Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 20:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-08-2021, 20:19 
Offline

Rejestracja: 16-06-2021, 20:36
Posty: 5
Dzień dobry.
Od 3 tygodni jestem posiadaczem nowego s-crossa wersja hybrid ze skrzynią automatyczną. Od samego początku, po odebraniu samochodu zauważyłem, że podczas ruszania po uruchomieniu pojazdu (zarówno jazda do przodu, jak i do tyłu), po włączeniu biegu D lub R, podczas puszczania hamulca słyszę taki krótkotrwały zgrzyt (jakby hamulec dopiero puszczał). Gdy już ruszę i zatrzymuję się na światłach, to gdy ponownie ruszam zgrzyt nie występuje. Występuje on tylko po ruszaniu, gdy była zmiana biegu z P na D, z P na R, z D na R lub z R na D.
Samochód ma dopiero przejechane 500 km. Czy ktoś z Państwa miał podobne objawy, czy to jest normalne i się wyrobi wraz z większym przebiegiem?
Prośba o Wasze opinie i spostrzeżenia.
Dodam, że jest to wersja z napędem tylko na przednie koła.

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 04-08-2021, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Automat blokuje hamulce w pewnych sytuacjach. Gdy szybko puścisz hamulec i wciśniesz gaz to nawet potrafi szarpnąć. Podobnie powinno być na światłach, tyle że jeśli płytko wciskasz hamulec, to możesz tego nie zauważyć. Głębsze wciśnięcie hamulca powoduje wyłączenie silnika (start-stop), ale gdy wyłączysz SS to poczujesz, że przy głębszym wciśnięciu skrzynia się rozłącza (mniejsze wibracje) i odpuszczenie hamulca nie jest natychmiastowe, ale po krótkiej chwili. Coś w rodzaju wspomagania przy ruszaniu pod górkę.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 05-08-2021, 12:41 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
A przypadkiem nie jest to trzeszczenie hamulców? Ja u siebie tak miałem jak były nierozgrzane. Po kilku hamowaniach dźwięk ustawał. Domyślam sie, że najgorzej trzeszczy jak wolno puszczasz hamulec? A swoją drogą to w żadnym innym aucie nie miałem tak głośnych hamulców jak w scrosie.


Na górę
Post: 21-09-2021, 10:49 
Offline

Rejestracja: 13-09-2021, 11:12
Posty: 5
Witam
Mam podobny problem zgrzytów w moim nowy Suzuki S-Cross bybryd, zakupiony w czerwcu 2021r. w automacie.Po zgłoszeniu problemu do ASO otrzymałam od nich odpowiedź takiej treści:

"W dniu 17.07.2021 podczas przeglądu po tysiącu kilometrów zostało wykonane kompleksowe czyszczenie hamulców – które potwierdziło brak jakichkolwiek nieprawidłowości w aucie. W dniu 19.07.2021 wykonywała Pani jazdę testową z doradcą serwisowym autem testowym S-cross z automatyczną skrzynią biegów – efektem było ustalenie, że inne auta ze skrzynią automatyczną mają te same dźwięki, które Pani zgłasza w swoim aucie. W dniu 17.08.2021 wykonywała Pani jazdę testową swoim autem z mistrzem mechaników, który potwierdził prawidłowość pracy samochodu i potwierdził, że dźwięki z Pani auta występują również w innych samochodach ze skrzynią automatyczną. W dniu 07.09.2021, zademonstrowaliśmy przedstawicielowi SMP zgłaszany przez Panią dźwięk hamulców, potwierdziliśmy tym samym nasze stanowisko. Podsumowując: dźwięki z hamulców Pani auta są naturalne i prawidłowe. Wynikają ze specyfiki działania układu hamulcowego w samochodach z automatyczną skrzynią biegów i sprzęgłem hydrokinetycznym."

Czy ktoś może doradzić co robić dalej?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]