Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 03:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Klima problem
Post: 12-01-2021, 18:45 
Offline

Rejestracja: 12-01-2021, 18:34
Posty: 4
Lokalizacja: Lublin
Suzuki: SX-4 Cross 2019
Mam rocznego S Crossa, przez rok wszystko było ok, a teraz, ni z gruszki ni z pietruszki klima się czasami wyłącza podczas jazdy, jest to oczywiste, bo szyby momentalnie parują, i tak co parę dni, w serwisie komputer oczywiście nie wykazał żadnych błędów, poradzono mi, aby odłączyć zewnętrzne/niefabryczne urządzenia, ale ja mam tylko rejestrator podłączony do zapalniczki i bez niego też klima się wyłącza, ponadto mam w slocie kartę Sd z muzą i przez rok wszystko działało razem, dzięki z góry za każdą radę i pomoc:)

_________________
SX-4 Cross 1.0 Pb 2019


Na górę
Post: 12-01-2021, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Przyznam się, że jeden raz też miałem podobny problem. Było lato, gorąco. Jechałem w dłuższą trasę, ale najpierw przejechałem ok. 25 km, gdzie się zatrzymałem na pół godziny. Ten pierwszy odcinek dobrze działała klima. Drugi odcinek, to już była autostrada A2. Tu po przejechaniu ok. 50 km klimatyzacja zaczęła 'wariować' - raz działała, a potem kilka minut nie działa. W końcu zupełnie przestała pracować, klimatyzacja w trybie automatycznym włączała się na maksymalną prędkość wentylatora. A w aucie był ukrop. Ze względu, że bardzo się spieszyłem, to tak przejechałem kolejne 150 km. W tym czasie zastanawiałem się, czy nie jest tak, że ponownie uciekł mi czynnik chłodniczy, jak to się zdarzyło zaraz po zakończeniu i gwarancji, i gdzie musiałem wydać ok. 2500 zł na sam ten drogi czynnik, którym nas przepisy ogólnoeuropejskie uszczęśliwiły. Ale te wcześniejsze momenty, gdy klima raz chłodziła bardzo skutecznie, a potem przestawała chłodzić zupełnie podpowiedziały mi, że może coś się "zawiesiło" w oprogramowaniu, wszak współczesny samochód nie potrafi korzystać ze sprężarki, jak mu w tym nie pomaga oprogramowanie i procesor. Więc gdy się zatrzymałem, to po zgaszeniu silnika odłączyłem też na kilka minut akumulator - pomyślałem, że to taki odpowiednik "resetu" laptopa. I pomogło. Opisana sytuacja wystąpiła u mnie raz, w lipcu 2020 i od tej pory już się nie powtórzyła. Może komuś ten opis się przyda do rozwiązania problemu w swoim aucie?


Na górę
Post: 13-01-2021, 14:35 
Offline

Rejestracja: 12-01-2021, 18:34
Posty: 4
Lokalizacja: Lublin
Suzuki: SX-4 Cross 2019
I to może być właściwa terapia :) Dzięki wielkie, za mc dam znać o efektach :pa:

_________________
SX-4 Cross 1.0 Pb 2019


Na górę
Post: 01-02-2021, 12:25 
Offline

Rejestracja: 12-01-2021, 18:34
Posty: 4
Lokalizacja: Lublin
Suzuki: SX-4 Cross 2019
niestety, odłączenie komputera nawet kilka razy , nic nie dało, pojechałem do serwisu klimy gdzie od miłego pana usłyszałem, że należy wymienić filtr kabiny, ale był wymieniany 3 mce temu, wtedy w trakcie rozmowy dowiedział się że jeżdżę na zamkniętym obiegu i że to jest problem, bo na klimie powinno się jeździć na obiegu otwartym, tym bardziej w zimie, kiedy ponoć klima nie załącza się poniżej 3 stopni C, nie uradowało mnie to zbytnio, bo obieg zamknięty jest po to żeby nie wdychać spalin z ulicy, poza tym przez 16 lat jeździłem renówką z obiegiem zamkniętym i nie miałem tego typu problemów, bez względu na srogą czy nie zimę... i cały zeszły rok zjeździłem na suzuki z obiegiem zamkniętym bez problemów ale pan stwierdził, że w zeszłym roku nie było praktycznie zimy; miałem zamiar znowu się pojawić w serwisie Suzuki z gwarancją, ale coś mi się zdaje, że to nic nie da, i przyjdzie pogodzić się z jazdą na otwartym, tylko w takim razie po co ten filtr kabinowy? przyjdzie wdychać ołów ze spalin:((
podzielcie się doświadczeniem pliz

