Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 22:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-01-2020, 16:33 
Offline

Rejestracja: 08-12-2019, 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: S-Cross 1,6B
Witam wszystkich,
W ostatnim czasie coś zaczęło mi delikatnie postukiwać w tylnym zawieszeniu. Wyeliminowałem luźne rzeczy w bagażniku (wywaliłem wszystko i jeździłem na pusto), jeden mechanik po sprawdzeniu stwierdził że to amory siadają innych luzów brak. Zmieniłem amortyzatory jak się okazuje bez sensu. Dziś pojechałem do diagnosty na szarpaki - nic nie znalazł choć sprawdzał naprawdę uczciwie. Wlazłem sam do kanału i pomacałem wszystko, znalazłem luźne cięgno (łącznik?) poziomowania ksenonów. Mogę go przesuwać jakieś 2-3mm. Czy takie coś może być tak słyszalne w kabinie? Jak dokładnie ten element się nazywa i gdzie go ewentualnie szukać?


Na górę
Post: 25-01-2020, 08:31 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
Wątpię żeby taki mały element mógł dawać oznaki pukania. Sprawdź dokładnie wszyskie gumy w zawieszeniu i tylną półkę bo ona potrafi hałasować. Opisz jeszcze jakiego rodzaju jest to pukanie (głuche, metaliczne itp).


Na górę
Post: 26-01-2020, 22:38 
Offline

Rejestracja: 08-12-2019, 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: S-Cross 1,6B
Półkę też wyeliminowałem bo ją zdjąłem. Natomiast wczoraj przyjrzałem się zamkowi klapy. Przykręcony na dwie śruby jest dobrze, ale sam zamek ma minimalny luz jak się nim rusza góra-dół. Podkleiłem szarą taśmą miejsca między zamkiem a blachą i dodatkowo wykręciłem trochę gumowe odbojniki klapy. No i przestało stukać! Musiał być luz na styku zamek klapy - rygiel i na nierównościach trochę to pracowało.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]