Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 02:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-05-2020, 19:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Od początku mam problem z AndroidAuto a właściwie z połączeniem telefonu ze stacją kabelkiem. Kiedyś problem zdarzał się rzadko ale teraz doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Polaczenie telefonu kabelkiem jest całkowicie przypadkowe czyli raz się uda a raz nie, częściej nie zwłaszcza jak potrzebuje pilnie to nie ma szans. W między czasie mam już trzeci telefon i z każdym jest ten sam problem więc to raczej nie wina telefonu. zawsze były to Samsungi ale różne modele. Kabelki też zmieniałem i nic to nie dało. W stacji oprogramowanie mam SLDA v1870. Chciałem je aktualizować podczas przeglądu ale standardowa odpowiedź oficjalnie nie ma nowszego. Nie wiem czy by to pomogło może ktoś ma z tym doświadczenie. Mam najnowsza AA i mam wrażenie że im nowsza wersja tym trudniej połączyć telefon ze stacją.


Na górę
Post: 27-05-2020, 19:37 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Kompendium wiedzy
viewtopic.php?f=70&t=12218&start=2150


Na górę
Post: 28-05-2020, 06:52 
Offline

Rejestracja: 04-10-2016, 08:43
Posty: 142
Suzuki: S-Cross 1.4 AT AWD
hizel pisze:
Od początku mam problem z AndroidAuto a właściwie z połączeniem telefonu ze stacją kabelkiem. Kiedyś problem zdarzał się rzadko ale teraz doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Polaczenie telefonu kabelkiem jest całkowicie przypadkowe czyli raz się uda a raz nie, częściej nie zwłaszcza jak potrzebuje pilnie to nie ma szans. W między czasie mam już trzeci telefon i z każdym jest ten sam problem więc to raczej nie wina telefonu. zawsze były to Samsungi ale różne modele. Kabelki też zmieniałem i nic to nie dało. W stacji oprogramowanie mam SLDA v1870. Chciałem je aktualizować podczas przeglądu ale standardowa odpowiedź oficjalnie nie ma nowszego. Nie wiem czy by to pomogło może ktoś ma z tym doświadczenie. Mam najnowsza AA i mam wrażenie że im nowsza wersja tym trudniej połączyć telefon ze stacją.


U mnie też bywały problemy, ale na najnowszym sofcie 1880 jeszcze mi się nie zdarzyło. Ciekawostka jest taka, że jeśli nawet na głównym ekranie nie pojawi Ci się Android Auto, to jest na to metoda: wcisnąć gwiazdkę w środku (na głównym ekranie, pomiędzy prostokątami z funkcjami) i kliknąć ikonkę podłączania do telefonu (w tej samej ćwiartce).
Znalazłem to na zagranicznym forum, nie wiem do końca co to ma robić, ale wiem że działa :)

_________________
Suzuki S-Cross FL 1.4 Allgrip AT Elegance Sun (2017)


Na górę
Post: 28-05-2020, 12:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
ViRagE pisze:

to jest na to metoda: wcisnąć gwiazdkę w środku (na głównym ekranie, pomiędzy prostokątami z funkcjami) i kliknąć ikonkę podłączania do telefonu (w tej samej ćwiartce).
Znalazłem to na zagranicznym forum, nie wiem do końca co to ma robić, ale wiem że działa :)


U mnie ta metoda nie działa, nic się nie dzieje, na telefonie AA jest a na ekranie samochodu się nie pojawia. Nie pomogła też dziś wydana wersja AA. Nie wiem w czym jest błąd.


Złośliwość rzeczy martwych właśnie wsiadłem do auta żeby przetestować i AA na ekranie załączył się, próbuje 10 razy i za każdym razem jest ok. A rano jak potrzebowałem nie udało się ani razu.


Na górę
Post: 25-06-2020, 22:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Chyba udało mi się rozwiązać problem. :D Okazało się że jak w czasie gdy telefon łączy się z radiem, gdy uruchamia się AA mam włączony wsteczny i na ekranie obraz z kamery to wtedy AA nie chce się uruchomić na stacji multimedialnej. Działo mi się to często bo zawsze z garażu wyjeżdżam tyłem. Wystarczy że poczekam aż na ekranie pojawi się AA i dopiero włączę wsteczny i wszystko jest tak jak trzeba. Oczywiście kabel musi być pewny bo jak przerywa to może zdarzyć się że AA zniknie ale wtedy to metoda: wcisnąć gwiazdkę w środku (na głównym ekranie, pomiędzy prostokątami z funkcjami) i kliknąć ikonkę podłączania do telefonu (w tej samej ćwiartce) - działa.

Nie będę robił nowego tematu dlatego zapytam tu. Jaki macie patent na telefon gdzie go trzymać. Jak go trzymam w podłokietniku to kabel się zagina i po jakimś czasie zaczyna przerywać. Jak mam go koło lewarka (niewygodnie) to go przycinam podłokietnikiem. Rozwiązanie z USB w podłokietniku jest beznadziejne.
Macie jakiś swój patent na to?


Na górę
Post: 26-06-2020, 08:26 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 20:38
Posty: 138
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: S-Cross 1.0
W schowku, w konsoli centralnej też jest USB i można podłączyć tel na krótkim kablu.


Na górę
Post: 26-06-2020, 08:53 
Offline

Rejestracja: 04-10-2016, 08:43
Posty: 142
Suzuki: S-Cross 1.4 AT AWD
O jakim schowku w konsoli centralnej mówisz? USB w S-Cross jest jedno w podłokietniku (razem z AUX).

Jeśli masz na myśli półkę pod panelem klimatyzacji, to tam jest tylko złącze zapalniczki - a do działania Android Auto potrzebne jest pełne USB połączone ze stacja multimedialną...

Czy w nowszych rocznikach zrobili więcej USB?

_________________
Suzuki S-Cross FL 1.4 Allgrip AT Elegance Sun (2017)


Na górę
Post: 28-06-2020, 15:17 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 20:38
Posty: 138
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: S-Cross 1.0
Po porawej od gałki zmiany biegów
Obrazek


Na górę
Post: 29-06-2020, 09:47 
Offline

Rejestracja: 04-10-2016, 08:43
Posty: 142
Suzuki: S-Cross 1.4 AT AWD
U mnie tam pod klapką tylko złącze zapalniczki.
USB i AUX są w podłokietniku

_________________
Suzuki S-Cross FL 1.4 Allgrip AT Elegance Sun (2017)


Na górę
Post: 01-07-2020, 21:07 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 20:38
Posty: 138
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: S-Cross 1.0
Masz rację! Włożyłem do gniazda zapalniczki podwójne usb zaraz po zakupie i zapomniałem, że tam było gniazdo zapalniczki.


Na górę
Post: 18-07-2020, 22:32 
Offline

Rejestracja: 08-09-2019, 05:28
Posty: 30
Suzuki: SX4 S-CROSS
ViRagE pisze:
USB i AUX są w podłokietniku

Czyli starsze wersje miały złącze AUX? Niestety w moim (rocznik 2019) nigdzie go nie widzę. W schowku w podłokietniku jest tylko USB..


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]