_________________
SX-4 Cross 1.0 Pb 2019


Na górę
Post: 01-02-2021, 13:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Ja praktycznie nigdy nie włączam obiegu zamknietego. No chyba, że stoję za jakimś smrodem w korku.
Filtr kabinowy wymieniam sam co 5-6 miesięcy (to są małe pieniądze i 3 minuty pracy).

Ja wręcz uważam, że jazda na wewnętrznym obiegu to nie jest zdrowe rozwiązanie dla naszego organizmu.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 02-02-2021, 07:45 
Offline

Rejestracja: 22-09-2020, 12:44
Posty: 42
Suzuki: Ignis Allgrip
Długotrwała jazda o obiegu wewnętrznym to samozatruwanie się!
Samochód jest w miarę szczelny a przez to zużywasz tlen i trujesz siebie i inne osoby wewnątrz wydychanym CO2.
Kup porządny filtr węglowy, "antysmogowy" i zamontuj.


Na górę
Post: 02-02-2021, 10:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 365
"Jeżeli podczas dłuższej podróży poczujesz się senny – lub senna – albo np. zaczną Cię szczypać oczy, to zanim wypijesz kawę, sprawdź, czy nie jest włączona recyrkulacja powietrza w kabinie. Bo daje ona dokładnie takie objawy. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wieziesz w aucie komplet pasażerów – przecież każdy z nich zużywa tlen. Zamknięty obieg powietrza łatwo włączyć i równie łatwo o tym chwilę potem zapomnieć.
W zasadzie tutaj mógłbym postawić kropkę, jednak dorzucę coś jeszcze dla tych najbardziej fanatycznych zwolenników używania klimatyzacji łącznie z zamkniętym obiegiem powietrza w kabinie. Wyobraź sobie, że jedziecie we dwoje na weekendowy wypad za miasto. Jak zwykle włączasz „klimę” i recyrkulację powietrza w kabinie, bo wtedy „lepiej chłodzi”. Delektujesz się przyjemnym, orzeźwiającym, „świeżym” powietrzem, które leci z dysz w kokpicie. Tylko czy na pewno wiesz, skąd to powietrze się bierze? Najczęściej jest ono zasysane tuż nad stopami pasażera przedniego fotela Twojego samochodu. Cokolwiek te stopy produkują, z pewnością nie jest to tlen."

Michał Krasnodębski "Auto Świat"

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 02-02-2021, 15:40 
Offline

Rejestracja: 12-02-2018, 11:36
Posty: 243
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: sx4 s-cross
a jaka jest temperatura na zewnątrz ?

z tego co pamiętam co mówił gość w ASO to klima już przestaje pracować przy +3*C na zewnątrz , obiekt zamknięty klima nie pracuje to i szyby parują.

_________________
1.4 6MT Premium
2018
:zakrecony: SPRZEDANY :]


Na górę
Post: 01-02-2023, 09:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-06-2015, 14:31
Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: s-cross 1,6 + lpg
Witam podepnę się pod temat. Po ostatnim czyszczeniu (ozonowaniu) klima nie włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika, za każdym razem muszę ją uruchamiać ręcznie. Do te pory nie miało to znaczenia w jakiej konfiguracji klima była ustawiona, gasiłem silnik i po ponownym uruchomieniu odpalała z automatu na tych samych ustawieniach. Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]