Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 18:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 02-10-2023, 14:17 
Offline

Rejestracja: 24-12-2021, 07:34
Posty: 4
Suzuki: sx4 s--cross
servis gada tylko że one tak mają tragedia chyba sprzedam


Na górę
Post: 02-10-2023, 14:38 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Może kwestia przyzwyczajenia. Podejdź do tego auta że to zwykły przedmiot do jazdy, a nie jakaś kapliczka do kultu marki.
Np. w moich Hondach (5 biegów, idealnie wchodzą podczas jazdy) jest przypadłość że wsteczny wrzuca sie na dwa razy (i często że zgrzytem). Jedynkę też niełatwo wrzucić podczas jazdy. Więc to też nie tak że wszędzie jest ideal tylko nie u nas.

A serwisy z TTTM to chyba wszystkie takie. Chcą sprzedać auto a potem to nie zawracać im głowy (tylko płacić za przeglądy)


Na górę
Post: 08-10-2023, 09:43 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
arekws1 pisze:
Np. w moich Hondach jest przypadłość że wsteczny wrzuca sie na dwa razy i często że zgrzytem


A jak z wymianą oleju w skrzyni? Co prawda we fiordzie, ale sam tego doświadczyłem (a na forum forda nie tylko ja): nowy olej = brak zgrzytania wstecznego :szok:

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 08-10-2023, 16:22 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Bez znaczenia. W Civicu robilem skrzynie po 150k (w 7ej generacji byla wada fabryczna - slynne lozyska skrzyni biegow, huczalo jak nie wiem co), wiec przy okazji wymieniono olej. Nie ma to zadnego wplywu na dzialanie wstecznego. Dalej na dwa razy. Proba, zgrzyt, wrzucenie jedynki czy dwojki, i dopiero wtedy daje rade.


Na górę
Post: 31-10-2023, 10:42 
Offline

Rejestracja: 03-03-2021, 11:58
Posty: 14
bogdan7711 pisze:
wracam do tematu po 4500 problem znikł biegi wchodzą bez problemu (chyba że się cieplej zrobiło)


Witam,

Zapodałem ten temat, więc opiszę, jak teraz wygląda sytuacja.
Auto ma już 33 tys. przebiegu. skrzynia się nieco ułożyła, ale nie do końca: Bieg nr 2 jest wyraźnie słabą stroną tej skrzyni, i, niestety, utrudnia zwinne przyspieszenie autem, gdy silnik chce i może, ale skrzynia go spowalnia...
Swoją drogą, to trochę dziwne, że Japończycy dopuścili taki mankament do sprzedaży...

Mniej zwracam jednak na to uwagę, ale dwójkę nauczyłem się "wkładać" powoli i z pełnym sprzęgłem, a wtedy: prawie dobrze.

Zimą skrzynia chodzi najgorzej, latem najlepiej.
Da się z tym żyć, ale auto do wyścigów się nie nadaje (choć na światłach wariatów z BMW zostawia często w tyle, a to już coś).

Pozdrawiam
Marcin


Na górę
Post: 12-11-2023, 19:24 
Offline

Rejestracja: 30-03-2023, 12:18
Posty: 5
Suzuki: S-Cross
Witam.
W moim S-Cross do 2000km ciężko wchodziła 3-ka. Teraz jest ok.
W zastępczym który miał 8tys ciężko było wbić 4-kę.
To chyba raczej wina cięgien i kiepskiego ustawienia w fabryce.


Na górę
Post: 13-11-2023, 06:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 435
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Może warto spróbować z innym olejem? Z mojego doświadczenia, skrzynie w suzuki są wrażliwe na olej, właśnie w kwestii zbijania biegów szczególnie na zimno.

Kiedyś w tico :] (klon suzuki alto więc się liczy :] ) przy pierwszej wymianie oleju w skrzyni ASO wlało shell spirax - tragedia, zimą rano naprawdę nie dało się wbić 2. Następna wymiana, wleciał orlen hipol i było dużo lepiej, podobnie jak na oleju fabrycznym.

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 13-11-2023, 09:13 
Offline

Rejestracja: 13-10-2023, 08:11
Posty: 5
hej, czytam o twoim problemie ze skrzynia biegow w sx 4 s-cross i wydaje mi sie, ze to cos wiecej niz zwykle "charakterystyki samochodu". :x fakt, [b][b]ze dwojka ciezko wchodzi, a trojka haczy przy zimnym silniku, moze wskazywac na problemy ze skrzynia biegow lub ze sprzeglem.[/b][/b] rozumiem, ze po rozgrzaniu jest lepiej, ale takie rzeczy nie powinny sie dziac, szczegolnie w nowym aucie z tak malym przebiegiem. slyszalem, ze w niektorych modelach moga byc podobne problemy, ale niekoniecznie to znaczy, ze to normalne. na twoim miejscu zdecydowanie zglosilbym to do serwisu. nawet jesli powiedzieli ci przy wymianie oleju, ze wszystko jest ok, lepiej dmuchac na zimne.
to, ze przy wrzucaniu dwojki skrzynia zgrzyta, nawet z wcisnietym sprzeglem, to juz na pewno nie jest normalne. moim zdaniem, nie warto tego bagatelizowac. lepiej teraz to sprawdzic i ewentualnie naprawic, niz pozniej miec wieksze problemy. warto wiedziec, czy to jednostkowy przypadek, czy cos, co dotyczy wiecej osob. w kazdym razie, trzymam kciuki, zeby szybko sie to wyjasnilo i nie bylo nic powaznego. daj znac, co powiedza w serwisie!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]