Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 14:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-12-2019, 09:55 
Offline

Rejestracja: 08-12-2019, 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: S-Cross 1,6B
Jeszcze raz witam wszystkich, szczególnie S-Crossowców ;) Jak już napisałem w powitalni ogólnej jeżdżę S-Crossem od kwietnia tego roku. Jest to model z 2013 roku, a więc jeden z pierwszych, silnik 1,6 VVT, wersja chyba najwyższa z panoramą i "skórą". Bardzo fajne auto, wygodne i ekonomiczne. Jedyny "mankament" to brak napędu 4X4. Rozglądam się za nowszym modelem (ale kasa..) lub za przedliftowym ale z AllGrip. Chciałbym zasięgnąć u Was opinii czy warto? Na ile ten napęd Wam się przydaje? jakie wady? (większe spalanie, awaryjność itd). Wiem o zaletach zimą ale wiemy jak z tą zimą u nas ostatnio jest... Myślę bardziej o wykorzystaniu tego napędu latem, turystyka typu góry, lasy, jeziora itd. Bez prawdziwego offroadu. Czy warto?


Na górę
Post: 12-12-2019, 12:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Panie, 4x4. Czy śnieg, czy ruszanie pod górke na mokrym, czy nawet na prostym ale gdzie mokro, nie licząc jakiegoś szutra itp itd. Nie zamieniłbym. W domu mamy trzy samochody, Suzuki S-Cross, Subaru Forester i Mazda CX-7, wszystko 4x4. Nawet mieszkając w Irlandii gdzie śnieg jest 2 dni w roku a czasem wogóle nie jeździłbym 4x2 :) ... ale szukając nowszego to brałbym polifta z Allgrip :) przedlift to dla koneserów ;P

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 12-12-2019, 14:58 
Offline

Rejestracja: 27-05-2014, 16:12
Posty: 183
Suzuki: S-Cross 1.4
Przydaje się. Pobłądziłem w Makarskiej i droga szutrowa z podjazdem bardzo stromym nie była straszna :D W Bośni boczne drogi w górach też fajnie się jedzie :D
Mieszkam nad morzem to i zimy prawie nie ma, to o jeździe na śniegu się nie wypowiem, ale byłem u braciszka na wschodzie (dziecku śnieg pokazać) i w lesie gdzie w ujj śniegu i duży podjazd na środku się zatrzymałem. Braciszek cieszył, że będę musiał wycofać i z rozpędem próbować :P kopara opadłą jak ruszyło auto bez większego problemu po wyłączeniu ESP :D Mam z 2017r więc jeszcze wad nie zauważyłem. Fajnie też się rusza z bocznych dróżek na główną, gdzie trzeba szybko się wbić. Nie ma boksowania kół, rusza szybko i sprawnie bez uślizgu.


Na górę
Post: 12-12-2019, 17:24 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja dodam jeszcze wyprzedzanie ciężarówki na błocie pośniegowym :D Banan na gębie jak auto jedzie jak po szynach. :skoczek:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-12-2019, 20:02 
Offline

Rejestracja: 24-11-2019, 22:47
Posty: 38
Suzuki: S-cross
Od ponad 6 lat żona jeździ SX-4 (I) z napędem na 4 koła. Ja w tym czasie jeździłem Toyotą Verso oczywiście z przednim. Każda zima ostatnich lat była czasem kiedy zazdrościłem jej spokoju na drodze (gdy było mokro, śnieżnie lub po prostu inaczej niż sucho) i nawet podczas codziennego wjeżdżania na nasze podwórko. Mamy naprawdę lekki podjazd aby wjechać przez bramę i potem do garażu. Nigdy nie przypuszczałem budując dom i robiąc ogrodzenie, że codziennie w zimie po opadzie śniegu (choćby lekkim) lub lekkim oblodzeniu aby wjechać do domu autem z napędem na przód (nie mówię tylko o wspomnianej powyżej Toyocie) będę musiał cofać się klika metrów i podjeżdżać z rozpędu. Po zakupie SX-4 okazało się, że napęd na 4 koła likwiduje problem TOTALNIE.
Poza tym to uczucie kontroli nad autem w każdej sytuacji. Rodzinnie jeździliśmy wszędzie SX-4, przydawało się w zimie, w lecie podczas wypadów nad rzekę, w las i w piach ... do czasu... kupiłem w tym roku SX-4 S cross z All-gripem... i odetchnąłem.... Wszystkim radzę to samo.


