Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 10:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-08-2020, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
(a) Czy musieliście wykonywać regulację luzów zaworowych?
(b) Przy jakim przebiegu?
(c) I jaki jest koszt takiej regulacji?
(d) Czy lepiej to zrobić w ASO, czy w innych serwisach również jest szansa, że zrobią to porządnie?
Moje pytanie jest na razie teoretyczne, ale przypomniałem sobie, że przy każdym przeglądzie była pozycja "sprawdzenie luzów zaworowych". Nie wiem, kiedy regulacja jest potrzebna i jakie są objawy świadczące, że taką regulację należy wykonać? (w przeszłości zawsze jeździłem autami, które miały hydrauliczną regulację, więc nie miałem tego problemu)


Na górę
Post: 17-08-2020, 14:35 
Offline

Rejestracja: 14-03-2017, 08:56
Posty: 12
Suzuki: SX4 S-cross
Witam,
regulacja zaworów (na PB ograniczają się prawdopodobnie tylko do "osłuchania" silnika czy nic nie stuka. I na tym się kończy diagnoza).
Mam założone LPG. Po przejechaniu 40kkm na plg (1.6 120km) silnik samoczynnie gasł na postoju. Regulacja w ASO (pierwsze ASO wycena 2000pln drugie aso <700pln / 2 dni robocze / szlifowanie płytek).
Silnik 1.6 podobno nie toleruje LPG.


Na górę
Post: 20-08-2020, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
@wojtta12 - dziękuję za informacje. Widać zakładanie gazu nie jest dobrą opcją nawet dla niedoładowanego silnika Suzuki...
Sama interwencja w ustawienie zaworów oceniam, że to droga 'przyjemność', której nie można uniknąć, jeśli przyjdzie taka konieczność.
Odzew na moje pytanie na razie był znikomy, więc może regulacja zaworów w Suzuki, to jednak rzadki przypadek? Ciekawe, przy jakim przebiegu można się spodziewać, że 'to już niedługo'?... Moje auto właśnie przekroczyło 100 tys. km, więc nie wiem, ile jeszcze mi pozostało do momentu, gdy te regulację staną się niezbędne?


Na górę
Post: 21-08-2020, 10:07 
Offline

Rejestracja: 03-02-2015, 13:50
Posty: 51
Ja mam już 140 i na razie nic nie wskazuje na potrzebę regulacji.
Jak silnik pracuje równo, nie ma problemu z zapalaniem wg mnie nie ma potrzeby niepotrzebnego grzebania.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]