Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-08-2021, 09:51 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 16:14
Posty: 22
Suzuki: SX4 S-Cross
Witam. Myślałem, że w poprzednim aucie (Skoda Rapid) przy pierwszym przeglądzie rejestracyjnym miałem jakieś wyjątkowe zużyte auto (kupiłem je jako 9 miesięczne auto demonstracyjne) i przy 30 tys. km stwierdzono wyciek w 2 tylnych amortyzatorach (co ciekawe przegląd dostałem wówczas bez problemu). Jako, że Suzuki kupiłem z 0 km przebiegiem i od początku tylko ja nim jeździłem to byłem pewien, że pierwszy przegląd to będzie pestka i japońskie auto przejdzie je bez najmniejszego problemu szczególnie, że pomny doświadczeń ze Skodą (gdzie w ciągu 3 lat byłem kilka na serwisie z różnymi rzeczami) omijałem jeszcze bardziej niż się dało wszelkie studzienki i dziury na drodze a po drugie nie miałem żadnych przygód z serwisem przez ten czas. No i dziś nadszedł ten dzień przeglądu i niespodzianka - trudno w to uwierzyć, ale jeden z amortyzatorów tylnych.... cieknie i Pan diagnosta dał wynik NEGATYWNY testu, pomimo, że sprawdził obydwa amortyzatory urządzeniem diagnostycznym i obydwa miały JEDNAKOWY wynik. Na nic tłumaczenie, że przecież obydwa są dobre - cieknie, więc nie ma przeglądu. Oczywiście gwarancja nie obejmuje ewidentnej wady fabrycznej takiego amortyzatora (jedynie do 10 tys km powiedzieli w serwisie) - bo trudno powiedzieć o tym inaczej, skoro naprawdę omijałem wszelkie wyboje jak tylko mogłem, nie wpadłem w żadną dziurę. A jakie są Wasze doświadczenia po 3 latach, też kogoś takiego coś spotkało (bo pewnie nawet macie większe przebiegi niż ja, bo mój przebieg to można powiedzieć jest żaden -10 tys km na rok) ? Mam wrażenie, że obecnie robi się części tylko żeby jak najszybciej trafiały na złom


Na górę
Post: 20-08-2021, 10:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 365
W S-Cross'ie (podobnie jak w Vitarze) z tego co wiem, są amortyzatory gazowe, a nie olejowe.

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 20-08-2021, 10:58 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 96
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
fox pisze:
W S-Cross'ie (podobnie jak w Vitarze) z tego co wiem, są amortyzatory gazowe, a nie olejowe.

Amortyzatory tzw. gazowe mają też olej. To olej jest czynnikiem hydraulicznym w celu tłumienia drgań, a gaz jest tylko po to, aby ten olej się nie pienił. Zwykły amortyzator (nie gazowy) ma tą wadę, że podczas pracy olej się pieni, przez co spada skuteczność działania takiego amorka i dlatego wymyślono tzw. gazowe.

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 20-08-2021, 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 365
Racja. Z tym, że w gazowych formalnie to gaz pełni rolę tłumiącą drgania, a olej pełni funkcję smarującą. Choć tak naprawdę, finalnie jest to faktycznie wypadkowa jednego i drugiego.

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 22-08-2021, 21:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
@Gicbern "pierwszy przegląd to będzie pestka i japońskie auto przejdzie je bez najmniejszego problemu"
Japońskie auta, to kiedyś były Toyoty, a S-cross już na pewno takim nie jest niestety. (Mam również Corollę od 1998 roku i wymieniam w niej tylko opony, olej, akumulatory - ale nie popsuła się do tej pory ani razu. I co roku bez problemu przechodzi przegląd. Garażuje pod chmurką od dziesięciu lat... To jest japońskie auto.)
Ze swoim S-cross'em niestety miałem już przykre chwile, a naprawa klimatyzacji (zaraz po zakończeniu 3-letniej gwarancji) kosztowała mnie 2,5 tysiąca! - mimo, że wykupiłem tzw. gwarancję 3+2 (której ubezpieczyciel nie chciał honorować).


Na górę
Post: 26-09-2021, 10:17 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 16:14
Posty: 22
Suzuki: SX4 S-Cross
czyli z wpisów wynika, że tylko ja miałem taki problem po 3 latach z amorem


Na górę
Post: 26-09-2021, 13:08 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 180
Tak, miałeś pecha. Albo coś było nie tak z kalibracja przyrządów pomiarowych.
Mój ma 6 lat i przeglądy przechodzi śpiewająco.


Na górę
Post: 16-12-2021, 17:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
To kolega miał pecha, ja byłem wczoraj, prosiłem diagnostę żeby dobrze go przejrzał i trochę gość mnie zmroził. Cytuje " Musze Pana zmartwić ..... nic nie znalazłem" :skoczek:


Na górę
Post: 16-12-2021, 21:53 
Offline

Rejestracja: 24-11-2019, 22:47
Posty: 38
Suzuki: S-cross
Przegląd po 3 latach przechodziłem w lutym tego roku. Bez najmniejszego problemu. Miałem wtedy przebieg 87tyś. Teraz mam już przebieg 101tyś. Przegląd za ponad rok, ale nie spodziewam się problemów.
I jeszcze jedno - to s-cross 1.0 z napędem 4x4. Kto mówi lub pisze o silniku od kosiarki bardzo się myli.
Jeszcze na godzinę przed jazdą próbną tym autem zgodziłbym się z takim stanowiskiem i z poglądami typu - litrowy silnik w takim aucie nie wytrzyma długo. Od tej jazdy próbnej (wcześniej przez 10 lat jeździłem Corollą 1,8) do dziś jestem zdania, że to tylko niczym nie uzasadnione poglądy. Ten silnik sprawuje się doskonale, a z Toyotą miałem przy tym przebiegu już więcej problemów - dwa razy wymieniane sprzęgło, wymieniany kompresor klimatyzacji i wielokrotnie wymieniane żarówki świateł przednich.
Suzuki dało mi spokój i poczucie pewności.
I jeszcze, żeby było jasne - wybrałem je bo moja żona od 2013 roku jeździ poprzednim SX-4. Przez ten cały czas wymieniła tylko jedną osłonę przegubu. I nic.... a nie, sorry, jeszcze baterie w pilocie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]