Na górę
Post: 12-12-2019, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1508
Suzuki: TM3 LR Highland
All grip w Suzuki podnosi spalanie poniżej pół litra na setkę więc problemu nie ma. Osiągi minimalnie gorsze.
W trudnych warunkach auto przyspiesza lepiej, trakcja lepsza. Pamiętać tylko należy, że hamuje tak samo ;) Tutaj fizyki nie da się oszukać...

Jak forsa nie jest problemem, to można kupować.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 12-12-2019, 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
tutor70 pisze:
SX-4 (I) z napędem na 4 koła (...) SX-4 S cross z All-gripem..
I jak oceniasz te dwie generacje napędów?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 12-12-2019, 21:25 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jeździłem Sedici (czyli SX4) AWD kilka lat, teraz szósty rok S-crossem z All Gripem i Jakiejś dramatycznej różnicy nie czuję. Ten pierwszy też sobie świetnie radę dawał. Jedyna różnica, to według mnie poprawiona elastyczność silnika i lepiej zestopniowana skrzynia.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-12-2019, 21:47 
Offline

Rejestracja: 24-11-2019, 22:47
Posty: 38
Suzuki: S-cross
Trochę brakuje mi doświadczenia, żeby odpowiedzieć w sposób wiarygodny na pytanie o różnice między AWD SX4 a AllGrip z S-crossa. Po zimie (prawdziwej) będę bardziej kompetentny. Ale na podstawie tych dotychczasowych skromnych doświadczeń zgadzam się z opinią Macioo - SX4 miał bardzo dobry napęd a w S-crossie jest chyba podobnie. W SX4 są funkcje 2WD/AUTO/LOCK. W S-crossie są AUTO/MUD&SNOW/SPORT/LOCK - zatem tryby nie pokrywają się w pełni. MUD&SNOW jeszcze nie używałem. SPORT zrobiło na mnie wrażenie nawet (albo szczególnie) z silnikiem 1.0.
Mam porównanie z Hondą CR-V, którą testowałem w warunkach zimowych - w tym przypadku chyba szkoda kupować napędu na 4 koła -zastanawiałem się czy on się w ogóle włączał....


Na górę
Post: 12-12-2019, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Mechanicznie obydwa napędy są identyczne.
Różnią się kolosalnie softwarem. All Grip ma też szerszy zakres pracy (do 2.8A vs 2.0A w i-AWD).
Ciekawi mnie, czy poprzednia wersja też potrafi tak czytać nawierzchnię jak obecna, ale to temat na inny wątek :-)

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 13-12-2019, 07:42 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 07:06
Posty: 101
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift Sport 1.4 t
Ja, po przesiadce z SX4 do Swifta, większej różnicy nie odczuwam. Pewnie dlatego, że SX prawdziwej zimy nigdy nie widział. Drogi boczne, szutrowe, praktycznie znam tylko z nazwy. Na krętej gdyńskiej (to nie pomyłka, gdyńskiej, nie górskiej) serpentynie Swift, jako lżejszy i z niżej położonym środkiem ciężkości, lepiej sobie daje radę.
Natomiast jeszcze się uczę ruszać bez pisku opon ;). Łatwo nie jest, ale mam nadzieję, że opanuję tę, jakże skomplikowaną, umiejętność ;).

_________________
SX4 Classic 4x4 1.6 Pb; Swift Sport 1.4 turbo


Na górę
Post: 13-12-2019, 10:06 
Offline

Rejestracja: 08-12-2019, 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: S-Cross 1,6B
Bardzo dziękuję wszystkim za podjęcie tematu i Wasze opinie. Kurde, S-Cross po lifcie bardzo mi się podoba. Lepszy silnik, większy prześwit, do tego napęd na 4. No i ten grill! Nic więcej nie potrzebuję. Ja do tej pory nie jeździłem jeszcze (tak, wstyd mi) autem 4x4, więc musiałbym się go nauczyć, ale myślę że to sama przyjemność. Może Suzuki da jakieś ciekawe promocje po nowym roku na roczniki 2019? Bo chyba nie mają takiego "problemu" jak Duster że wszystko schodzi od ręki? Tak przy okazji ktoś z Was miał okazję porównać napędy S Crossa z Dusterem?


