem "kanał audio" ale przestawiłem na "alarmy" (gdzieś w necie przeczytałem że to ma pomóc)

Niestety, jeżdżę na razie tylko po mieście (trasą gdzie raczej Y się nie odezwie) a poza tym jest tak zimno, że nie chce mi się niczego testować.

peterx20 pisze:
W ustawieniach Yanosika dźwięk zaznaczony jako Bluetooth. W Android powinno być tak samo. Kiedyś był problem z głośnością yanosika ale minął po jakiejś aktualizacji apki


Nie mogę u siebie znaleźć takiego ustawienia


Na górę
Post: 11-01-2022, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
tomery pisze:

Jak to po wifi?
Jest taka możliwość ?
Pierwsze słyszę ?

Tu poczytaj:
viewtopic.php?f=68&t=18826


Na górę
Post: 05-02-2022, 12:15 
Offline

Rejestracja: 08-08-2019, 07:26
Posty: 47
Suzuki: S-Cross
Mały update.

Dowiedziałem się od znajomego posiadacza znanej mi kijanki, że u niego (najprawdopodobniej po jakiejś aktualizacji AA w telefonie) też przestała działać jednoczesna możliwość nawigacji na guglach i słuchania w tle ostrzeżeń janosika :(

A najgorsze jest to, że nie umiem spowodować żeby telefon po podłączeniu kablem nie uruchamiał z automatu AA , tylko żeby to połączenie działało tylko w trybie ładowania.


Na górę
Post: 06-02-2022, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Dziś zrobiłem dłuższą trasę i byłem zaskoczony, że wszystko działa. Moja konfiguracja Yanosika jest następująca: wyłączone komunikaty przez bluetooth, kanał audio: media, automatyczny start po wykryciu radia suzuki. Reszta domyślnie. Używałem mapy google, ale yanosik w tle informował o zdarzeniach. Dodatkowo grał AIMP (odtwarzacz muzyki) i był ściszany podczas komunikatów yanosika.

Jedna uwaga: gdy odpaliłem tak, że yanosik pojawił się jako pierwszy na AA, a potem przełączyłem na mapę, to AIMP działał, ale nie było słychać (blokada kanału media przez yanosik). Natomiast gdy po włączeniu jako pierwsza była mapa google, to AIMP grał i yanosik nadawał komunikaty. W ogóle yanosika nie odpalałem ręcznie.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 05-05-2022, 08:20 
Offline

Rejestracja: 08-08-2019, 07:26
Posty: 47
Suzuki: S-Cross
wooli pisze:
W czasie użytkowania AA gdy odezwie się Janosik zwiększasz głośność przyciskami w kierownicy


Witam, wracam z dobrymi wieściami :skoczek:
Przypomniała mi się porada kolegi i w trakcie (jechałem wolno więc usłyszałem komunikat) jak Janosik zaczął gadać podgłośniłem na kierownicy.
Od tej pory mogę jechać na guglach a J działa w tle i w razie potrzeby włącza komunikaty.
Aha, dla potomnych: kanał audio mam ustawiony media , połączenie fona z samochodem po kabelku i BT.


Na górę
Post: 20-10-2022, 11:26 
Offline

Rejestracja: 20-10-2022, 11:23
Posty: 9
Dzień dobry,
Mam od 2 miesięcy nowego s-cross'a i na małym wyświetlaczu między zegarami podczas używania Yanosik na AA pokazywane są odwrotne kierunki skrętu, lub jazda na rondzie w lewo. Czy też tak macie i wiecie jak to naprawić? Pozdrawiam Michał

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 20-10-2022, 21:19 
Offline

Rejestracja: 20-10-2022, 11:23
Posty: 9
Misieeeek pisze:
Dzień dobry,
Mam od 2 miesięcy nowego s-cross'a i na małym wyświetlaczu między zegarami podczas używania Yanosik na AA pokazywane są odwrotne kierunki skrętu, lub jazda na rondzie w lewo. Czy też tak macie i wiecie jak to naprawić? Pozdrawiam Michał

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Zaktualizowałem dziś soft do wersji 4, ale nadal na rondach prowadzi w lewo i pierwszy znazjd w prawo , pokazuje jako pierwszy w lewo. Czy ktoś ma podobne problemy a najlepiej rozwiązanie na ten problem?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 26-10-2022, 05:25 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
Sprawdź w AA w ustawieniach po której stronie masz kierownicę w samochodzie. Być może masz zaznaczoną opcję kierownica po prawej stronie.


Na górę
Post: 30-10-2022, 14:09 
Offline

Rejestracja: 20-10-2022, 11:23
Posty: 9
Było wybrana opcja domyślnie decyduje samochód, zmieniłem na po lewej stronie ale niestety nic się nie zmieniło.
Czy ktoś ma podobny problem, lub miał i go rozwiązał?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 30-10-2022, 16:52 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Ale soft czego aktualizowales? U mnie też tak było po wyjechaniu z salonu. Zaktualizowałem soft stacji (https://www.infotainment-system.com/en) i już na tym komputerku pokładowym kierunki były normalnie (jak w ruchu prawostronnym)

(przed aktualizacją, komunikaty google mapsa były normalnie, np. na rondzie zjedz pierwszym zjazdem, ale komputerek pokazywał to żeby na rondo wjechać od lewej, objechać dookoła i zjechac)


Na górę
Post: 03-11-2022, 22:28 
Offline

Rejestracja: 20-10-2022, 11:23
Posty: 9
Aktualizowane stacje multimedialna poprzez ściągnięcie plików ze strony Suzuki i była aktualizacja z v02 do v04.
Z tego linka nie mogę zrobić bo w stacji multimedialnej nie mam takiej opcji by postąpić zgodnie z instrukcją.
U mnie w Google maps działa wszystko dobrze przed aktualizacją też było ok, tylko problem jest z Yanosikiem bo tam jedzie na rondzie w lewo i pokazuje błędne zjazdy np. 1 zjazd w prawo, pokazuje 1 w lewo (jadąc w lewo). Na głównym (dużym) wyświetlaczu pokazuje wszytko jak należy...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]