Na górę
Post: 13-12-2019, 10:11 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Nie ma tam co do nauki. Ja jeżdzę dużo na narty i 4x4 daje zwyczajnie spory komfort. Mieliśmy parę razy sytuację gdzie po prostu na parkingu musiałbym prosić kogoś o pchanie, a tak to poszło bez problemu. Do tego kwestia omijania korków, wiele razy na trasie w stronę do zakopanego jechaliśmy takimi objazdami, że w przednionapędówce byśmy się nie odważyli. Nawet zimą w mieście jest taki komfort, że ruszy się sprawnie spod świateł, albo bezpiecznie włączy do ruchu. Kwestia jest taka, że w Suzuki ten napęd jest zwyczajnie tani i dostępny od niskich wersji. W innych markach 4x4 często wiąże się z wysoką wersją wyposażenia, mocnym silnikiem (czasami tylko diesel) i wtedy już poważnie bym się zastanowił czy warto.


Na górę
Post: 13-12-2019, 10:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Crossik pisze:
ktoś z Was miał okazję porównać napędy S Crossa z Dusterem?
Od strony mechanicznej to dokładnie ten sam napęd. Natomiast oprogramowanie jest zupełnie inne i wg mojej wiedzy napęd Dustera znacznie mniej "myśli" niż ten w Suzuki. Jest też mało prawdopodobne, że daje jakieś wsparcie powyżej ~85 km/h. Generalnie S-Cross jeździ po drogach lepiej niż Duster, a poza drogami gorzej z uwagi na prześwit.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 13-12-2019, 10:46 
Offline

Rejestracja: 21-11-2019, 17:37
Posty: 23
za kilka miesięcy (może czerwiec, może wrzesień) będę sprzedawał mojego poprzedniego S-Crossa - 1.6 4x4 Premium, rok produkcji 2014, kupiony w lutym 2015. bezwypadkowy, pierwszy właściciel ;-) niedawno odebrałem nowego S-Crossa 1.4 140KM oczywiście 4x4
P.S.
Crossik pisze:
Może Suzuki da jakieś ciekawe promocje po nowym roku na roczniki 2019? Bo chyba nie mają takiego "problemu" jak Duster że wszystko schodzi od ręki?


Na to bym nie liczył... Już praktycznie nie ma możliwości zamówienia nowego S-Crossa, można kupić jedynie to, co jest już w kraju. Każdy samochód jest rozdysponowany między dealerami, nie ma aut "do wzięcia" z placu. A od nowego roku wchodzi hybryda i cena idzie do góry.


Na górę
Post: 13-12-2019, 11:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Jak pisze @suzop, w tym roku nie należy się spodziewać super ofert. Nowe modele będą o kilka tysięcy droższe, więc modele 2019 nawet bez obniżki będą wyglądały na tanie. Niemniej wybór jeszcze jest - przy salonach Suzuki stoi zwykle po kilka s-crossów i vitar, bo one schodzą najlepiej. Trudno jednak powiedzieć ile tego jeszcze zostało.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 13-12-2019, 21:12 
Offline

Rejestracja: 08-12-2019, 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: S-Cross 1,6B
suzop pisze:
Na to bym nie liczył... Już praktycznie nie ma możliwości zamówienia nowego S-Crossa, można kupić jedynie to, co jest już w kraju. Każdy samochód jest rozdysponowany między dealerami, nie ma aut "do wzięcia" z placu. A od nowego roku wchodzi hybryda i cena idzie do góry.

wawax pisze:
Jak pisze @suzop, w tym roku nie należy się spodziewać super ofert. Nowe modele będą o kilka tysięcy droższe, więc modele 2019 nawet bez obniżki będą wyglądały na tanie. Niemniej wybór jeszcze jest - przy salonach Suzuki stoi zwykle po kilka s-crossów i vitar, bo one schodzą najlepiej. Trudno jednak powiedzieć ile tego jeszcze zostało.


Czyli to może być ostatnia chwila na kupienie "normalnego" S Crossa... Zostaje jeszcze znalezienie używanego w dobrym stanie.


Na górę
Post: 13-12-2019, 22:59 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Oferta tych używanych dupska nie urywa. Jak jeszcze trochę filtrów ustawić, to pojedyncze ogłoszenia tylko.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]